صندوق بازارگردانی اختصاصی برای سهام عدالت ایجاد می‌شود

صندوق بازارگردانی اختصاصی برای سهام عدالت ایجاد می‌شود

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار خبرداد: صندوق بازارگردانی اختصاصی برای سهام عدالت ایجاد می‌شود.

مجید عشقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مرتبط با سهام عدالت و اینکه الگوی مدیریت این شرکت‌ها آیا تعاونی سهام عام و یا الگوی دیگری خواهد بود، گفت: الان شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بورس حضور دارند و مانند صدها شرکت‌ سرمایه‌گذاری که در بورس هستند و فعالیت می‌کنند.

عشقی در مورد اینکه تفاوت شرکت‌های سرمایه‌گذاری معمولی با سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت این است که شرکت‌های دیگر سهامدار عمده و مدیریت حرفه‌ای دارند، گفت: در شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی هم کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تعریف شده است که متولی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی است و این یک کانون تخصصی است که وظایفی را باید بر عهده بگیرد.

ريیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: وقتی مجامع و انتخابات شرکت‌های استانی سرمایه‌گذاری عدالت برگزار شود، شرکت‌های سرمایه‌گذاری مانند سایر شرکت‌های سرمایه‌گذاری معمولی به فعالیت خود ادامه خواهند داد، لازم است یکسری هماهنگی‌ها بین سهامداران عمده انجام شود که این هماهنگی می‌تواند در کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی صورت گیرد.

عشقی همچنین گفت: در مورد مدیریت شرکت‌های سرمایه‌پذیر عدالت و هم در مورد بازارگردانی خود سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باید هماهنگی توسط کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری انجام شود.

وی گفت: به نظر می‌رسد مدل ایده‌ال در مورد اداره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی اعمال مدیریت از طریق کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هماهنگی بین خودشان خواهد بود.

ريیس سازمان بورس در مورد اینکه کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مدعی هستند 2 هزار میلیارد تومان از پول شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای بازارگردانی برداشته شده، در حالی که سهام استانی از 100 تومان روز عرضه به 60 تومان رسیده است گفت:‌ در واقع روش قبلی مدیریت سهام عدالت و شرکت‌های سرمایه‌گذاری ایراداتی داشت و آسیب‌هایی وارد کرد که به نحوه اجرا بستگی داشت، در بسته‌ای برای سهام عدالت پیش‌بینی شده است که سهام شرکت‌های استانی از طریق یک صندوق بازارگردانی اختصاصی مدیریت شود و معضل افت قیمت بازار آنها را رفع کنند.

عشقی تاکید کرد: ارزش سهام شرکت‌های استانی باید به ارزش ذاتی برسد و معاملات شرکت‌های استانی روان شود و صندوق اختصاصی بازارگردانی برایشان ایجاد می‌کنیم.

انتهای پیام/ب

اتصال ایران، آذربایجان و روسیه با یک اتوبان تاثیر تغییرات لایحه بودجه 1401 بر کاهش نرخ تورم هر روز با تبر به یک بخشی از بورس ضربه می‌زنند! شپنا صعودی می‌شود؟ مسافران ترکیه بخوانند / احتمال لغو پروازها واریز سود سهام عدالت تا پایان سال/ 840 هزار واحد مسکن مهر توسط تعاونی‌ها احداث شد تهدیدی بزرگ برای ارزهای دیجیتال قیمت وام مسکن کاهش یافت / هر برگ اوراق چند شد؟ هشدار درباره خروج گسترده سرمایه از بازار بورس فردا یک شروع دیگر در اجرای مصوبات اقتصادی تصمیمات دولت برای بورس فردا اعلام می‌شود کارانه پرستاران به زودی ساماندهی می شود فوری / پرداخت وام 100 میلیونی به بازنشستگان آغاز شد وعده ريیس جمهور برای افزایش وام ازدواج فقط با یک نامه وام 50 میلیونی بگیرید! ريیسی: ما به دنبال عدالت در پرداخت حقوق هستیم در کجای تهران خانه زیر متری 20 میلیون تومان است؟ جزيیات دریافت تسهیلات بانکی بدون ضامن فردا صبح: خبرهای خوش بورسی از زبان وزیر اقتصاد فردا روز سرنوشت ساز برای بورس گوشت قرمز ارزان شد+ جدول قیمت اعلام میزان مالیات بر دستمزدها در 1401 بانک‌ها فقط به منافع خود توجه دارند فروش تبلت‌های 42 تا 75 میلیونی در بازار لوازم دیجیتال حقوق سربازان سه برابر می شود افزایش حقوق کارگران چند درصد است؟ قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد چه خبر از انتقال سهام عدالت متوفیان؟ قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد | آخرین قیمت پژو، رانا و تیبا | 5 بهمن 1400 ريیسی: سلطه دلار باید شکسته شود قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد مالیات عجیب خانه های لوکس به کجا رسید؟ «افزایش قیمت بنزین» کابوس ريیس جمهور مدیرعامل بانک رفاه: آماده توسعه همکاری‌های متقابل با دانشگاه علوم پزشکی ایران هستیم 6 هلدینگ و شرکت گروه مالی گردشگری در جمع شرکت‌های برتر ایران یارانه 500 هزار تومانی در راه است مبلغ وامی که می‌توان با کارت یارانه دریافت کرد... سرپرست مدیریت بیمه‌های اشخاص بیمه رازی: فرآیند بررسی و پرداخت هزینه‌های درمان تسریع یافت ریزش قیمت آیفون‌های بازار/ جدول قیمت‌ها روند نزولی بازار سرمایه / تک سهمی که در بورس افت... یک نماینده بیمه رازی: طوفان‌های اینستاگرامی در تقویت برند بیمه رازی بسیار اثرگذار است ازدواج افراد مسن برای گرفتن وام ! افزایش 154 درصدی کفایت سرمایه بانک مسکن طی 2 سال گذشته 10 درصد زعفران تولید شده در کشور در بورس کالا... فروش ملی مس با رشد 101 درصدی همراه شد ​ آغاز پیش ثبت نام سفرهای سوریه از فردا گندم های وارداتی از روسیه آلوده است؟ توجه ویژه دولت سیزدهم به توسعه انرژی های تجدید پذیر است افزایش قیمت غیرقانونی لوازم خانگی فقط 10 درصد زعفران تولیدی کشور در بورس کالا عرضه می‌شود