صادرات برق روسیه به آسیا افزایش یافت

صادرات برق روسیه به آسیا افزایش یافت

مسکو فروش برق به کشورهای اتحادیه اروپا را به دلیل تحریم ها متوقف کرده است و به درصدد افزایش صادرات به آسیا است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، بوریس کووالچوک مدیرعامل شرکت برق روسیه گفت: غول انرژی روسیه، اینتر رايو، عرضه برق به چین و مغولستان را در سال 2022 افزایش داد تا حجم بی سابقه ای داشته باشد.

صادرات برق از روسیه به اتحادیه اروپا در سال گذشته متوقف شد. در آن زمان Inter RAO گزارش داد که به دلیل تحریم های غرب علیه روسیه، واردکنندگان نمی توانند هزینه برق عرضه شده را به شرکت پرداخت کنند.

کوالچوک در جلسه ای با میخايیل میشوستین نخست وزیر روسیه گفت:ما از ژوين 2022 عرضه تجاری برق به کشورهای اتحادیه اروپا را به طور کامل متوقف کردیم. همزمان، صادرات به چین و مغولستان را به میزان قابل توجهی افزایش دادیم.

وی افزود که این شرکت در سال 2022 بیشترین حد را برای صادرات برق به این کشورها تعیین کرده است.

پیش از این، نیکولای شولگینوف وزیر انرژی روسیه، اعلام کرد که تامین برق چین و مغولستان در سال گذشته جهش قابل توجهی داشته است.

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد: ما می توانیم در مورد افزایش صادرات برق به شرق صحبت کنیم، یعنی کل صادرات به چین و مغولستان 20 درصد افزایش یافته است و تا پایان سال حدود 16 درصد دیگر افزایش خواهد یافت.

داده های Inter RAO نشان می دهد که حجم عرضه برق به چین در سال گذشته به 3.97 میلیارد کیلووات ساعت رسیده است که 29.9 درصد بیشتر از سال 2020 بوده است. صادرات به مغولستان در سال 2021 به 0.49 میلیارد کیلووات ساعت افزایش یافت که 55.9 درصد در شرایط سالانه افزایش یافت.

مصرف برق چین در ماه دسامبر به دلیل افزایش تقاضا در هوای سرد افزایش یافت.

local_offerبرچسب‌ها: