انتقاد روزنامه آفتاب یزد از بالا بردن رقم وام ازدواج

انتقاد روزنامه آفتاب یزد از بالا بردن رقم وام ازدواج

مجلس یازدهم از زمان روی کار آمدنش تا کنون تاکید بسیاری بر فرزندآوری داشته و برای این موضوع قانون‌های زیادی تصویب کرده است، اما مسيله اینجاست که راه را اشتباه می‌روند!

روزنامه آفتاب یزد: مجلس یازدهم از زمان روی کار آمدنش تا کنون تاکید بسیاری بر فرزندآوری داشته و برای این موضوع قانون‌های زیادی تصویب کرده است اما مسيله اینجاست که راه را اشتباه می‌روند!

واقعیت این است قوانینی که مجلس به دنبال تصویب آن است به غیر از اینکه حقوق زنان را تضییع می‌کند هیچ تاثیر دیگری نخواهد داشت.
 
مسيولان ما راه را گم کردند. موضوعی که می‌تواند موجب افزایش باروری در کشور شود احساس امنیت و امید برای خانواده‌ها است؛ دولت باید از خانواده‌ها حمایت کند، این در حالی است که ما هیچ گاه قانونی تحت عنوان حمایت از خانواده نداشتیم.
 
حمایت از خانواده یعنی باید به همه خانواده‌ها حق اولاد تعلق بگیرد نه صرفا برخی خانواده ها، باید یک تامین اجتماعی جامع و فراگیر در کشور وجود داشته باشد تا خانواده‌ها امنیت خاطر داشته باشند. این مشکل را کشورهای دیگر هم داشته‌اند و با تصویب قوانین تشویقی توانستند این مشکل را بر طرف سازند این در حالی است که در کشور ما مرخصی 9 ماهه بارداری را هم نتوانسته‌اند به درستی اجرایی کنند! و حالا خیلی‌ها کارشان را برای همین موضوع
از دست داده اند.مسيولان ما کار را به جایی رسانده‌اند که خیلی از شرکت‌ها مجردها را برای استخدام ترجیح می‌دهند چون قرار نیست ماجرای فرزندآوری و گرفتاری‌های آن را داشته باشند!
 
وامی که برای این موضوع در نظر گرفته‌اند به جز دامن زدن به سایر مشکلات اجتماعی کاری را پیش نخواهد برد. همانطور که در گذشته دیدیم وام ازدواج، ازدواج‌های صوری را دامن زد.
 
حتی اگر یک درصد هم چنین قوانینی بتواند نرخ زاد و ولد را افزایش دهد در آینده نه چندان دور با افزایش کودکان کار و متکدی رو به رو خواهیم بود چرا که این قشر از جامعه به طور طبیعی فرزندآوری بیشتری دارند و در چنین شرایطی افزایش هم پیدا خواهد کرد. پرداختن به چنین مشکلاتی نیاز به ریشه یابی و هزینه دارد. دولت برای رفع این مشکل باید هزینه کند و در غیر این صورت با قوانین موردنظر هیچ راهی پیش نخواهد برد.
local_offerبرچسب‌ها:
مصوبه کمیسیون تلفیق درباره منابع هدفمندی یارانه‌ها فشار گرانی باعث خواهد شد بورس از یاد مردم برود! روغن در بازار کمیاب شد؟ واکنش اتاق ایران به شايبه‌های درآمدی این نهاد تجارت مشکوک یار غار عبدالناصر همتی با انگلیسی‌ها و حامیان اسرايیل +سند شرایط صادرات مجدد فلفل دلمه به روسیه مدیر عامل بانک تجارت:پرداخت وام به حقوق بگیران شاغل از شعب، تا سقف 100 میلیون تومان حقوق کارکنان خودروسازی‌ها چقدر است؟ سهامداران بخوانند/تصمیم رییس بورس برای پرداخت شود سهامداران خوش به حال این سهامداران شد پیشنهاد ویژه برای تیم اقتصادی دولت ريیسی سود سهام عدالت 99 کی پرداخت می شود؟ اگر در قرعه کشی برنده نمی شوید بخوانید گران‌ترین موبایل‌های بازار کدامند؟ / جدول نرخ‌ها هفته ای سرنوشت ساز برای سرمایه گذاران طلا پرداخت تسهیلات به حقوق بگیران شاغل از شعب، تا سقف یک میلیارد ریال بر اساس اعتبارسنجی سیگنال سازمان برنامه و بودجه برای بازار سرمایه خبر جدید از پرداخت سود سهامداران کدام بانک‌ ها وام بدون ضامن می ‌دهند؟ راهکارهای تويیتری برای بورس خونین قرعه‌کشی عرضه 6 محصول سایپا در دو طرح پیش فروش برگزار شد کچاد؛ ارزنده و سودساز | هیجان فروش حقیقی دامن کچاد را هم گرفت پرداخت سود سنوات گذشته سهامداران از طریق سجام انجام می‌شود عوارض صادراتی کالاهای نفتی با حضور کارشناسان بررسی شود این 2 خودرو دوباره گران شدند | جدول قیمت خودروهای داخلی در بازار 9 میلیون قطعه محصولات ایران خودرو ردیابی می‌شوند زمینه‌سازی ریزش بورس با تصمیمات همتی کمیاب‌ترین مرسدس بنز دنیا در ایران نامه مهم عشقی به مجلس پیش بینی کارشناسان از روند نرخ رمزارزها /بیت کوین تا... باید از ظرفیت زنان در سطح کارشناسی و مدیریتی استفاده شود/حضور بانوان در دخانیات افتخار است واکنش تند دو نماینده مجلس به مواضع ريیس اتاق... قرعه‌کشی عرضه 6 محصول سایپا در دو طرح پیش فروش برگزار شد مجمع دالبر | آیا ثبت افزایش سرمایه به مجمع عمومی عادی شرکت می‌رسد؟ اتصال 1000 روستا به شبکه پایدار و اینترنت لوکس‌سواران منتظر پیامک باشند شرایط استثنایی دریافت وام اعلام شد وضعیت عجیب 750 کامیون که در یک مرز، زمین گیر شده اند معاملات مشکوک دو پترو پالایشی در بورس هزینه رهن و اجاره خانه در دزاشیب +جدول منابع هدفمندی یارانه ها در بودجه مشخص شد جهش قیمت خودروهای پژو و رانا در بازار کارکنان بخش خصوصی هم مشمول دریافت وام بدون ضامن شدند کاهش قیمت خودروهای داخلی | قیمت‌گذاران بازار عقب‌نشینی کردند اعلام برندگان قرعه‌کشی دو طرح پیش فروش و مشارکت در تولید 6 محصول سایپا آخرین وضعیت جاده‌‌های کشور/ 34 محور به دلیل کاهش ایمنی مسدود است اقدام مشترک دولت و مجلس برای هدفگذاری خودروسازی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بازداشت شد کار مشترک مجلس و دولت برای صنعت خودرو جهش قیمت خودروهای پژو و رانا در بازار/ جدول قیمت‌ها