پیش‌فروش بلیت قطارهای نوروزی در هفته سوم بهمن

پیش‌فروش بلیت قطارهای نوروزی در هفته سوم بهمن

در اولین جلسه ستاد سفرهای نوروزی، برنامه‌ها و تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی...

به گزارش خبرگزاری برنا، برنامه‌ها و تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی برای سفرهای نوروزی 1402 مورد بررسی قرار گرفت.

‌شهریار افندی‌زاده، معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی، در اولین جلسه ستاد سفرهای نوروزی 1402 که امروز در ساختمان دادمان برگزار شد، با اعلام اینکه ایام پیک سفرهای نوروزی از 24 اسفند آغاز شده و تا 15 فروردین ماه ادامه دارد، گفت: همه سازمان‌ها باید تلاش کنند تا با ارايه خدمات بهتر، سفرهای نوروزی بهتر و ایمن تر از سال‌های قبل برگزار شود.

افندی‌زاده در ادامه بر لزوم ارتقا خدمات در مدهای مختلف حمل‌ونقل به ویژه حمل ونقل جاده‌ای با کاهش تصادفات جاده‌ای، ایجاد سرویس‌های فوق‌العاده، استفاده از سامانه‌های جدید و مدیریت هوشمند سفرهای نوروزی تاکید کرد.

وی افزود: با توجه به همزمانی ماه مبارک رمضان با تعطیلات نوروزی، افزایش مدت اقامت مسافران در سفرها پیش‌بینی می‌شود و از سوی دیگر همزمانی اعیاد شعبانیه با اسفند‌، باید اوج تقاضای سفرها در 16 اسفند را در نظر گرفت و برای آن تمهیدات لازم را اندیشید.

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی همچنین بر لزوم در نظر گرفتن سهمیه خرید حضوری و روز فروش بلیت حمل‌ونقل جاده‌ای علاوه بر پیش فروش بلیت‌ها تاکید کرد و گفت: سامانه انتظار ظرفیت‌های بالایی برای مدیریت پیش فروش بلیت‌ها دارد.

وی با بیان اینکه احتمال افزایش تقاضای سفر در نوروز امسال وجود دارد، افزود: این موضوع نیازمند مدیریت تقاضا و عرضه از طریق سامانه‌هابا توجه به ظرفیت‌های موجود مسافری است.

افندی‌زاده تاکید کرد: شرکت‌های هواپیمایی باید بابت تاخیرات پروازها در سفرهای نوروزی پاسخگوی مسافران باشند.

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی از لزوم ارايه خدمات متناسب با ماه رمضان در ایستگاه‌های راه‌آهن و فرودگاه‌ها خبر داد و گفت: مردم باید شاهد خدمات بهتر و بیشتر در سفرهای نوروز 1402 باشند.

وی بیان کرد: هماهنگی‌های لازم میان ستاد سفرهای نوروزی با مجموعه پلیس راه ایجاد خواهد شد و اطلاع رسانی سامانه‌ها و شرکت‌ها در خصوص ارايه خدمات باید به سمع مردم برسد که در این ایام نقش استان‌ها حايز اهمیت است و استان‌ها باید اقدامات متناسب با سفرهای نوروزی را انجام دهند.

* آغاز پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی حدود هفته سوم بهمن‌ماه

‌در این جلسه مقرر شد زمان دقیق پیش فروش بلیت‌های نوروزی از طریق سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای اتوبوس‌ها و شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی برای قطار تعیین شود که اعلام شد ‌آغاز پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی ‌حدود هفته سوم بهمن‌ماه خواهد بود.

در ادامه این جلسه مدیران سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی به ارايه گزارش اقدامات و برنامه‌های خود برای سفرهای نوروزی پرداختند.

طی این جلسه بر ارايه گزارش‌های روزانه و به موقع از سوی ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای در ایام سفرهای نوروزی، به صفر رساندن تاخیر قطارها از مبداء توسط شرکت راه‌آهن، اطلاع رسانی درباره وضعیت جوی و آب و هوا توسط سازمان هواشناسی، بازنگری سیستم پذیرش بار و مسافر از سوی سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و ... تاکید شد.