ناظری که قوانین فیزیک را جابه‌جا کرد

ناظری که قوانین فیزیک را جابه‌جا کرد

ساعت پنج‌ونیم امروز نیم‌نگاهی دارد به قوانینی کوانتومی که امروز ناظرین برای سهم‌ها اجرا کردند تا از فعل‌وانفعال شیمیایی کمی که آقای ريیس برای اوراق و تاثیر آن بر بورس گفت.

به گزارش بورس نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها امروز درحالی پرتفوی خود را چک می‌کرد که می‌گفت به قول شاپورخان، پول مازاد و ذخیره را به بورس بیارید و ما هم گفتیم،‌ ای به چشم؛ دارا و پالایش خریدیم و البته خیلی هم کم خریدیم.

خداروشکر زیاد نخریدیم وگرنه دارا یکم در 512 روز، منفی 53 درصد و پالایشی یکم در 355 روز، منفی 46 درصد حمایت شده است.

سخنگوی ما می‌گوید که نمردیم و معنی سرمایه‌گذاری بلندمدت و سودآوری را با مویرگ‌هایمان لمس کردیم.

ناظر سر شوخی را باز کرد

امروز ناظر بازار پروتکلی برای یکی از سهم‌ها پیاده کرد که چنین کاری برای ستادملی کرونا و محدودیت‌های ساعات 10 شب به بعد هم قفل بود.

وقتی شما زیر 500 هزارتومان نمی‌تونی سهمی بخری چرا باید ناظر محدودیت بزاره که هر فردی بخواهد سهم فلان شرکت را بخرد نهایت اجازه خرید 100 سهم را دارد؛ ناظر جان، آن 100 سهم که زیر 500 هزار تومان می‌شود، سر شوخی را با سهامدار باز کردی یا آن شرکت پرحاشیه!

عدد‌های یک دوباره زنده شدند

درحالی که ناظر بازار خود را همچون عقاب کو‌های آلپ می‌داند و تفکر آن اینگونه است که خلافی از زیر دستش در نمی‌رود، امروز چند سهمی سفارش‌های یک عددی را خیلی شیک به نمایش گذاشتند تا نشان دهند که عقاب‌ها وقتی حجم‌های بالایی خودی‌ها را نمی‌گیرد، چرا تک‌فروشی‌ها را مواخذه کند.

البته روانی‌های که لباس حقوقی‌ها را پوشیدند کم نیستند و چند وقتی هست که در ابتدای زمستان از خواب بیدار شده‌اند و جای خود را به خرس‌ها دادند.پ

هنوز جا دارد، اوراق بفرستید

امروز مجددا آقای ريیس تاکید کرد که اوراق‌ فروشی اهالی پاستور تاثیر بسیار کمی بر بورس کشور دارند و در حد وزش یک نسیم کارکرد دارند یا واژگان نسیم و طوفان برای اقای ريیس درست جانیفتاده یا اینکه آمار خروج نقدینگی از صندوق‌ها و منفی بودن آنها را در پایان هر هفته مشاهده نمی‌کنند بعد نکته‌ای جالب‌تر از سخنان ایشان آنجاست که سهامداران را به دو دسته ریسک‌پذیر و ریسک‌گریز تقسیم کردند که هیچکدام علاقه‌ای به خرید اوراق ندارند؛ آقای ريیس خورزوخان پس اوراق را می‌خرد یا اینکه چراغ خاموش به ريیس باب‌همایون سیگنال دادی که هنوز جا هست، اوراق بفرستید!

تصمیم‌گیری درباره آینده بازار نفت رویداد ارايه معکوس دیوار و جوانه در دانشگاه شریف افزایش فروش نفت طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه‌گذاری خروج نقدینگی از بورس شدت گرفت | بی توجهی بازار سرمایه به اخبار مثبت | تحلیلگران، حرفی برای گفتن ندار... خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی/ چرا اخبار مثبت بر بازار تاثیر ندارد؟ کابوسی که رنگ واقعیت به خود گرفت قیمت دارو باید تغییر کند؟ نصب بلندترین برج صنعت پتروشیمی ایران صادرات 137 هزارتنی خرما ادامه‌دار شدن روند نزولی بورس/ مذاکرات برجام بازار سهام را نجات می‌دهد؟ ارزش سهام عدالت امروز 10 آذر‌ماه + ارزش 60 درصد قابل فروش جدیدترین قیمت 83 کالای اساسی اعلام شد بالاترین تعرفه گاز متعلق به چه صنایعی است؟ دزدی 80میلیون دلاری از آستان قدس رضوی؟! رونق دلالی با کد ملی در بازار خودرو آورده نقدی 450 میلیونی برای متقاضیان مسکن خروج یک هزار و 670 میلیارد تومان از بورس طی 5 روز معاملاتی "آبادا" پیمانکار نیروگاه سیکل ترکیبی را تغییر داد " کایتا" لوازم مستعمل را می فروشد طلا منتظر اخبار مذاکرات / کاهش تقاضای هیجانی برای سکه اقدامات توسعه‌ای بانک رفاه کارگران تشریح شد سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد اثرات شکاف بین قیمت دلار متشکل و آزاد صعود "خکرمان" از بازار پایه به بازار دوم فرابورس میدکو افزایش سرمایه داد دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع پذیره نویسی پنجمین شرکت بیمه اتکایی در فرابورس تکلیف قیمت خودرو‌های داخلی مشخص نشد طرح بانک مرکزی صف‌ های دلار را جمع می‌کند؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 10 آذر ماه سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند "جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده دوری از هیجان؛ نگاه به آینده افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته خبر خوش برای متقاضیان مسکن ملی اقبال به آگهی‌های مسکن افزایش یافت افت 17 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته "فسازان" به مجمع می رود/ "غاذر" آماده انجام معاملات ضرورت آشنایی آحاد مردم با مبحث رتبه بندی اعتباری و اعتبارسنجی افت 17 هزار واحدی شاخص بورس تهران نامه توکلی به سران قوا درباره ارز 4200تومانی اوضاع شکر چطور است؟ استفاده از منابع مولد سازی در تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته جلسه "شورای مشورتی" با موضوع "اولویت‌های پژوهشی سازمان بورس و اوراق بهادار" برگزار شد خشکسالی به تهران رسید / تهران 90 روز آب شرب دارد؟ پایان قرمز بورس در آخرین روز کاری هفته | کاهش 17 هزار و 8 واحدی شاخص کل