رشد 27قلم کالای صنعتی در فروردین

رشد 27قلم کالای صنعتی در فروردین

وزیر صنعت، معدن و تجارت در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و نشست با فعالان اقتصادی آذربایجان غربی از رشد 27 قلم کالای صنعتی از 40 تا 150 درصد در فروردین ماه 1400 خبر داد.

سایپانیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و نشست با فعالان اقتصادی آذربایجان غربی از رشد 27 قلم کالای صنعتی از 40 تا 150 درصد در فروردین ماه 1400 خبر داد.

 علیرضا رزم‌حسینی با بیان این مطلب، افزود: این رشد تولید با وجود همه تحریم های ظالمانه و مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده است که به همت جهادی تولیدکنندگان، صنعتگران و فعالان اقتصادی محقق شد.

به رشد صنعتی 8 درصد در سال گذشته رسیده ایم

وی با بیان اینکه به رشد صنعتی 8 درصد در سال گذشته رسیده ایم، ادامه داد: صادرات قابل قبولی داشتیم و تامین مواد اولیه، قطعات، اجزا و ملزومات 71 هزار واحد صنعتی توسط صادرکنندگان انجام گرفت تا چرخ تولید بچرخد.

ایجاد 140 هزار شغل علاوه بر اشتغال موجود سال گذشته توسط وزارت صمت

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه بیش از 140 هزار شغل علاوه بر اشتغال موجود سال گذشته توسط وزارت صمت به وجود آمده است، تصریح کرد: این میزان از ایجاد اشتغال علی‌رغم همه محدودیت‌ها و همچنین آثار منفی کرونا بوده است که در حوزه اشتغال صنعتی کاهشی نداشتیم.

رزم حسینی با اشاره به بازدیدهای که از واحدهای تولیدی داشته است، بیان کرد: بیشتر واحدها در این شرایط دو یا سه شیفت کار می‌کنند و به فکر توسعه خود می باشند.

رسانه‌ها با انعکاس اخبار مثبت به امید آفرینی در جامعه کمک کنند

وی از رسانه‌ها خواست تا با انعکاس اخبار مثبت به امید آفرینی در جامعه کمک کنند و نگذارند اعتماد عمومی مردم تضعیف و خدشه دار شود.

صادرات 3 میلیارد دلاری استان آذربایجان غربی در سال گذشته

وزیر صمت با اشاره به عملکرد استان آذربایجان غربی نیز یادآور شد: صادرات این استان از 700 میلیون دلار به 3 میلیارد دلار رسیده است و 10 درصد از کل صادرات کشور را این استان تامین می کند که نمونه ای از افتخارات این استان است.

در حوزه نساجی و پوشاک به روند خوبی رسیده‌ایم

رزم حسینی با بیان برخی دستاوردهای صنعتی نیز گفت: در حوزه نساجی و پوشاک به روند خوبی رسیده‌ایم، صادرکننده پوشاک شدیم و واحدهای نسازی سه شیفته کار می کند و در حال توسعه هستند.

وی همچنین اضافه کرد: واحدها در حوزه بهداشتی و شوینده ها دو یا سه شیفته کار می کنند و تامین اقلام مرتبط با کرونا را مجاهدانه انجام می دهند.

صادرکننده اقلام مرتبط با کرونا از جمله ونتیلاتور هستیم

وزیر صمت همچنین تصریح کرد: هرچند در ماه های اول شیوع ویروس کرونا از لحاظ اقلام مرتبط با کرونا از جمله دستگاه ونتیلاتور در تنگنا بودیم اما اکنون صادرکننده هستیم و به همین کشور ترکیه (همسایه آذربایجان غربی) صادر می‌کنیم.

رشد بیش از 50 درصدی تولید خودرو در فروردین ماه امسال

رزم حسینی با بیان اینکه در حوزه خودرو و قطعات وابسته تحریم بودیم، یادآور شد: اما در سال گذشته به رشد 28 درصدی تولید رسیدیم و فروردین ماه امسال نسبت به سال گذشته بیش از 50 درصد رشد تولید داشته ایم.

جشن خودکفایی تولید لوازم خانگی با کیفیت را برگزار می کنیم

وی همچنین با اعلام اینکه در حوزه لوازم خانگی به جشن خودکفایی تولید محصولات با قیمت و کیفیت مناسب را برگزار می کنیم، گفت: سال گذشته 15 میلیون و 500 هزار عدد لوازم خانگی تولید شد و 70 درصد ساخت داخل در این حوزه محقق شد و در قیمت و کیفیت از کشور های خوب منطقه در حوزه لوازم خانگی هستیم.

با انسجام رویه ها بخشنامه مانع تولید نداشتیم

وزیر صمت با اشاره به برخی برنامه‌های این وزارتخانه بیان کرد: سعی کردیم در این مدت انسجام به وزارت خانه برگردد، سیاست های صادراتی در این وزارتخانه تجمیع شود و در طی شش ماه گذشته بخشنامه مانع تولید نداشتیم و بخشنامه های صادره تسهیلگر و روان ساز تولید بوده است.

رزم حسینی همچنین ادامه داد: با صدور بخشنامه های ستاد اقتصادی دولت تعهدات ارزی صادرکنندگان رفع شد و صادرکنندگان می تواند تعهدات ارزی را از طریق ارز متقاضی، ارز اشخاص یا واردات اقلام مورد تایید وزارت صمت انجام دهند.

تفکیک اختیارات و وظایف وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی

وی با اشاره به تفکیک اختیارات و وظایف میان وزارت صمت و وزارت جهاد کشاورزی، بیان کرد: از 20 اسفند ماه گذشته تمامی سیاست گذاری‌ها در خصوص تامین نهاده‌ها، تخصیص و تامین کالاهای کشاورزی، تامین ارز و قیمت گذاری نهادها و محصولات کشاورزی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی گذاشته شد و ما فقط تامین روغن و گندم را بر عهده داریم.

صرفه جویی 5.5 میلیارد یورویی از محل ممنوعیت واردات کالاهای غیر ضروری

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: واردات کالاهای غیرضروری را ممنوع اعلام کردیم، 3.5 میلیارد یورو ساخت داخل انجام شد، 10 درصد واردات توسط شرکت‌های داخلی تامین شد و 5.5 میلیارد یورو از محل ممنوعیت واردات کالاهای غیر ضروری صرفه‌جویی ارزی شد.

74 هزار میلیارد دلار حجم تجارت کشور در سال گذشته بوده است

رزم حسینی همچنین بیان کرد: 74 هزار میلیارد دلار تجارت کشور در سال گذشته بوده است که 146 میلیون تن کالا صادرات و واردات شد و اگر تحریم نبود اقتصاد شکوفاتر می شد.

دنبال ایجاد مگا شهرک های صنعتی هستیم

وی همچنین اضافه کرد: به دنبال ایجاد مگا شهرک های صنعتی هستیم و در این خصوص در برخی استان ها 11 و در برخی دیگر 5 هزار هکتار به این موضوع اختصاص داده شده است که با تامین زمین ما زیرساخت‌های لازم را تامین خواهیم کرد.

واگذاری 500 معدن راکد از طریق مزایده برای فعالسازی در آذربایجان غربی

وزیر صمت همچنین با اشاره به برنامه آزادسازی 6000 معدن راکد و حبس شده، گفت: 500 معدن مربوط به این استان است که معادن آزادشده طبق قانون برای فعال سازی به افراد دارای صلاحیت و اهلیت از طریق مزایده واگذار می‌شوند.

انعقاد 450 هزار میلیارد تومان فرصت های سرمایه گذاری با شرکت های برتر

رزم حسینی همچنین اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر را دیگر برنامه های وزارت صمت دانست و گفت: طی دو مرحله 450 هزار میلیارد تومان فرصت های سرمایه گذاری با شرکت‌های برتر تفاهمنامه امضا شد که این رقم را تا یک میلیون میلیارد تومان می توانیم اضافه کنیم .

وی همچنین موفقیت این طرح را بسته به هم افزایی و هماهنگی و همکاری ارکان حکومتی دانست و تاکید کرد: کشور را با شرکت هایش باید بسازیم که در این راه هم افزایی ارکان حکومت مثمر ثمر است.

بازار خودرو برای افزایش کیفیت و کاهش قیمت باید رقابتی شود

وزیر صمت همچنین با بیان اینکه بازار خودرو باید رقابتی شود گفت: بازار خودرو از انحصار باید خارج شود، کیفیت با رقابت ایجاد می‌شود و قیمت با رقابت پایین می آید.

به دنبال ایجاد شهرک‌های تخصصی صنعتی هستیم

رزم حسینی همچنین بیان کرد: به دنبال ایجاد شهرک‌های تخصصی صنعتی هستیم، آذربایجان غربی می تواند شهرک های تخصصی در حوزه سنگ های تزيینی راه بیندازد.

وی همچنین در پایان سخنان خود تصریح کرد: نهاد تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در وزارت صمت بر سه محور مجلس، دولت و بخش خصوصی استوار است.

اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر را از دیگر برنامه های وزارت صمت دانست و گفت: طی دو مرحله 450 هزار میلیارد تومان فرصت های سرمایه گذاری با شرکت‌های برتر تفاهمنامه امضا شد که این رقم را تا یک میلیون میلیارد تومان می توانیم اضافه کنیم.

وی همچنین موفقیت این طرح را بسته به هم افزایی و هماهنگی و همکاری ارکان حکومتی دانست و تاکید کرد: کشور را با شرکت هایش باید بسازیم که در این راه هم افزایی ارکان حکومت مثمر ثمر است.

local_offerبرچسب‌ها:
ما صنعت خودروسازی نداریم

ما صنعت خودروسازی نداریم

معاون علمی و فناوری ريیس جمهوری با بیان اینکه تا زمانی که طراحی‌های صنعت خودرو در داخل انجام نشود ما صاحب صنعت خودروسازی نیستیم، از آغاز پروژه‌هایی برای طراحی خودرو با شرکت‌های خودروساز خبر داد.

TejaratNews.com/
نحوه ورود سپاه به صنعت خودروسازی

نحوه ورود سپاه به صنعت خودروسازی

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در یادداشتی که خبرگزاری میزان منتشر کرده، نوشت: در حوزه تولید موشک و پهپاد، فناوری‌های روز دنیا در اختیار ماست و همگی هم نتیجه کار بومی خودمان بوده است.

Bartarinha.ir/
ورود متخصصان سپاه به صنعت خودروسازی

ورود متخصصان سپاه به صنعت خودروسازی

سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه تجربیات تحقیقاتی‌مان را به خودروسازان منتقل خواهیم کرد ، گفت: شاید در بعضی از موارد نیاز به ورود فیزیکی ما نباشد و فقط تجربیات و اطلاعات خود را منتقل کنیم.

Bartarinha.ir/
اختصاص یک میلیارد دلار به صنعت خودروسازی توسط صندوق توسعه ملی

اختصاص یک میلیارد دلار به صنعت خودروسازی توسط صندوق توسعه ملی

مدیرعامل صندوق توسعه ملی گفت: یک میلیارد دلار تسهیلات ارزی از محل این صندوق به صنعت خودروسازی کشور اختصاص داد تا بتوان تولید داخلی را رونق داد و با بهره‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان قطعات را در داخل کش...

TejaratNews.com/
عرضه اولیه جدید در فرابورس قطعی شد "رنیک" در مناقصه دو مرحله‌ای شرکت کرد "فافزا" در مناقصه "فولاد" شرکت کرد تفاهمنامه همکاری "برکت" جهت خرید واکسن کرونا در این لحظات شاخص با افت 505 واحدی مواجه شد آخرین فرصت برای پرداخت مالیات سکه در مجمع حخزر چه گذشت؟ برنامه های آتی شرکت چیست؟ موافقان عرضه خودرو در بورس، باتری خالی کردند آغاز بورس 31 خرداد چگونه بود؟ / تاثیر مثبت «شستا» بر شاخص کل شوینده‌های "شپارس" 25 درصد گران شد محاسبه تعهدات بیم‌سنجی مشترکین "وبصادر" توسط بانک‌ها بهبود معاملات بازار بورس با مشخص‌شدن سیاست‌های دولت جدید کدام شرکت‌ها در مراحل افزایش سرمایه قرار دارند؟ افت هزار واحدی بورس بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت لغو پرواز‌های روسیه با دستور ستاد کرونا آینده بورس در دولت سیزدهم انتشار صورت سود و زیان "سهرمز" صورت مالی میاندوره‌ای 9 ماهه "کفرآور" منتشر شد تیگو 5 توربو به بازار می‌آید زنان مجرد بالای 35 سال وام اجاره دریافت می‌کنند صورت مالی تلفیقی حسابرسی شده "بترانس" صاحبان آرای باطله چه کسانی هستند؟ "وسدید" صورت سود و زیان منتشر کرد انتشار صورت‌های مالی میاندوره‌ای "مپنا بازار" "آسمان بازار" صورت‌های مالی میاندوره‌ای را منتشر کرد صورت مالی تلفیقی "کچاد" منتشر شد "بهگزین بازار" صورت‌های مالی میاندوره‌ای 3 ماهه را منتشر کرد سهمیه بنزین تیر ماه امشب واریز می‌شود انتشار اطلاعات و صورت‌های مالی تلفیقی "پارتا" "آرمان سهام" صورت مالی 12 ماهه را منتشر کرد پولبک به سهم‌های صف‌فروش، پشت ایست "مقاومت" مهم‌ترین سیگنال‌های بورسی امروز 31 خرداد آخرین قیمت دلار پیش از امروز 31 خرداد پیش‌بینی بورس امروز 31 خرداد 1400 ادامه روزهای سیاه ارزهای دیجیتالی کشف سومین الماس بزرگ جهان در آفریقا بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت فروش روزانه نفت ایران به چین چقدر است؟ نقص فنی نیروگاه اتمی بوشهر را خاموش کرد توقف تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر عرضه اولیه لطیف چهارشنبه 2 تیر 1400 می‌آید| چقدر نقدینگی نیاز دارد؟ رمزارزها نصف برق تهران را مصرف می‌کنند! در بازار خودرو پس از انتخابات چه می‌گذرد؟ عرضه اولیه روز چهارشنبه 2 تیر / «لطیف» چقدر نقدینگی نیاز دارد؟ کشف 188هزار ماینر غیرمجاز در کشور با 400 میلیون تومان چه خودروهای صفری می‌توان خرید؟ / دنا پلاس 310 میلیون در مجمع دتوزیع چقدر سود توزیع شد؟ آیا شرکت سهمی در خصوص واردات واکسن کرونا دارد؟ سهام عدالت امروز 30 خرداد 1400 چقدر می‌ارزد؟ قطع برق 57 سازمان پرمصرف در تهران

در حال بارگیری...