سلامت و معیشت مردم، رفع تحریم‌ها و افتتاح طرح‌های ملی 4 هدف اصلی در 100روز پایانی دولت است

سلامت و معیشت مردم، رفع تحریم‌ها و افتتاح طرح‌های ملی 4 هدف اصلی در 100روز پایانی دولت است

ريیس جمهور با بیان اینکه در سال تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها دولت تا آخرین روز و آخرین ساعت فعالیت همه توان خود را برای تکمیل و افتتاح طرح های ملی بکار خواهد گرفت، گفت: در 100 روز پایانی فعالیت این دولت سلامت مردم ، تامین معیشت مردم، رفع تحریم ها و تکمیل و افتتاح طرح های تولیدی کشور 4 هدف اصلی و اولویت دولت خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسن روحانی روز پنج شنبه در آیین افتتاح طرح های ملی صنعت پتروشیمی وزارت نفت در استان های فارس، بوشهر و مرکزی اظهار داشت: تامین واکسن مورد نیازو واکسیناسیون تعداد بیشتری از مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و با افزایش واکسیناسیون می توانیم سلامت مردم را تضمین کنیم، هر شرکت و یا فردی توان واردات واکسن را دارد برای این کاراقدام کند و اگر در این راه با مشکلی مواجه بود مستقیم با دفتر ريیس جمهور مکاتبه کند.

افزایش 25 میلیون تنی تولید محصولات پتروشیمی

وی تلاش برای اتمام طرح‌های مهم تولیدی را که در 100 روز باقیمانده از زمان دولت دوازدهم امکان افتتاح آنها وجود دارد، اولویت دیگر دولت برشمرد و اظهار داشت: در بخش پتروشیمی در این دولت اقدامات ماندگاری انجام شده و اینکه توانستیم در مدت یکسال و چند ماه گذشته با وجود تحریم و فشارهای حداکثری، 25 میلیون تن، تولید محصولات پتروشیمی را افزایش دهیم، اقدامی بزرگ و یکی از افتخارات بزرگ تاریخ ایران است.

روحانی با بیان اینکه اگر بگوییم این دهه، دهه پیروزی و نجات ملی است اشتباه نگفته ایم، افزود: اگر بگوییم این دهه، دهه پیشرفت و جهش در تولید و توسعه کشور بوده، ناصواب نگفتیم و یکی از کارهای  بسیار عظیم و بزرگی که در این دهه انجام شده مربوط به بخش نفت است.

ريیس جمهور ادامه داد: کشف 53 میلیارد بشکه‌ای در منطقه نام‌آوران، توسعه عظیم میدان‌های نفتی و گازی و پایان یافتن تقریبی پروژه‌های عسلویه و پارس جنوبی، خط لوله گوره به جاسک، اجرای مرحله دوم جهش در تولید محصولات پتروشیمی و به ویژه افتتاح پالایشگاه عظیم گازی بیدبلند و رساندن گاز به استان سیستان و بلوچستان، بخشی از اقدامات شاخص در حوزه وزارت نفت در سال‌های گذشته تحت شدیدترین فشارها و تحریم‌های بی‌سابقه بوده است.

روحانی همچنین به افتتاح دو طرح فناورانه امروز در حوزه نفت و گاز اشاره و اضافه کرد: در این دولت تحول بسیار عظیمی در زمینه فناوری نفت و گاز انجام گرفته است. تا آغاز دولت یازدهم 14 هزار روستای کشور از نعمت گاز برخوردار بودند که امروز این تعداد به 33 هزار روستا رسیده است.

ريیس جمهور اظهار داشت: دشمن در سه سال جنگ اقتصادی تلاش کرد به هر روش ممکن صادرات کشور به ویژه فروش نفت و تامین ارز را محدود کند، اما صادرکنندگان محصولات غیرنفتی در این عرصه ورود کرده و نقشه دشمن را ناکام گذاشتند. صادرات محصولات پتروشیمی یکی از اصلی‌ترین منابع تامین ارز کشور در ایام تحریم بود که بر اساس گزارش‌ها 90 درصد ارز عرضه شده در سامانه نیما از محل درآمدهای ناشی از صادرات محصولات پتروشیمی بوده است.

به دنبال تولید بمب اتم نیستیم

 روحانی درخصوص تلاش دولت برای رفع تحریم ها با بیان اینکه امروز سربازان خط مقدم دیپلماسی برای مذاکره در وین هستند، گفت: مهم نیست که دشمن چه زمانی سر عقل می آید و به قانون بر می گردد اما یقین داریم که راهی جز این برای آمریکا و بقیه کشورهایی که در داخل برجام بودند وجود ندارد و تنها راه موجود برگشتن کامل به قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل و اجرای کامل تعهدات برجام است.

ريیس جمهور با تاکید بر اینکه بعد از اجرای کامل تعهدات از سوی آمریکا ما هم پس از راستی آزمایی که زمان زیادی طول نخواهد کشید، به تعهدات خود بازخواهیم گشت، اظهار داشت: نگرانی از آغاز غنی سازی 60 درصد در ایران و آنچه در سر شما وجود دارد مبنی بر اینکه ما در حال هموار کردن مسیر برای تولید بمب هستیم، کاملا اشتباه است.

ريیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دولت در 100 روز پایانی فعالیت، بیشترین تمرکز خود را صرف مقابله با کرونا و به ویژه تامین واکسن و انجام واکسیناسیون خواهد کرد، گفت: اولویت اول خرید و واردات واکسن، واکسیناسیون و در مرحله بعد در ماه‌های بعدی نیز کمک برای به ثمر نشستن واکسن‌هایی است که در داخل به دست متخصصان کشورمان ساخته می‌شود.

local_offerبرچسب‌ها:
ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امروز 12 اردیبهشت 1400/ سکه ارزان تر شد

ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امرو...

نرخ خرید و فروش دلار و سایر ارزها در بازار امروز با سرعت بیشتری همراه شده است. این در حالی است که سیگنال های برجامی و غیراقتصادی، از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روند کنونی بازار است.

NabzeBourse.ir/
مشتریان نفت ایران در انتظار نتیجه مذاکرات وین

مشتریان نفت ایران در انتظار نتیجه مذاکرات وین

اگرچه صادرات نفت ایران در 6 ماه گذشته افزایش داشته با این حال اکثر مشتریان نفتی ایران منتظرند تا نتایج مذاکرات در وین و رفع تحریم‌ها مشخص شود تا واردات نفت ایران را از سر بگیرند.

Bartarinha.ir/
تاثیر مذاکرات جدید بر نرخ ارز / نرخ ایده‌آل دلار چقدر است؟

تاثیر مذاکرات جدید بر نرخ ارز / نرخ ایده‌آل دلار چقدر است؟

به اعتقاد مهدی سوری حتی اگر برجام بتواند تاثیر چشم‌گیری هم داشته باشد و نرخ ارز را دچار ریزش شدید کند، این ریزش اکنون به نفع اقتصاد نیست. او می‌گوید: نرخ ایده‌آل دلار اکنون 20 تا 22 هزار تومان است؛ بی...

TejaratNews.com/
قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

قیمت واقعی ارز 14 هزار تومان بود / وضعیت بورس از زبان دژپسند

وزیر امور اقتصادی و دارایی ‌برآوردهای علمی ما نشان می‌دهد که در آن زمان قیمت ارز حدود 14 هزار تومان بود. گفت: موضوع قیمت در بازار سرمایه دستوری نیست، بارها گفتم که بورس در ذات خود نوسان دارد و لطفا «م...

TejaratNews.com/
نرخ تسعیر ارز اعلام شد

نرخ تسعیر ارز اعلام شد

بانک مرکزی نرخ تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی برای تهیه صورت‌های مالی پایان سال بانک‌ها را ابلاغ کرد.

TejaratNews.com/

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/1/20

قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/19

قیمت نفت به 62 دلار کاهش یافت

قیمت نفت به 62 دلار کاهش یافت

قیمت نفت در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی پس از آماری که رشد چشمگیر ذخایر بنزین آمریکا را نشان داد و نگرانی‌ها نسبت به ضعیف شدن تقاضا در بزرگترین مصرف کننده جهان را برانگیخت، کاهش یافت.

TejaratNews.com/
کاهش نرخ ارز در بازار

کاهش نرخ ارز در بازار

امروز قیمت هر اسکناس دلار براساس نرخ صرافی ملی ایران 25 هزار و 205 تومان است.

Bartarinha.ir/

دلار گران شد/ چهارمین نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/16

اولین نرخ ارز احتمالی در سال جدید/ قیمت دلار امروز 5 فروردین 1400

اولین نرخ ارز احتمالی در سال جدید/ قیمت دلار امروز 5 فروردین 1400

آخرین نرخ دلار در بازار ارز پیش از تعطیلی نوروز 25180 تومان بود اما در صرافی ملی این نرخ تا دیروز 24262 تومان اعلام شده است.

TejaratNews.com/

وزیر اقتصاد درباره نرخ کنونی ارز اظهار نظری نکرده است

بلاتکلیفی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی شرکت نفت

بلاتکلیفی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی شرکت نفت

برخی مخاطبان با وجود اخذ امتیاز قبولی در آزمون، خبر از ناتمام ماندن فرآیند استخدام در وزارت نفت داده‌اند. دفتر مدیر کل منابع انسانی وزارت نفت می‌گوید: «فرایند استخدام هنوز در حال بررسی است.»

TejaratNews.com/
افزایش ناچیز نرخ ارز در بازار

افزایش ناچیز نرخ ارز در بازار

امروز قیمت هر اسکناس دلار براساس نرخ صرافی ملی ایران 24 هزار و 465 تومان است.

Bartarinha.ir/
قیمت نفت به مسیر نزولی بازگشت

قیمت نفت به مسیر نزولی بازگشت

قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی در پی ازسرگرفته شدن عبور و مرور کشتی‌ها از کانال سويز و تغییر توجه بازار به سمت نشست هفته جاری اوپک پلاس، کاهش پیدا کرد.

TejaratNews.com/
شرایط مشابه بازار امروز با روزهای گذشته فایل‌های رهن و اجاره مسکن آب رفت مسکن با دلار 30هزار تومانی یا 19هزار تومانی؟ سیگنال‌های مهم بورس امروز یکشنبه 19 اردیبهشت / اخبار احتمالا اثر گذار بر بازار سرمایه جشن کارگران هفت تپه به مناسبت خلع ید هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری صرافان تقلبی شرایط پیش‌فروش جدید محصولات سایپا اعلام شد نوسان قیمت‌ها در بازار خودرو 4 عامل رشد قیمت مسکن تامین 100 درصد نهاده دامی از بازار آزاد قیمت خودروهای کارکرده زیر 200 میلیون تومان جزيیات استخدام شرکت خودروسازی مدیران‌خودرو ارز دیجیتال شیبا اینو همچنان در حال صعود/ نقشه بازار ارزهای دیجیتالی چگونه بود؟ قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/2/18 بازار خودرو در انتظار کاهش قیمت/شورای رقابت وکیل مدافع خودروسازان شد؟ مالیات‌ گرفته شده توسط دولت برای خود بورس خرج می‌شود؟ عرضه طلاهای خانگی به بازار/ سکه به هشت میلیون تومان می‌رسد؟ چند درصد شاغلان در بخش خصوصی فعالند؟ تلاش خودروسازان برای آزادسازی قیمت‌ها پرواز صفرها، معجزه ای دیگر در بازار سرمایه انتخابات مجامع استانی سهام عدالت باید ابطال شود کشف 277 ماینر از یک خانه عطش عجیب ایرانی‎‌ها برای خرید ملک در ترکیه/ خریداران 10 برابر شدند پیش‌بینی بورس یکشنبه 19 اردیبهشت 1400 / از بازار خروج کنیم یا نکنیم؟ قاچاق انبه با هواپیما؛ هر عدد 60هزار تومان شد! ظریف به دخالت میدان در دیپلماسی معترض است آگهی افزایش سرمایه این دو نماد بر روی کدال رفت! نرخ فروش مسکن در تهران / محلات ارزان تهران کجاست؟ عدم رضایت خودروسازان از تصمیمات شورای رقابت/ نامه‌نگاری برای آزادسازی قیمت‌‌‌ها سه نماد دست به افشای اطلاعات زدند/ یک نماد خودرویی از انعقاد قرارداد مهم خبر داد شاخص بورس افت کرد بانک ملت سود تسعیر ارز را چگونه محاسبه کرد؟ برنامه های آتی غگیلا چیست؟/ علت کاهش مبلغ افزایش سرمایه چه بود؟ پای سازمان مالیاتی به ماجرای اختلاف صندوق توسعه و بورس باز شد رونق تولید جز با نگاه جدی‌تر به بازار سرمایه ممکن نخواهد بود قیمت لحظه‌ای دلار امروز شنبه 18 اردیبهشت 1400/ نوسان دلار بازار آزاد در کانال 21 هزار تومان دلار به 18 هزار تومان می‌رسد؟ / تاثیر ریزش دلار بر سایر بازارها لزوم مراجعه گیرندگان چک‌ جدید به سامانه صیاد آغاز سوددهی "وبوعلی" 7 ماه پس از مجمع گردهمایی سهامداران "همراه" در سی‌ام ماه جاری "ارفع" از مردادماه دست به جیب می‌شود سهامداران "شزنگ" دور هم جمع می‌شوند جا به جایی 3 میلیارد برگه اوراق بهادار در تالار شیشه‌ای/ فلزات اساسی در راس معاملات ارزش سهام عدالت امروز 18 اردیبهشت «سبدگردان ایساتیس پویا کیش» مجوز «مشاور پذیرش» دریافت کرد بیت کوین دوباره صعودی شد نرخ اجاره مسکن در کرج چقدر است؟ لزوم مراجعه گیرندگان چک‌های جدید به سامانه صیاد «مشاور سرمایه‌گذاری ترنج» برای تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری، موافق اصولی گرفت شرکت نیشکر هفت تپه به بیت‌المال بازگشت

در حال بارگیری...