شیوه خرید سیمان 25 هزار تومانی / سیمان ارزان به دست چه کسانی می‌‎رسد؟

شیوه خرید سیمان 25 هزار تومانی / سیمان ارزان به دست چه کسانی می‌‎رسد؟

سیمان هنوز در بازار موجود نیست. دوباره هر کیسه سیمان به قیمت 60 تا 90 هزار تومان رسیده و مشخص نیست سیمان‌های ارزانی که در بورس کالا با قیمت 25 هزار تومان عرضه می‌شوند، کجا می‌روند؟ آیا سیمان 25 هزار تومانی واقعا به دست مردم می‌رسد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، سیمان دوباره کمیاب شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد سیمان در فروشگاه‌های آنلاین هم ناموجود شده است. این فروشگاه‌ها یا سیمان ندارند یا اگر هم داشته باشند هر کیسه سیمان 40 کیلویی را با قیمت 60 تا 90 هزار تومان می‌فروشند.

به نظر می‌رسد سیمان، توسط افراد سودجو احتکار می‌شود. کارخانه‌ها مدعی هستند عرضه سیمان به بورس کالا زیاد شده و مشکلی در تامین و تولید سیمان وجود ندارد اما توزیع سیمان در بورس کالا مشروط است.

فروشگاه‌ها هر کیسه سیمان 40 کیلویی را با قیمت 60 تا 90 هزار تومان می‌فروشند
فروش سیمان مشروط است

سیمان 25 هزار تومانی به دست چه کسانی می‌رسد؟ یک کارشناس بازار سیمان پاسخ داد: سیمان 25 هزار تومانی به دست تمام کسانی که دارای کد بورسی هستند، می‌رسد اما توزیع این سیمان در بورس کالا هم مشروط است. یعنی کسانی می‌توانند از این سهمیه استفاده کنند که یا سازنده باشند یا سیمان را در حجم انبوه و بالای 10 تن بخرند.

نادر غفاری به تجارت‌نیوز گفت: سیمان با حجم کم در بورس کالا یا کارخانه به مردم تحویل داده نمی‌شود. یعنی کسانی که دو کیسه سیمان بخواهند نمی‌توانند از این سهمیه 25 هزار تومانی استفاده کنند. همچنین سازندگان نیز باید مدارک پروانه ساخت را به بورس کالا تحویل دهند تا بتوانند سیمان ارزان بخرند.

او به مردم توصیه کرد بهتر است کسانی که در حجم کم نیاز به سیمان دارند آن را از عوامل فروش سیمان بخرند.

سیمان 20 هزار تومانی هم خریدیم!

سیمان 25 هزار تومانی به دست انبوه‌سازان رسید؟ علی رغم اینکه عده‌ای خرید سیمان از شبکه بورس کالا را دشوار می‌دانند اما انبوه‌سازان می‌گویند امکان خرید سیمان از طریق بورس کالا وجود دارد و دسترسی به سیمان 25 هزار تومانی آسان است.

دبیر انجمن انبوه سازان به تجارت‌نیوز گفت: در بورس کالا حتی سیمان با قیمت 20 هزار تومان هم عرضه شده است و لزوما قیمت‌ها فقط 25 هزار تومان نبوده است. خوشبختانه خرید سیمان از طریق بورس یک مزیت دارد که می‌توان این کالای مهم را با قیمت مناسب خرید.

رامین گوران اوریمی توضیح داد: قیمت سیمان در بازار آزاد متنوع است. برخی از واحدهای صنفی از این فرصت سو استفاده کردند و سیمان را در انبار خود احتکار می‌کنند. توصیه ما به همه سازندگان این است که از بازار آزاد سیمان نخرند بلکه از طریق بورس، سیمان بخرند. چرا که دسترسی آزاد و آسان است.

حال کاهش قیمت سیمان برای عده‌ای معما شده بود. چندی پیش نادر غفاری، یک کارشناس بازار سیمان گفته بود: « علت ارزانی سیمان این است که کارخانه‌ها از ذخایر استراتژیک خود برای کاهش قیمت سیمان استفاده کردند و تمام سیمان‌هایی که در انبار کارخانه‌ها موجود بود راهی بازار شده است.»

برای مطالعه بیشتر خبر کاهش قیمت سیمان شهریور 1400 را بخوانید.

پیش‌بینی قیمت سیمان در زمستان / آیا سیمان گران می‌شود؟

پیش‌بینی قیمت سیمان در زمستان / آیا سیمان گران می‌شود؟

تولیدکنندگان از حالا دغدغه تامین سوخت را دارند. برخی می‌گویند چنانچه دولت سوخت مازوت را به واحدهای تولیدی نرساند، ممکن است قیمت سیمان دچار نوسان شود. آیا سیمان در زمستان گران می‌شود؟

TejaratNews.com/
سیمان تهران رکورد درآمدی را شکاند

سیمان تهران رکورد درآمدی را شکاند

شرکت سیمان تهران در هفته‌ای که گذشت باعرضه سه کالا در سبد خود گام به رینگ معاملات گذاشت و توانست با عرضه «تیپ 2»، «تیپ 5» و «پوزولانی» به درآمد 25 میلیارد و 334 میلیون تومان دست یابد.

BourseNews.ir/
پایان سناریوی انحصار در صنعت سیمان

پایان سناریوی انحصار در صنعت سیمان

براساس آمارها و پس از عرضه کل سیمان کشور در بورس کالا تاکنون، 7675 نفر موفق به خرید سیمان از بورس کالا شده اند تا علاوه بر شفافیت در قیمت ها و روند معاملات، انحصار...

EghtesadOnline.com/
سیمان روی دست کارخانه‌ها ماند/ چرا کسی سیمان نمی‌خرد؟

سیمان روی دست کارخانه‌ها ماند/ چرا کسی سیمان نمی‌خرد؟

عرضه سیمان از سوی کارخانه‌ها به بورس کالا زیاد شده است. به نظر می‌رسد به دلیل افزایش هزینه‌های تمام شده، ساخت و ساز کاهش پیدا کرده و سیمان روی دست کارخانه‌ها مانده است. چرا با وجود اینکه قیمت‌ها ثابت ...

TejaratNews.com/
سیمان به قیمت پیش از قطعی‌ های برق رسیده است

سیمان به قیمت پیش از قطعی‌ های برق رسیده است

​ معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: خوشبختانه دیدیم که نتیجه مطلوب هم داشت و در حال حاضر سیمان به قیمت پیش از قطعی‌های برق رسیده و مشکلات حل شده است....

EghtesadOnline.com/
خرید سیمان از بورس کالا آسان شده است/ اصلاح بازار پس از 88 سال

خرید سیمان از بورس کالا آسان شده است/ اصلاح بازار پس از 88 سال

شیخان گفت: با عرضه کامل سیمان در بورس کالا طی چند ماه گذشته، شرایط برای خریداران آسان‌تر شده و فرهنگ خرید از بورس بهبود یافته است.

YJC.news/
خرید سیمان از بورس کالا آسان شده است/ اصلاح بازار پس از 88 سال قیمت دولتی

خرید سیمان از بورس کالا آسان شده است/ اصلاح بازار پس از 88 سال قیم...

عبدالرضا شیخان گفت: با عرضه کامل سیمان در بورس کالا طی چند ماه گذشته، رفته رفته شرایط برای خریداران آسان تر شده و فرهنگ خرید از بورس نیز در میان خریداران در حال...

EghtesadOnline.com/
بازار سیمان به بورس کالا مدیون است

بازار سیمان به بورس کالا مدیون است

آرامش در بازار سیمان را باید مدیون عرضه‌‌‌‌های مستمر دانست؛ آن‌‌‌‌هم در شرایطی که شاهد رشد عرضه این کالای مهم هستیم. تالار سیمان بورس کالای ایران امروز میزبان عرضه...

EghtesadOnline.com/
تفاوت قیمت سیمان در بورس و بازار چقدر است؟

تفاوت قیمت سیمان در بورس و بازار چقدر است؟

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که قیمت سیمان اگرچه در بورس کالا به کیسه‌ای 23 تا 28هزار تومان رسیده اما نرخ در مصالح فروشی‌ها برای خرده فروشی 35 تا 40هزار تومان است.

EghtesadOnline.com/
عملکرد 6 ماهه سفار منتشر شد / افزایش قیمت 76 درصدی سیمان در یکسال

عملکرد 6 ماهه سفار منتشر شد / افزایش قیمت 76 درصدی سیمان در یکسال

بر اساس عملکرد مالی 6 ماهه سیمان فارس، این شرکت در 6 ماه نخست امسال توانسته با افزایش 84 درصدی درآمد خود را به 128 میلیارد تومان برساند.

TejaratNews.com/
سیمان حوالی 25 هزار تومان معامله می‌شود؛ آرامش ادامه دار در بازار سیمان

سیمان حوالی 25 هزار تومان معامله می‌شود؛ آرامش ادامه دار در بازار ...

بورس کالا دیروز میزبان عرضه یک میلیون و 91 هزار و 714 تن سیمان تیپ یک و دو بود و در نهایت 784 هزار و 465 تن از این محموله‌ها به فروش رسید.

YJC.news/
تعادل بازار سیمان گواه ظرفیت بالای بورس کالاست

تعادل بازار سیمان گواه ظرفیت بالای بورس کالاست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با تقویت عرضه بورسی سیمان در هفته های گذشته، شاهد بازگشت تعادل به بازار و حتی نزدیک شدن قیمت سیمان به نرخ های منطقی و قبل از...

EghtesadOnline.com/
میزان پیش‌دریافت خرید سیمان در بورس نصف شد

میزان پیش‌دریافت خرید سیمان در بورس نصف شد

مدیر بازرسی شرکت بورس کالای ایران با ارسال نامه‌ای به کارگزاران، تغییر میزان پیش‌دریافت برای خرید محصول سیمان را ابلاغ کرد. براین اساس میزان پیش دریافت از امروز شنبه 50 درصد تقلیل یافته است.

TejaratNews.com/
کاهش 50 درصدی پیش‌ دریافت خرید سیمان

کاهش 50 درصدی پیش‌ دریافت خرید سیمان

مدیر بازرسی شرکت بورس کالای ایران با ارسال نامه‌ای به کارگزاران، تغییر میزان پیش دریافت برای خرید محصول سیمان را ابلاغ کرد. براین اساس میزان پیش دریافت از امروز...

EghtesadOnline.com/
خرید مشتریان خرد با راه اندازی معاملات گواهی سپرده سیمان تسهیل می شود

خرید مشتریان خرد با راه اندازی معاملات گواهی سپرده سیمان تسهیل می ...

مدیر نظارت بر عملیات و بازار بورس کالای ایران با بیان اینکه با راه اندازی معاملات گواهی سپرده سیمان، بخشی از نیاز مشتریان خرد از این بستر تامین می شود، گفت: در...

EghtesadOnline.com/
وعده ارزانی تخم‌ مرغ محقق شد؟ رییسی که پاشنه آشیل بازار سرمایه را می شناخت... نرخ تورم نقطه‌ای ماهانه 4.5 درصد کاهش یافت تخم مرغ ارزان شد؟ زیان 1٫9 هزار میلیارد تومانی دارا یکم در 6 ماه / بازدهی دارا یکم در نیمه اول امسال چقدر بود؟ حذف قیمت‌گذاری دستوری خودرو پیگیری می‌شود نرخ جدید مرغ اعلام شد هزینه خانوار‌ها در مهرماه کاهش یافت درج یک شرکت ساختمانی در فرابورس ایران برنامه‌ریزی خوب سایپا در تولید و برنامه‌ریزی مالی ارزش سهام عدالت امروز 1 آبان چرا بورس امروز منفی شد؟ کودکان چگونه می‌توانند درآمد کسب کنند؟ چه کسانی مشمول وام 12 میلیونی هستند؟ رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران مسکن نیمی از هزینه‌های خانوار‌ها را می‌بلعد! راه اندازی صندوق املاک و مستغلات در گام آخر قیمت مسکن حمایتی چقدر است؟ ساختمانی‌ها توان رشد ندارند! رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران مجلس در انتظار بررسی تغییر قیمت‌گذاری دلاری پتروشیمی‌ها شاخص کل بورس در اولین روز آبان 28 هزار واحد ریخت ورود چین به پروژه‌های مسکن در ایران تايید شد صندوق‌های بورسی املاک و مستغلات، در آستانه راه‌اندازی تاریخ واریز سود شستا افزایش قیمت طلا و سکه افت شاخص بورس در نخستین روز آبان‌ماه شاخص در آستانه از دست دادن کانال 1٫4 میلیون واحدی / بورس کی مثبت می‌شود؟ اصلاح ابلاغیه شرایط موسسین یا سهامداران نهادهای مالی بانک ملت کنفرانس اطلاع رسانی برگزار کند " وبملت " تا نیمه آبان تعلیق شد/فردا، بازگشایی "کلوند"، "خمهر" و "دانا" آتش‌سوزی بزرگ در بندرعباس و قطع برق چندین محله یک گام تا راه‌اندازی صندوق املاک و مستغلات در بازار سرمایه بانک رفاه کارگران، مسابقات دوره ای "هوش حفاظتی" برگزار می کند وضعیت سبد سهام عدالت در اولین روز آبان ماه آیفکس قرمز ماند 7 میلیارد برگه بهادار دست‌به‌دست شد ریزش 28 هزار واحدی شاخص کل بورس در اولین روز هفته زمان واریز سود سهامداران شستا هشدار درباره احتمال تبدیل ایران به واردکننده گاز! آخرین وضعیت جاماندگان سهام عدالت ربات ها را خاموش کنید تا بورس نفس بکشد بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(1آبان) / استقبال از فولاد در روز خروج 770میلیاردی پول حقیقی ریزش 28688 واحدی شاخص بورس تهران / ارزش معاملات دو بازار از 15.5 هزار میلیارد تومان فراتر رفت تصمیمی جدی برای تغییر فرمول محاسبه پتروشیمی‌ ها اعلام نشده است نمای پایانی بورس(1 آبان1400) / شاخص کل با افت 28هزار واحدی معاملات را به پایان برد جزییات تغییر فرمول قیمت‌ گذاری محصولات پتروشیمی «صندوق پروژه‌ها» روش مناسب سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن قرمزی شاخص کل در نخستین روز آبان ماه صندوق املاک و مستغلات در آستانه راه اندازی