مشکل قاچاق با پیشگیری حل می‌شود نه مبارزه

مشکل قاچاق با پیشگیری حل می‌شود نه مبارزه

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: بیش از 80 درصد مشکلات در حوزه قاچاق کالا و ارز با پیشگیری رفع می‌شود و 20 درصد به عنوان نیاز هر حاکمیت صرف مبارزه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، «علی مویدی خرم‌آبادی» امروز (یکشنبه) در آیین اختتامیه نخستین پویش ملی تبلیغات هوشمندانه اظهار کرد: در 40 سال انقلاب اسلامی بیش از هر اقدامی در زمینه قاچاق کالا و ارز راه مقابله را پیش گرفتیم، اما این روند در سال‌های اخیر با تفکر پیشگیری جایگزین شده است.

وی بیان کرد: این برنامه برای پیشگیری از قاچاق کالا و ارز اقدام نوینی محسوب می‌شود که در سال‌های گذشته با رویکرد تفکر و توانمندسازی جدیدی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایجاد شد.

تغییر نام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

مویدی با تاکید بر اینکه هر چه در امر پیشگیری سرمایه‌گذاری کنیم هزینه کمتری صرف مبارزه می‌شود، ادامه‌داد: بر همین اساس به دنبال تغییر نام ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به تسهیل و روان‌سازی تجارت و اقتصاد هستیم تا با اذن رهبر معظم انقلاب و رییس‌جمهوری واژگان خشن از نام این ستاد حذف و فعالیت حقیقی آن جایگزین شود.

وی با بیان اینکه باید فعالیت‌های فرهنگی را افزایش دهیم تا اقدامات ایجابی از ذهن مردم پاک شود، تصریح‌کرد: البته نباید فراموش کرد اقدامات فرهنگی در طولانی‌مدت با استمرار و صبوری نتیجه‌بخش است، اما آغازی برای دستیابی به موفقیت محسوب می‌شود.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه باید از محصولات ایرانی به صورت متعصبانه استفاده شود، اظهار کرد: نباید فراموش کرد که می‌توان از بستر عظیم مردمی برای اقدامات موثر بهره‌مند شد و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با همکاری و همفکری در بستر جامعه می‌تواند گام‌های بیشتر، عمیق‌تر و موثرتری بردارد.

وی با تاکید بر اینکه با مشارکت مردمی می‌توان کالای ایرانی را افزایش داد، خاطرنشان‌کرد: این نهاد بر اساس یک برنامه‌ریزی مناسب به این مسیر با استفاده از پتانسیل دانشگاهیان استمرار می‌بخشد تا به نتیجه دلخواه برسد.

مویدی همچنین با اشاره به برگزاری نخستین پویش ملی تبلیغات هوشمندانه، افزود: در آغاز تاسیس، عنوان دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت مردمی بیگانه بود، اما افق مناسبی در ساختار این بخش پیش بینی شد و امروز حاصل تلاش و تفکر خود را با موفقیت به دست آورد.

وی با بیان اینکه زیرا بیش از 80 درصد مشکلات با پیشگیری رفع می‌شود و 20 درصد به عنوان نیاز هر حاکمیت صرف مبارزه می‌شود.

تبلیغات باید هوشمندانه و همه جانبه باشد

در این آیین «عبدالله هندیانی» معاون پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز با بیان اینکه تبلیغات باید هوشمندانه، همه‌جانبه و متناسب باشد که در صورت رعایت این مولفه‌ها شاهد اثرات بیشتر در جامعه خواهیم بود، اظهار کرد: تبلیغات هوشمندانه می‌تواند با جامعه هدف ارتباط برقرار کند و با گذر از تبلیغ سنتی، اثرگذاری را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه تبلیغات همه‌جانبه، جامعه هدف را یک قشر نمی‌داند بلکه شامل همه بخش‌های جامعه می‌شود، خاطرنشان‌کرد: همچنین متناسب به معنای همسان‌سازی تبلیغات با نیازها و درخواست‌های همه سنین است.

هندیانی با بیان اینکه در سال 97 بخش مشارکت مردمی و تبلیغات هوشمندانه برای اقدامات فرهنگی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایجاد شد، تصریح‌کرد: بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی، دستگاه‌های تبلیغی، آموزشی و پژوهشی در راستای وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی و حمایت از کالای ایرانی باید اقدامات همسو انجام دهد که به معنای استفاده از ظرفیت تمام 26 دستگاه عضو ستاد می شود.

وی در خصوص پویش ملی تبلیغات هوشمندانه نیز گفت: 2 هزار اثر در بخش های مختلف از جمله مستند، کاریکاتور، انیمیشن و پادکست دریافت شد که در مرحله نخست 340 هزار اثر پذیرفته و تعدادی نیز به عنوان‌ برگزیده تقدیر شدند.

منبع: ایرنا

نرخ رسمی 13 ارز کاهش یافت

نرخ رسمی 13 ارز کاهش یافت

بانک مرکزی نرخ رسمی 46 ارز را برای امروز (یکشنبه، 14 آذر 1400) اعلام کرد که بر اساس آن، بهای 13 واحد پولی کاهش و قیمت 21 ارز افزایش یافت. نرخ 12 واحد پولی دیگر نیز ثابت ماند.

JameJamOnline.ir/
افزایش نرخ رسمی پوند، یورو و 19 ارز دیگر

افزایش نرخ رسمی پوند، یورو و 19 ارز دیگر

بانک مرکزی نرخ رسمی 46 ارز را برای امروز (یکشنبه، 14 آذرماه 1400) اعلام کرد که بر اساس آن بهای 13 واحد پولی کاهش و قیمت 21 ارز افزایش یافت. همچنین نرخ 12 واحد پولی دیگر ثابت ماند.

Irinn.ir/
شایعه مهم برای بازار ارز / سیگنال آمریکایی برای قیمت دلار

شایعه مهم برای بازار ارز / سیگنال آمریکایی برای قیمت دلار

هرچند روز گذشته بازارهای دلار و طلا واکنش منفی نسبت به مذاکرات نشان دادند اما خبر عجیبی از تصمیم جدید آمریکایی‌ها منتشر شده است.

TejaratNews.com/
دو نگاه به آینده بازار ارز / نگاه تحلیگران به نوسانات دلار

دو نگاه به آینده بازار ارز / نگاه تحلیگران به نوسانات دلار

در اولین روز هفته، دلار شروع هیجانی داشت. قیمت دلار در همان شروع بازار به محدوده 29‌هزار و 900 تومانی رفت و به مرز 30 هزار تومان هم رسید.

TejaratNews.com/
واقعیت بازار ارز از نظر مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی

واقعیت بازار ارز از نظر مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی

مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی با اعلام اینکه عرضه ارز بصورت اسکناس در بازار متشکل ارزی هم تاکنون 3.7 برابر مدت مشابه پارسال است، گفت: واقعیت بازار ارز این است؛ روان، در دسترس و با قیمت های مبتنی بر سا...

TejaratNews.com/
نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی در سال 1401

نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی در سال 1401

ريیس کمیسیون اقتصادی گفت: لایحه دولت برای تغییر شیوه تخصیص ارز 4200 تومانی به سال بعد موکول شده و تخصیص ارز 4200 تومانی تا پایان سال ادامه خواهد یافت، در مجلس و دولت بحثی درباره حذف ارز 4200 تومانی وج...

TejaratNews.com/

حذف ارز 4200 تومانی باید سریع‌تر در دستور کار قرار بگیرد

دولت برای حذف ارز دولتی منع قانونی ندارد

اولین واکنش بازار ارز به بن‌بست در مذاکرات

اولین واکنش بازار ارز به بن‌بست در مذاکرات

تجارت نیوز از افزایش قیمت دلار در بازار آزاد همزمان با پایان اولین دور مذاکرات هسته‌ای در وین خبر داد.

Bartarinha.ir/
هفته آینده دلار گران می‌‌شود؟ / دلار سهمیه‌ای چه آسیبی به بازار ارز زد؟

هفته آینده دلار گران می‌‌شود؟ / دلار سهمیه‌ای چه آسیبی به بازار ار...

قیمت دلار هفته گذشته تا 29 هزار و 500 تومان هم در بازار آزاد رسید. این رقم در صرافی‌ها در محدوده 26 هزار تومان قیمت خورده بود. پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار هفته آینده به چه صورت است؟

TejaratNews.com/
نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 12 آذر

نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 12 آذر

نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز جمعه نیز اعلام شد که نسبت به دیروز تغییری نداشت و قیمت دلار در رقم 26 هزار و 906 تومان ثابت ماند.

TejaratNews.com/
پای قاچاقچی‌های مودم به بازار ارز باز شد

پای قاچاقچی‌های مودم به بازار ارز باز شد

کشور در تحریم کامل به سر می‌برد و همه ما دغدغه کاهش قیمت دلار را داریم، ورود کالای قاچاق یکی از اصلی‌ترین عوامل در ایجاد نوسانات و افزایش قیمت دلار است.

TejaratNews.com/
نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه

نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه

نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز پنجشنبه نیز اعلام و با کمی افزایش قیمت رقم 26 هزار و 702 تومان ثبت شده است.

TejaratNews.com/
نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت

نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ رسمی 46 ارز را برای امروز (پنجشنبه، 11 آذرماه) اعلام کرد که بر اساس آن بهای هفت واحد پولی کاهش و قیمت 29 ارز افزایش یافت. همچنین نرخ 10 واحد پولی دیگر ثابت ماند.

JameJamOnline.ir/
اختصاص 11 میلیارد دلار ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی، دارو و واکسن کرونا

اختصاص 11 میلیارد دلار ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی، دارو ...

در هفت‌ماهه نخست سال جاری حدود 11.1 میلیارد دلار ارز با نرخ ترجیحی به صورت نقدی و اعتباری در راستای واردات کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و واکسن کرونا اختصاص یافته است.

TejaratNews.com/
حضور مردم در بورس یک فرصت ملی است/راه‌ نجات بازار سرمایه ترویج سرمایه‌گذاری غیر مستقیم بازگشت شاخص بورس به مدار صعود با 8 هزار واحد رشد "ولیز" 9 واحد آپارتمان را به مزایده گذاشت حسابرس بر گزارش توجیهی افزایش سرمایه "پیزد" نظر داد "نوری" تعمیرات اضطراری دارد/ تعطیلی فعالیت "نوری" به مدت 40 روز وانت آریسان بهبود یافته به زودی تولید می‌شود چراغ آیفکس سبز شد الزام بانک مرکزی برای دریافت «اینماد» خلاف قانون است رشد دسته‌جمعی شاخص‌های منتخب بورس تهران بورس بالاخره سبز شد | افزایش 8 هزار و 486 واحدی شاخص کل بازار خودرو همچنان بلاتکلیف است ریزش صف‌های فروش، نشانه کاهش هیجانات منفی در بورس قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد بورس بالاخره روی سبز را دید/ کورسوی امید در بازار سهام ایجاد شد؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 14 آذر ماه کاهش قیمت مرغ رشد 8486 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 3.8 هزار میلیارد تومان رسید نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی در سال 1401 پایان معاملات امروز شاخص کل با رشد 8 هزار واحدی گام فولاد مبارکه در راستای شفافیت،افزایش کیفیت و حمایت از بنگاه‌ داخلی رقم احتمالی افزایش حقوق کارمندان در سال آینده اعمال اوراق اختیار فروش تبعی "شپاس" به بهمن ماه موکول شد پذیره نویسی اوراق مرابحه عام دولت در نماد "اراد 94" در فرابورس صکوک 10 هزار میلیارد ریالی کرمان موتور عرضه می‌شود شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعت و تجارت، سهام سهامداران خود را سه برابر می‌کند راه اندازی سیستم مدیریت کیفیت در مدیریت پشتیبانی بانک ایران زمین مصلحت سهامداران؛ اولویت دولتمردان در تنظیم بودجه 1401 آقای ريیسی! قیمت سکه و دلار باز هم بالا رفت سهامداران کگهر بخوانند / سود کگهر چقدر افزایش یافت؟ موعد تقدیم لایحه بودجه 1401 به مجلس قیمت سکه و قیمت طلا امروز 14 آذر‌ماه قیمت دلار در بازار امروز یکشنبه 14 آذر عرضه خودروهای سازمان اموال تملیکی در بورس کالا بازارگردانی به روش مبتنی بر حراج "وشهر" از فردا حداقل حقوق کارمندان سال آینده 4.5 میلیون تومان می‌شود/سقف معافیت مالیاتی حقوق 5 میلیون تومان قیمت طلا و سکه امروز 14 آذر 1400 50 هزار تن سنگ آهن دانه بندی مهمان امروز بورس کالا فقط یک عرضه برای معامله در بورس انرژی تالار سیمان بورس کالا میزبان 832 هزارتن سیمان بود شاخص کل با رشد 8 هزار واحدی همراه است متوسط قیمت خرید ویلا در گیلان / ویلاهای ارزان قیمت گیلان کجاست؟ اصلاح شرایط ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن انتصاب جدید در شرکت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران نرخ صرافی ملی امروز 14 آذر 1400 قیمت لیر ترکیه امروز 14 آذر‌ماه / افت ارزش درهم امارات الان زمان مناسبی برای عرضه اولیه نیست / دولت فرصت‌سوزی نکند اقدام فوری برای عرضه خودروهای سازمان اموال تملیکی در بورس کالا اوپک به تنظیم عرضه نفت به بازار ادامه می دهد بهای 13 ارز کاهش یافت/ثبات در نرخ 12 ارز جزيیات عملکرد قوای سه‌گانه در ثبت حقوق و مزایا + سند