دپوی یک میلیون قوطی شیرخشک رژیمی در گمرک

دپوی یک میلیون قوطی شیرخشک رژیمی در گمرک

طبق اعلام گمرک ایران در حال حاضر حدود یک میلیون قوطی شیرخشک رژیمی در گمرک دپو شده که تشریفات ترخیص را طی کرده اما...

ایسنا: طبق اعلام گمرک ایران در حال حاضر حدود یک میلیون قوطی شیرخشک رژیمی در گمرک دپو شده که تشریفات ترخیص را طی کرده اما ترخیص نشده است؛ دلیل این موضوع خواست صاحب کالا مبنی بر تعیین تکلیف تامین ارز و ترخیص بعد از صدور کد رهگیری بانک است.

سخنگوی گمرک ایران درباره آخرین وضعیت ترخیص شیرخشک‌های رژیمی گفته است که با ورود محموله‌های جدید، در حال حاضر حدود یک میلیون و 36 هزار قوطی شیرخشک رژیمی مربوط به دو واردکننده در گمرک است.

وی با بیان اینکه محموله‌ای حاوی یک میلیون و 18 هزار و 920 قوطی برای یک واردکننده است گفت که اگر چه امکان ترخیص درصدی محموله بدون صدور کد رهگیری بانک وجود دارد ولی صاحب کالا منتظر اخد کد رهگیری از بانک مرکزی جهت ترخیص کامل است.

طبق اعلام سخنگوی گمرک، حدود 13 هزار و 308 قوطی شیرخشک و تعداد 553 کارتن به صورت کیلویی (620 کیلو گرم) نیز توسط واردکننده دیگری وارد گمرک تهران شده که در انتظار اخذ مجوز ترخیص با صدور حداقل اسناد از سمت سازمان غذا و دارو است.

به گفته لطیفی در مجموع، گمرک مشکلی در ترخیص این شیرخشک‌ها ندارد و به محض صدور مجوزهای ضروری اولیه، در این رابطه اقدام خواهد شد.

دارو و اقلام سلامت محور و از جمله شیرخشک‌های رژیمی جزو آن دسته از کالاهای اساسی قرار دارند که صاحب کالا می‌تواند بدون صدور کدرهگیری بانک جهت تامین ارز، نسبت به ترخیص 90 درصد محموله وارداتی اقدام کرده و 10 درصد باقی مانده را پس از تامین ارز و صدور کد ساتا ترخیص کند اما ظاهرا با توجه به تردید واردکنندگان در تامین ارز بر اساس نرخ ترجیحی که واردات را بر مبنای آن انجام داده‌اند، نسبت به ترخیص درصدی اقدام نشده است.

در سال‌های اخیر نیز گمرک اعلام کرده بود که با وجود امکان ترخیص درصدی، گاها برخی از واردکنندگان به دلیل نگرانی از عدم تامین ارز در مهلت مقرر و بر اساس ارز ترجیحی که واردات را انجام داده‌اند، از ترخیص درصدی استقبال نکرده بودند. این در حالی است که ممکن بود بعد از تغییر نرخ ارز کالا از ترجیحی به نیمایی، واردکننده‌ای که کالا را با نرخ ترجیحی وارد کرده بود، ناچار به پرداخت مابه‌التفاوت با ارز نیمایی شود.

ترخیص شیرخشک‌های رژیمی از اردیبهشت ماه امسال همراه با حاشیه پیش رفت؛ زمانی که چند محموله از اواخر سال گذشته تا فرودین امسال وارد و به حدود یک میلیون قوطی می‌رسید که عمده آن رژیمی بود. در ابتدا بحث عدم تايید ثبت سفارش و تمدید تعهدنامه از سوی سازمان غذا و دارو مطرح بود که در ادامه این مشکل تا حدودی برطرف و ترخیص آغاز شد.

با این حال با ورود محموله‌های جدید به همراه باقی‌مانده‌های قبلی، اکنون بیش از یک میلیون قوطی شیرخشک در گمرک است که در راس موانع ترخیص آنها موضوع تامین ارز و صدور کد رهگیری بانک قرار دارد.

پ
حاصل فعالیت دولت ريیسی برای بورس چه بود؟ خبر جدید درباره یارانه نقدی و ارز دارو اولین کشتی باری به آب های اوکراین رسید شوکی که نذری‌های محرم را از رونق انداخت تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ | چه کسانی یارانه نان دریافت می کنند؟ درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران/... هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید بدهی خارجی در دولت سیزدهم کاهش یافت/ دیگر خبری از استقراض‌های پی‌درپی و چاپ پول نیست کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب تردد در شمال کشور روان است دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید