کاهش قیمت بلیت پرواز‌های داخلی

کاهش قیمت بلیت پرواز‌های داخلی

انجمن شرکت‌های هواپیمایی قیمت جدید بلیت هواپیما برای پرواز‌های داخلی را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 نرخ جدید بلیت هواپیما برای پرواز‌های داخلی اعلام شده که در آن حدود 12 تا 13 درصد قیمت بلیت پرواز‌های داخلی نسبت به آن چه که ایرلاین‌ها از ابتدای تیر افزایش داده بودند کاهش پیدا کرده است.
 
 از امروز اول آذر مقرر شده فروش بلیت تنها براساس کارت واکسن و یا تست پی سی آر منفی 72 ساعت قبل باشد که قرار است با همکاری وزارت کشور و وزارت بهداشت و درمان کشور از طریق سامانه امید برنامه را اجرایی کند.

سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه میانگین قیمت نرخ بلیت هواپیما از امروز اول آذر بین 12 تا 13 درصد کاهش خواهد یافت، گفت: کاهش قیمت بلیت هواپیما از 2 تا 3 درصد شروع و تا 33 درصد ادامه پیدا خواهد کرد.

او گفت: به طور مثال مسیر تهران-مشهد پیش از یک میلیون و 78 هزار و 500 تومان بوده که در حال حاضر با کاهش 9 درصدی به 982 هزار و 400 تومان رسیده است.

او با بیان اینکه ما دیگر کف قیمتی نداریم، گفت: نرخ‌ها شناور و سقف قیمتی تعیین شده و متناسب با ایام و پیک‌های ساعتی قیمت‌ها تغییر خواهند کرد.

او با بیان اینکه مردم می‌توانند در اواسط هفته بلیتی با قیمت حدود 566 هزار و 800 تومان تا 900 هزار تومان خریداری کنند، گفت: ارزان‌ترین نرخ بلیت ما 566 هزار و 800 تومان مربوط به مسیر تهران_اراک است و گران‌ترین مسیر خطوط پروازی تهران_چابهار است.

او با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی در قبال این کاهش قیمت قول مساعدی از وزیر راه و شهرسازی گرفته‌اند که بتوانند تسهیلات و اعتباراتی به ایرلاین‌ها پرداخت کنند، گفت: این کاهش قیمتی از امروز اعمال و ممکن است ایرلاین‌ها طی یکی دو روز آینده برای بارگذاری قیمت‌ها در ایرلاین‌های خود با مشکلاتی مواجه شوند که پس از گذشت یکی دو روز این قیمت‌ها تغییر خواهد کرد.

او با بیان اینکه مسیر تهران_اهواز هم 15 درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: مسیر تهران_شیراز هم کاهش بسیاری پیدا کرده و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک ما شاهد بهبود وضعیت ایرلاین‌ها باشیم.

اسعدی سامانی بیان کرد: 60 درصد هزینه شرکت‌های هواپیمایی ارزی است و طبیعتا تغییر نرخ ارز تاثیر بسزایی در قیمت بلیت دارد و امیدواریم تغییری در قیمت ارز رخ ندهد تا موضوع افزایش قیمت بلیت پیش نیاید و افزایش خدمت بهتر و پایدارتر به مردم انجام شود.

او گفت: هزینه‌های ارزی شرکت‌های هواپیمایی زیاد است و شرکت‌ها تلاش می‌کنند خدمات مناسب مورد مطلوب مردم ارايه دهند و پرواز‌های ایمنی انجام شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اضافه کرد: امیدواریم با تدابیری که اتخاذ خواهد شد و با افزایش ناوگان و افزایش پرواز‌های منطقه‌ای و ارايه سرویس فرودگاه‌های کوچک‌تر اقشار بیشتری ازمردم از خدمات حمل و نقل هوایی استفاده کنند.

اسعدی سامانی افزود: در مسیر‌های مختلف پروازی این کاهش نرخ به تناسب هر مسیر ایجاد شده است و نرخ‌های جدید مسیر‌های پروازی نیز از سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی قابل رویت، البته ممکن است اعمال کامل این متوسط کاهش قیمت برای همه شرکت‌های هواپیمایی یکی دو روز زمان ببرد، اما به هر حال شرکت‌های هواپیمایی از امروز نرخ‌های جدید را اعمال می‌کنند.

او با بیان اینکه این کاهش قیمت به صورت میانگین 12 درصد است، گفت: برای آنکه در شبکه توزیع اختلالی رخ ندهد و برخی عوامل شبکه توزیع اجحافی در حق مردم نداشته باشند سقف نرخی بلیت تعیین شده است، قطعا بلیت‌ها طبق روال گذشته به صورت شناور خواهد بود تابع عرضه و تقاضا است در شرایطی که مسافر کمتر باشد قیمت بلیت کمتر است، اما سقف‌های جدید نرخ بلیت تعیین شده است و هیچ شرکتی مجاز به عبور از این سقف نرخ‌ها نیستند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اضافه کرد: این کاهش قیمتی نسبت به قیمت‌های تیر 1400 خواهد بود.

local_offerبرچسب‌ها:
کاهش 15 درصدی قیمت بلیت هواپیما الزامی است

کاهش 15 درصدی قیمت بلیت هواپیما الزامی است

وزیر راه و شهرسازی گفت: ایرلاین‌ها باید ضمن تعدیل 15 درصدی قیمت بلیت هواپیما، همه خدمات گذشته را به حالت عادی بازگردانند.

Irinn.ir/
نه لبنیات ارزان شد نه بلیت هواپیما

نه لبنیات ارزان شد نه بلیت هواپیما

وعده کاهش قیمت‌ها جزو وعده‌هایی است که دولت سیزدهم از بدو روی کار آمدن خود تا کنون بار‌ها بر آن تاکید داشته و حتی در برخی از موارد دستور به کاهش قیمت برخی کالاها داده است اما مشکل اینجاست که کاهش قیمت...

Bartarinha.ir/
بلیط پرواز داخلی ارزان نشد؟

بلیط پرواز داخلی ارزان نشد؟

براساس مصوبه جدید شورای عالی هواپیمایی کشوری، باید قیمت بلیط‌های پرواز‌های داخلی از امروز با نرخ‌های جدید فروخته شود، اما به نظر می‌رسد که برخی از سایت‌های فروش اینترتنی به این مصوبه پایبند نیستند.

Bartarinha.ir/
خبر خوش قاسمی درباره بلیت هواپیما

خبر خوش قاسمی درباره بلیت هواپیما

وزیر راه، مسکن و شهرسازی گفت: تصمیم گرفتیم که از امروز قیمت بلیت هواپیما 15 درصد کاهش پیدا کند که این موضوع از امروز اجرایی شد.

TejaratNews.com/
نرخ‌های جدید بلیت هواپیما اعلام شد

نرخ‌های جدید بلیت هواپیما اعلام شد

در پی تصویب کاهش قیمت بلیت هواپیما در جلسه اخیر شورای عالی هواپیمایی کشوری دقایقی پیش نرخ‌های جدید بلیت هواپیما برای پرواز‌های داخلی ابلاغ شد.

Bartarinha.ir/
بلیت هواپیما از فردا ارزان می‌شود

بلیت هواپیما از فردا ارزان می‌شود

با توافق صورت گرفته بین ایرلاینها و وزارت راه و شهرسازی برای کاهش قیمت بلیت هواپیما، نرخ‌های جدید از فردا (اول آذرماه) اجرایی می‌شود.

TejaratNews.com/
کاهش قیمت بلیت هواپیما از فردا

کاهش قیمت بلیت هواپیما از فردا

با توافق صورت گرفته بین ایرلاین‌ها و وزارت راه و شهرسازی برای کاهش قیمت بلیت هواپیما، نرخ‌های جدید از فردا (اول آذرماه) اجرایی می‌شود.

Bartarinha.ir/
خبر مهم درباره نرخ‌های جدید بلیت هواپیما

خبر مهم درباره نرخ‌های جدید بلیت هواپیما

بالاخره پس از حدود پنج ماه از افزایش غیر قانونی قیمت بلیت هواپیما توسط ایرلاین‌ها، کاهش آن در دستور کار قرار گرفته و مقرر شده تا نرخ‌های جدید از شنبه (29 آبان) اعلام شود.

Bartarinha.ir/
کاهش قیمت بلیط هواپیما کی محقق می‌شود؟

کاهش قیمت بلیط هواپیما کی محقق می‌شود؟

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در نشست شورای عالی هواپیمایی کشوری مصوب شد که قیمت بلیت هواپیما از ابتدای آذر و همزمان با رفع محدودیت 60 درصدی پذیرش مسافر در پرواز کاهش یابد.

Bartarinha.ir/
بلیت هواپیما ارزان می‌شود؟

بلیت هواپیما ارزان می‌شود؟

وزیر راه و شهرسازی از برگزاری جلسه‌ای با ایرلاین‌ها برای کاهش قیمت بلیت هواپیما خبر داده، اکنون باید دید این اتفاق خواهد افتاد یا آنکه مانند جلسات وزیر سابق با شرکت‌های هواپیمایی نتیجه‌ای در بر نخواهد...

TejaratNews.com/
کاهش بهای بلیت هواپیما در روز‌های آینده

کاهش بهای بلیت هواپیما در روز‌های آینده

وزیر راه و شهرسازی از کاهش قیمت بلیت هواپیما در روز‌های آینده خبر داد.

Irinn.ir/
سیگنال‌های مهم از کاهش قیمت دلار / ارزانی دلار در راه است؟

سیگنال‌های مهم از کاهش قیمت دلار / ارزانی دلار در راه است؟

قیمت دلار چند روزی است در کانال 28 هزار و 400 تومان تثبیت شده است. افزایش قیمت دلار نسبت به ابتدای سال جاری تا به حال بی‌سابقه بوده است. اما با وجود بالا رفتن نرخ ارز، چندین سیگنال برای کاهش قیمت دلار...

TejaratNews.com/
خبرمهم درباره قیمت بلیط هواپیما

خبرمهم درباره قیمت بلیط هواپیما

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: بررسی قیمت بلیت هواپیما و همچنین ورود ناوگان جدید در شورای عالی هواپیمایی در دستور کار قرار گرفته است.

Bartarinha.ir/
گرانی دوباره بلیت هواپیما / سازمانی که ريیس ندارد

گرانی دوباره بلیت هواپیما / سازمانی که ريیس ندارد

در شرایطی که طی ماه‌های گذشته قیمت بلیت هواپیما به صورت غیرقانونی از سوی ایرلاین‌ها افزایش یافت، به نظر می‌رسد شرکت‌های هواپیمایی باز هم قیمت‌ها را فراتر از آن چیزی که تا کنون می‌فروختند، بالا برده‌ان...

TejaratNews.com/
معاملات فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی از 45 همت فراتر رفت ‌سوت‌زنی| چرا فارس‌من به پویش‌های مرتبط با سهام رسیدگی نمی‌کند؟ + توضیحات فارس پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه/بورس بی‌افت‌وخیز شد؟ مصرف برق رمز ارز‌های غیرمجاز معادل مصرف 3 کلانشهر! ضرورت تسریع در تعیین تکلیف سیاست‌های اقتصادی اختلال زا افت 6 دلاری قیمت نفت در پی کشف سویه کرونا خطر جدی برای بازار جهانی پسته و خرمای ایران ارزش معاملات بورس تهران 18 درصد کاهش یافت تصویب ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس ارز 4200 تومانی فعلا حذف نمی‌شود تصویب ضوابط ورود استارتاپ‌ها به فرابورس توسط سازمان بورس شاخص کل بورس به کانال 1٫4 میلیون واحد برمی‌گردد؟/کدام گروه فردا پیشتاز است؟ وزیر اقتصاد‌: حذف ارز 4200 تومانی به تعویق افتاد‌ سویه جدید کرونا، بهای نفت را کاهش داد پاتک علاءالدین به شهرداری تهران برداشتن قدم اول؛ ورود استارتاپ ‌ها به بازار سرمایه آخرین قیمت میوه‌ها در بازار وضعیت سرچشمه های زاینده رود در چهارمحال و بختیاری 60 درصد کارشناسان، بورس را بدون نوسان می‌بینند پایین آمدن هزینه وام مسکن از قله 1400 آمریکا، رقیب جدید پسته ایرانی! فروش اینترنتی مرغ گرم از هفته‌ آینده اولین شرکت استارتاپی به زودی در بورس عرضه اولیه می‌شود بازگشت اعتماد سهامداران به بورس در سایه ثبات قوانین آزادی متهمی که با هشت هزارمیلیارد دستگیر شد! واقعیت ماجرای صادرات قطعه خودرو به بنز چیست؟ برنامه دولت برای افزایش حقوق سال آینده چیست؟ آب زاینده رود باز می‌شود؟ ملی مس ایران به خود استراحت داد کاهش 84 درصدی خروج پول از بورس/ کانون سهامداران خرد تشکیل شود کشف گونه جدید ویروس کرونا قیمت جهانی طلا را افزایش داد ذوب آهن عزم صعود را در آذر محکم بست آیا وقت خروج از بازار ارز فرا رسیده است؟ کاهش 2 درصدی ارزش سهام عدالت/ برنامه جدید برای سهام عدالت در راه است؟ آغاز بکار نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی و بالابر‌ها حباب سکه به 280 هزار تومان رسید صادرات تقلبی خودروی ایرانی! «شمش 99.7» ایرالکو کاستی‌ها را جبران کرد نخل‌های جنجالی از قطر به ایران برگشت خوردند!؟ نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 5 آذر آیا سیمان آبیک می‌تواند نیاز مشتریان پاسخ دهد کاهشی بسیار اندک در نرخ وکیوم‌باتوم "شبندر" قیمت جهانی نفت امروز آذر‌ماه / برنت به 80 دلار و 20 سنت رسید سیگنال مهم برای بورس / نرخ سود بین بانکی چقدر شد؟ بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی ابلاغ کرد؛ تفکیک مالکیت در واگذاری شرکت‌های دولتی آیا تمرکز سیمان تهران باید تنها به فروش «تیپ 2» باشد عبور صنایع از زمستان با توزیع عادلانه قطعی گاز جهش کرونا در آفریقا ، کاهش ارزش بورس اوراق بهادار توکیو سبدکالای «آلومینیوم المهدی» سربه‌سر فروخته شد