چرا پراید گران می‌شود؟ / پراید 175 میلیون تومانی!

چرا پراید گران می‌شود؟ / پراید 175 میلیون تومانی!

پراید آن روز که از چرخه تولید خارج شد، حدود 40 میلیون تومان قیمت داشت، اما امروز قیمت برخی از انواع آن از 170 میلیون تومان فراتر رفته است. چرا پراید گران می شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، «پراید» در افکار عمومی به مثالی برای کیفیت پایین تولیدات خودروسازان ایرانی تبدیل شده، اما همین خودرو اکنون در سایت‌ها تا حدود 178 میلیون تومان نیز قیمت‌گذاری می‌شود.

در فضای مجازی یا در بازار؟

برخی کارشناسان خودرو معتقدند این نرخ‌ها فقط در فضای مجازی وجود دارد و پراید در بازار با چنین قیمت‌هایی معامله نمی‌شود.

عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو در روزهای گذشته در لایو اینستاگرامی تجارت‌نیوز گفت: قیمت پراید روی کاغذ به 170 میلیون تومان رسیده اما مهم این است که آیا در بازار رکودی هم به چنین قیمتی معامله می‌شود یا خیر.

او افزود: برخی افراد این قیمت‌ها را با انگیزه‌های خاصی در آگهی‌ها درج می‌کنند که کاذب است. وقتی تولید خودرویی متوقف می‌شود، قیمت آن افزایش می‌یابد اما باز هم نه تا به این حد.

به گفته جعفری، پراید یک یا دو رقیب جدی با امکانات و کیفیت بهتر و ابعاد بزرگ‌تر دارد و با چنین قیمت‌هایی معامله نمی‌شود.

مطالعه بیشتر: واکنش بازار خودرو به گرانی محصولات ایران خودرو و سایپا / افزایش قیمت‌ها ادامه دارد؟
معامله پراید بین 145 تا 175 میلیون تومان

با وجود این، یک فعال بازار خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز، از معامله برخی انواع پراید با قیمت‌هایی بیش از 170 میلیون تومان خبر می‌دهد.

به گفته فیروز نادری، قیمت‌های درج شده در سایت‌ها تا حدود زیادی واقعی است و انواع مختلف پراید بین 145 تا 175 میلیون تومان تومان معامله می‌شوند.

او می‌گوید: بازار خودرو در روزهای اخیر تا حدودی از رکود خارج شده است و روند افزایشی دارد اما در مورد پراید، توقف تولید برخی انواع آن نیز بر قیمت موثر بوده است.

مطالعه بیشتر: چرا خودرو گران شد؟!
تاثیر اخبار حاشیه‌ای بر بازار

نادری معتقد است قیمت‌هایی که در بازار داد و ستد می‌شود در مورد بسیاری از خودروها متناسب با کیفیت آنها نیست اما انتشار اخبار حاشیه‌ای از سوی خود خودروسازان بر قیمت‌ها اثر می‌گذارد.

او توضیح می‌دهد هر بار پیش از افزایش قیمت رسمی، اخبار و شایعه‌هایی در این مورد منتشر می‌شود و این موضوع بازار را افزایشی می‌کند.

مطالعه بیشتر: سیگنال‌های کاهشی به بازار خودرو / دلیل افزایش قیمت خودرو چیست؟
با این شرایط خودرو ارزان نمی‌شود

این فعال بازار خودرو تاکید می‌کند که با توجه به شرایط و میزان عرضه امکان کاهش قیمت و حذف فاصله بین کارخانه تا بازار وجود دارد و در صورتی می‌توان قیمت‌ها را کاهش داد که عرضه تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

به گفته نادری، عامل دیگری که می‌تواند باعث کاهش قیمت‌ها شود تغییر نگاه به خودرو از کالایی سرمایه‌ای به مصرفی است.

مطالعه بیشتر: آخرین قیمت‌ها در بازار خودرو / قیمت خودرو امروز 19 آبان
قیمت امروز پراید

امروز قیمت پراید 111 صفر، مدل 1399در برخی سایت‌ها بین 165 تا 168 میلیون تومان درج شده است. همچنین پراید 131 با همین مشخصات 146 میلیون تومان قیمت خورده‌اند.

تولید این این دو مدل متوقف شده است اما پراید 151 و 151 پلاس یا همان وانت پراید هنوز عرضه می‌شوند. سایپا این دو مدل را به ترتیب 125 و 146 میلیون و 800 هزار تومان قیمت‌گذاری کرده است.

پراید 151 در برخی سایت‌ها بین 167 تا 173 میلیون تومان قیمت دارد و پراید 151 پلاس نیز بین 178 تا 183 میلیون تومان قیمت خورده است.

مطالعه بیشتر: یک پراید معادل چند ماه حقوق است؟

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودرو تجارت‌نیوز بخوانید.

 

پراید گران شد/ قیمت خودرو امروز 9 آذر 1400(جدول)

پراید گران شد/ قیمت خودرو امروز 9 آذر 1400(جدول)

با شروع مذاکرات وین، بازار خودروهای صفر داخلی با افزایش قیمت مواجه شد. برای آگاهی از قیمت‌ها گزارش زیر را بخوانید.

TejaratNews.com/
افزایش 64درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو

افزایش 64درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو

محاسبات نشان می‌دهد که در 8 ماه امسال میانگین قیمت فروش کارخانه‌ای سبد محصولات خودرو سازان ایرانی 64/5درصد افزایش یافته است.

Bartarinha.ir/
افزایش قیمت خودرو 2٫5 برابر بیشتر از تورم!

افزایش قیمت خودرو 2٫5 برابر بیشتر از تورم!

در هشت ماه امسال میانگین قیمت کارخانه‌ای خودرو 64 درصد افزایش یافته است. این رقم 2٫5 برابر بیشتر از رشد شاخص تورم در هشت ماهه امسال است. شاخص تورم از پایان سال گذشته تا پایان آبان ماه امسال تنها 25 در...

TejaratNews.com/

پراید به مرز 170 میلیون تومانی رسید

قیمت پراید 111 در مرز استثنايی 170میلیون

قیمت‌های جدید خودرو این هفته اعلام می‌شود

قیمت‌های جدید خودرو این هفته اعلام می‌شود

مدیرکل دفتر نیرومحرکه وزارت صمت با اعلام اینکه با وضعیتی که شرکتهای خودروساز با آن مواجه هستند امکان فعالیت دیگر وجود ندارد زیرا تولید برای آنها زیان ده شده است، گفت: این هفته در جلسه ستاد تنظیم بازار...

Bartarinha.ir/
تاثیر مذاکرات بر بازار خودرو / پیش‌بینی روند بازار

تاثیر مذاکرات بر بازار خودرو / پیش‌بینی روند بازار

نشست ایران و چهار قدرت جهانی برای مذاکره در مورد احیای برجام، امروز دوشنبه 8 آذر، پس از چندین ماه، دوباره از سر گرفته می‌شود. تحلیل کارشناسان از تاثیر مذاکرات بر بازار خودرو و روند قیمتی آن در ماه‌های...

TejaratNews.com/
پژو گران شد/قیمت خودرو امروز 8 آذر 1400 (جدول)

پژو گران شد/قیمت خودرو امروز 8 آذر 1400 (جدول)

در این هفته، بازار خودرو، برخلاف هفته گذشته، شاهد افزایش قیمت خودروهای صفر داخلی است. برای آگاهی از قیمت خودرو متن زیر را بخوانید.

TejaratNews.com/
احتمال افزایش 10 درصدی قیمت خودرو / زیان انباشته خودروسازان کاهش می‌یابد؟

احتمال افزایش 10 درصدی قیمت خودرو / زیان انباشته خودروسازان کاهش م...

ستاد تنظیم بازار، احتمالا در جلسه روز چهارشنبه دهم آذر خود در مورد افزایش نرخ خودرو تصمیم‌گیری می‌کند. برخی اخبار از احتمال افزایش 10 درصدی قیمت خودرو حکایت می‌کنند. اما آیا این اقدام می‌تواند چالش زی...

TejaratNews.com/
خبر مهم برای سهامداران خساپا / فروش صادراتی سایپا افزایش یافت

خبر مهم برای سهامداران خساپا / فروش صادراتی سایپا افزایش یافت

شرکت ایرانی تولید اتومبیل (سایپا) با نماد خساپا گزارش فعالیت ماهانه دوره یک ماهه منتهی به 30 آبان 1400 خود را منتشر کرد.

TejaratNews.com/
معرفی محصول جدید مدیران خودرو / ام وی ام x22 پرو چند؟

معرفی محصول جدید مدیران خودرو / ام وی ام x22 پرو چند؟

شرکت مدیران خودرو، روز جمعه پنج آذر از محصول جدید خود رونمایی کرد. اما خودروی «ام وی ام x22 پرو»، چه ویژگی‌هایی دارد و با چه قیمت عرضه می‌شود؟

TejaratNews.com/
پراید وانت گران‌تر است یا پراید؟

پراید وانت گران‌تر است یا پراید؟

طبق مشاهدات میدانی از بازار امروز خودرو (7آذرماه) محصولات سایپا با افزایش قیمت اندکی نسبت به روز گذشته روانه بازار شد.

Bartarinha.ir/
خودرو گران شد/ قیمت خودرو امروز 7 آذر 1400(جدول)

خودرو گران شد/ قیمت خودرو امروز 7 آذر 1400(جدول)

در هفته گذشته بازار خودرو با تغییر قیمتی مواجه نبوده است. اما افزایش قیمت خودرو، ثبات نسبی بازار خودروی ایران را بر هم زد.

TejaratNews.com/
شیايومی خودرو تولید می‌کند/ تولید 300 هزار خودروی برقی در سال

شیايومی خودرو تولید می‌کند/ تولید 300 هزار خودروی برقی در سال

مقامات دولت چین امروز اعلام کردند که شرکت شیايومی می‌خواهد با احداث کارخانه خودروسازی سالانه 300 هزار خودروی برقی تولید کنند.

TejaratNews.com/
نقشه‌های سایپا برای تحول در بازار خودرو

نقشه‌های سایپا برای تحول در بازار خودرو

از شواهد چنین برمی‌آید که خودروسازهای داخلی تصمیم دارند رخوت چند ساله را کنار بگذارند. برای نمونه اواخر ماه گذشته مدیرعامل سایپا تاکید کرد سایپا پیشرفت زیادی کرده و وقت آن رسیده که ذهنیت گذشته نسبت به...

Bartarinha.ir/
نگرانی‌ها در کمبود گاز صنایع برطرف می‌شود؟ ارايه نکردن فهرست اموال مازاد دولت توسط مدیران قانون‌شکنی است تشریح میزان تامین مالی دولت از بورس/ سال99 و 130همت اوراق مرابحه 445 هزار ملک مازاد دولتی در سامانه سادا ثبت شد قیمت سکه و قیمت طلا امروز 9 آذر / افت چشمگیر قیمت سکه در بازار قیمت یک خانه معمولی در گران‌ترین نقطه تهران دستکاری بادکنکی ارزش بازار شرکت توسط دولتی‌ها مصرف گاز بخش خانگی افزایش یافت پیشتازی بانکی‌ها در بورس امروز/ کدام گروه‌ها از برجام منتفع می‌شوند؟ بررسی سیاست دولت برای ساماندهی ارز 4200 تومانی و بورس با حضور خاندوزی گروه مالی غدیر بورسی می‌شود/ جهش 8 برابری سودآوری گروه مالی غدیر قیمت دلار و یورو امروز 9 آذر‌ماه / تثبیت قیمت دلار در میانه کانال 26 هزار تومان پیگیری طلب 11 هزار میلیارد تومانی شرکت‌های اوره‌ساز از دولت‌ تدوین بودجه 1401 با فرض ادامه تحریم‌ها نرخ رسمی 22 ارز کاهشی شد ساخت خودروی پرنده رنو قیمت جهانی طلا امروز 9 آذر / اونس طلا به 1792 دلار و 79 سنت رسید افت شاخص بورس در معاملات امروز بازار بانک ها ملزم به افشای اطلاعات ماهانه شدند تخصیص اعتبارات برای اشتغالزایی از ماه آینده جزيیات نامه ريیسی به رهبری درباره بنزین شاخص همچنان قرمزپوش است افزایش قیمت خودرو 2٫5 برابر بیشتر از تورم! بانک‌ها در اتاق شیشه‌ای؛ شفافیت اطلاعات مالی بانک‌ها بازار اجاره مسکن روند صعودی گرفت بازار سرمایه در بلاتکلیفی محض/ شاخص کل کی به کانال 1٫6 میلیون می‌رسد؟ قرارداد سوآپ ترکمنستان واقعا مهم است؟ نوسازی ناوگان جاده‌ای کشور با همکاری سه وزارتخانه سری جدید کامیونت‌های بهمن‌دیزل (فورس) معرفی شد شاخص در دقایق ابتدایی با افت اندک مواجه است قیمت مسکن در مسیر ثبات بورس 836 واحد افت کرد سرمایه‌گذاری خارجی؛ نقدینگی راهگشا برای بورس بازنده بورس کیست؟ "غدام" ساعت 10:00 صبح بازگشایی می‌شود آغاز مذاکرات دو وزارتخانه برای معافیت فولادی ها از قطعی گاز "ساروج" متوقف شد "فاسمین" صورت مالی زیرمجموعه را منتشر کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم امروز برگزار می شود مجمع صندوق سرمایه گذاری گسترش فردای ایرانیان تا 10 روز آینده فردا، روز مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان( ETF) این هم از صورت مالی زیرمجموعه "شرانل" "دتولید" صورت مالی 6 ماهه حسابرسی را منتشر کرد صورت مالی میاندوره ای شرکت تولید رینگ سایپا منتشر شد "کنور" صورت مالی حسابرسی شده شرکت تابعه را منتشر کرد پراید گران شد/ قیمت خودرو امروز 9 آذر 1400(جدول) انتشار صورت سود وزیان میاندوره ای "رتکو" چشم نگران بازار طلا و ارز به مذاکره ایران و 1+4 افزایش 64درصدی قیمت کارخانه‌ای خودرو خبرهای مهم امروز برای سهامداران / سیگنال مذاکرات به بورس چه بود؟