مسیر پرریسک طلا / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 19 مهر

مسیر پرریسک طلا / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 19 مهر

دیروز با افت قیمت دلار، سکه امامی نیز در جاده کاهشی قرار گرفت که منجر به از دست رفتن حمایت 11 میلیون و 800 هزار تومانی شد. ساعت 3 بعدازظهر دیروز فلز گران‌بهای داخلی در محدوده 11 میلیون و 770 هزار تومان قرار گرفت که 80 هزار تومان کمتر از روز شنبه بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، دیروز با افت قیمت دلار، سکه امامی نیز در جاده کاهشی قرار گرفت که منجر به از دست رفتن حمایت 11 میلیون و 800 هزار تومانی شد. ساعت 3 بعدازظهر دیروز فلز گران‌بهای داخلی در محدوده 11 میلیون و 770 هزار تومان قرار گرفت که 80 هزار تومان کمتر از روز شنبه بود.

به گفته فعالان در صورتی که سکه زیر محدوده 11 میلیون و 800 هزار تومان باقی بماند، فروش‌های بیشتری صورت خواهد گرفت. البته در اواخر دیروز سکه‌بازان سعی می‌کردند که قیمت این فلز گران‌بها را به بالای محدوده 11 میلیون و 800 هزار تومان بازگردانند.

با توجه به اینکه قیمت دلار برای ساعتی مرز 27 هزار و 500 تومان را از دست داد روند نزولی قیمت سکه افزایش یافت اما با برگشت نرخ ارز به کانال 27 هزار و 500 تومان روند نزولی سکه کاهش یافت. با رسیدن قیمت سکه به مرز 11 میلیون و 600 هزار تومان انتطار می‎رود در روزهای آینده اگر اونس جهانی رشد زیادی را نداشته باشد و قیمت دلار به مرز 27 هزار و 800 برنگردد احتمال افزایش قیمت سکه کاهش می‌یابد.

ابراهیم محمدولی، ريیس اتحادیه طلا برقراری آرامش در بازار ارز را خواسته فعالان صنف طلا از رییس جدید بانک‌مرکزی اعلام کرد و گفت: درصورت ثبات قیمت دلار و در پی آن کاهش نوسان بازار طلا، معاملات از سرگرفته خواهد شد و شاهد بازگشت رونق به این بازار خواهیم بود.

رییس اتحادیه طلا با انتقاد از تاثیر نوسان قیمت‌ها بر تشدید رکود بازار اظهار کرد: افزایش یا کاهش قیمت طلا و سکه به سود و زیان طلافروشان نیست و این نوسان بالا صرفا منجر به بی‌اعتمادی مردم به سرمایه‌گذاری و تشدید رکود بازار شده است.

محمدولی با پیش‌بینی قیمت‌ها اظهار کرد: مدتی است که جو بازار ارز تحت تاثیر اخبار مثبت سیاسی و انتخاب رییس بانک‌مرکزی نزولی شده و چنانچه این روند ادامه داشته باشد، شاهد کاهش بیشتر قیمت طلا و سکه در روز‌های آینده خواهیم بود.

تعدادی از معامله گران بزرگ بازار سکه باور دارند که افت قیمت دلار دارای ‍پشتوانه بنیادی نیست و انتظار دارند که اسکناس آمریکایی بالای سطح 27 هزار و 500 تومانی باقی بماند. نقدینگی بالا و عدم امید برای لغو زودهنگام تحریم ها از جمله متغیرهایی است که امید سکه بازان به دلار را زنده نگه داشته است. با این حال، در صورت ماندن قیمت سکه زیر محدوده 11میلیون و 800 هزار تومان،‌حداقل به صورت موقت اوضاع به کام فروشندگان و کاهشی ها خواهد بود.

مطالعه بیشتر: افزایش قیمت سکه چقدر محتمل است؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 19 مهر
پیشروی سکه در مسیر کاهشی

سکه در معاملات روز یکشنبه بازار طلا تحت‌تاثیر کاهش نرخ دلار در داخل کشور و همچنین تعطیلی بازارهای جهانی، محدوده حساس 11میلیون و 800هزار تومان را از دست داد و هر قطعه سکه امامی روز گذشته با 7/ 0درصد افت به سطح 11میلیون و 770تومان کاهش یافت. تحلیلگران فنی معتقدند، در صورتی که فلز گرانبهای داخلی زیر محدوده حمایتی خود باقی بماند، با سرعت بیشتری راه کاهشی را خواهد پیمود. این در حالی است که سکه، هفته گذشته همزمان با کاهش اونس طلا در بازار جهانی و تغییرات کمرنگ دلار، همچنان سطح حمایتی خود را حفظ کرد و رشد هفتگی را به ثبات رساند، اما با شروع هفته جاری در نبود طلای جهانی، در برابر عقبگرد دلار تاب نیاورد و پس از ازدست‌دادن کانال 12میلیون تومانی، سطح مقاومتی را نیز واگذار کرد.

مسیر پرریسک طلا

اونس طلا در معاملات هفته گذشته بازار جهانی نتوانست موقعیت خود را در بالای سطح قیمتی 1760دلار حفظ کند و عملکرد مثبتی از خود به جا بگذارد، به طوری که در آخرین روز معاملاتی خود در قیمت 1757دلار به کار خود پایان بخشید. با این حال گفته می‌شود، این فلز گرانبها همچنان در مسیر خوبی قرار دارد؛ حتی در حالی که انتظار می‌رود فدرال‌رزرو سیاست‌های پولی خود را تغییر داده و خرید ماهانه اوراق قرضه خود را تا پایان سال کاهش دهد. علاوه بر این، به محض اینکه فدرال‌رزرو کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه را آغاز کند، بازار جهانی طلا این اقدام را دیرهنگام ارزیابی خواهد کرد، به طوری که بهای کنونی طلا به‌عنوان کف قیمتی عمل خواهد کرد و روند صعودی این کالا مجددا آغاز خواهد شد.

 

الاکلنگ طلا و نفت

الاکلنگ طلا و نفت

قیمت نفت در معاملات روز گذشته، سه‌شنبه، افزایش یافت و با نزدیک شدن به بحران عرضه انرژی در سراسر جهان به بالاترین سطح خود در چند سال اخیر رسید. این در حالی است که کاهش دما در چین نگرانی‌ها را درباره ای...

Sena.ir/
قیمت طلا و سکه کاهش یافت / قیمت طلا و سکه در بازار امروز 28 مهر

قیمت طلا و سکه کاهش یافت / قیمت طلا و سکه در بازار امروز 28 مهر

اونس جهانی طلا در بازار امروز روند کاهشی داشت و به 1777 دلار رسید. قیمت طلا 18 عیار امروز یک میلیون و 142 هزار تومان اعلام شد.

TejaratNews.com/

محرک‌های رشد سکه چه بود؟ / پیش‌بینی‌ها در بازار طلا چگونه است؟

سکه چشم انتظار فعالیت بازار ارز / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 28 مهر

پیش‌بینی بازار طلا تا پایان سال 1400 / تاثیر دلار و مذاکرات بر فلز زرد (ویديو)

پیش‌بینی بازار طلا تا پایان سال 1400 / تاثیر دلار و مذاکرات بر فلز...

طلا یکی از دارایی‌هایی که می‌تواند در سبد افراد باشد و تبدیل دارایی به طلا، از جمله گزینه‌های مناسب محسوب می‌شود. اما پیش بینی طلا تا پایان سال 1400 چگونه است؟ دو کارشناس به این پرسش پاسخ داده‌اند.

TejaratNews.com/
افزایش قیمت طلا و سکه در بازار/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/27

افزایش قیمت طلا و سکه در بازار/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/27

عقبگرد دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا، در بازارهای جهانی فرصت صعود به طلا را داد مساله‌ای که در پی آن سکه و طلا در بازار داخلی نیز روندی صعودی را دنبال کردند.

TejaratNews.com/

شوک اوراق خزانه به طلا / شروع ناامیدکننده اونس طلا در آغاز هفته

واکنش افزایشی طلا به صحبت‌های ريیسی / اونس جهانی افزایش یافت

واکنش افزایشی طلا به صحبت‌های ريیسی / اونس جهانی افزایش یافت

اونس جهانی در بازار امروز روند افزایشی داشت و به نرخ 1782 دلار رسید. با افزایش قیمت دلار و اونس جهانی قیمت طلا و سکه امروز سه‌شنبه افزایش پیدا کرد.

TejaratNews.com/

مقاومت سکه شکسته می‌شود؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 27 مهر

قیمت نیم سکه به 6 میلیون تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/26

قیمت نیم سکه به 6 میلیون تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7...

قیمت طلا و سکه امروز با توجه به ثبات نسبی بهای جهانی طلا و افزایش نرخ ارز تعیین شد و بر این اساس قیمت نیم سکه به شش میلیون تومان رسید.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 26 مهر / فشار صعود بیت کوین به بازار طلا

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 26 مهر / فشار صعود بیت کوین به بازار...

دیروز بازارهای جهانی تعطیلی بود اما از دست دادن کانال 27 هزار و 200 تومانی دلار یکی از عوامل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه در بازار یکشنبه بود. فعالان بازار عقیده دارند تا ثبات کامل نرخ ارز در کانال 27 هزا...

TejaratNews.com/
اثرگذاری قیمت دلار در بازار طلا / کاهش قیمت طلا و سکه امروز 26 مهر

اثرگذاری قیمت دلار در بازار طلا / کاهش قیمت طلا و سکه امروز 26 مهر

اونس جهانی طلا در بازار امروز در بالاترین نرخ خود به 1772 دلار افزایش یافت. قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز به یک میلیون و 130 هزار تومان کاهش پیدا کرد.

TejaratNews.com/

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/25

شرایط صعود و نزول قیمت سکه چیست؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 26 مهر

قیمت طلا و سکه امروز 25 مهر

قیمت طلا و سکه امروز 25 مهر

به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی اونس جهانی طلا در نرخ 1767 دلار ثابت ماند. قیمت طلا 18 عیار به یک میلیون و 145 هزار تومان افزایش یافت.

TejaratNews.com/
تولیدکنندگان تایر 48 ساعته مستندات ارايه کنند قیمت مرغ برای مصرف کننده: کیلویی 31هزار تومان راغفر: با حذف ارز 4200 تومانی آبان 98 تکرار می‌شود جزيیات دقیق ثبت‌نام در جهش مسکن + لینک‌های دسترسی پرکشیدن کالاهای اساسی از سفره‌ی مستمری‌بگیران قیمت تایر افزایش می‌یابد؟ معاملات الگوریتمی، چاقوی دولبه برای بورس شرایط جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد بنزین گران نمی‌شود/ 3000 تومان قیمت واقعی بنزین است؟ عربستان در این بازار مهم نفتی جایگزین ایران شد تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو منتقل می‌شود؟ پرواز ارز‌های دیجیتال با پرچمداری بیت‌کوین فملی 156 درصد سود بیشتری ساخت کارشناسان می‌گویند نفت به 200 دلار هم می‌رسد بورس‌بازها منتظر اقدامات تیم مدیریتی جدید هستند 10 هزار ثبت نام موفق در سامانه تقاضای مسکن کلاهی برای بورس 3 پیش‌بینی کارشناسان از آینده بورس / کدام گروه‌ها رشد بیشتری دارند؟ «وملل» تبدیل به بانک می‌شود بیت کوین به مرز 64 هزار و 500 دلار رسید صادرات گوجه فرنگی آغاز شد / گوجه فرنگی ارزان می‌شود هفته گیج کننده بورس/ حقیقی‌ها فروشنده بودند بدون خلق پول پرداخت‌های ماهیانه را انجام می‌دهد بورس هفته را با چراغ قرمز به پایان برد بروزرسانی رایگان شماره شبای 633 هزار سهامدار 3 بانک ادغامی خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن ممنوع شد رشد 180 درصدی درآمد شرکت‌های بورس نرخ بهره و تاثیر آن بر تصمیمات سرمایه‌گذار تکلیف سهام عدالت فوت شدگان چه شد؟ آیا می‌توان قیمت‌گذاری دلار را حذف کرد؟ / خطر افزایش قاچاق ثبت‌ نام، احراز هویت سامانه سجام، اعتبارسنجی و ده‌ها خدمات کاربردی دیگر با سوپر اپلیکیشن تاپ مجمع " شتوکا " نزدیک است " اعتلا " در مجمع به افزایش سرمایه رسید گردهمایی سهامداران " ولشرق " در نهمین روز آبان آخرین خبرها از پرداخت سود " شستا "/زمان پرداخت سود " شستا " تغییر کرد انتشار اوراق بدهی " ثتران " جهت تامین مالی یک پروژه " غپینو " از افزایش نرخ خرید مواداولیه گفت افزایش‌سرمایه 61 درصدی از سود انباشته جزيیات جدید برای متقاضیان مسکن/ چه کسانی می‌توانند ثبت‌نام کننند؟ ارزش سهام عدالت 28 مهرماه مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام مسکن امکان ثبت‌نام مجرد‌ها در طرح ملی مسکن ورود کامیون‌های ایرانی به قره‌باغ ممنوع شد از دکل گمشده چه خبر؟ اتفاق عجیب در تجارت نفتی ایران و چین / عربستان جایگزین ایران شد! افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی مهر آخرین وضعیت 6 هزار کامیون دست دوم افت 13 هزار واحدی شاخص کل بورس / هفته آینده بازار مثبت می‌شود؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 28 مهر ماه بازدهی منفی 17 درصدی پالایشی در سال جاری