کسب بازدهی 144 درصدی «وهامون» طی سه سال اخیر

کسب بازدهی 144 درصدی «وهامون» طی سه سال اخیر

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا وجه تمایز این شرکت را در پرتفوی سرمایه‌گذاری متنوع دانست که طی سه سال اخیر به طور متوسط بازدهی 144 درصدی را کسب کرد. این رقم به طور میانگین 10 درصد بالاتر از بازدهی شاخص کل طی این مدت بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شرکت فرابورس، یک‌صد و پانزدهمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه در فرابورس ایران ویژه معرفی ظرفیت‌های شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا در حالی برگزار شد که این شرکت از گروه «سرمایه‌گذاری‎‌ها» در آستانه عرضه اولیه 15 درصد از کل سهام این شرکت در بازار اول فرابورس قرار دارد.

محسن صادقی باطانی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا در این نشست با اشاره به اینکه 100 درصد از سهام شرکت در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری صباتامین زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی است، عنوان کرد: شرکت در سال 1384 تحت عنوان سهامی عام ثبت شد و از سال 1393 فعالیت خود را به صورت حرفه‌ای آغاز کرد.

به گفته وی موضوع فعالیت شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا، سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق بهادار پذیرفته‌شده در بورس است و در حوزه‌های دیگر و خارج از بورس فعالیت نمی‌کند.

صادقی با اشاره به اینکه طی یکسال گذشته مجموعه شستا عرضه‌های اولیه خوبی در بازار سهام داشته است، اظهار کرد، در طول یکسال اخیر به کمک رکن بازارگردان، عرضه‌های اولیه زیرمجموعه شستا دارای نقدشوندگی خوبی بودند.

وی با اعلام اینکه سرمایه حال حاضر شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا 300 میلیارد تومان است، گفت: سال گذشته سرمایه شرکت از رقم 80 میلیارد تومان به 300 میلیارد تومان افزایش یافت و این در حالی است که در سال 1395 سرمایه شرکت 30 میلیارد تومان بوده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا وجه تمایز شرکت را اینگونه عنوان کرد که شرکت، پرتفوی سرمایه‌گذاری متنوعی دارد و طی سه سال اخیر به طور متوسط بازدهی 144 درصدی را کسب کرده و این رقم به طور میانگین 10 درصد بالاتر از بازدهی شاخص کل طی این مدت بوده است.

وی با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا با یک سایز متوسط در حال فعالیت است که برای سرمایه‌گذاران خرد جذابیت دارد، اظهار کرد: از آنجاکه شرکت در سهام و اوراق بهادار قابل معامله در بورس سرمایه‌گذاری می‌کند، این موضوع ریسک نقدشوندگی را نسبت به دارایی‌های خارج از بورس کاهش می‌دهد.

صادقی همچنین بررسی هفتگی و ماهانه پرتفوی سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا و نیز برآورد آیتم‌های مهم در بحث نقدشوندگی پرتفوی و سودآوری آن را دیگر نقاط برجسته شرکت ذکر کرد و افزود: سال 1397 بازدهی شرکت به میزان 100 درصد محقق شد و این در حالی است که بازدهی شاخص کل 86 درصد بود. سال 1398 نیز بازدهی شاخص 187 درصد و شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا 177 درصد رقم خورد و سال 1399 با توجه به نوسانات بازار سهام شاخص کل بازدهی 155 درصدی را کسب کرد و شرکت هامون صبا 163 درصد بازدهی را برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان آورد.

وی در خصوص کسب بازدهی طی چند ماه اخیر نیز در شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا عنوان کرد: میزان تغییرات شاخص هم‌وزن تا 31 خردادماه 1400 به میزان منفی 16 درصد و شاخص کل منفی 11 درصد بوده است. در همین مدت میزان تغییرات و بازدهی پرتفوی شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا نیز منفی 9 درصد بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر بازدهی شاخص به صفر رسیده ولی بازدهی شرکت به تاریخ امروز حدود 4 درصد مثبت بوده است که نشان می‌دهد در دوره نزول شاخص میزان کاهش سودآوری پرتفوی شرکت کمتر بوده و در دوره بهبود بازار نیز میزان بازدهی آن بیشتر از شاخص کل محقق شده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا در خصوص ترکیب پرتفوی شرکت در صنایع مختلف بازار سرمایه نیز گفت: 18 درصد از پرتفوی شرکت با توجه به بررسی‌های صورت‌گرفته از صنعت فلزات اساسی بوده و 17.5 درصد در صنعت محصولات شیمیایی، 13 درصد در صنعت بانک‌ها و موسسات اعتباری، 9.5 درصد در استخراج کانه‌های فلزی، حدود 6 درصد در شرکت‌های چند رشته‌ای، 5 درصد در صنعت دارویی و حدود 3 درصد در صنعت فرآورده‌های نفتی قرار دارد.

local_offerبرچسب‌ها:
زیان‌ده‌ترین بازار مالی در بهار 1400 کدام است؟

زیان‌ده‌ترین بازار مالی در بهار 1400 کدام است؟

بر اساس بررسی‌های اتاق ایران درحالی که سال گذشته در چنین روزهایی بازار سرمایه بالاترین بازدهی را ثبت کرده بود، حالا کمترین بازدهی را با منفی 18 درصد داشته و از طلا و ارز زیان‌بارتر بوده است.

TejaratNews.com/
هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

هفتمین عرضه اولیه بورس تهران/"سپید" به بورس می آید

سهام شرکت سپید ماکیان در روز چهارشنبه هفته جاری عرضه اولیه می شود.

BourseNews.ir/
رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی شستا

رکورد افزایش سرمایه تاریخ بورس می‌شکند / افزایش سرمایه 1200 درصدی ...

مدیر عامل «شستا» از افزایش سرمایه 1200 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خبر داد.

TejaratNews.com/
واریز سود سهام عدالت تا چند روز آینده

واریز سود سهام عدالت تا چند روز آینده

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می‌شود.

BourseNews.ir/

یک ایراد قانونی در شناسایی سهام به عنوان سهام خزانه

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد

در بازار ارز قیمت دلار 22 هزار و 850 تومان، قیمت یورو 27 هزار و 800 تومان و درهم امارات 6 هزار و 280 تومان اعلام شده است.

Bartarinha.ir/
ارزش سبد قابل فروش سهام عدالت 7 میلیون تومان شد

ارزش سبد قابل فروش سهام عدالت 7 میلیون تومان شد

ارزش 60درصد قابل فروش سبد 532هزار تومانی سهام عدالت به 7 میلیون و 42هزار تومان رسیده است.

BourseNews.ir/
اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد سازی نرخ شکر!

اخباری که بورس فردا را متاثر خواهند کرد | قندی ها خواستار آزاد ساز...

فردا در حالی بازار سرمایه کار خود را آغاز خواهد کرد که احتمالا ده خبری که در روز جاری منتشر شد بر روی آن تاثیرگذار خواهند بود. قبل از معاملات فردا دوشنبه 21 تیر 1400 این ده خبر را ببینید.

NabzeBourse.ir/
آخرین صورت حساب سهام عدالت 13 اردیبهشت 1400 / کاهش 2 درصدی ارزش سبد سهام عدالت

آخرین صورت حساب سهام عدالت 13 اردیبهشت 1400 / کاهش 2 درصدی ارزش سب...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه عمده نمادهای شاخص‌ساز و در سبد سهام عدالت منفی و با روند کاهش قیمت همراه بودند. ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی امروز 1٫91 درصد کاهش یافت.

TejaratNews.com/

آخرین صورتحساب سهام عدالت 22 خردادماه 1400 | امروز دلیل افت ارزش سبد چه بود؟

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 8 خرداد 1400 + جدول / معرفی گوشی جدید شیايومی

قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 8 خرداد 1400 + جدول / معرفی گوشی ج...

قیمت انواع تلفن‌های همراه سامسونگ، اپل، هوآوی و شیايومی در بازار امروز شنبه هشتم خرداد ماه 1400 را مشاهده می‌کنید.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/
باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت گفت: پنجاه درصد باقیمانده سود سهام عدالت بزودی به دارندگان این سهام پرداخت می‌شود.

Bartarinha.ir/
پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
آخرین صورتحساب سهام عدالت امروز 5 خرداد / رشد ناچیز سهام عدالت در جریان معاملات امروز

آخرین صورتحساب سهام عدالت امروز 5 خرداد / رشد ناچیز سهام عدالت در ...

ارزش سبد سهام عدالت امروز به 9 میلیون و 892 هزار تومان رسید. این رقم نسبت به دیروز 71 هزار تومان افزایش و 0٫72 درصد رشد داشته است.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفته اول مرداد از نگاه کارشناسان بازار سرمایه جهش فروش و سود و رشد تولید لاستیک بارز در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معاملات خارجی صعود کرد؛ در معاملات پشت ... روبرویی سیگنال‌های منفی و مثبت / تکلیف دلار در روزهای پایانی دولت چیست؟ جهش فروش و سود و رشد تولید لاستیک بارز در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 بازار سیمان در قبضه 30 نفر! حداقل هزینه معیشت کارگری چقدر است؟ هزینه سرسام‌آور اجاره ویلا در شمال کشور! چرا بورس در یک ماه گذشته رشد کرد؟ / سیاست‌های دولت جدید درباره بورس چه خواهد بود؟ افزایش قیمت تخم مرغ در راه است؟ بورس در هفته آخر تیر/ پنجمین هفته مثبت بورس با طعم خروج پول حقیقی‌ها رشد دوباره بیت کوین در معاملات امروز/ روز سبز و قرمز ارزهای مجازی تخم مرغ گران می‌شود؟ هشدار دامداران درباره کمبود شدید دام آمار بارش‌ها هم محرمانه شد! / مشکل خوزستان قابل حل است؟ واردات برنج ممنوع شد تورم تیرماه از مرز 44درصد عبور کرد بازگشت رشد به بورس در تیرماه تحت تاثیر چه عواملی رخ داد؟ سه محصول جدید سایپا وارد بازار می‌شود لزومی ندارد همه اقشار از هواپیما استفاده کنند چه خبر از کریپتولند؟ | بازپرس پرونده چه گفت؟ اتفاق عجیب در بازار مسکن / هزینه وام مسکن تغییری نداشته است! قدرت نمایی بازار بدهی تحلیل تکنیکال و بنیادی وتوشه | هدف اول قیمتی وتوشه کجاست؟ قیمت دلار و یورو اعلام شد/نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/1 کاهش نرخ بیکاری در استان تهران شاسی بلند جدید فولکس واگن رونمایی شد سود عرضه اولیه سپید کی و چگونه پرداخت می شود؟ پیش فروش مسکن در بورس کالا تایید شد رشد بیش از 12 درصدی بورس / بازارهای طلا و ارز به کدام سمت رفتند؟ فروش 90 میلیارد تومانی "بوعلی" در رینگ نقره‌ای قیمت جدید محصولات ایران خودرو در بازار آزاد اعلام شد ورود نقدینگی به صندوق‌ها، مجددا معکوس شد! تحلیل تکنیکال و بنیادی غدیس | روند صعودی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ دومینوی خروج نقدینگی به 9 همت رسید «ایرالکو» درآمد 820 میلیاردی را زد سیگنال فروش در بازار طلا! / آخرین پیش‌بینی‌ها از قیمت طلا آخرین قیمت طلا پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار طلا چگونه است؟ زمان عرضه اولیه وهامون کی است؟ مسکن به بورس می‌رود؟ وقفه در بازگشت نرخ دلار به کانال 23هزار تومان بورس فردا تعطیل است؟ / اولین روز کاری بورس کی است؟ پراید جدید در راه بازار / اعلام مشخصات و قیمت احتمالی آن آخرین قیمت دلار پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چیست؟ قیمت مسکن در شرق تهران / افسریه ارزان‌تر است یا پیروزی؟ مرغ 100 هزار تومانی در راه است؟ واردات برق از سه کشور/ مشکل خاموشی‌ها حل شد؟ رشد 31 درصدی هزینه‌ زندگی/ هزینه مسکن در تهران، یک سوم درآمد خانوار اجاره مسکن غرب تهران؛ کدام مناطق ارزان شد؟ چالش تعطیلات کرونایی برای برندگان قرعه‌کشی سایپا

در حال بارگیری...