رکورد بی سابقه سیمان سپاهان با صادرات 900 هزار تنی کلینکر

رکورد بی سابقه سیمان سپاهان با صادرات 900 هزار تنی کلینکر

مدیرعامل شرکت سیمان سپاهان گفت: شرکت سیمان سپاهان در این مدت با صادرات 900 هزار تن کلینکر به رکوردی بی سابقه با درآمد عملیاتی 1035 میلیارد تومان و سود خالص 327 میلیارد تومان دست یافت.

به گزارش بورس نیوز، عباسعلی معینیان، مدیرعامل شرکت سیمان سپاهان با بیان اینکه در سال مالی منتهی به پایان شهریور 1400 سیمان سپاهان موفق به تولید بالغ بر 6/2 میلیون تن کلینکر و فروش 7/1 میلیون تن سیمان شده اظهار کرد: این شرکت در این مدت با صادرات 900 هزار تن کلینکر به رکوردی بی سابقه با درآمد عملیاتی 1035 میلیارد تومان و سود خالص 327 میلیارد تومان دست یافت.


  • بیشتر بخوانید: سیمان سپاهان، رکورددار تولید در صنعت سیمان کشور

وی افزود: با این حساب در زمینه درآمد عملیاتی رشد 142 درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته و همچنین در زمینه سود خالص رشد 5/3 برابری نسبت به دوره مشابه سال گذشته به دست آمده است.

معینیان با اشاره به اینکه سیمان سپاهان نخستین شرکت سیمانی با درآمد بیش از 1000 میلیارد تومانی و سومین شرکت صادرکننده در کشور و برترین شرکت صادرکننده در منطقه مرکزی ایران است گفت رشد 5/3 برابری سود خالص شرکت در سال 1400 و ارتقای حاشیه سود خالص از ٪4 در سال 1398 به ٪32 در سال 1400 از موفقیت‌های این شرکت است.

وی ارزآوری حدود 20 میلیون دلاری و افزایش راندمان تولید از 69درصد به 88درصد در سال اخیر را از دیگر موفقیت‌های این شرکت برشمرد و خاطرنشان کرد: برخورداری از موجودی استراتژیک کلینکر به میزان 700 هزار تن که بالاترین موجودی کلینکر در سطح کشور است و صادرات به 11 کشور از دستاورد‌های دیگر این مجموعه تولیدی است در حالیکه قبل از سال 1397 از ایران تنها به کشور عراق سیمان صادر شده است.

گفتنی است، شرکت سیمان سپاهان، یکی از شرکت‌های مجموعه هلدینگ سیمان غدیر است. هلدینگ سیمان غدیر با در اختیار داشتن 12 درصد تولید و 5/17 درصد صادرات سیمان کشور، به زودی با نماد "سغدیر" در فرابورس عرضه اولیه می‌شود. غدیر به لحاظ تولید عملیاتی، دومین هلدینگ در بین سیمانی‌های کشور بوده و به جهت ظرفیت نیز رتبه سوم را دارد.

طلا منتظر اخبار مذاکرات / کاهش تقاضای هیجانی برای سکه اقدامات توسعه‌ای بانک رفاه کارگران تشریح شد سهم تامین مالی اقتصاد از بورس 12 درصد اثرات شکاف بین قیمت دلار متشکل و آزاد صعود "خکرمان" از بازار پایه به بازار دوم فرابورس میدکو افزایش سرمایه داد دعوت از سهامداران "قثابت" به مجمع پذیره نویسی پنجمین شرکت بیمه اتکایی در فرابورس تکلیف قیمت خودرو‌های داخلی مشخص نشد طرح بانک مرکزی صف‌ های دلار را جمع می‌کند؟ وضعیت سبد سهام عدالت در 10 آذر ماه سهامداران "کشرق" در مجمع تصمیم گرفتند "جم پیلن" در تصور انتخاب هیات مدیره جدید پرداخت سود به سهامداران "سدشت" از سال آینده دوری از هیجان؛ نگاه به آینده افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته خبر خوش برای متقاضیان مسکن ملی اقبال به آگهی‌های مسکن افزایش یافت افت 17 هزار واحدی شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی هفته عقب‌نشینی بورس در آخرین روز کاری هفته "فسازان" به مجمع می رود/ "غاذر" آماده انجام معاملات ضرورت آشنایی آحاد مردم با مبحث رتبه بندی اعتباری و اعتبارسنجی افت 17 هزار واحدی شاخص بورس تهران نامه توکلی به سران قوا درباره ارز 4200تومانی اوضاع شکر چطور است؟ استفاده از منابع مولد سازی در تقویت سرمایه گذاری بخش خصوصی افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته جلسه "شورای مشورتی" با موضوع "اولویت‌های پژوهشی سازمان بورس و اوراق بهادار" برگزار شد خشکسالی به تهران رسید / تهران 90 روز آب شرب دارد؟ پایان قرمز بورس در آخرین روز کاری هفته | کاهش 17 هزار و 8 واحدی شاخص کل طوفان توییتری علیه نبود امنیت سرمایه‌گذاری/ «اقتصاد ترکیه ایرانی‌ها را نجات می‌دهد؟» تامین مالی «منفی 7 هزار میلیارد تومانی» دولت از فروش اوراق در بورس! نرخ 12 ارز ثابت است/ افزایش نرخ 20 ارز پذیره نویسی شرکت بیمه اتکایی تهران رواک به مدت 15 روز داد و ستد بیش از 4 میلیارد برگه بهادار رونق دلال بازی با کد ملی در بازار خودرو روزهای سرخ بورس پایان ندارد / ثاثیر منفی 2 هزار واحدی «فارس» بر شاخص کل مسکن ملی چند متری است؟ ریزش 17 هزار واحدی شاخص در پایان معاملات بررسی و آسیب‌شناسی قطعی گاز صنایع افزایش احتمالی قیمت گوشت هشدار نسبت به کمبود گوشت در آینده دلایل ریزش ارزش سهام عدالت / رمزارزها در تابلوی فرابورس و شفاف معامله شوند "زاگرس" واحد اول تولیدی را تعطیل کرد افزایش سرمایه "فرابورس" به ثبت رسید شاخص های نزولی وال استریت/بورس های آسیایی هم کاهشی بود تحلیلگران نفت 75 دلاری را پیش بینی کردند رینگ داخلی بورس انرژی میزبان دو محصول دادوستد 2 هزار میلیارد ریالی در معاملات بورس انرژی عرضه 50 هزار تن شمش بلوم فولاد خوزستان در قابلب کشف پریمیوم