نابودی صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال / FTX دوباره...

نابودی صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال / FTX دوباره...

صرافی ارز دیجیتال FTX که پیشتر به دلیل بحران مالی اعلام ورشکستگی کرده بود، نزدیک به خروج از این وضعیت است و در این...

انجام معاملات خلاف قانون توسط سام بنکمن-فرید، موسس FTX، و دخیل بودن وی در یک تبانی مالی بزرگ، باعث فروپاشی این بستر مبادلاتی شد و در نتیجه این صرافی مجبور به آغاز روند ورشکستگی گردید.

پیشنهاد جدید FTX بر سازماندهی مجدد برای رسیدگی به بدهی‌های قابل‌توجه خود تمرکز دارد، اما چندین سوال و مشکل مهم را حل‌نشده باقی گذاشته است. سرنوشت صرافی ارزهای دیجیتال FTX که زمانی یکی از صرافی‌های بزرگ بازار بود، همچنان نامشخص است. علاوه بر این، میزان بازپرداختی که طلبکاران می‌توانند انتظار داشته باشند، هنوز نهایی نشده است.

این پیشنهاد قرار است در سال آینده، پس از مشخص شدن جزيیات دقیق‌تر وضعیت بدهی طلبکاران ارايه شود و پس از آن، توسط جان دورسی، قاضی ورشکستگی ایالات متحده تاییدیه نهایی را بگیرد. قابل‌توجه است که این پیشنهاد اجماع اولیه را از گروه‌های اعتبارسنج و مشتریان عمده درگیر در روند ورشکستگی فصل 11 به دست آورده است.

متخصصان برای ردیابی دارایی‌ها و ساده‌سازی شبکه پیچیده بدهی‌ها با طیف متنوعی از طلبکاران، از جمله کسانی که سرمایه‌گذاری‌های نقدی و رمزارزی دارند، کار کرده‌اند. تایید اخیر دادگاه ورشکستگی دلاویر مبنی بر لیکووید کردن بیش از 700 میلیون دلار دارایی‌های امانی متعلق به FTX، گام مهمی در روند بازیابی و توزیع مجدد دارایی‌هاست که نشان از پیچیدگی‌های قانونی و مالی بازگشایی چنین شرکت عظیم و درگیر در کلاهبرداری دارد.

اکنون توجه بازار روی این موضوع که چگونه پیشنهاد FTX بر اعتباردهندگان و بازار ارزهای دیجیتال تاثیر می‌گذارد، متمرکز شده است. انتظار می‌رود که نتیجه این پرونده ورشکستگی، لحظه‌ای مهم را در تکامل و مقررات جاری صنعت ارزهای دیجیتال رقم بزند.

 

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد