شاخص بورس با رشد 13 هزار و 961 واحدی متوقف شد

شاخص بورس با رشد 13 هزار و 961 واحدی متوقف شد

شاخص کل بورس با رشد 13 هزار و 961 واحد در تراز یک میلیون و 578 هزار و 410 واحد متوقف شد.

امروز شنبه (24 اردیبهشت) شاخص کل بورس در ابتدای معاملات با رشد 5 هزار و 26 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 569 هزار  و 474 واحد قرار گرفت.در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با رشد 13 هزار و 961 واحد در تراز یک میلیون و 578 هزار و 410 واحد متوقف شد.

آقای حسین مرید سادات  تحلیلگر بازار سرمایه گفت: به جز گروه خودرویی امروز شرایط بازار بسیار مناسب و صعودی بود گروه خودرو نیز به سبب خبر آزاد سازی واردات  عملکرد خوبی داشت.گروه غذایی و زارعتی  هم به سبب یارانه جدید خوب عملکرد  سبز پوش بود. امروز حجم معاملات نیاز بسیار قابل توجه بود.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم 5 هزار و 513 میلیارد تومان رسید. «تاپیکو»، «وغدیر» و «شبندر» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «اسیاتک»، «خودرو» و «شستا» سه نماد پر تراکنش بودند.

 


شاخص کل هم وزن هم با رشد 6 هزار و 238 واحد روی پله 444 هزار و 647 واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد 11 هزار و 230 میلیارد سهم به ارزش 5 هزار و 513 میلیارد تومان رسید.

 شاخص فرابورس هم با رشد 181 واحد روی پله 21 هزار و 576 واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز در فرابورس ایران به تعداد یک هزار و 880 میلیارد و به ارزش یک هزار و 454 میلیارد تومان رسید.

 

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل بورس

نماد‌های تاپیکو، وغدیر و شبندر به ترتیب با 1516.44، 1050.02 و 979.59 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های خودرو، خساپا و خبهمن به ترتیب با 834.34، 462.1 و 335.15 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل فرابورس

نماد‌های زاگرس، شگویا و هرمز به ترتیب با 31.82، 22.19 و 14.98 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های آریا، فرابورس و خدیرل به ترتیب با 23.72، 5.97 و 5.23 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

برترین گروه صنعت بورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ 860 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین «شیمیایی»، «فرآورده نفتی» و «فلزات اساسی» در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های سیمرغ، غپینو و دتماد بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های ما، خبهمن و ورنا بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های غویتا، زگلدشت و زبینا بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت گوهران، ولشرق و ودی بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اسیاتک، افران و سیمرغ بیشترین عرضه فروش را نماد‌های خساپا، خگستر و همای در بورس ایران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، ثبات و هم وزن بیشترین عرضه فروش سهام را نماد‌های هم وزن، اعتماد و اوصتا در بورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس

نماد‌های کمند، خودرو و کمند 4 بیشترین ارزش معامله و نماد‌های شستا، خودرو و ملت بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

نماد‌های اراد 1004، ثبات و اعتماد بیشترین ارزش معامله و نماد‌های ثبات، کرمان و ثبات 2 بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

باشگاه خبرنگاران جوان اقتصادی بورس
local_offerبرچسب‌ها:
مجوز تاسیس اولین بانک فراساحل‌ کشور از بانک مرکزی اخذ شد ‌ محموله‌های نفتی ایران در انتظار تخلیه در بنادر چین مجوز تاسیس بانک آفشور در مناطق آزاد گرفته شد به عنوان سازنده مسکن ورود می‌کنیم اقدامات پذیرش سیمان زنجان در فرابورس انجام می‌شود چطور می‌توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟ پیامد خرید و فروش غیر مجاز ارز در بازار خبر مهم برای جاماندگان دریافت سود سهام عدالت 83 هزار میلیارد تومان از اراضی به مناطق آزاد برگشت چطور می‌توانید به یارانه همسرتان اضافه شوید؟ نحوه ثبت نام یارانه برای یکی از زوجین قیمت طلا، سکه و ارز 1401.02.29/ سکه و ارز گران شد سرمایه‌گذاری 300 میلیارد یورویی اروپا برای حذف سوخت‌های روسیه مشکلات پخش و توزیع روغن خوراکی برطرف شد قیمت جدید طلا و سکه در بازار امروز + جدول ورود گسترده ایران و کوبا به بازارهای یکدیگر قیمت مصوب تخم مرغ بعد از هدفمندی یارانه ها گرانی عجیب در انتظار شوینده ها هشدار برای ریزش بیشتر/ تا پاییز انتظاری از رمزارزها نداشته باشید پیش بینی خطرناک درباره قیمت ارزهای دیجیتال تا پای... صدور سند 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در سال جاری سایه سنگین جنگ اوکراین بر قیمت غذا در جهان حضور دوباره ایران در بازار نفت بدون نیاز به هیچ توافقی/2 میلیون نفت ایران در انتظار تخلیه در چین قیمت انواع خودرو در بازار آزاد امروز + جدول تصمیم جدید دولت برای حقوق کارگران | افزایش 10 درصدی حقوق کارگران صحت دارد؟ سقف افزایش اجاره بهای مسکن تعیین شد | برخورد سازمان تعزیرات با مشاورانی که سقف افزایش را رعایت نکنند انتشار صورت مالی 12 ماهه حسابرسی نشده "دلقما" در کدال این شهر‌ها رکورد گردشگری را در ایران جا به جا کردند! قیمت دلار ثابت شد! | قیمت دلار در بازار امروز نفت همچنان بالای 110 دلار ورود گسترده ایران و کوبا به بازارهای یکدیگر نرخ 24 ارز کاهش یافت | 29 اردیبهشت 1401 فروش میوه های نوبرانه به قیمت های لاکچری! چطور می‌توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟ ساخت و بازسازی 400 قطعه تخصصی در نیروگاه بندرعباس توضیح وزیر نفت درباره قیمت بنزین | گاز پرمصرف‌ها غیریارانه‌ای می‌شود | شیوه وصول درآمدهای نفتی قیمت جدید دلار در بازار متشکل + جدول معاون وزیر صمت: مشکلات پخش و توزیع روغن خوراکی برطرف شد تاکید ريیس‌جمهور بر اجرای تعهدات نظام بانکی در حوزه ساخت مسکن فروش کیسه آرد یارانه‌ای تا یک میلیون تومان مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برکنار شد فردا، آخرین فرصت اصلاح اطلاعات جاماندگان سود سال 99 سهام عدالت در سامانه سجام اقدام بانک مسکن خلاف دستور وزیر راه و شهرسازی توضیحات وزیر نفت در خصوص قیمت بنزین / پول فروش نفت... "تنوین" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد صورت مالی میاندوره ای "آ س پ" منتشر شد مجمع "سابیک" تا 20 روز آینده برگزار می‌شود/ سود 156 تومانی به ازای هر سهم "سابیک" متقاضیان دریافت یارانه جدید بخوانند گهرزمین، فاتح قله‌های امداد و نجات و کمک‌های اولیه کشور دریافت تندیس و جایزه روابط رسانه‌ای و تقدیرنامه تحلیل محتوا توسط فولاد هرمزگان