تخلیه‌و بارگیری 125 میلیون تن کالا در بنادر/ افزایش 9 درصدی عملیات کانتینری

تخلیه‌و بارگیری 125 میلیون تن کالا در بنادر/ افزایش 9 درصدی عملیات کانتینری

ایلنا: بندر میزان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی تا پایان مهرماه سال جاری، معادل 124 میلیون و 703 هزار و 983 تن بوده که در...

به گزارش ایلنا، میزان تخلیه کالاهای نفتی تا پایان مهر 1401 در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی معادل 16 میلیون و 61 هزار و 551 تن، میزان تخلیه کالاهای غیرنفتی 30 میلیون و 387 هزار و 99 تن و مجموع تخلیه کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل 46 میلیون و 448 هزار و 650 تن بوده که حاکی از رشد 10 درصدی در بخش تخلیه کالاهای نفتی، رشد 10 درصدی در بخش تخلیه کالاهای غیرنفتی و رشد 10 درصدی در بخش تخلیه کالاهای نفتی و غیرنفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

همچنین میزان بارگیری کالاهای نفتی در بنادر مالکیتی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی طی هفت ماهه نخست سال جاری معادل 45 میلیون و 957 هزار و 114 تن، میزان بارگیری کالاهای غیرنفتی 32 میلیون و 298 هزار و 219 تن و مجموع بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی معادل 78 میلیون و 255 هزار و 333 تن بوده است که در مجموع حاکی از رشد شش درصدی بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

براساس این گزارش، جمع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی تا پایان مهر  1401، معادل 62 میلیون و 18 هزار و 665 تن و جمع تخلیه و بارگیری کالاهای غیرنفتی 62 میلیون و 685 هزار و 318 تن بوده؛ همچنین مجموع تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در مدت مذکور معادل 124 میلیون و 703 هزار و 983 تن بوده که حاکی از رشد 11 درصدی در بخش تخلیه‌وبارگیری کالاهای نفتی، رشد 3 درصدی در بخش تخلیه‌وبارگیری کالاهای غیرنفتی و رشد 7 درصدی در بخش تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی، ‌نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، تخلیه و بارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری نیز تا پایان مهر سال جاری، معادل یک میلیون و 405 هزار و 793 TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری یک میلیون و 284 هزار و 683 TEU طی مدت مشابه سال 1400، رشد 9 درصدی را نشان می‌دهد.

پیام جدید رییس‌کل بانک مرکزی برای بازار ارز/ خرید و... عرضه خودرو در بورس کالا؛ از حذف دلالان تا کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری پیش فروش فراری با موعد تحویل 2 ساله! طلا رکورد افزایش قیمت را شکست با 5 میلیارد کجای تهران می‌توان خانه خرید؟ تاکید وزیر نیرو بر افزایش مبادله برق بین ایران و ترکمنستان طلا رکورد افزایش قیمت را شکست اعزام اکیپ‌های فنی برای رفع اختلال برق در مناطق زلزله‌زده هرمزگان یک پیش‌بینی جذاب از اقتصاد جهان در سال 2023 جژيیات طرح فروش فوری وانت جدید ایران خودرو اعلام شد _ بدون قرعه کشی 9 دستگاه همچنان به درگاه ملی مجوزها متصل نشدند جزيیات فروش فوق‌ العاده سایپا اعلام شد _ آذر 1401 روزگار سپری شده اتاقک های زرد ارتباط اتفاقی هشدار‌آمیز و جدی برای تورم در کشور گزارش بازار‌ها امروز 9 آذر 1401 | بازار بیت کوین برای سرمایه گذاری خطرناک است چهار مصوبه جدید برای رفع موانع تولید ابلاغ شد روسیه و چین به دنبال دور زدن سويیفت ایران چگونه از تله فقر فرار کرد و به دام درآمد متوسط افتاد؟ بیشترین افزایش قیمت آبان برای گوجه فرنگی و پیاز / تورم روغن علیرغم بیشترین افزایش قیمت سالانه، در آب... آخرین وضعیت قیمت طلای جهانی تورم نقطه به نقطه 43.2درصدی تولید در تابستان / کشاورزی صدرنشین تورم تولید تسهیل در روند صدور مجوز کسب و کار بدون مراجعه حضوری حجم پایه پولی به حدود 713 هزار میلیارد تومان رسید سایه سنگین ابهام بر بازار نفت/ سقوط بی‌سابقه تقاضا... تسهیلات آنی بانک شهر بدون حضور در شعبه اوراق ارزی، پاسخگوی بخشی از تقاضای موجود در بازار ارز شرط مهم افزایش قیمت طلا چیست؟ بحران خاموشی در اتریش غذا را جیره بندی کرد اجاره‌های میلیاردی برای آپارتمان‌های نقلی! میانگین هزینه سرسام‌آور برای سفر به قطر اجاره های میلیاردی برای آپارتمان های نقلی شمال تهران ! اعلام شرایط مشارکت در بورس بین الملل مناطق آزاد سه بانک چک الکترونیک خود را رونمایی کرده اند قیمت خودرو چقدر بالا رفت؟ / لیست جدید را اینجا بب... وضعیت سبد سهام عدالت امروز چهارشنبه 9 آذرماه 1401 آماده عرضه این خودروهای جدید در بورس باشید + اسامی ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است تغییر تعطیلات در کشور کلید خورد؟ آخرین جزییات از ادامه پرداخت یارانه نقدی / دریافت کالابرگ اختیاری یا اجباری؟ خودروهای وارداتی به مزایده گذاشته خواهد شد ريیس بانک مرکزی: وضعیت ارزی ما خوب است افزایش صادرات غیر نفتی در 7 ماه نخست سال شاید اکنون بهترین فرصت برای خرید بیت‌کوین باشد! فردا؛ سفر ريیس جمهور به کردستان استفاده از ظرفیت ابزار‌های مالی بانک مرکزی یک ضرورت است مصوبات جدید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ابلاغ شد کاهش حقوق گمرکی کالا‌های مشمول از 4 به یک درصد مسکو و پکن در حال توسعه تسویه حساب‌ ها بدون سويیفت حراج جدید اوراق مالی اسلامی بانک مرکزی در هفته آینده رکود در منطقه یورو شدیدتر خواهد شد