سیر نزولی ارزش بازار پرتفوی بورسی "پردیس"

سیر نزولی ارزش بازار پرتفوی بورسی "پردیس"

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، شرکت سرمایه‌گذاری پردیس در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به آذرماه سال جاری مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های خود در بورس و خارج از بورس را برابر با 4،178 میلیارد ریال گزارش کرده است.

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌ها با 3،697 میلیارد ریال در بخش پذیرفته‌شده در بورس بوده و مابقی آن نیز در حوزه خارج از بورس سرمایه‌گذاری شده است.

مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "پردیس" در آذرماه با رشد 2,90 درصدی نسبت به ماه گذشته همراه بوده و در مقایسه با سال گذشته نیز 26 درصد افزایش سرمایه‌گذاری را به ثبت رسانده است.

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "پردیس" در آذرماه مربوط به بخش «محصولات شیمیایی» با 907 میلیارد ریال در حوزه پذیرفته‌شده در بورس بوده و در بخش خارج از بورس نیز بیشترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری به «واسطه‌گری‌های مالی و پولی» با 216 میلیارد ریال اختصاص‌یافته است.


بیشتر بخوانید: بررسی معاملات " پردیس " به عهده سازمان بورس است


بیشترین ارزش بازار سرمایه‌گذاری "پردیس" در آذرماه مربوط به بخش «محصولات شیمیایی» با 2،830 میلیارد ریال بوده و پس‌ازآن نیز بخش «فلزات اساسی» با 2،448 میلیارد ریال بیشترین ارزش بازار را از آن خودکرده است.

ارزش بازار سرمایه‌گذاری در حوزه محصولات شیمیایی با افت 3,40 درصدی در مقایسه با ماه گذشته همراه بوده و نسبت به سال گذشته نیز 17 درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

در بخش صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های بورسی "پردیس" بیشترین بهای تمام‌شده متعلق به «معدنی و صنعتی چادرملو» با 201 میلیارد ریال بوده که ارزش بازار آن بالغ‌بر 776 میلیارد ریال اعلام‌شده که کاهش یک‌درصدی را نسبت به ماه گذشته به همراه داشته و در مقایسه با سال گذشته 58 درصد افزایش‌یافته است.

بیشترین ارزش بازار "پردیس" نیز در اختیار «پتروشیمی پردیس» با مبلغی بالغ‌بر 1,021 میلیارد ریال بوده و شرکت بعدی که عمده‌ترین ارزش بازار را به خود اختصاص داده «فولاد مبارکه اصفهان» بوده که ارزش بازار سرمایه‌گذاری در این شرکت 822 میلیارد ریال بوده است.

"پردیس" با سرمایه ثبت‌شده 1,250 میلیارد ریال طی عملکرد 12 ماهه سال مالی منتهی به آذرماه سال 1400 از محل سود سهام محقق‌شده درآمدی بالغ‌بر 536 میلیارد ریال درآمد داشته، شرکت در انتهای آبان ماه چندین شرکت با بهای تمام‌شده 3,697 میلیارد ریال در پرتفوی بورسی خود داشته که با رشد 162 درصدی به مبلغ 9,690 میلیارد ریال رسیده است.

نوسان طلا در دامنه بالاترین قیمت دو ماه گذشته قطع برق تاسیسات صنعتی ترکیه با توقف صادرات گاز ایران کاهش قیمت نفت به 87 دلار/ پیش‌بینی افزایش قیمت‌ها تا 100 دلار پیش‌بینی بازار سهام تا پایان سال/ رشد بورس از تورم کمتر است انتقاد وزیر صنعت به کیفیت و قیمت خودروها/ قیمت خودرو... تولید نفت ونزويلا با کمک ایران دو برابر شد خودروی جدید «بی‌ ام‌ و» رونمایی شد مصرف گاز در بخش خانگی به 660 میلیون متر مکعب رسید قیمت جدید گوشت اعلام شد محور هراز از فردا مسدود می‌شود | جزيیات مسیرهای جایگزین کويیک چند شد؟ | جدول جدیدترین قیمت‌ها قیمت جدید خودروهای وارداتی در بازار + جدول نرخ تورم دی‌ماه اعلام شد تحلیل بازار طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت کارشناسان انتظار تبدیل روند نزولی به نوسانی را دارند این خودرو آلمانی 600 میلیون تومان گران شد/ جدول قیمت‌ها کاهش نرخ تورم در دی‌ماه 1400 پیش بینی جذاب از بورس هفته پیش رو تورم 42.4 درصد شد زیان 20 میلیون تومانی سهامداران عدالت جزيیات جشنواره فروش بهاره اعلام شد ضریب نفوذ تلفن همراه به 161 درصد رسید عکس | برف در مرز کامیون‌ها را هم زمین گیر کرد | جزيیات تحصن کامیون‌داران هدف گذاری جدید ایران در بازار عراق بازنشستگان بخوانند/ آخرین جزییات طرح همسان‌سازی حقوق... سیگنال منفی به بازار رمزارزها / منتظر فاجعه باشیم؟ انسداد 53 جاده به دلیل نبود ایمنی در مسیر/ مردم از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کنند حداقل دستمزد کارگر ترکیه‌ای چقدر است؟ واریز بخشی از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه ضرر 700 میلیون دلاری کاربران ارز دیجیتال تاکید ريیس اتاق ایران بر همکاری و تعامل سازنده بخش خصوصی و مجلس استمرار خروج پول از بازار سهام/ بررسی صف های خرید و فروش در بورس پشت پرده اظهارات شافعی درباره نمایندگان مجلس افزایش سرسام آور قیمت گوشت در بازار تحلیل بازار طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت یخبندان در 28 مرکز استان/ اختلاف دمای 42 درجه‌ای بین دو منطقه کشور افزایش حقوق پلکانی تورم را کنترل می کند جزيیات جشنواره فروش بهاره اعلام شد ​برنامه های حمایتی آواری بر سر بورس شدند سهمیه بنزین بهمن چه کسانی واریز نشد؟/ سهمیه جدید بنزین چه زمانی توزیع می‌شود؟ هشدار افزایش مصرف گاز در کشور تزریق 4 میلیون بشکه نفت‌خام ایران در مخازن نفت چین/ اعتراف آمریکا به عدم کارایی تحریم‌ها مشکلاتی در بورس که مسوولان زیر بار آن نمی‌روند! عزم وزارت مسکن و شهرسازی برای حل مشکلات جاده‌ای رونمایی از نقشه مصرف گاز خانگی در استان‌ها/ معرفی مناطق پرمصرف و کم‌مصرف گاز سرمایه گذاری نجومی نیمار در بازار ارزهای دیجیتال قیمت جدید گوشت اعلام شد/ جزییات گرانی گوشت به نقل از رییس اتحادیه گوشت گوسفندی زیان 20 میلیون تومانی سهامداران عدالت/ سهام عدالت جاماندگان ارتباطی با بودجه 1401 ندارد شافعی حرف هایش درباره نماینده ها را پس گرفت قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت