شغلی پرریسک که به آن توجه نمی شود

شغلی پرریسک که به آن توجه نمی شود

داوود محمدی گفت: موازی کاری شهرداری برای صنف ما مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است که باید به آن رسیدگی شود.

پیک موتوری و حمل و نقل شهری یکی از سخت‌ترین کارهای شهری است. رانندگانی که در هوای آلوده و ترافیک شدید تهران و شهرها مجبور به جا به جایی افراد و بار هستند اما نه آینده شغلی خوبی دارند و نه امنیت جانی. بسیاری از افراد نه از روی علاقه بلکه از روی اجبار مجبور به انتخاب این شغل شدند که فقط بتوانند روزگار خود را بگذرانند. گسترش نیوز پیرامون این شغل و چالش های آن با داوود محمدی، ريیس اتحادیه حمل و نقل بار سبک شهری و پیک موتوری تهران به گفتگو پرداخته است. با ما همراه باشید.

داوود محمدی در رابطه با چالش‌های موجود در این صنف بیان کرد: در صنف ما چالش و مشکلات عدیده‌ای وجود دارد که عمده‌ترین آن موازی کاری های شهرداری است. حداقل در سال های اخیر که بنده در این صنف هستم ما با مشکلات شهرداری نتوانستیم کنار آییم. قانون نظام صنفی وجود دارد که اصناف باید بر محور آن باشند؛ متاسفانه شهرداری از ماده‌قانونی 37 و 38 راهنمایی و رانندگی استفاده کرده که یعنی عبور و مرور در سطح شهر باید کنترل شود.

وی ادامه داد: به‌طور مثال شما اگر طلا فروش را در نظر بگیرید یک پروانه صنفی بیشتر ندارد اما صنف ما از چند جهت باید پروانه داشته باشد. پروانه کسب، پروانه فعالیت، پروانه اشتغال، صدور بار برگ و عوارض‌های منتهی به طرح ترافیک موارد مورد نیاز برای فعالیت در صنف ما است که هزینه های کمرشکنی را برای صنف ما بر جای گذاشته است.

محمدی گفت: از اصحاب رسانه تشکر می‌کنم که صدای ما شدند و مشکلات را به گوش مسيولین می رسانند؛ حتی با توجه به این که برخی از مسيولین ما گوش شنوایی برای شنیدن مشکلات ندارند. هدف ما ایجاد نشاط در سطح جامعه و از بین رفتن نارضایتی است که کار سختی نیست. متاسفانه زمان انتخابات در عرصه های مختلف قول هایی داده می شود که بعد از آن یادشان نمی ماند، پیشنهاد ما این است که بعد رای آوردن هم سری به فیلم های مناظره های خود بزنند شاید حرف هایشان را به یاد آوردند.

ريیس اتحادیه حمل‌ونقل بار سبک شهری و پیک موتوری تهران پیرامون سالی که گذشت خاطرنشان کرد: سال 1401 سال خیلی سختی برای تمام مردم همچنین صنف بنده بود. به جريت می‌توان گفت 50 درصد از هم صنفی های من، از صنف ما رفتند و چالش و معضلات شدیدی که توسط شهرداری ایجاد شده بود را تجربه کردند. در حوزه بار و کالا سازمان حمل‌ونقل ترافیک صنف ما را با تمام وجود اذیت کرد. بی حساب و کتاب یک سری کار را انجام می دهند که نظم شهری را این‌طور بر هم می زنند. در حوزه حمل‌ونقل ما تصادفاتی را شاهد هستیم که دلیل آن ذهن به هم ریخته رانندگان است که توسط این ها اذیت شده‌اند.

محمدی در پایان اظهار داشت: مهم‌ترین مشکل پیک‌های موتوری نداشتن امنیت شغلی است، چون هنوز این حوزه ساماندهی نشده است؛ یعنی به عنوان یک گروه شغلی شناخته نشده‌اند و زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نگرفته‌اند و با وجود کار پرخطری که دارند هیچ نهادی سلامت و مستمری دوره بازنشستگی آن‌ها را تضمین نکرده است، البته ما برای رفع این مشکل چندین بار با تامین اجتماعی نامه‌نگاری کرده‌ایم اما متاسفانه هیچ توجهی به آن‌ها نشده است.

تامین مسکن ایرانیان جدی‌تر از همیشه وارد فاز اجرا شد/ مستاجران صاحبخانه می‌شوند نحوه عرضه اموال مازاد دولت در بازار سرمایه اعلام شد چطور برای معاملات مسکن کد رهگیری بگیریم؟ چالش‌های صنعت در سال 1402 ماهی قرمزها را در آب‌های آزاد رها نکنید بررسی حملات سایبری در ایران و سایر کشورها سیگنال نرخ دلار به بازار مسکن/ چگونه قیمت ملک 100 درصد... رشد اقتصادی کدام کشورها در سال 2023 شکوفا خواهد شد؟ مخالفت دولت با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان تغییر چیدمان سفره ندارها در 1401 ادامه روند کاهش و توقف تولید نفت در اقلیم کردستان عراق خریداران سکه بخوانند / حباب سکه افزایشی شد! شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 نیمه جنون دلار / پیش شرط نزولی شدن قیمت دلار در 1402 مسافران هوایی در صورت گرانفروشی یا تاخیر می‌توانند شکایت کنند اطلاعیه سازمان امور مالیاتی در خصوص الزام اتصال به سامانه مودیان سهام عدالت میلیونی در انتظار این افراد فارس من| برای لغو مصوبه شورای عالی کار به دیوان عدالت شکایت می کنیم/ سفره کارگر کوچک نشود جابه‌جایی 40 میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ سخنگوی سازمان هواپیمایی: احتمال تاخیر در برخی از پروازها وجود دارد ترافیک در محورهای شمالی همچنان سنگین است شرایط دریافت وام فرزند دوم اعلام شد دولت به وعده مهار تورم عمل کند/ چرا نمایندگان کارگری مصوبه حداقل مزد را امضا کردند جزيیات جدید از خودروهای وارداتی شاهکار جدید رنو را ببینید + تصاویر شرایط دریافت وام فرزندآوری در 1402 + جزيیات سیاست‌های کلی اصل 44 تجلی نگاه رهبر انقلاب به نقش دولت در اقتصاد شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 آخرین خبرها از انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث سه میلیون خانه در کشور نیازمند نوسازی است جزيیات جدید از خودروهای وارداتی / متقاضیان بخوانند مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد نرخ بیکاری در 1402 کمتر می‌شود یا بیشتر؟ | مهمترین دلیل کاهش نرخ بیکاری در سال‌های اخیر سرمایه گذاری 8 میلیارد دلاری در چابهار سالانه 500 میلیون بشکه نفت خام در کشور هدر می رود!/ 50 درصد از اتلاف انرژی در کشور قابل بهینه‌سازی ا... ابرتورم در راه است؟ نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد مسافران هوایی می‌توانند شکایت کنند 3 ریشه‌ تورم مزمن در اقتصاد ایران بازگشت بیت کوین به کانال 29000 دلار پس از یک سال تردد از محور چالوس و آزاد راه تهران- شمال ممنوع است قیمت دلار کولاک کرد | پیش بینی وحشتناک از قیمت دلار در روزهای آینده تفویض اختیار بخشودگی جرايم مالیاتی تا پایان اردیبهشت 1402 تمدید شد کاهش 25 درصدی بدهی خارجی کشور در دی ماه 1401 وزیر کار و تعاون: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است مصرف آب و برق مشترکان با حذف یارانه پرمصرف‌ها کاهش یافت چند توصیه به کشاورزان و باغداران برای مقابله با سرمازدگی وزیر کار: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است