از نان من تا نان تو!

از نان من تا نان تو!

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به درخواست شاگردی اقلیدس در مکتب اساتید ریاضی دان میرداماد و...

به گزارش بورس نیوز، در حالی که شمارش معکوس برای شروع قرنی جدید آغاز شده، بورس تهران کماکان زیر فشار فروش ها کمر خمر کرده و اگرچه شاخص کل به مدد چند نماد بزرگ سبز شده؛ ولی اغلب نمادها هنوز سرخ پوش هستند. باز از جانب بهارستان سیگنال رسیده که پالایشی ها با افزایش قیمت نفت، رشد می کنند و انگار دوستان باور ندارند، سهامدارانی که یکبار توسط چوپان گله، دریده شده اند؛ دیگر به سایه خودشان هم اعتماد ندارند...

 

رد پای چرب و چیلی یک آشنا

صف های روغن نباتی این روزها حکایت تلخی است که سال ها بود در کابوس هایمان هم نمیدیدیم! اما جالب اینجاست که یکی از اهالی بهارستان از پشت پرده واردات انحصاری پالم افشاگری کرده و پای برادر ريیس پاستور را وسط کشیده! قبلا هم گفته شده بود واردات موز دست اقوام همین آقایان است. قید خوردن موز را که زدیم؛ روغن را هم به بهانه رژیم غذایی از سفره مان محو کردیم؛ فقط تا دیر نشده بگويید واردات گندم و برنج را که به اقوام تان نسپرده اید؟؟؟

 

شفافیتی فراتر از تصور

یکی از نمادهای بازار پایه چند سالی متوقف بود؛ بعد هم که بازگشایی شد دوستان در ملاصدرا هر چه ایده جدید داشتند برای کشف قیمتش پیاده کردند! اینجا تنها بازار شفافی است که مقررات تدوین شده تا دل تان بخواهد دارد؛ ولی متولیانش شب ها تفکر می کنند و هر چه به ذهن شان برسد، همان شبانه اجرا می کنند و انتظار ثبات هم دارند...

 

درخواست شاگردی اقلیدس در میرداماد

گفتیم تورم ما رکورد زده و طوری با ونزويلا کورس گذاشته که همین روزها، مچ این ابر تورم ساز را هم می شکنیم. ولی دوستان در میرداماد برآشفتند و خواستند توجیه کنند؛ چنان مناسباتی از خود به در کردند که اقلیدس و فیثاغورث با هم سر بلند کردند و فورا درخواست شاگردی پیش اساتید روابط عمومی میرداماد دادند.

 

غول در گل نشسته

سهام غول بزرگ کشتیرانی طوری به گل نشسته که به قول دوستان اگر دزدان دریایی کارايیب هم حمله می کردند و تمام کشتی های این شرکت را غارت می کردند، باز نباید اینطور در گل می نشست! حالا چرا، خدا می داند...

 

از نان من تا نان تو...

و اما کلام آخر اینکه درست زمانی که افزایش نرخ حقوق و دستمزد کارگران به چالشی بدل شده و هر روز سر افزایش چندرغازی حقوق ها چانه زنی می شود، بعضی دوستان هم چندین برابر کارگران بی نوا حقوق می گیرند؛ بی آنکه هنر خاصی داشته باشند. طبق یک افشاگری دیگر از بهارستان، میانگین حقوق بعضی شرکت های وابسته به حوزه نفت، ماهی 52 میلیون تومان است!

نرخ تورم خوراکی‌ها به 41درصد رسید

نرخ تورم خوراکی‌ها به 41درصد رسید

مرکز آمار ایران اعلام کرد: محدوده تغییرات تورم 12 ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین 36.5 درصد برای دهک دهم تا 41.2 درصد برای دهک دوم است.

Bartarinha.ir/
ريیس جمهور: پیش بینی تورم 3 رقمی برای پایان سال 97 شده بود.

ريیس جمهور: پیش بینی تورم 3 رقمی برای پایان سال 97 شده بود.

ريیس جمهور: پیش بینی تورم 3 رقمی برای پایان سال 97 شده بود.

BourseNews.ir/
کدام کشور‌ها پایین‌ترین نرخ تورم در جهان را دارند؟

کدام کشور‌ها پایین‌ترین نرخ تورم در جهان را دارند؟

نرخ تورم ده کشوری که نام آن‌ها در صدر این فهرست آمده است منفی تخمین زده شده است همان طور که نرخ تورم در ایران طی سال‌های 1324، 1325 و 1329 منفی بوده است.

Bartarinha.ir/
غرضی: ريیس‌جمهور شوم نرخ تورم صفر می‌شود

غرضی: ريیس‌جمهور شوم نرخ تورم صفر می‌شود

وزیر اسبق نفت و پست و تلگراف و تلفن با بیان اینکه ريیس‌جمهور شوم نرخ تورم را به صفر می‌رسانم گفت: من در مدیریت خود توانسته ام که این اتفاق را رقم بزنم که برعکس مسیر تورم عمل کنم.

Bartarinha.ir/
تورم به نفع کدام دهک‌ها در جامعه است؟

تورم به نفع کدام دهک‌ها در جامعه است؟

در همه جای دنیا زمانی که تورم رخ می‌دهد بار تورمی بر دوش ثروتمندان است و این سه نظام کلیدی (نظام بانکی، مالیاتی و یارانه‌ای) به درستی عمل می‌کنند، اما در ایران بار تورم بر دوش دهک‌های کم درآمد جامعه ا...

Bartarinha.ir/
کاهش 1.5 درصدی نرخ تورم مسکن در اسفند 99

کاهش 1.5 درصدی نرخ تورم مسکن در اسفند 99

نرخ تورم ماهانه خرید مسکن تهران در اسفندماه به عدد 3.2 درصد رسیده که در مقایسه با بهمن‌ماه 1.5 واحد درصد کاهش داشته است.

Bartarinha.ir/
یک روزنامه «سلطان تورم» را شناسایی کرد

یک روزنامه «سلطان تورم» را شناسایی کرد

روزنامه فرهیختگان در تیتر یک امروزش با «سلطان تورم» به روحانی، بابت گرانی‌های متعدد کنایه زده.

Bartarinha.ir/
تورم به نرخ سرویس بهداشتی رسید!

تورم به نرخ سرویس بهداشتی رسید!

تصویری (احتمالا) از یک سرویس بهداشتی بین راهی در فضای مجازی بازنشر شد که در آن نوشته شده: «برای استفاده از سرویس بهداشتی هر نفر 10 هزار تومان.» کاربران به این تصویر واکنش نشان دادند.

Bartarinha.ir/
تورم عجیب و دست‌هایی که به سفره نمی‌رسد

تورم عجیب و دست‌هایی که به سفره نمی‌رسد

بررسی قیمت 30 قلم از اقلام عمده سفره خانوار در سال 99 نشان می‌دهد طی اول فروردین تا پایان اسفندماه سال 99 قیمت این 30 قلم به‌طور میانگین 80 درصد رشد داشته است.

Bartarinha.ir/
غیرممکن است رییس کل بانک مرکزی گفته باشد نرخ سود را به خاطر بورس بالا نبردیم/ وقتی کسی تورم را 22درصد هدف‌گذاری می‌کند نمی‌تواند نرخ سود بالای 22درصد تعیین کند

غیرممکن است رییس کل بانک مرکزی گفته باشد نرخ سود را به خاطر بورس ب...

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تعلل دولت در گرفتن مالیات از خانه‌ و خودروی لوکس،‌ گفت: منابع باید به سمت بازارهای مطلوب هدایت شود و نه بازارهای مزاحم،...

EghtesadOnline.com/
دولت تورم را به سال بعد انتقال داد / گرانی ارز به درآمدهای نفتی ارتباط دارد؟

دولت تورم را به سال بعد انتقال داد / گرانی ارز به درآمدهای نفتی ار...

ريیس سازمان برنامه بودجه امروز در حالی از اداره موفقیت‌آمیز کشور با یک بیستم درآمدهای نفتی‌ ایران سخن گفته که فقط طی همین سال جاری نرخ ارز بیش از 62 درصد رشد داشته و تورم رکورد 24 سال اخیرش را شکسته ا...

TejaratNews.com/
مقایسه نرخ تورم در ایران، افغانستان و عراق

مقایسه نرخ تورم در ایران، افغانستان و عراق

براساس داده های تریدینگ اکونومیکس که در گزارش های جداگانه منتشر شده؛ نرخ تورم نزدیک به صفر در افغانستان، نرخ تورم در عراق کمی بیش از 4 درصد و در ایران به بیش از 46 درصد است.

Bartarinha.ir/
نرخ تورم؛ ملاک تعیین مزد سال آینده

نرخ تورم؛ ملاک تعیین مزد سال آینده

شاکرمی گفت: بر اساس قانون کار، مقرر شده تا آخرین نرخ تورم موجود مبنای ما برای تصمیم گیری دستمزد سال آینده باشد.

Bartarinha.ir/
نرخ تورم ونزويلا به 3 هزار درصد رسید

نرخ تورم ونزويلا به 3 هزار درصد رسید

بانک مرکزی ونزويلا به دنبال تورم 3 هزار درصدی و کاهش ارزش پول این کشور اعلام کرد انتشار اسکناس‌های جدید 200 هزار، 500 هزار و یک میلیون بولیواری را آغاز خواهد کرد.

BourseNews.ir/
تاثیر نرخ ارز و تورم انتظاری بر بازار

تاثیر نرخ ارز و تورم انتظاری بر بازار

برای بازار امروز نیز کلیت بازار را با روندی کاهشی ارزیابی می‌کنیم.

BourseNews.ir/
"غپاذر" از سهامداران دعوت کرد فریب سود کلان بانک‌ها را نخورید در مجمع "ونیکی" 320 ریال تقسیم شد سود 1900ریالی نصیب سهامداران "شوینده" قیمت خرما به بسته‌ای 50هزار تومان رسید رمزارزهای با ریسک کم در بازار کریپتو رکورد منفی دیگری برای بورس به ثبت رسید تحلیل تکنیکال شاخص کل، صعود یا سقوط؟ بازار رمزارز‌ها برای همیشه صعودی باقی نخواهد ماند! کاهش 25 درصدی ارزش معاملات بورس مازندران کرونا و مرخصی‌های اجباری بدون حقوق! صعود بی‌سابقه بیت‌کوین ممنوعیت رمزارز مانند خاموش کردن اینترنت است پذیرش "وسرمد" در فرابورس راه‌اندازی خط تولید کاشی و سرامیک در "کصدف" شرکت‌های سهام عدالت به عنوان بال‌های توسعه اقتصادی استان‌ها عمل کنند قیمت میوه‌های نوبرانه اعلام شد آیا شوینده برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟/ عرضه اولیه مروارید هامون و آلی شیمی قم به کجا رسید؟ کاهش شتاب افت شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت زنگ خطر یک وابستگی خطرناک پیش‌بینی قیمت طلا امروز 26 فروردین 1400 پیش‌بینی قیمت دلار امروز 26 فروردین 1400 آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 26 فروردین 1400 آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 26 فروردین چقدر بود؟ قطعه‌بندی گوشت مرغ رفع ممنوعیت شد حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارزها آخربن وضعیت نان آوران این روزها رو ببینید!‌ واکنش ريیس کل بانک مرکزی به اظهارات نوبخت در صورت موافقت شورای عالی بورس محقق می شود؛ حذف محدودیت خرید شرکت های کارگزاری ها و پرسنل آنها توضیحات اینستاگرامی واعظی در مورد ستاد کرونا عرضه توکن سهام شرکت تسلا در صرافی بایننس خودروی سیتروين C5 X معرفی شد مجوز انتشار اوراق اجاره شرکت صبا تامین صادر شد حذف محدودیت های جدید در بورس مانع‌زادیی مهم سازمان بورس برای برای پرسنل کارگزاری و فعالان فضای مجازی رکود بازار خودرو، ترمز گرانی را کشید روند مثبت شاخص ادامه دارد؟ / «کدام تحرک؟ در صف فروش قفلیم!» قیمت موبایل امروز 25 فروردین 1400 آخرین صورتحساب سهام عدالت / قیمت سهام عدالت چقدر شد؟ بررسی قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/1/25 پیش‌بینی قیمت طلا فردا 26 فروردین / چرا طلا گران شد؟ نفت سنگین ایران، گران شد حلوای نذری در بورس/شما هم میخواهید؟ اجاره‌های میلیاردی در مناطق اعیانی‌نشین پایتخت سفره افطار امسال چقدر تمام می شود؟ افزایش تقاضا برای نمادهای شاخص‌ساز / روند مثبت به بورس برگشت؟ نرخ جدید دلار و یورو/ چهارمین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/25 اطلاعیه سازمان بورس در خصوص تفکیک دو شرکت سرمایه گذاری استانی ضرر تولید هر دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو و سایپا چقدر است؟

در حال بارگیری...