توزیع پنل خورشیدی رایگان / اولویت دریافت پنل‌های خورشیدی با چه کسانی است؟

توزیع پنل خورشیدی رایگان / اولویت دریافت پنل‌های خورشیدی با چه کسانی است؟

وزارت نیرو از مدت‌ها پیش قرار بود برای نصب پنل خورشیدی به مشترکان وام بدهد. اما وعده پرداخت وام عملی نشد و حالا این وزارتخانه وعده جدیدی داده و مدعی شده که تا پایان امسال، 20 هزار پنل خورشیدی به 20 هزارخانواده عشایر اهدا کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، تابستان تمام شد اما وام خرید پنل‌های خورشیدی سیاری که قرار بود برای تامین برق به دست مردم برسد، پرداخت نشد. حالا شرکت توانیر گفته ماجرای پرداخت وام منتفی است و می‌خواهد به برخی از مردم، پنل خورشیدی سیار اهدا کند. پنل‌هایی با قیمت 10 میلیون تومان که یک میلیون آن را مشترکان پرداخت می‌کنند و مابقی را شرکت توانیر.

شرکت توانیر قبلا اعلام کرده بوده بود که برای تامین برق عشایر، پنل خورشیدی سیار به آنان اهدا می‌کند. علی چهل امیرانی، مجری طرح برق رسانی روستایی و چاه‌های کشاورزی کشور در همین باره به تجارت‌نیوز توضیح می‌دهد: قرار شده تا پایان سال 20 هزار دستگاه قرار است به 20 هزار خانواده داده شود.

چهل امیرانی توضیح می‌دهد: تاکنون 10 هزار دستگاه برای عشایر تولید شده و حدود 7 هزار دستگاه هم بین عشایر توزیع شده است. تا پایان سال 20 هزار دستگاه به عشایر تحویل داده می‌شود.

البته، حدود پنج سال پیش هم وزارت نیرو با یک شرکت آلمانی برای احداث 1250 مگاوات نیروگاه خورشیدی در ایران قراردادی امضا کرده بود و به جز آن هم ایسنا قبلا گزارش داده بود برای تامین برق عشایر کوچ‌رو و فاقد برق در ایران حدود 20 هزار پنل خورشیدی در نظر گرفته شده است که روند توزیع آن به تدریج در استان‌هایی مانند لرستان و فارس آغاز شده است.

چهل امیرانی ادامه می‌دهد: متولی عشایر سازمان امور عشایر کشور است. این سازمان لیست افراد را به ما اعلام می‌کند و شرکت توانیر این دستگاه‌ها را به عشایر می‌رساند.

این پنل‌ها فقط به عشایر تعلق می‌گیرد؟

او بیان می‌کند: برخی از روستاها هستند که تعداد خانوده‌های آن جا بسیار کم است و قرار است به آن‌ها پنل خورشیدی ثابت بدهیم تا برق آن‌ها هم تامین شود.

وی وعده می‌دهد: این پنل‌ها به همه عشایر تعلق می‌گیرد اما برخی از عشایر در یکی از مقصدهای ییلاق یا قشلاق، برق دارند. اولویت این طرح با عشایری است که در هیچ مقصدی برق ندارند.

بنا بر گفته‌های این مقام مسيول، طرح برق‌رسانی روستایی و چاه‌های کشاورزی کشور، فاز بعدی این طرح عشایری که در یکی از مقاصد خود برق دارند را هم در بر می‌گیرد.

چهل امیرانی همچنین اضافه می‌کند: 980 هزار تومان از هزینه پنل خورشیدی سهم عشایر است و بقیه پول آن را شرکت توانیر تامین می‌کند.

حدود قیمت هر پنل خورشیدی سیار 10 میلیون تومان است و به هر خانواده یک پنل خورشیدی سیار می‌رسد. یعنی 20 هزار دستگاه قرار است به 20 هزار خانواده داده شود.

با این وجود، بانک مرکزی وظیفه دارد که با کمک بانک‌های طرف قرارداد و با هماهنگی و معرفی بسیج سازندگی، مبلغ 50 میلیون تومان از محل منابع سپرده‌های قرض‌الحسنه و عادی بانک‌ها در روستاها، حاشیه شهرها و مناطق محروم وام اعطا کند. این وام با بازپرداخت 60 ماهه و نرخ 4 درصدی اعطا می‌شود.

برای مطالعه بیشتر در همین باره، گزارش «قبض برق مشترکان پرمصرف با تعرفه ماینر حساب می‌شود؟» را هم بخوانید.

ایران می‌تواند از نفت، برق تولید کند؟ / قیمت نفت خام کاهش پیدا کرد

ایران می‌تواند از نفت، برق تولید کند؟ / قیمت نفت خام کاهش پیدا کرد

قیمت نفت در بازارهای جهانی پس از مدت‌ها، کاهش یافت. این در حالی است که کارشناسان معتقدند وضعیت بازار انرژی همچنان پایدار است.

TejaratNews.com/
آیا قیمت آب و برق افزایش می‌یابد؟

آیا قیمت آب و برق افزایش می‌یابد؟

وزیر نیرو در مورد قیمت آب و برق گفت که اکنون هیچ برنامه‌ای برای افزایش تعرفه قیمتی آب و برق در دستور کار این وزارتخانه قرار ندارد.

TejaratNews.com/
آب و برق چه زمانی گران‌تر خواهد شد؟

آب و برق چه زمانی گران‌تر خواهد شد؟

وزیر نیرو گفت:‌ در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای افزایش تعرفه قیمت آب و برق در دستور کار وزارت نیرو قرار ندارد.

Bartarinha.ir/
رشد 10 درصدی بخش صنعت و معدن در صورت تامین برق پایدار

رشد 10 درصدی بخش صنعت و معدن در صورت تامین برق پایدار

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه برای رشد بالای 10 درصد در حوزه صنعت و معدن برنامه‌ریزی کرده که یکی از اهرم‌های این سرمایه‌گذاری، تولید پایدار برق است.

TejaratNews.com/
آغاز واکنش‌ها به توزیع پنل خورشیدی رایگان / «ما با 100خانوار هنوزم برق نداریم»

آغاز واکنش‌ها به توزیع پنل خورشیدی رایگان / «ما با 100خانوار هنوزم...

شرکت توانیر ادعا کرده بود می‌خواهد به برخی از مردم، پنل خورشیدی سیار اهدا کند. قیمت این پنل‌ها، 10 میلیون تومان است که حدود یک میلیون آن را مشترکان پرداخت می‌کنند و مابقی را توانیر می‌پردازد.

TejaratNews.com/
هشدار توانیر درباره قطعی برق در زمستان

هشدار توانیر درباره قطعی برق در زمستان

شرکت توانیر اعلام کرد: تحمیل تقاضای اضافی و غیرقابل مدیریت برق و گاز به شبکه انرژی کشور به خصوص در ایام اوج مصرف برق (تابستان) و گاز (زمستان) منجر به افزایش احتمال قطعی برق و گاز می‌شود.

TejaratNews.com/
احتمال قطعی برق در زمستان وجود دارد

احتمال قطعی برق در زمستان وجود دارد

شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) اعلام کرد: تحمیل تقاضای اضافی و غیرقابل مدیریت برق و گاز به شبکه انرژی کشور به خصوص در ایام اوج مصرف برق (تابستان) و گاز (زمستان) منجر به افز...

Bartarinha.ir/
ایران در لبنان نیروگاه برق می‌سازد؟ / آیا سرمایه‌گذاری در لبنان به صرفه است؟

ایران در لبنان نیروگاه برق می‌سازد؟ / آیا سرمایه‌گذاری در لبنان به...

ایران تقریبا در تمام شش ماه اول سال مشکل کمبود برق داشت و دلیل آن عقب ماندگی ایران از برنامه توسعه برقی بود. حالا وزیر امور خارجه ادعا کرده که ایران می‌تواند در 18 ماه، دو نیروگاه برق به حجم 2000 مگاو...

TejaratNews.com/
سخنگوی صنعت برق: زمستان خاموشی نداریم

سخنگوی صنعت برق: زمستان خاموشی نداریم

سخنگوی صنعت برق با ابراز امیدواری از اینکه طبق برنامه تا پایان آبان ماه مخازن سوخت از کفایت لازم برخوردار شوند، گفت: به نظر می‌رسد اگر این روند سوخت‌رسانی ادامه داشته باشد مشکلی در تامین برق مشترکان ن...

Bartarinha.ir/
ظرفیت تولید برق در نیروگاه بوشهر به سه برابر افزایش می‌یابد

ظرفیت تولید برق در نیروگاه بوشهر به سه برابر افزایش می‌یابد

ريیس جمهور گفت: خوشحالیم که نیروگاه بوشهر در نهایت ظرفیت اسمی خود درحال بهره‌برداری است و هزار مگاوات برق تولید می‌کند و این میزان، در فازهای توسعه ای آن، به سه برابر افزایش خواهد یافت و سازمان انرژی ...

TejaratNews.com/
افغانستان پول برق ایران را می‌دهد؟

افغانستان پول برق ایران را می‌دهد؟

ایران با وجود کمبود برق به کشورهای همسایه برق صادر می‌کند. یکی از این کشورها افغانستان است و حالا اسپوتنیک ادعا کرده که بدهی افغانستان به کشورهای صادرکننده برق، مبلغ 62 میلیون دلار است. آیا افغانستان ...

TejaratNews.com/
بغداد برای تامین کمبود برق به ابوظبی متوسل شد

بغداد برای تامین کمبود برق به ابوظبی متوسل شد

بغداد و شرکت انرژی‌های آینده ابوظبی قرارداد ساخت 5 نیروگاه برق خورشیدی در عراق را امضا کردند. مصطفی کاظمی، نخست وزیر عراق به هنگام امضای قرارداد ساخت 5 نیروگاه برق خورشیدی در این کشور حضور داشت.

Bartarinha.ir/
واکنش‌ها به قبض‌های نجومی/ چند درصد مشترکان، 2 برابر الگو برق مصرف کردند؟

واکنش‌ها به قبض‌های نجومی/ چند درصد مشترکان، 2 برابر الگو برق مصرف...

سخنگوی صنعت برق کشور، در خصوص صدور قبض‌های نجومی برق برای برخی از مشترکان توضیحاتی را ارايه داد.

TejaratNews.com/
ماجرای قبض‌های نجومی برق چه بود؟

ماجرای قبض‌های نجومی برق چه بود؟

سخنگوی صنعت برق کشور در خصوص نجومی شدن قبوض برخی از مشترکان صنعت برق توضیحاتی را ارايه داد.

Bartarinha.ir/
چند مشترک مشمول تخفیف 100 درصدی برق شدند؟

چند مشترک مشمول تخفیف 100 درصدی برق شدند؟

معاون هماهنگی توزیع توانیر از تخفیف صددرصدی بهای برق 10 میلیون و 600 هزار مشترک خانگی از آبان سال گذشته تاکنون خبر داد.

TejaratNews.com/
تولیدکنندگان تایر 48 ساعته مستندات ارايه کنند قیمت مرغ برای مصرف کننده: کیلویی 31هزار تومان راغفر: با حذف ارز 4200 تومانی آبان 98 تکرار می‌شود جزيیات دقیق ثبت‌نام در جهش مسکن + لینک‌های دسترسی پرکشیدن کالاهای اساسی از سفره‌ی مستمری‌بگیران قیمت تایر افزایش می‌یابد؟ معاملات الگوریتمی، چاقوی دولبه برای بورس شرایط جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد بنزین گران نمی‌شود/ 3000 تومان قیمت واقعی بنزین است؟ عربستان در این بازار مهم نفتی جایگزین ایران شد تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو منتقل می‌شود؟ پرواز ارز‌های دیجیتال با پرچمداری بیت‌کوین فملی 156 درصد سود بیشتری ساخت کارشناسان می‌گویند نفت به 200 دلار هم می‌رسد بورس‌بازها منتظر اقدامات تیم مدیریتی جدید هستند 10 هزار ثبت نام موفق در سامانه تقاضای مسکن کلاهی برای بورس 3 پیش‌بینی کارشناسان از آینده بورس / کدام گروه‌ها رشد بیشتری دارند؟ «وملل» تبدیل به بانک می‌شود بیت کوین به مرز 64 هزار و 500 دلار رسید صادرات گوجه فرنگی آغاز شد / گوجه فرنگی ارزان می‌شود هفته گیج کننده بورس/ حقیقی‌ها فروشنده بودند بدون خلق پول پرداخت‌های ماهیانه را انجام می‌دهد بورس هفته را با چراغ قرمز به پایان برد بروزرسانی رایگان شماره شبای 633 هزار سهامدار 3 بانک ادغامی خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن ممنوع شد رشد 180 درصدی درآمد شرکت‌های بورس نرخ بهره و تاثیر آن بر تصمیمات سرمایه‌گذار تکلیف سهام عدالت فوت شدگان چه شد؟ آیا می‌توان قیمت‌گذاری دلار را حذف کرد؟ / خطر افزایش قاچاق ثبت‌ نام، احراز هویت سامانه سجام، اعتبارسنجی و ده‌ها خدمات کاربردی دیگر با سوپر اپلیکیشن تاپ مجمع " شتوکا " نزدیک است " اعتلا " در مجمع به افزایش سرمایه رسید گردهمایی سهامداران " ولشرق " در نهمین روز آبان آخرین خبرها از پرداخت سود " شستا "/زمان پرداخت سود " شستا " تغییر کرد انتشار اوراق بدهی " ثتران " جهت تامین مالی یک پروژه " غپینو " از افزایش نرخ خرید مواداولیه گفت افزایش‌سرمایه 61 درصدی از سود انباشته جزيیات جدید برای متقاضیان مسکن/ چه کسانی می‌توانند ثبت‌نام کننند؟ ارزش سهام عدالت 28 مهرماه مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام مسکن امکان ثبت‌نام مجرد‌ها در طرح ملی مسکن ورود کامیون‌های ایرانی به قره‌باغ ممنوع شد از دکل گمشده چه خبر؟ اتفاق عجیب در تجارت نفتی ایران و چین / عربستان جایگزین ایران شد! افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی مهر آخرین وضعیت 6 هزار کامیون دست دوم افت 13 هزار واحدی شاخص کل بورس / هفته آینده بازار مثبت می‌شود؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 28 مهر ماه بازدهی منفی 17 درصدی پالایشی در سال جاری