جامعه تحمل واقعی‌شدن قیمت بنزین را ندارد

جامعه تحمل واقعی‌شدن قیمت بنزین را ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث واقعی شدن قیمت بنزین گفت: واقعیتی که در حال حاضر وجود دارد این است که افرادی که ماشین دارند از یارانه بنزین استفاده می کنند اما آنهایی که ماشین ندارند از این یارانه استفاده نمی کنند و دولت باید تدبیری بیندیشد در مورد کسانی که خودرو ندارند و از یارانه بنزین استفاده نمی کنند.

عصر ایران: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث واقعی شدن قیمت بنزین گفت: واقعیتی که در حال حاضر وجود دارد این است که افرادی که ماشین دارند از یارانه بنزین استفاده می کنند اما آنهایی که ماشین ندارند از این یارانه استفاده نمی کنند و دولت باید تدبیری بیندیشد در مورد کسانی که خودرو ندارند و از یارانه بنزین استفاده نمی کنند.

غنی نظری با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر به هر فردی که ماشین دارد شصت لیتر بنزین می دهند که بهتر است به هر فرد چه خودرو داشته باشد و چه نداشته باشد این شصت لیتر را بدهند و این به عدالت نزدیک تر است؛ اما اینکه بخواهیم قیمت بنزین را به قیمت فوب خلیج فارس حساب کنیم اشتباه است، مگر ما ما حقوق کارگران و کارمندان را به دلار حساب می کنیم که می خواهیم بنزین را به قیمت فوب حساب کنیم.

وی ادامه داد: وضعیت امروز جامعه به گونه ای نیست که قیمت بنزین واقعی محاسبه شود در حال حاضر سه هزار تومان هم برای مردم زیاد است، ما با دلار حقوق نمیگیریم که بنزین را هم دلاری محاسبه کنیم در این شرایط ما تولید کننده و صادر کننده بنزین و گاز هستیم و مردم باید از رفاه نسبی برخوردار باشند و بهتر است به جای افزایش قیمت بنزین، برای کسانی که مصرف بیشتری دارند جریمه در نظر بگیریم و به سمت بهینه سازی مصرف سوخت برویم .

نماینده مردم خلخال در مجلس تاکید کرد: مردم الان در فشار اقتصادی شدید هستند و اینکه بخواهیم هر جا کم آوردیم از جیب مردم برداریم درست نیست. در حال حاضر حذف ارز 4200 نیز تاثیر زیادی بر افزایش قیمت کالاها خواهد داشت 5 یا 9 کالا ارزشان حذف می شود، اما تاثیر آن بروی قیمت 200 کالاست.

وی گفت: بودجه ما باید برای حل مشکلات مردم باشد نه بودجه ای برای حل مشکلات دولت. دولت برای اینکه مشکلات خودش را حل کند بودجه می دهد در حالیکه باید بودجه برای روستایی که در فلان روستا زندگی می کند هم باشد. 961 هزار میلیارد تومان هزینه های جاری دولت است ما به عنوان فروشنده مواد غذایی مالیات می دهیم که دولت هزینه های جاری اش را تامین کند.

وی تصریح کرد: دولت باید خودش را کوچک کند لزومی ندارد در این شرایطی که بحث دولت الکترونیک است ما کماکان به دنبال ساختمان سازی باشیم؛ مسابقه ساختمان سازی دستگاه های دولتی پدر بودجه را در آورده است. بالاترین مرجع رسیدگی و نظارت بر بودجه دیوان محاسبات است ساختمان این سازمان بیشتر شبیه ساختمان های خرید نقلی است همه اینها به ضرر کشور است.

نظری همچنین با اشاره به پیش بینی منابع درآمدی دولت در بخش مالیات ها گفت: در حال حاضر ما نزدیک 150هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم به جای اینکه مالیات ها را بالا ببریم باید پایه های مالیاتی جدید تعیین کنیم؛ مثل مالیات عایدی بر سرمایه و درآمدهای اتفاقی‌.

مطالب پیشنهادی
وام 20 میلیونی بانک آینده فعال شد؛آنلاین و بدون چک و ضامن!

برای رسیدن به درآمد ماهانه 30 میلیون تومان در طرح ثروت ثبت نام کنید!

آخرین مهلت ثبت‌نام وام بانک آینده؛تا 20 میلیون‌ با سفته!

خودکارهای کیان در انواع رنگ‌ها و مدل‌ها!!(کلیک کنید)

وی افزود: هر وقت صحبت از مالیات می شود سریع از حقوق حقوق بگیران ثابت برمی داریم در حالیکه باید به دنبال 150هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی باشیم با ایجاد مشوق یا ایجاد جریمه های جدید باید از آنهایی که مالیات نمی دهند مالیات بگیریم؛ آنهایی که پولهای زیادی دارند مالیات نمی دهند ‌ما باید از اینها مالیات بگیریم نه اینکه مالیات را زیاد کنیم .

این عضو کمیسیون اقتصادی بیان کرد: ما معتقدیم بیشترین درآمد دولت باید از منابع مالیاتی باشد اما نه اینکه این مالیات از جیب طبقات ضعیف اخذ شود؛ در واقع باید افرادی که درآمد بیشتری دارند مالیات بیشتری بدهند .

وی گفت: در لایحه بودجه پیش بینی شده است که نزدیک 17هزار میلیارد تومان مالیات از کارکنان بخش خصوصی و 15هزار میلیارد تومان از کارکنان بخش دولتی اخذ شود که این بی عدالتی است.

نماینده خلخال در مجلس تاکید کرد: تعریف پایه های جدید مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی باعث می شود که منویات دولت هم در بودجه لحاظ شود و هم فشار کمتری به طبقات پایین بیاید.

نماینده خلخال در مجلس خاطر نشان کرد: متاسفانه لایحه بودجه 1401 قوی نیست در همین لایحه 310هزار میلیارد تومان کسری بودجه داریم، برخی از جزییات لایحه گنگ است؛ خیلی از مسايل غیر بودجه ای در لایحه آمده است، بر فرض مثال در تبصره 20 افزایش سن بازنشستگی پیش بینی شده است یا محاسبه سه سال آخر که این اصلا بحث بودجه ای نیست و نیاز به قانون جدید دارد. اینکه بخواهیم به صندوق های بازنشستگی تنبل خوش خدمتی کنیم درست نیست؛ اینها هزاران میلیارد تومان پول دارند اما نمی توانند مدیریت کنند .

local_offerبرچسب‌ها:
روند قیمتی سکه و طلا در هفته گذشته مبلغ یارانه جدید مشخص شد/ چه کسانی ماهی 800 هزار تومان یارانه می‌گیرند؟ دنا 485 میلیون تومان شد/ آخرین قیمت ساینا، پژو و کوییک فرار 36هزار میلیارد تومان از بورس در دوره ريیسی مبلغ یارانه جدید مشخص شد + زمان پرداخت فولاد؛ افزایش حاشیه سود 10 درصدی | سهامداران فولاد بخوانند! بازار سهام سقوط کرد/ فرار 36 هزار میلیارد تومان سرمایه از بورس در دوره رییسی نوبت به انتصاب همسران در دولت رسید! گوشی‌های لاکچری بازار را بشناسید/ جدول قیمت بورس فردا شنبه 9 بهمن چه خواهد شد؟ رشد آرام قیمت سکه و طلا در یک هفته اخیر کاهش ابهامات بازار سرمایه/ دو سناریوی مهم پیش روی بورس پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت خبر مهم درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران رقم خالص دریافتی کارمندان در سال آینده دو نیمه متفاوت بازار طلا و سکه بنیاد مستضعفان 30 میلیارد تومان برای جزیره‌نشینان محروم لارک اختصاص داد قطعی برق و گاز زمستانی سرد پیش‌روی تولیدکنندگان قرار می‌دهد؟ تولید خودرو انگلیس به کمترین میزان 65 سال گذشته رسید سرعت بخشیدن به روند پاسخگویی به مردم در میز ارتباطات مردمی وزارت اقتصاد در گیلان اعتماد با توییت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ رشد 36 درصدی خروج پول از بورس/ کاهش ورود نقدینگی حقیقی‌ها به صندوق‌ها شاخص کل بورس نوسانی خواهد بود قیمت رهن و اجاره خانه در کوی فراز + جدول دارندگان کارتخوان بخوانند/ جزيیات تازه درباره غیرفعال‌سازی دستگاه های کارتخوان برف و کولاک، تردد برون شهری را 12 درصد کاهش داد استارت نهضت ملی مسکن با یک پنجم ظرفیت طلا 13 دلار ارزان شد صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان ادامه دارد حقوق سال آینده بازنشستگان اعلام شد آخرین وضعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان ادامه صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان هشدار برای صاحبان صنایع/سهمیه‌بندی برق صنایع تایید شد روند کاهشی قیمت دلار ادامه دار خواهد بود؟ آسیب‌دیدگی خط لوله پالایشگاه ستاره خلیج فارس برطرف شد 65 درصد مردم تحت پوشش سه صندوق بیمه‌ای/ در ازای هر بازنشسته 4.4 بیمه‌پرداز وجود دارد چند هزار مودی مالیاتی 100 درصد فرار مالیاتی داشته‌اند خبر مهم برای صاحبان کارتخوان ها پیش‌بینی از وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هزینه خانوارها بالا رفت؛ منبع آمار تورم وزیر اقتصاد کجاست؟/ خاندوزی: دولت شتاب تورم را کم کرد خبر مهم درباره میزان عیدی بازنشستگان منبع آمار تورم "وزیر" کجاست؟ مشترکان اینترنت ثابت به 10.8 میلیون رسیدند ممنوعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل ادامه دارد بالش های مخدر به انگلیس نرسید گشایش در تنوع بخشی به روش های رفع تعهد ارزی پرداخت سود سال 99 سهام عدالت تا پایان 1400 جریمه 2.25 میلیون دلاری آمازون اعتماد با تيوری، تويیت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟