وزارت نفت و اجرای پروژه مسيولیت اجتماعی

وزارت نفت و اجرای پروژه مسيولیت اجتماعی

وزیر نفت با تاکید بر لزوم حمایت از مردم ساکن در مناطقی که صنعت نفت فعالیت می‌کند، گفت: بیش از 62 پروژه مسيولیت اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "جواد اوجی" امروز (جمعه، نهم مهرماه) در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد، پس از بازدید از سد چمشیر، مجتمع پتروشیمی و شهرک صنعتی سربیشه شهرستان گچساران گفت: خداوند به استان کهگیلویه و بویراحمد و گچساران ذخایر نفتی خوبی داده است؛ 13 درصد ذخایر نفتی کشور در این شهرستان است و ظرفیت تولید نفت از مجموع میدان‌های این استان 620 هزار بشکه در روز است.

وی با بیان اینکه پروژه‌هایی در بالادست و پایین‌دست صنعت نفت در این منطقه آغاز شده است، افزود: بعضی از آن‌ها پروژه‌های سنواتی هستند که از اوایل 1390 آغاز شدند که متاسفانه در این فرصت زیاد تکمیل نشدند، اما من اینجا قول می‌دهم که طرح‌های پتروشیمی گچساران و واحد پلی‌اتیلن که زنجیره این مجموعه است اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسند تا این شهرستان در بحث اشتغال و درآمدزایی از آن‌ها بهره ببرد.

وزیر نفت افزود: طرح‌های توسعه و حفظ و نگهداشت تولید سه میدان در گچساران 1 و2، گچساران 3 و4 و میدان بی‌بی‌حکیمه نیز برای افزایش روزانه 40 هزار بشکه نفت کلید می‌خورد که اشتغال خوبی در بر خواهد داشت و از ظرفیت گچساران و استان کهگیلویه و بویراحمد در تکمیل آن‌ها استفاده می‌شود و تجهیزات مورد نیاز از این استان و همین کارخانجات صنعتی تامین خواهد شد.

اوجی تاکید کرد: اعتقاد من این است که شهرک‌های صنعتی ظرفیت خوبی دارند و اگر قرار است صنعت نفت توسعه یابد باید از توان همین شهرستان‌ها استفاده شود.

تلاش برای تعیین‌تکلیف پروژه‌های نیمه‌کاره

وی با بیان اینکه یکی از اهداف دولت سیزدهم غربالگری، تعیین تکلیف و تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره و نیمه‌تمام است، گفت: در دولت سیزدهم همه توان را می‌گذاریم در همه بخش‌ها و نه‌تن‌ها صنعت نفت تا پروژه‌های نیمه‌کاره را تکمیل کنیم؛ در این استان هم سه پروژه در نخستین فرصت با توان وزارت نفت و شرکت‌های تابع تا پایان این دولت به بهره‌برداری می‌رسند.

وزیر نفت همچنین اظهار کرد: اعتقاد من و دولت سیزدهم بر این است که هر جا صنعت نفت پروژه دارد مردم منطقه باید از قبل آن‌ها بهره‌مند شوند، به همین دلیل در همین مدت که من وزیر شدم این موضوع اولویت کاری‌ام بوده است.

اوجی بیان کرد: امروز هم بیش از 62 پروژه عام‌المنفعه (در حوزه‌های ورزشی، آموزشی، راهسازی، آب و...) در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که بخشی از آن‌ها امسال و بخشی دیگر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند؛ مردم باید احساس کنند اگر در شهرستانشان واحد پتروشیمی، پالایشگاهی یا توسعه نفت و گاز وجود دارد از آن بهره می‌برند.

او گفت: در حوزه گازرسانی هم 82 روستا که بخش زیادی هم در منطقه گچساران است به شبکه گاز متصل می‌شود.

پتروشیمی گچساران شهریور 1401 می‌آید

وزیر نفت به اجرای پروژه پتروشیمی گچساران هم اشاره کرد و افزود: با همت مجموعه نفت و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ خلیج فارس) و اعتبار تخصیص‌داده‌شده به شما مردم قول می‌دهم این پروژه تا شهریورماه 1401 به بهره‌برداری برسد.

اوجی با بیان اینکه بهره‌برداری این پروژه اشتغال‌زایی و درآمد مطلوبی برای استان به همراه دارد، به توسعه زنجیره پتروشیمی هم اشاره کرد و گفت: بخشی از اتیلن تولیدی مجتمع پتروشیمی گچساران صرف خوراک واحد پتروشیمی می‌شود که در کنار این مجموعه قرار دارد.

وی ظرفیت تولید این مجتمع پتروشیمی را سالانه یک میلیون تا یک میلیون و 200 هزار تن اتیلن اعلام و تصریح کرد: پیشنهاد احداث یک واحد پتروشیمی در کنار این مجموعه داده شده است تا پس از مطالعات و بررسی اجرا و از محرومیت و کم‌برخوردار بودن این شهرستان کاسته شود.

انتصاب مدیران فسادستیز در نفت

وزیر نفت به توسعه سه پروژه نفتی در قالب طرح‌های نگهداشت و تولید در گچساران هم اشاره کرد و گفت: حجم سرمایه مورد نیاز برای این سه پروژه بیش از 260 میلیون یورو در طول سه سال خواهد بود که 3 درصد از آن صرف مسيولیت اجتماعی می‌شود.

اوجی با بیان اینکه از زمان به‌عهده گرفتن مسيولیت وزارت نفت تاکنون بیش از 13 مدیر توانمند، متخصص، جهادی و فسادستیز را در نفت منصوب کردم، افزود: همه تلاش مدیران و وزیران دولت رفع دغدغه و حل مشکلات و چالش‌های مردم است.

وی تاکید کرد: وضع معیشت مردم بسیار سخت است و همه تلاش ما این است با حرکت جهادی این مشکلات را حل کنیم. وعده خدا حق است و مشکلات حل خواهد شد.

ضرورت ساماندهی نیرو‌های انسانی در نفت

وزیر نفت به دغدغه برخی مدیران در جذب نیرو‌های خارج از استان هم اشاره کرد و ادامه داد: وظیفه ما مدیران و وزیران این است که اجازه ندهیم از نیرو‌های خارج از ظرفیت استان استفاده شود. بی‌شک این موضوع و مقدار استفاده از نیرو‌های بومی را بررسی می‌کنیم.

اوجی گفت: وزارت نفت برای تربیت و سپس استفاده از نیرو‌های ماهر از راه‌اندازی آموزشگاه فنی و حرفه‌ای و ارتقای سطح علمی و تخصصی جوانان منطقه حمایت می‌کند.

وی به جذب نیرو‌های انسانی در صنعت نفت هم اشاره کرد و با یادآوری اینکه متاسفانه در دولت گذشته 10 هزار سمت در صنعت نفت حذف شده و هیچ نیرویی جذب نشده که خود یک چالش است، گفت: در نخستین روز‌های کاری‌ام چند دستورعمل را در زمینه سرمایه انسانی ابلاغ کردم؛ هم‌اکنون 103 هزار نیروی ارکان ثالث و 37 هزار نیروی قرارداد مدت معین و موقت در نفت فعال هستند که باید ساماندهی شوند.

وزیر نفت با بیان اینکه 10 هزار سمت حذف‌شده در صنعت نفت احیا شده است، بیان کرد: تبدیل وضع کارکنان مدت موقت در مقابل سمت به مدت‌معین و تبدیل وضعیت نیرو‌های ایثارگر تا پایان سال در دستور کار است. تلاشمان این است با گرفتن مجوز از دولت و سازمان برنامه و بودجه برای سمت‌های جدید و تامین اعتبار مشکلات نیروی انسانی را حل کنیم.

اوجی به نشست عصر امروز دولت در شورای اداری استان با حضور ريیس جمهوری هم اشاره کرد و گفت: در این نشست تخصیص 200 تا 300 میلیارد تومان از محل اجرای پروژه بالادستی صنعت نفت برای مسيولیت اجتماعی را بیان خواهم کرد.

بر اساس این گزارش، وزیر نفت و جمعی از اعضای هیيت دولت به همراه سیدابراهیم ريیسی، ريیس‌جمهوری صبح امروز (جمعه، نهم مهرماه) در سفری یک‌روزه به استان کهگیلویه و بویراحمد آمدند؛ حضور در نشست شورای اداری شهرستان باشت برنامه دیگر اوجی در این سفر است.
عذرخواهی وزیر نفت از مردم برای اختلال در سامانه هوشمند سوخت

عذرخواهی وزیر نفت از مردم برای اختلال در سامانه هوشمند سوخت

وزیر نفت از مردم بابت اختلال پیش‌آمده در سامانه هوشمند سوخت و غیرعملیاتی شدن جایگاه‌های عرضه عذرخواهی کرد.

Irinn.ir/
وزیر نفت از مردم عذرخواهی کرد

وزیر نفت از مردم عذرخواهی کرد

وزیر نفت گفت: بالغ بر سه هزار جایگاه سوخت فعال شده‌اند و مردم می‌توانند از خدمات آنها استفاده کنند. از مردم عذرخواهی می‌کنم و قول می‌دهیم در آینده شاهد این قضایا نباشیم.

TejaratNews.com/
وزیر نفت: 2200 جایگاه سوخت وارد مدار شد

وزیر نفت: 2200 جایگاه سوخت وارد مدار شد

وزیر نفت گفت: تا کنون بالغ بر 2200 جایگاه سوخت در کشور به صورت آفلاین در مدار توزیع قرار گرفته است.

Bartarinha.ir/
نامه مهم پالایشی ريیس سازمان بورس به وزیر نفت

نامه مهم پالایشی ريیس سازمان بورس به وزیر نفت

مجید عشقی ريیس سازمان بورس در نامه مهمی به اوجی، وزیر نفت دو پیشنهاد راهگشا برای پایان سردگمی سهامداران مطرح کرده است.

TejaratNews.com/
دو پیشنهاد رییس سازمان بورس به وزیر نفت

دو پیشنهاد رییس سازمان بورس به وزیر نفت

بورستهران- ایرنا- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در نامه‌ای به وزیر نفت با تاکید بر اهمیت شفاف شدن روابط مالی دولت با پالایشگاه‌ها دو پیشنهاد برای پایان سر درگمی سهامداران شرکت‌های پالایشی مطرح کرد.

Irna.ir/
پیشنهاد وزیر نفت ایران برای حل بحران انرژی جهان

پیشنهاد وزیر نفت ایران برای حل بحران انرژی جهان

درست است که ما را تحریم کردند اما این تحریم‌ها دامن کشور خودشان را هم گرفته است، بارها جمهوری اسلامی اعلام کرده است که ما حاضریم با افزایش تولید و صادرات نفت خام این مشکلات را برطرف کنیم.

Bartarinha.ir/
وزیر نفت به خوزستان رفت

وزیر نفت به خوزستان رفت

صبح امروز وزیر نفت در سفری سرزده به خوزستان رفت.

Irinn.ir/
وزیر نفت از پالایشگاه تهران بازدید کرد

وزیر نفت از پالایشگاه تهران بازدید کرد

وزیر نفت در دومین بازدید عملیاتی خود با هدف بررسی تامین سوخت زمستانی از پالایشگاه تهران بازدید کرد.

Irinn.ir/
وعده وزیر نفت برای تامین گاز خانگی در زمستان

وعده وزیر نفت برای تامین گاز خانگی در زمستان

وزیر نفت گفت: همه تلاش خود را می‌کنیم که در فصل زمستان، مشترکان خانگی گاز با مشکلی روبرو نشوند.

TejaratNews.com/
بازدید وزیر نفت از میدان گازی مشترک پارس جنوبی

بازدید وزیر نفت از میدان گازی مشترک پارس جنوبی

وزیر نفت در دومین روز سفر خود به پایتخت انرژی کشور، از برخی فازهای میدان مشترک پارس جنوبی، پتروشیمی‌ها و بندر پارس 2 (تنبک) بازدید می‌کند.

Irinn.ir/
وزیر نفت ريیسی کیست؟/ مامور حمل شمش طلا و بنیانگذار خط لوله اسلامی گاز!

وزیر نفت ريیسی کیست؟/ مامور حمل شمش طلا و بنیانگذار خط لوله اسلامی...

معاون وزیر نفت احمدی‌نژاد به عنوان گزینه وزارت نفت دولت ريیسی اعلام شد. او از مدیران بنیاد مستضعفان است و البته چهره مورد اعتماد دولت بهار برای دور زدن تحریم‌ها!

TejaratNews.com/
وزیر نفت ایران وارد مسکو شد

وزیر نفت ایران وارد مسکو شد

"بیژن نامدار زنگنه" وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران برای دیدار با مقامات روسیه، وارد مسکو شد.

Bartarinha.ir/
وزیر نفت بالاخره برای ایجاد صندوق ETF پالایشی دستور داد

وزیر نفت بالاخره برای ایجاد صندوق ETF پالایشی دستور داد

وزیر نفت در قالب انتشار یک توییت، از آمادگی وزارت نفت به منظور ارايه سهام پالایشگاه‌ها در بورس خبرداد.

FarsNews.ir/
واکنش وزیر نفت به دارا دوم / هر طور که بخواهند آماده همکاری هستیم

واکنش وزیر نفت به دارا دوم / هر طور که بخواهند آماده همکاری هستیم

بیژن زنگنه در واکنش به اخبار ضدونقیض درباره عرضه دارا دوم در بورس گفته است که هر طور که بخواهند آماده همکاری هستیم.

TejaratNews.com/
وزیر نفت: بنزین خیراتی به ونزويلا صادر نکرده‌ایم

وزیر نفت: بنزین خیراتی به ونزويلا صادر نکرده‌ایم

وزیر نفت درباره صادرات بنزین به ونزويلا توضیحاتی ارايه کرد.

Bartarinha.ir/
اوضاع بازار ارز از نگاه ريیس کل بانک مرکزی آغاز پیش فروش 6 محصول ایران خودرو + جدول فروش و جزيیات پیش‌بینی ريیس بانک مرکزی از بازار ارز/ آرامش در انتظار بازار ارز است علی رستمی مدیر عامل شستا کیست؟ افزایش جوجه‌ریزی در آبان ماه/ مرغ ارزان می‌شود؟ 60 ثانیه 5 آبان 1400 اعلام جزيیات توافق ایران و ترکمنستان قرعه‌کشی 5 محصول طرح فروش فوق‌العاده سایپا دستورالعمل درج قیمت بر کالاها ابلاغ شد احداث نیروگاه 400 مگاواتی برق در ترکمنستان قطعی پمپ‌بنزین‌ها، مرغ را کمیاب کرد آخرین وضعیت از جایگاه‌های سوخت/ 340 جایگاه به سامانه هوشمند متصل شد آخرین وضعیت جایگاه‌های سوخت سراسر کشور سکه تمام بهار 75 هزار تومان گران شد/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/8/5 قیمت‌های عجیب قوری و کتری‌های لاکچری آغاز فصل جدید روابط همه جانبه ایران و ترکمنستان توزیع سود 170 شرکت سهامی از طریق سامانه سجام اتصال 340 جایگاه عرضه سوخت کشور به سامانه هوشمند تولید روزانه 940 میلیون مترمکعب گاز در زمستان امسال سود سهام شستا واریز شد بهره گیری صحیح از فناوری های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور صادرات 2 هزار تن مس از بورس کالای ایران سناریو کلاغ ها برای بازار سرمایه فروش خوب فولادی‌ها در بورس کالا 2 پیش‌بینی از روند هفته آینده بورس/ شاخص رشد می‌کنند؟ بهره گیری صحیح فناوری‌های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور سرمایه‎‌گذاری خارجی در بورس ایران چه موانعی دارد؟ «فیدلیتی» به تالار بورس کالا نزدیک شد وقتی وزیر نفت هم از حضور سرزده ريیسی غافلگیر شد در سایه سکوت مسيولان، شاخص کل بورس حدود 3 درصد ریخت آیا بنزین گران می‌شود؟ + ویديو عذرخواهی وزیر نفت از مردم برای اختلال در سامانه هوشمند سوخت شرط مهم حذف یارانه پردرآمد‌ها گزارش عملکرد مهرماه بیمه دانا منتشر شد از مردم به خاطر اینکه در برخی جایگاه‌ها معطل شدند عذرخواهی می‌کنم اصول سرمایه‌گذاری رکود در بازار خودرو افزایش سرمایه بانک ایران زمین تایید شد قیمت گذاری دستوری خودرو را حذف کنید هفت ماه طلایی در کارنامه ونوین ثبت شد بازار سرمایه در آخرین روز معاملاتی هفته سبز شد؛ رشد 9 هزار واحدی شاخص کل بورس بهره گیری صحیح فناوری های نوین در جهت خلق ارزش و توسعه اقتصاد کشور علی رستمی مدیر عامل شستا شد شاخص گروه بیمه تا جبران زیان سهامدارانش 70 درصد فاصله دارد! معاملات الگوریتمی بلای جان بورس یا عامل ارتقای نقدشوندگی؟/ 5 کارکرد معاملات الگوریتمی در بازار سرمای... نامه ريیس سازمان بورس به وزیر صمت درباره قیمت گذاری خودرو جزيیات وام جهش تولید مسکن اعلام شد بورس چگونه به مسیر صعودی بازمی گردد؟ هشدار عضو کمیسیون انرژی مجلس درباره اتفاقات اخیر رشد 9 هزار واحدی شاخص بورس / تاثیر مثبت شیمیایی‌ها در شاخص