ترفند سارقان برای نفوذ به صندوق عقب خودروها

ترفند سارقان برای نفوذ به صندوق عقب خودروها

بسیاری از مالکان خودروها تصور می‌کنند که صندوق عقب خودرو مکانی امن برای وسایل آن‌هاست،‌ تصوری که چندان صحیح به نظر نمی ...

دیجیاتو: بسیاری از مالکان خودروها تصور می‌کنند که صندوق عقب خودرو مکانی امن برای وسایل آن‌هاست،‌ تصوری که چندان صحیح به نظر نمی رسد.

سرقت خودرو یک معضل همیشگی در ایران و سراسر جهان است. این موضوع در برخی مناطق همچون شهرهای بزرگ یا محله‌های ناامن شدت بیشتری دارد. علاوه بر سرقت خودرو، سرقت لوازم خودرو نیز موضوع دردسرساز دیگری برای مالکان اتومبیل‌ها است. بسیاری از مالکان خودروها تصور می‌کنند که صندوق عقب خودرو مکانی امن برای وسایل آن‌ها است، با این حال چنین تصوری به هیچ عنوان صحت ندارد. سارقان حرفه‌ای با استفاده از یک ترفند بسیار ساده، به راحتی می‌توانند اشیای موجود درون صندوق عقب خودرو شما را به سرقت ببرند.

این ترفند مخفی از طریق ویدیویی که روی یوتیوب آپلود شده است، سارقانی را نشان می‌دهد که به راحتی قادر هستند به صندوق عقب خودرو دسترسی پیدا کنند. بسیاری از خودروهای امروزی آپشن صندلی‌های جمع شونده را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. این آپشن به مالک خودرو اجازه می‌دهد تا با جمع کردن صندلی‌های عقب، فضای بار بیشتری را در دسترس داشته باشد. با این حال آپشن صندلی‌های جمع شونده بر ایمنی خودرو تاثیر منفی دارد.

سارقان خودرو قادر هستند تا با شکستن شیشه‌های خودرو، به هر آن‌چه داخل کابین قرار دارد دسترسی پیدا کنند. با این حال آپشن صندلی‌های جمع شونده، این امکان را به آن‌ها می‌دهد که به صندوق عقب خودرو نیز دسترسی داشته باشند. بنابراین مهم نیست که سیستم قفل صندوق عقب خودرو شما چقدر ایمن باشد، چرا که به راحتی و از طریق شکستن شیشه درب عقب قابل دسترسی برای سارق خواهد بود.

نا ایمن بودن صندوق عقب خودرو چگونه افشا شد؟

این ترفند مخفی سارقان از سوی مارک رابر، مهندس سابق ناسا فاش شد. او اخیرا دستگاهی ضد سرقت ساخته است که با قرار گرفتن در کیف شما، از سارقان فیلم می‌گیرد. این دستگاه به ردیاب مجهز است و بنابراین می‌توانید محل اختفای سارقان را به پلیس اطلاع دهید. این دستگاه تاکنون چندین باند سرقت را در سانفرانسیسکو متلاشی کرده است.

براساس یکی از ویدیوهای ضبط شده توسط دستگاه رابر، سارقان به یک دوج چارجر هجوم می‌آورند و شیشه‌های آن را می‌شکنند. تنها در عرض چند ثانیه، سارق صندلی‌های عقب را جمع می‌کند و از طریق در عقب وارد صندوق عقب خودرو می‌شود.

حال این پرسش پیش می‌آید که اگر صندوق عقب خودرو مکانی امن برای وسایل ارزشمند ما نیست، پس این وسایل را در چه مکانی قرار دهیم؟

پاسخ ساده این است که به هیچ عنوان وسایل قیمتی را درون صندوق عقب خودرو قرار ندهید. با این حال اگر نیاز به قرار دادن وسایل قیمتی درون خودرو دارید، از گاوصندوق‌های مخصوص اتومبیل استفاده کنید. این صندوق‌های کوچک زیر صندلی‌ها، درون محفظه لاستیک زاپاس، پشت دریچه‌های سیستم تهویه یا زیر پای مسافر قرار می‌گیرند. البته برخی خودروها همچون رنو مگان نیز دارای محفظه‌های مخفی هستند.

با این حال در کشور ما شرایط به گونه‌ای دیگر است. برای مثال برخی خودرودوستان سیستم‌های صوتی گران‌قیمتی را روی اتومبیل خود نصب کرده‌اند. بخش بزرگی از تجهیزات این سیستم صوتی درون صندوق عقب خودرو یا طاقچه عقب قرار دارد. بنابراین لازم است تا مالکان این خودروها، از سیستم‌های دزدگیر پیشرفته برای اتومبیل خود استفاده کنند.

پ

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد