رشد 71 هزار و 882 واحدی شاخص بورس

رشد 71 هزار و 882 واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز یکشنبه بیش از 71 هزار واحد رشد کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، پس از یک هفته ریزش شاخص های عملکردی بورس، امروز بازار رشد چشمگیری داشت. امروز شاخص کل در یک روند افزایشی قرار گرفت؛ شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 71 هزار و 882 واحد به رقم 2 میلیون و 285 هزار و 906 واحد رسید.

همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش 13 هزار و 753 واحدی به رقم 748 هزار و 604 واحد رسید. ارزش روز بازار که ناشی از ارزش شرکت‌های حاضر در بورس است به بیش از 8 میلیون و 448 هزار میلیارد تومان رسید.

همه شاخص‌های بورس امروز سبزپوش بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 3.16 درصد افزایش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن 1.87 درصد رشدکردند. شاخص آزاد شناور 3.16 درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس 3.87 درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 2.51 درصد افزایش یافت.

نمادهایی که به شاخص‌ساز معروف هستند، امروز بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل از خود به جای گذاشتند که شامل فولاد مبارکه، ملی‌مس، صنایع پتروشیمی خلیج فارس بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با 621 واحد افزایش به رقم 28 هزار و 481 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 584 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس به 478 هزار میلیارد تومان رسید.

نمادهای مالی سپهر صادرات، ایران‌خودرو دیزل و پتروشیمی تندگویان به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته‌اند.

به گزارش فارس،‌ برخی کارشناسان معتقدند افت شاخص کل در روزهای گذشته به دلیل هیجان موجود در بازار رخ داده است و بازار سرمایه در وضعیت ارزنده ای قرار دارد. به گفته کارشناسان،‌بازدهی بازار سرمایه در بلندمدت نسبت به سایر بازارها بیشتر بوده است.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد