خروج 8.1 میلیارد شیکل از صندوق‌های سرمایه گذاری رژیم صهیونیستی در تل آویو

خروج 8.1 میلیارد شیکل از صندوق‌های سرمایه گذاری رژیم صهیونیستی در تل آویو

گزارش بورس اوراق بهادار در رژیم صهیونیستی حاکی از آن است که طی یک ماه گذشته، ساکنان سرزمین‌های اشغالی، 8.1 میلیارد شیکل از صندوق‌های سرمایه گذاری در تل آویو برداشت کرده و آن را به سرمایه گذاری‌های خارج از کشور و صندوق‌های ارزی منتقل کرده‌اند.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از عرب 48، رسانه های رژیم صهیونیستی همچنان به نقل از اقتصاددانان این رژیم درباره تبعات تصویب طرح بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم برای تضعیف قدرت دستگاه قضایی بر اقتصاد این رژیم هشدار می‌دهند.

وب سایت صهیونیستی «زمان یسرايیل» روز یکشنبه در گزارشی به نقل از یک اقتصاددان رژیم صهیونیستی آورده است که طرح تضعیف قوه قضايیه بر نرخ شیکل قبل از هر چیز دیگر تاثیرگذار است.

در این گزارش آمده است: شاخص‌های مرکزی بورس تل‌آویو با نرخ‌های بین 10 تا 15 درصد نسبت به بورس‌های آمریکا و اروپا کاهش یافته است؛ در حالی که قدرت شیکل در برابر دلار و یورو نیز به افول خود ادامه می‌دهد و انتظار می‌رود این کاهش به طور قابل توجهی ادامه داشته باشد. این امر باعث می‌شود که عموم صهیونیست‌ها نه فقط شرکت‌ها، سپرده‌های سرمایه‌گذاری خود را برداشته و به خارج از رژیم صهیونیستی منتقل کنند.

خروج سرمایه توسط ساکنان سرزمین‌های اشغالی در پی هشدار مقامات بانکی، اقتصاددانان و بسیاری از شرکت‌های با فناوری پیشرفته این رژیم مورد پیامدهای اقتصادی طرح کابینه نتانیاهو برای تضعیف قوه قضاییه صورت گرفته است.

در این گزارش آمده است که صهیونیست‌ها از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترکی که در سهام و اوراق بهادار در تل آویو سرمایه‌گذاری می‌کنند، پول برداشت کرده و آنها را به صندوق‌های مشابهی که در خارج از کشور به ارزهای خارجی سرمایه‌گذاری می‌کنند، منتقل کردند.

در ماه فوریه گذشته، 1.5 میلیارد شیکل به صندوق‌هایی که در خارج از رژیم صهیونیستی سرمایه گذاری می‌کنند، انتقال یافته که بیش از پنج برابر بیشتر از ماه قبل است.

در مقابل، صندوق‌های سرمایه گذاری در اوراق بدهی در تل آویو 4.3 میلیارد شیکل و 1.3 میلیارد شیکل از صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در ‌بورس اوراق بهادار تل آویو برداشت کردند.

گزارش بورس اوراق بهادار در رژیم صهیونیستی که دیروز یکشنبه منتشر شد، حاکی از آن است که طی یک ماه گذشته، ساکنان سرزمین‌های اشغالی، 8.1 میلیارد شیکل از صندوق‌های سرمایه گذاری در تل آویو برداشت کرده و آن را به سرمایه گذاری‌های خارج از کشور و صندوق‌های ارزی منتقل کرده‌اند.

این در حالی است که تا اوایل سال جاری، عموم ساکنان سرزمین‌های اشغالی به صندوق‌هایی روی می‌آوردند که به شکل شیکل در آنها سرمایه‌گذاری می‌شدند. با این حال، پس از کاهش قدرت شیکل، عموم صهیونیست‌ها شروع به سرمایه گذاری بیشتر در صندوق‌هایی کردند که به دلار سرمایه گذاری می کنند.

تامیر هرشکویچ، مدیر بخش سرمایه گذاری شرکت بیمه آیالون رژیم صهیونیستی، گفت: ما در حال ورود به دوره‌ای هستیم که همه شرکت‌ها با مشکلاتی مواجه هستند و این دوره کوتاه نخواهد بود . سر و صدای اصلی در شرکت‌های املاک برای مسکن است که همه شرایط مالی علیه آنهاست.

وی افزود: داستان اصلاحات (طرح تضعیف قوه قضايیه) دراماتیک است و قبل از هر چیز بر نرخ شیکل تاثیر می‌گذارد. بورس در اسرايیل از ابتدای امسال به خصوص در ماه گذشته بیش از همه جهان کاهش یافته است

هرشکویچ افزود: از سوی دیگر، اگر قوانین قضایی مهار شود، این روند می تواند معکوس شود. اصلاح وضعیت ممکن است ابتدا در نرخ ارز نمودار شود.

بر اساس گزارش سایت زمان یسرايیل، صندوق‌های سرمایه گذاری در اسرايیل حدود 370 میلیارد شیکل را مدیریت می‌کن و تحولات مالی کنونی می تواند صنعت و همچنین سرمایه گذاری عموم صهیونیست‌ها در بورس اوراق بهادار رژیم صهیونیستی را به طور کامل تغییر دهد که با یک خطر آشکار و قریب الوقوع مواجه است.

این سایت به نقل از یک اقتصاددان تاکید کرد که بسیاری از عامه صهیونیست‌ها اکنون مسايل مربوط به سرمایه گذاری خود را بر اساس ایديولوژی‌های خود مدیریت می‌کنند. کسانی که از وضعیت اسرايیل می‌ترسند و پول خود را به خارج از کشور منتقل می‌کنند، هنوز در اقلیت هستند. اگر کسانی که از اصلاحات حمایت می کنند به آنها بپیوندند، تعداد سرمایه گذارانی که می‌خواهند در خارج از کشور سرمایه گذاری کنند دو برابر خواهد شد.

پایان پیام/

یکی از خلاءهای مهم کشور، مسيله سرمایه‌گذاری است اعمال مجدد مالیات ارزش افزوده بر کالاهای اساسی عکس | فرمان فوق العاده این بنز ! عکس | هیولاهای دنیای ماشین با این دستگاه ها ساخته شدند! اعلام آمادگی دیوان محاسبات برای گره گشایی و رفع اشکالات در پرداخت حقوق معلمان پشت پرده کمبود بلیت هواپیما چیست؟ روسیه جای عربستان را به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت به چین گرفت اعمال مجدد مالیات ارزش افزوده 9 درصدی کالاهای اساسی در سال 1402 + سند سال 1401 را بدون استفاده از تنخواه بانک مرکزی به پایان بردیم 3 میلیارد دلار صادرات فراورده‌های نفتی با کمک بورس انرژی خبر تازه درباره ثبت‌نام خودروهای داخلی یک چهارم پروژه مسکن ملی به پیشرفت 70 درصد رسید عرضه آجیل‌های تقلبی در میادین تره‌بار/ خشکسالی دلیل جدید گرانی ها حتی پسته! وزیر کار: نرخ بیکاری در سال جاری به 8.2 درصد کاهش یافت تولید یک میلیون و 348 هزار خودرو در سال 1401/ ایران رکورددار رشد تولید خودرو در جهان شد خاندوزی: سال 1401 را بدون استفاده از تنخواه بانک مرکزی به پایان بردیم سامانه ثبت‌نام خودروها 24 امشب بسته می‌شود/ بازگشایی مجدد 7 و 8 فروردین رای شورای رقابت به لغو عضویت شرکت‌های کروز در هیات مدیره ایران خودرو درج قیمت روی بلیت هواپیما الزامی شد/ برخورد با شرکت های متخلف پیش‌بینی فرزین درباره وضعیت بازار ارز در 1402 پیش بینی فرزین درباره وضعیت بازار ارز در سال 1402 عرضه 257 میلیون دلار حواله، دو برابر بیشتر از معاملات بیت‌کوین تخت گاز می‌رود! عکس| ستایش سایت معتبر از ماشین شگفت انگیزی که طالبان با موتور کرولا ساخت! مردم 30 درصد کمتر به خشکشویی‌ها مراجعه می کنند سخنگوی وزارت صمت: مهلت ثبت نام در طرح یکپارچه فروش خودرو 2 روز دیگر تمدید شد / جاماندگان 7 و 8 فرورد... واکنش ایران خودرو درپی انتشار تصاویری از پارکینگ این شرکت در شبکه های اجتماعی دفتر رسانه وزارت صمت: از تخلفات شرکت‌های بهمن و کروز تا فروش خودرو 3 تا 5 برابر قیمت واقعی به مردم تمدید مهلت ثبت نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو در 7 و 8 فروردین اولویت‌ها و برنامه‌های کلیدی سازمان بورس در سال 1402 اعلام شد تحویل حضوری خودروها در ایران‌خودرو مازندران مصرف بنزین کشور باز هم رکورد زد آخرین قیمت دلار و یورو 29 اسفند 1401 مردم به زودی شاهد بهبود عملکرد بازار ارز خواهند بود آخرین قیمت سکه و طلا در آخرین روز اسفند 1401 خاندوزی: 2 برابر سال گذشته بودجه عمرانی پرداخت کردیم/ 12 ماه بودجه عمومی بدون استقراض طومار تخلفات شرکت‌های بهمن و کروز؛ از قاچاق 33 هزار میلیارد تومانی تا جریمه 13800 میلیاردی شمار شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت آب و برق از 1000 شرکت فراتر رفت دریافت شماره شبا بانک رفاه مزیت‌های «مرغ سایز» برای مصرف‌کنندگان مصرف بنزین رکورد زد/ هشدار افزایش مصرف بنزین همزمان با افزایش مسافرت ها صندوق توسعه ملی 33 درصد از بانک سینا را تملک کرد خودرویی که فقط رنگ‌آمیزی آن به 600ساعت زمان نیاز دارد! کاهش دما در برخی شهرها/ آسمان کشور 2 روز آینده بارانی است کارگران مزد سال 1402 را چگونه محاسبه کنند؟ بازار پوشاک یخ زد پیش‌بینی ريیس کل بانک مرکزی از وضعیت بازار ارز در سال جدید ‌خودپردازهای خالی از اسکناس در روزهای پایانی سال/ گلایه مردم از نبود پول نو در آستانه سال نو‌ فرزین: مردم به زودی شاهد بهبود عملکرد بازار ارز خواهند بود مرکز فروش ماهی بعثت ؛ از فروش ماهی لوکس تا گارانتی تعویض!