قیمت میوه شب عید اعلام شد

قیمت میوه شب عید اعلام شد

دبیر ستاد تنظیم بازار و معاون بازرگانی داخلی وزارت صتعت، معدن و تجارت (صمت) قیمت حدودی پرتقال و سیب تنظیم بازاری را 11 هزار و 800 تومان و 8900 تومان اعلام کرد.

ایسنا: دبیر ستاد تنظیم بازار و معاون بازرگانی داخلی وزارت صتعت، معدن و تجارت (صمت) قیمت حدودی پرتقال و سیب تنظیم بازاری را 11 هزار و 800 تومان و 8900 تومان اعلام کرد.

عباس قبادی در برنامه «چاپ اول» شبکه خبر گفت: برای تامین بازار شب عید حدود 40 هزار تن میوه ذخیره سازی شده و استانداران و کارگروه های تنظیم بازار استانی هر مقدار که درخواست داشته باشند ارسال و توزیع می‌شود. سیب و پرتقال بیشترین مصرف را در بین میوه ها بخصوص برای شب عید دارند.

وی افزود: در حال حاضر در 260 نقطه از میادین میوه و تره بار که ظرف چند روز آینده به 270 نقطه نیز خواهد رسید، میوه با کیفیت و قیمت مناسب عرضه می‌شود. 70 درصد مردم تهران از میادین میوه و تره بار خرید می کنند که قیمت ها 35 تا 40 درصد در این میادین، پایین تر از قیمت در فروشگاه‌های دیگر است.

چرا میوه گران است؟

قبادی با بیان اینکه گرانی با گران‌فروشی متفاوت است، تصریح کرد: مشکلی در تامین و تولید میوه وجود ندارد و توزیع آن از روز گذشته در سراسر کشور آغاز شده اما هزینه تولید بسیار بالا رفته است. سال گذشته نرخ ارز نصف امسال بود و حالا سبد میوه، کود، سم، هزینه‌های کارگری و حمل و نقل به شدت افزایش پیدا کرده است. پرتقال با قیمت 9 تا 10 هزار تومان و سیب زیر 9000 تومان به عمده فروشی می‌رسد و با سود حدود 1500 تومان در میادین و میوه و تره بار عرضه می‌شود.

قیمت‌ها در میادین میوه و تره بار

بنابراین به گفته وی بهترین پرتقال تنظیم بازاری با قیمت حدود 11 هزار و 800 تومان و سیب حدودا 8900 تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسد.

معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صمت با بیان اینکه در دو ماه گذشته 15 هزار و 450 پرونده تخلف به ارزش 200 میلیارد تومان تشکیل و به تعزیرات ارسال شده، درباره وضعیت بازار مرغ گفت: به وزارت جهاد کشاورزی تکلیف شده بود که 130 میلیون قطعه جوجه ریزی شود و در غیر این صورت مرغ به کشور وارد شود. نیاز کشور 110 تا 115 قطعه جوجه است. وزارت جهاد می‌گوید این میزان تولید را انجام داده، اما برآوردها تایید نمی‌کند.

مشکل بازار مرغ چیست؟

وی با اشاره به اینکه تهران گیرنده مرغ از شمال کشور است و تولیدکننده نیست، تصریح کرد: مدیران استانی در استان‌های تولیدکننده مرغ را نگه می‌دارند. حالا وزارت کشور پای کار آمده تا این مشکل حل شود و مقرر شده وزارت جهاد کشاورزی به تامین مرغ استان تهران اقدام کنند. مشکلی در تامین مرغ وجود ندارد و ذخایر منجمد هم تامین شده، اما مردم به مرغ گرم تمایل بیشتری دارند که درست هم هست.

قبادی همچنین از توزیع مرغ منجمد در میادین میوه و تره بار به زودی خبر داد.

فروش اجباری روغن تخلف است

معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صمت درباره فروش اجباری روغن نیز تاکید کرد که این کار تخلف است و گفت: گزارش مستندی در این رابطه دریافت نکردم. تامین روغن مشکلی ندارد. میانگین مصرف ماهانه 130 تا 150 هزار تن است، اما 200 هزار تن روغن در کشور تولید می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره نقد این مقام مسيول به ستاد تنظبم بازار، گفت: نقد در رابطه با گرانی‌ها به بنده و همکاران من وارد است و اینکه مقام معظم رهبری به موضوع ورود کردند یعنی نتوانستیم موفق باشیم. اما همه از مجموعه دولت و دستگاه‌های بازرسی و غیره پای کارند و تلاش می‌کنند.

local_offerبرچسب‌ها:
وضعیت میادین میوه و تره‌بار در 13 فروردین

وضعیت میادین میوه و تره‌بار در 13 فروردین

تمام میادین میوه و تره‌‌بار شهرداری تهران در روزهای آتی تا 12 فروردین از ساعت 8 صبح تا 13 و 30 دقیقه خدمت رسانی می‌کنند. این میادین روز 13 فروردین تعطیل هستند.

TejaratNews.com/
برای سال آینده نگران قیمت میوه نباشید

برای سال آینده نگران قیمت میوه نباشید

مدیرعامل اتحادیه سراسری باغبانی گفت: خوشبختانه تاکنون سرمازدگی نداشتیم که بهانه‌ای برای گرانی باشد و اگر در نحوه توزیع اخلال وارد نشود میوه با قیمت مقطوع به دست مصرف کننده می‌رسد.

TejaratNews.com/

اتحادیه باغبان‌ها: کمبودی در تولید میوه نداریم

میوه نوبرانه؛ کیلویی 100هزار تومان

میوه نوبرانه؛ کیلویی 100هزار تومان

ريیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره بار درمورد قیمت میوه نوبرانه توضیحاتی را ارايه داد.

Bartarinha.ir/
نرخ مصوب عمده‌فروشی میوه نیز نجومی شد

نرخ مصوب عمده‌فروشی میوه نیز نجومی شد

نرخ‌های مصوب میوه در حالی اعلام شد که قیمت‌های نجومی برای فروش به صورت عمده در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران در نظر گرفته شده و این میوه‌ها با قیمت‌های بالایی مانند 23 و 33 هزار تومان به فروش می‌رس...

Bartarinha.ir/
جدیدترین قیمت میوه در بازار

جدیدترین قیمت میوه در بازار

در حالی که به نظر می‌رسید سال جدید آرامش و ثبات نسبی بر بازار میوه حاکم شود و قیمت‌ها کاهش یابد، اما مشاهدات حاکی از آن است که قیمت برخی از اقلام میوه و صیفی همچنان مانند سال 1399 بوده و اوضاع تغییر چ...

Bartarinha.ir/

گرانی میوه در بازار ارتباطی به تولید ندارد

قیمت میوه و صیفی‌جات در مرکز عمده فروشی

قیمت مصوب هر کیلو میوه دستچین مشخص شد

قیمت مصوب هر کیلو میوه دستچین مشخص شد

در این گزارش قیمت هر کیلو میوه دستچین را در میادین میوه و تره‌بار گردآوری شده است.

TejaratNews.com/
گوجه سبز میوه لوکس است / هر کیلو گوجه سبز 125 هزار تومان

گوجه سبز میوه لوکس است / هر کیلو گوجه سبز 125 هزار تومان

هر کیلو گوجه سبز در واحدهای صنفی کیلویی 125 هزار تومان فروخته می‌شود. ريیس اتحادیه فروشندگان میوه می‌گوید: گوجه سبز میوه لوکس است و هنوز قیمت آن در نرخ‌نامه اعمال نشده است.

TejaratNews.com/
عرضه میوه شب عید به قیمت میادین تره‌بار

عرضه میوه شب عید به قیمت میادین تره‌بار

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی از عرضه میوه شب عید از جمله سیب و پرتقال به قیمت میادین تره و بار خبر داد.

Bartarinha.ir/

قیمت میوه شب عید اعلام شد

واکنش‌ها به فروش میوه پلاسیده / «تصمیمات اشتباه مدیریتی چه کرده!»

واکنش‌ها به فروش میوه پلاسیده / «تصمیمات اشتباه مدیریتی چه کرده!»

کاهش قدرت خرید فقط مخصوص مناطق پایین شهر نیست. گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد حتی در برخی از مناطق مرکزی تهران هم مردم توان خرید میوه ندارند و مشتری میوه‎‌های پلاسیده زیاد شده است. اما دلیل این موضوع چی...

TejaratNews.com/
افزایش ساعت کار میادین میوه و تره‌بار از فردا

افزایش ساعت کار میادین میوه و تره‌بار از فردا

ساعت کار میادین میوه و تره‌بار از فردا، 3 ساعت و نیم افزایش می‌یابد.

TejaratNews.com/
سقوط نفت به 40 دلار تا 10 سال آینده بازار سرمایه نقش کلیدی در تحقق شعار سال دارد سلامت و معیشت مردم، رفع تحریم‌ها و افتتاح طرح‌های ملی 4 هدف اصلی در 100روز پایانی دولت است محصولات معدنی وارد روند واقعی‌سازی قیمت شده‌اند امکان تنظیم بهینه بازار با تحلیل داده‌های شفاف بورس کالا ارزش 370 میلیارد ریالی صندوق "مشترک گنجینه مهر" زنگنه: 21.5 میلیون تن از تعهد افزایش ظرفیت تولید پتروشیمی محقق شد یک هفته با بورس کالا پلاستیک دوباره گران شد ارزش صندوق بانک گردشگری از 101 هزار میلیارد ریال فراتر رفت معاملات بورس در روزهای پایانی فروردین ماه مثبت می‌شود؟ قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/27 بازدهی یک‌ساله صندوق‌ها به کمتر از 92 درصد رسید قرارداد ترکمانچای فروشگاه‌های زنجیره‌ای با تولیدکنندگان ایرانی ها حدود 1600 خانه در ترکیه خریدند ارزش صندوق‌های مختلط به 24 هزار میلیارد ریال رسید ولخرجی دولت با دلارهای بلوکه / «به جای طلبمان واکسن بدهند» آیا با دستمزد 4 میلیون تومانی می‌توان زندگی کرد؟ ایرانی‌ها بیشترین خریدار خانه در ترکیه هستند ادامه روند تقاضای ضعیف محصول تختال فولاد خوزستان آثار مالیات خانه‌های خالی بر بازار مسکن نقدینگی در کشور به وضعیت انفجار رسید/ هدایت نقدینگی باید از روز اول دولت آینده آغاز شود یک هفته با صنایع بورسی رودخانه‌ای در ولز، پر از شیر شد چرا یارانه رمضان کم واریز شد؟ حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه قیمت خودرو امروز 26 فروردین 1400 اقدام غیرمنتظره هیوندای در معرفی کانسپت جدید احتمال حذف محدودیت خرید سهام از سوی کارگزاری‌ها و پرسنل آنها هدایت نقدینگی به بخش تولید و تامین مواد اولیه از مسیر بورس خرمای رطب 11.5 هزار تومانی چگونه 35 هزار تومان به مردم فروخته می‌شود؟ فورد ماستنگ پرفروش‌ترین خودروی اسپرت دنیا شد منابع ارزی ایران 115میلیارد دلار اعلام شد توزیع 922 تن مرغ در تهران قیمت دلار امروز پنجشنبه 26 فروردین 1400/ شاخص ارزی به کانال 23 هزار تومان رسید عملکرد هفتگی سهام عدالت / ارزش سهام عدالت نزولی یا صعودی؟ قیمت میوه‌های نوبرانه اعلام شد "غپاذر" از سهامداران دعوت کرد صادرات تخم‌مرغ آزاد می‌شود / شرط عجیب دولت برای آزادسازی صادرات فریب سود کلان بانک‌ها را نخورید در مجمع "ونیکی" 320 ریال تقسیم شد سود 1900ریالی نصیب سهامداران "شوینده" قیمت خرما به بسته‌ای 50هزار تومان رسید رمزارزهای با ریسک کم در بازار کریپتو رکورد منفی دیگری برای بورس به ثبت رسید تحلیل تکنیکال شاخص کل، صعود یا سقوط؟ بازار رمزارز‌ها برای همیشه صعودی باقی نخواهد ماند! کاهش 25 درصدی ارزش معاملات بورس مازندران کرونا و مرخصی‌های اجباری بدون حقوق! قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/26

در حال بارگیری...