در مجمع فباهنر چه گذشت؟ | کارخانه سکه زنی کی دوباره راه می افتد؟

در مجمع فباهنر چه گذشت؟ | کارخانه سکه زنی کی دوباره راه می افتد؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع مس شهید باهنر با حضور 77 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای وکیلی، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید. گزارش نبض بورس از این مجمع را بخوانید.

به گزارش نبض بورس، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع مس شهید باهنر با حضور 77 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای وکیلی، به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید.

 

آقای ضیایی مدیرعامل شرکت گزارشی از فعالیت شرکت در خصوص سال مالی منتهی به 30 اسفند 1399 به صورت زیر ارايه دادند:

جایگاه شرکت در صنعت:

شرکت صنایع مس باهنر در صنعت فلزات اساسی فعالیت می‌کند، ارزش ریالی فروش شرکت در سال 1399 نسبت به سال قبل با رشد 131 درصدی پروژه روبرو بوده است. شرکت مس باهنر با فروش بالغ بر 30.001 تن از نحصولات تولیدی هم چنان رتبه نخست را در بازار داخلی دارد.

 
عملکرد مالی شرکت در سال مالی مورد گزارش:
 

همانطور که مشاهده می‌شود درآمد عملیاتی حاصل از فروش شرکت در سال 1399 به مبلغ 3 هزار میلیارد تومان رسیده که رشدی 131 درصدی نسبت به سال قبل را تجربه کرده است. این افزایش عمدتا ناشی از افزایش قیمت جهانی مس و افزایش قیمت دلار بوده است. سود عملیاتی شرکت نیز از مبلغ 331 میلیارد تومان در سال 1398 به مبلغ 781 میلیارد تومان افزایش داشته است. در سود خالص نیز شرکت با رشدی 124 درصد موفق به کسب سود خالص 637 میلیارد تومان در سال 1399 شده است.

افزایش هزینه مالی شرکت مربوط به دریافت شرکت برای افزایش موجودی انبار بوده است.

نمودار مقایسه‌ای سود عملیاتی شرکت به صورت زیر می‌باشد:

 
عملکرد عملیاتی شرکت:

در بخش تولید شرکت در محصول نورد با تولید 18.343 تن، نسبت به سال گذشته 16 درصد، در اکستروژه با تولید 11.193 تن، 22 درصد، در لوله مسی با تولید 3.486 تن، 38 درصد و در مجموع 20 درصد افزایش داشته است.

بیشترین حاشیه سود شرکت به دلیل انحصاری بودن در محصولات نوردی نی باشد.

با توجه به کاهش ارزش پول ملی کارخانه سکه زنی برای سال سوم می‌باشد که متوقف است. چنانچه حذف 4 صفر پول ملی صورت گیرد این کارخانه مجددا مشغول به فعالیت خواهد شد.

 

در بخش فروش نیز در مجموع شرکت با فروش کل 31.505 تن محصول نسبت به سال گذشته 19 درصد افزایش داشته است.

 

در بخش صادرات شرکت موفق به صادرات 1.504 تن محصول شده که این عدد در سال گذشته 931 تن بوده و بیش از 10 میلیون دلار عایدی برای شرکت داشته است. شرکت در بخش صادرات در 2 ماهه اول سال 1400 به اندازه کل سال 1399 صادرات داشته است، برنامه شرکت پوشش 30 درصدی کل محصولات شرکت برای صادرات می‌باشد.

بودجه در نظر گرفته شرکت برای سال 1400 به صورت زیر می‌باشد:

 
 

در ادامه گزارش حسابرس و بازرس قانونی توسط نماینده سازمان حسابرسی قرايت شد و با توجه به گزارش شفاف شرکت بند شرط و نکته مبهمی در گزارش موجود نبود.

 

سوالات مطرح شده در مجمع:

در مورد قرارداد سکه زنی با بانک مرکزی عنوان شد تمام شرایط شرکت برای تولید محیا می‌باشد، چنانچه حذف 4 صفر از پول ملی صورت گیرد تولید سکه  ادامه خواهد داشت. 10 درصد از تولیدات محصول شرکت مربوط به کارخانه سکه زنی می‌باشد.

در خصوص نرخ گذاری محصولات، نرخ جهانی مس و یا بورس لندن با نرخ دلار مبنای نرخ گذاری می‌باشد.

در خصوص پیش بینی فروش سال 1400، شرکت انحرافی از بودجه نداشته و طبق برنامه پیش می‌رود.

در خصوص برنامه افزایش سرمایه شرکت یک برنامه افزایش سرمایه در دست انجام دارد که این افزایش سرمایه در مرحله پذیره نویس است، شرکت در خصوص افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی فعلا برنامه ندارد.

در خصوص قیمت سهم و حمایت شرکت از سهم، قیمت سهم نسبت به سال گذشته با توجه به ریزش یک سال اخیر تفاوت چندانی ندارد. بازارگردان شرکت سرمایه گذاری صبا تامین بوده که در سال گذشته حدود 75 میلیارد تومان سهام شرکت را خریداری و 41 میلیارد تومان نیز فروش داشته و در مجموع 116 میلیارد تومان بازارگردانی روی سهم انجام داده است..

 

در انتها به ازای هر سهم 5.700 ریال سود تقسیم گردید، سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی انتخاب گردید.

در مجمع سپیدار چه گذشت؟ | سود هر سهم چقدر بود؟

در مجمع سپیدار چه گذشت؟ | سود هر سهم چقدر بود؟

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیپدار سیستم آریا با حضور 74.48 درصد سهامداران، نماینده سازمان بورس، نماینده موسسه حسابرسی و بازرس قانونی و ناظرین به ریاست آقای فولادی به صورت حضوری و آنلاین برگزار گردید...

NabzeBourse.ir/
حاشیه‌های امروز بورس 14 بهمن 99 / آغاز انتشار پیش‌بینی سود هر سهم در کدال

حاشیه‌های امروز بورس 14 بهمن 99 / آغاز انتشار پیش‌بینی سود هر سهم ...

در پایان معاملات امروز بورس، شاخص کل با حدود 2٫3 درصد افت، در آستانه از دست دادن کانال 1٫2 میلیون واحدی قرار گرفت.

TejaratNews.com/
چالش مهم ارايه گزارش پیش بینی سود هر سهم از سوی شرکت ها

چالش مهم ارايه گزارش پیش بینی سود هر سهم از سوی شرکت ها

سود پیش‌بینی شده توسط شرکت‌ها می‌تواند به گمراهی، دستکاری و حباب قیمت‌ها منجر شود و در نتیجه بازار به سمت غیر واقعی حرکت کند و افرادی که دانش کمی در بازار دارند و به طور مستقیم خرید و فروش می‌کنند دچا...

BourseNews.ir/
کاهش چشمگیر نرخ‌های فروش "فباهنر"

کاهش چشمگیر نرخ‌های فروش "فباهنر"

شرکت مس شهید باهنر سریعتر از دیگر شرکت‌ها به استقبال کاهش نرخ‌ها رفته چرا که در عملکرد آذر ماه این شرکت شاهد کاهش محسوس نرخ‌های فروش محصولات اصلی این شرکت هستیم.

BourseNews.ir/
مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت به صورت آنلاین برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه ملت با حضور 76 درصد سهامداران برگزار شد و صورت‌های مالی سال 1398 این شرکت به تصویب رسید.

Borna.news/
افزایش محسوس و خیره کننده "فباهنر"

افزایش محسوس و خیره کننده "فباهنر"

نرخ فروش تسمه و ورق مسی با 28 درصد افزایش قیمت به یک هزار و 98 میلیون ریال به ازای هر تن رسیده است.

BourseNews.ir/
"فباهنر " و ثبت عملکردی ناامیدکننده

"فباهنر " و ثبت عملکردی ناامیدکننده

تحقق تنها 503 ریال در سه ماهه سوم و 358 ریالی به ازای هر سهم در سه ماهه چهارم سال نشان از عملکرد ضعیف و نگران‌کننده این شرکت در 6 ماهه دوم سال دارد.

BourseNews.ir/
رشد نرخ‌های ورق مسی "فباهنر"

رشد نرخ‌های ورق مسی "فباهنر"

علیرغم افزایش نرخ تسمه و ورق‌های برنجی کاهش مقداری این محصول و تسمه و ورق مسی در مقایسه با ماه گذشته از جمله موارد قابل توجه گزارش ماهانه این شرکت بود.

BourseNews.ir/
" فباهنر" چنگی به دل نزد

" فباهنر" چنگی به دل نزد

افزایش در حدود 20درصدی مقادیر فروش انواع محصولات به ویژه تسمه و ورق‌های مسی و تسمه و ورق‌های برنجی به عنوان محصولات ویژه شرکت و همچنین افزایش نرخ‌های فروش از اصلی‌ترین دلایل رشد 41 درصدی درآمد‌های عمل...

BourseNews.ir/
کاهش 46 درصدی سود هر سهم "دسینا"

کاهش 46 درصدی سود هر سهم "دسینا"

سود هر سهم شرکت لابراتوار‌های سینا دارو 46 درصد کاهش پیدا کرد.

BourseNews.ir/
ال‌جی فروشنده آیفون می‌شود؟ پیش‌بینی هفته آخر خرداد 1400 از نگاه تحلیلگران بازار سرمایه مدیرعامل گروه سایپا رای خود را به صندوق انداخت قیمت خودرو چه تغییری کرد؟ کرونا بنادر جنوب چین را از کار انداخت مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز دلار به کانال 23 هزارتومانی باز می‌گردد؟ گرانی رینگ خودرو؛ قیمت‌ها 4 تا 8برابر شد! مدل 2022 سریع‌ترین پورشه جهان رونمایی شد چین در یک قدمی ارز دیجیتال ملی قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت رقابت داغ برای خرید بنزین در بورس انرژی فهرست پروازهای خارجی ایران اعلام شد پیش‌بینی بورس شنبه 29 خرداد / بازار نوسانی و رنج خواهد بود آغاز رسمی فروش خودرو شاسی بلند فیدلیتی تاب‌آوری اقتصاد ایران در وضعیت نامطلوب حال و هوای بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت ورق قیمت‌ها در بازار سکه و طلا برگشت قیمت گوشت قرمز در بازار بورس در هفته‌ای که گذشت/ سهامداران منتظر مشخص شدن نتایح انتخابات تهدید جدی صادرات گاز ایران/ بازار عراق از دست می‌رود؟ یک هفته با صنایع بورسی سیمان زنجان و سیمان سفید نی ریز هم بورس کالایی شدند 3 قطعه زمین به زودی روی تابلوی بورس کالا می‌رود یک هفته با بورس کالا کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 99 منتشر شد اگر روحانی نبود| قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بازار سرمایه/ ریسکی که دولت به شرکت‌های بورسی تحمیل می‌ک... بورس، گزینه‌ای معقول برای سرمایه‌گذاری در سال 1400 آخرین قیمت دلار پیش از امروز 28 خرداد / دلار در روز انتخابات چگونه است؟ روند هفتگی صندوق‌های دولتی هفته آخر خرداد 1400 عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب/ دستگاه‌های ناظر پاسخگو باشند معرفی 4 واحد متخلف تولید فراورده‎‌های گوشتی + اسامی ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح ملی مسکن/ وام ساخت چقدر است؟ عینک هم‌قیمت ربع سکه شد / گرانی، تعمیر عینک را زیاد کرد رستوران هات‌پات چینی با ظرفیت 7200مشتری آغاز فروش فوق‌العاده 4 محصول زامیاد از شنبه اعلام جزيیات فروش نقدی خودرو فیدلیتی + جدول خبر خوش در مجمع/ "شپترو" از زیان‌دهی و ماده 141 خارج شد بررسی بازارها نسبت به انتخابات سال 96 / کدام بازار 1300 درصد رشد کرده است؟ ارايه 2 طرح ویژه برای حمایت از بورس امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/27 بنیانگذار علی بابا، نقاش می‌شود؟ جزيیات حمله به خط انتقال برق ایران در عراق پیش‌بینی بورس هفته آخر خرداد 1400 / چه نمادهایی بعد از توافقات برجام پیش‌رو هستند؟ فروش 4محصول زامیاد از روز شنبه ماشین‌های برقی به ایران می‌آید؟ مهلت ثبت‌نام و سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن آخرین خبرها از انفجار خط انتقال برق ایران به عراق/ وضعیت صادرات برق سایپا با تنوع در طراحی به دنبال جلب رضایت است تعداد و ارزش چک‌های برگشتی زیاد شد

در حال بارگیری...