صف‌های خرید و برهم زدن بزم گروه‌های بزرگ ...

صف‌های خرید و برهم زدن بزم گروه‌های بزرگ ...

برای بازار امروز می‌توان انتظار ادامه روند افزایشی قیمت‌ها را در گروه‌های بزرگ بازار داشت. با این حال، صف‌های خرید احتمالی با عرضه فروشندگان مواجه خواهند شد.

به گزارش بورس نیوز، روز گذشته بازار سرمایه بهترین و مثبت‌ترین روز کاری خود را از ابتدای امسال ثبت کرد و با بیش از 30 هزار واحد رشد به رقم یک میلیون و 139 هزار واحد رسید تا رشد بیش از 2.7 درصدی را ثبت کند.

شاخص کل هم وزن نیز رشد 0.65 درصدی را ثبت کرد و به رقم 385 هزار و 630 واحد رسید. رشد کمتر شاخص کل هم وزن در مقایسه با شاخص کل نشان از روند همچنان منفی برخی از سهام شرکت‌های کوچکتر بازار سرمایه بوده و می‌توان گفت که بار اصلی رشد بازار در شرایط فعلی بر عهده شرکت‌های گروه‌های اصلی بازار همچون پالایشگاهی ها، فلزات اساسی و پتروشیمی و تا حدی برخی از نماد‌های خودرویی است.

ارزش معاملات بورس و فرابورس نیز به 72 هزار میلیارد ریال رسید که عمدتا مربوط به معاملات خرد بود. همزمان با رشد شاخص‌ها شاهد افزایش ارزش معاملات نیز هستیم که این موضوع امیدواری‌ها در خصوص ادامه روند صعودی را بیشتر خواهد کرد.

نماد‌های "فولاد"، "فارس"، "فملی"، "کگل" و "شستا" بیشترین اثر مثبت را در رشد روز گذشته شاخص کل داشتند.

سیاست و اقتصاد کلان

قیمت دلار در بازار و بر اساس نرخ‌های اعلامی توسط صرافی ملی مجددا به کانال 23 هزار تومانی بازگشت و به بیش از 23 هزار و 300 تومان نیز رسید. به این ترتیب پس از افت قیمت در هفته‌های گذشته به مرز 20 هزار تومان شاهد رشد بیش از 16 درصدی قیمت دلار در عرض کمتر از سه هفته بوده‌ایم. این در حالی است که روند مذاکرات هسته‌ای نیز ادامه دار و فرسایشی شده و به نظر نمی‌رسد که تا قبل از برگزاری انتخابات شاهد اتمام این مذاکرات و ایجاد توافقی در خصوص بازگشت آمریکا به برجام و رفع تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان باشیم.

عدم انتشار اخبار صحیح و موثق از روند مذاکرات نیز منجر به افزایش حدس‌ها و شایعه‌سازی توسط برخی دلالان دلار در کانال‌های تلگرامی شده و روز گذشته نیز با مانور این افراد در خصوص احتمال امضای طرحی در کنگره امریکا در جهت حفظ تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان، موجبات رشد (البته کوتاه مدت و موقت) در قیمت‌ها شدند.

در خبری دیگر از حوزه اقتصاد کلان، وزیر اقتصاد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود دولت به بانک مرکزی فشار وارد می‌کند تا این نهاد 2 تا 2.5 میلیارد دلار ارز را که معادل 375 هزار میلیارد تومان می‌شود بفروشد و معادل ریالی آن را به دولت بدهد، توضیح داد: این مطلب به هیچ وجه صحیح نیست و آن را تکذیب می‌کنم. اینکه گفته می‌شود 2.5 میلیارد دلار معادل 375 میلیارد تومان است اصلا این اعداد با هم سازگاری ندارند.
در خبری از بازار سرمایه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی توییتری از حمایت "شستا" از سهامداران با انتشار اوراق اختیار فروش تبعی حمایتی خبر داد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حساب توییتر نوشت: خوشحالم در تداوم اقدامات شفافیت‌زا و سودآور انجام شده در وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی به مردم گزارش دهم: "شستا" برای حمایت از سها‌مداران، از روز شنبه 8 خرداد اوراق اختیار فروش تبعی حمایتی منتشر می‌کند.

بازار امروز

برای بازار امروز می‌توان انتظار ادامه روند افزایشی قیمت‌ها را در گروه‌های بزرگ بازار داشت. با این حال، صف‌های خرید احتمالی با عرضه فروشندگان مواجه خواهند شد و انتظار می‌رود که رشد شاخص کل نسبت به معاملات روز گذشته کاهش یابد و در ساعات پایانی بازار انتظار افزایش بیشتر عرضه‌ها را خواهیم داشت.


  • بیشتر بخوانید:
افزایش نوسان در قیمت‌ها

 

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

در هفته گذشته، بورس تهران چه عملکردی به جا گذاشت؟ بهترین بازدهی از آن چه نمادهایی شد؟ روند معاملاتی در هفته گذشته چگونه بود؟

EghtesadOnline.com/
دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
کدام نمادهای بورسی سود تقسیم کردند؟ / سیمانی‌ها سهامدارانشان را راضی می‌کنند

کدام نمادهای بورسی سود تقسیم کردند؟ / سیمانی‌ها سهامدارانشان را را...

در هفته‌ای که گذشت، مجامع عادی سالیانه برخی شرکت‌های بورسی انجام شد و طی آن ضمن تصویب صورت‌های مالی، سود نقدی تقسیمی میان سهامداران نیز مشخص شد.

TejaratNews.com/

کدام شرکت‌های بورسی سود نقدی تقسیم کردند؟ / سود 185 تومانی برای سهامداران بوعلی

قیمت نفت به بالای 72 دلار رسید نقش موثر اوپک در دو رکود جهانی چرخه نفت افزایش صدور پروانه تاسیس و مجوز از ابتدای سال سودسازی "کساوه" به 4420 ریال رسید شرایط دریافت وام مسکن ملی چیست؟ + اینفوگرافیک عقب‌نشینی محتاطانه قیمت دلار طبق منویات مقام معظم رهبری با سیاه نمایی‌ها مقابله می‌کنیم آغاز ثبت‌نام وام ودیعه مسکن، از ساعت 12 ظهر امروز افزایش سرمایه یک بانک | وزمین از شمولیت ماده 141 قانون تجارت خارج می‌شود؟ افزایش سرمایه 234 درصدی بانک دی معاملات بورس پس از انتخابات ریاست جمهوری به کدام سو می‌رود؟ نوکیا 110، 4G و 105، 4G معرفی شدند تمدید و آغاز بازارگردانی 2 شرکت بورسی قیمت خودرو پس از انتخابات کاهش می‌یابد خبر خوب برای سهامداران «شبندر» تحلیل بورس 26 خرداد / دخالت دولت شفافیت در بازار را بر هم می‌زند جزيیات پرداخت وام ودیعه مسکن و افزایش اجاره + جدول کیفیت خودروی شاهین فقط آماری نیست شاخص کل با افت 1190 واحدی مواجه است "قلرست" شکر را گران کرد "ساروم" ساختمان دفتر تهران را فروخت سرمایه گذاری خارجی 1,300,000 یورویی در "دروز" "تماوند" به بازار دوم فرابورس رفت تقسیم سود 1005 ریالی در مجمع "لخانه" دولت آینده و اعتماد از دست رفته سهامداران وضعیت قیمت مسکن بعد از انتخابات ممانعت از انحصار در بورس/ سرمایه‌گذاری مردم باید سود بدهد نه هزینه! نرخ رسمی 28 ارز کاهش یافت رانت حرف اول را در بورس نباید بزند! / اصلاح ایرادات بازارثانویه ارايه راه‌حل برای برون رفت از مشکلات بورس/ اهمیت شکل‌گیری "شورای ثبات" با اضلاع بورس، بیمه و بانک بازار اولیه اصالت دارد نه بازار ثانویه! / سوداگری که با غلبه بازارثانویه رواج گرفت آغاز عرضه اولیه ومدیر / ثبت سفارش تا کی ادامه دارد؟ شرایط جدید ثبت‌نام در طرح‌های پیش‌فروش خودرو اعلام شد افت 269 واحدی شاخص کل بورس قیمت ارز‌های دیجیتالی در 26 خرداد/ افت 0.4 درصدی قیمت بیت کوین پیش‌بینی قیمت مسکن بعد از انتخابات اولین خبر از عرضه اولیه ومدیر / ثبت سفارش کی آغاز می شود؟ اولین جزییات از شروع بورس امروز 26 خرداد افت 92 درصدی تولید خودرو / هشدار برای گرانی خودرو بازی سیاسی نامزدها در زمین بورس در دقایق ابتدایی بازار شاخص قرمزپوش است "چکارن" صورت مالی تلفیقی را منتشر کرد کارگران خوزستانی یکسال حقوق نگرفتند!/چالش‌های عجیب آب در اهواز این هم از گزارش فعالیت یک ماهه "سهرمز" بورس امروز چهارشنبه 26 خرداد 1400 | تابلو بورس تهران امروز چگونه بود؟ مجمع "سپهر" بازار برگزار می شود انتشار صورت‌های مالی میاندوره‌ای 9 ماهه صندوق سرمایه گذاری اوج ملت انتشار صورت مالی شرکت صنایع زنگان پارت قطعه سرمایه توسط "بسویچ" چند سيوال درباره افزایش سرمایه پتروشیمی گچساران "سپید" صورت‌های مالی تلفیقی 12 ماهه را منتشر کرد

در حال بارگیری...