توصیه‌های مهم به خریداران ارز‌های دیجیتال

توصیه‌های مهم به خریداران ارز‌های دیجیتال

این اولین باری نیست که بازار ارز های دیجیتال تحت تاثیر اظهارات یکی از مشهورترین شخصیت‌های دنیای فناوری قرار می‎‌گیرد.

خبرآنلاین: این اولین باری نیست که بازار ارز های دیجیتال تحت تاثیر اظهارات یکی از مشهورترین شخصیت‌های دنیای فناوری قرار می‎‌گیرد.

 ماسک یکی از 10 شخصیت تاثیرگذار در حوزه فناوری در جهان است. این مرد که نامش در میان ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد، بنیانگذار شرکت‌های همچون تسلا موتورز و پی‌پال است. درست در روزهایی که تحت‌تاثیر شروع کرونا بازار ارز های دیجیتال با رونقی بی‌سابقه روبرو شده بود ، وی وارد دنیای ارزهای دیجیتال شد و با توییت‌ها و اظهارات خود قیمت‌ها در این بازار را جابجا کرد. روزهایی که بیت کوین به دلیل پشتیبانی آیلان ماسک، می‌تاخت، برخی کارشناسان هشدار می‌دادند که خروج ماسک از موقعیت حمایت از این ارز دیجیتال می‌تواند زمینه سقوط آزاد آن را فراهم آورد.

تیغ دو لبه حمایت آیلان ماسک البته کاملا برای این دست از کارشناسان روشن بود. بازار ارزهای دیجیتال در ایران نیز مدتی است با رونقی قابل توجه روبرو شده است و هشدارهای مکرر به کارشناسان درباره ریسک بالای رمز ارزها فعلا خریداری ندارد.این تنها کارشناسان ایرانی نیستند که در خصوص وضعیت نه چندان پایدار ارزهای دیجیتالی هشدار می‌دهند. کارشناسان بین‌المللی نیز در این خصوص توصیه‌های مهمی را به خریداران ارزهای دیجیتالی می‌کنند.

توصیه‌های مهم به خریداران ارزهای دیجیتال

البته توصیه‎های ماسک تنها محدود به بیت‌کوین نشده است. این مرد مشهور جهان فناوری توصیه‌های مهمی را به خریداران ارزهای دیجیتالی داشته است. حمایت‌های شفاف وی از برخی ارزهای دیجیتالی به ویژه دوج کوین پیش از این نیز جنجال‌های زیادی را به پا کرده بود. هرچند او به دفاع از مرزها برخاسته و معتقد است که رمز ارزها در جهان آینده جایگاه دارند اما به سرمایه‌گذاران توصیه می‌کند در نهایت احتیاط اقدام به سرمایه‌گذاری کنند. وی گفته است: «بگذارید خیلی واضح بگویم کسی نباید پولی که یک عمر را صرف جمع کردن آن کرده است در بازار رمز ارزها سرمایه‌گذاری کند.» این سخنان سومین فرد ثروتمند جهان کافی بود تا نوسانی چشمگیر در بازار ارز های دیجیتالی رخ بدهد. دور جدید ریزش بازار از کجا آغاز شد؟

با این حال انتشار خبری در خصوص تصمیم جدید سلبریتی دنیای فناوری کافی بود تا اتفاق مهم در بازار رخ دهد و در زمانی بسیار اندک قیمت بیت کویت حتی تا 12 درصد کاهش یابد. بیت کوین در حالی به قیمتی در محدوده 46 هزار دلار معامله می‌شود که بسیاری از معامله‌گران بر این عقیده بودند این رمزارز به زودی کانال 60 هزار دلاری را فتح می‎کند.ماسک اعلام کرده است که پس از ماه‌ها مقاومت به دلیل هزینه بالای زیست‌محیطی تولید رمز ارز برنامه‌های پذیرش بیت‌کوین را به عنوان ابزار پرداخت، برای وسایل نقلیه الکتریکی این شرکت کنار می‌گذارد و همین موضوع کافی بود تا ریزشی قابل توجه در بازار بیت کوین رخ دهد. وی در توییتر خود اعلام کرده است که چرا نگران است و گفته است: «ما نگران افزایش سریع استفاده از سوخت‌های فسیلی برای استخراج و معاملات بیت کوین هستیم به ویژه زغال‌سنگ که دارای بالاترین میزان انتشار از هر نوع سوخت است به گفته وی عرضه رمزنگاری شده در بسیاری از سطوح ایده خوبی است و معتقد است آینده امیدوار کننده‌ای دارد اما این موضوع نباید هزینه‌های زیادی برای محیط زیست داشته باشد.»

وی بلافاصله به سوالات مربوط به این حرکت پاسخ نداد؛ سيوالاتی مانند اینکه چند وسیله نقلیه تاکنون با بیت کوین خریداری شده است و آیا ماسک پیش از این از تاثیرات زیست محیطی این ارزهای دیجیتال بی اطلاع بوده است یا خیر را وی بی‌پاسخ گذاشت. آیا ماسک قصد جایگزینی بیت کوین را دارد؟

پشت پرده تصمیم جدید آیلان ماسک چیست؟

سوال مهمی که حالا بسیاری از کاربران مطرح می‌کنند این است که آیا ایلان ماسک قصد دارد ارزی دیگر را جایگزین مشهورترین ارز دیجیتال جهان نماید؟

در پی ریزش قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته بسیاری از ارزهای دیجیتالی نیز روندی کاهشی را تجربه کردند. با ریزش بیت کوین و سرمایه‌ بازار این ارزهای دیجیتالی به کمتر از یک تریلیون دلار کشیده شد و در نتیجه عکس‌های دیجیتالی نیز کاهش یافت. قیمت اتریوم نیز در همین محدوده زمانی بیش از 7 درصد افت کرد و رقم هایی کمتر از 4 هزار دلار را به ثبت رساند . کمترین قیمت اتریوم در 24 ساعته گذشته 3618 دلار بود و سایر ارزهای دیجیتال نیز تغییرات منفی را به ثبت رساندند و سرمایه بازار ارز های دیجیتال در شرایط کنونی به شدت کاهش یافته است. برخی ناظران بین‎المللی معتقدند با توجه به اینکه ارز دیجیتال "ایکس‌آرپی" از جمله ارزهای دیجیتالی است که استخراج آن انرژی کمی می‌برد، ممکن است مورد توجه ایلان‌ماسک قرار گیرد.

به هر حال در شرایط کنونی بسیاری از ناظران و معامله‌گران در حال ارزیابی مقصود ماسک از توییت‌های اخیرش هستند. آنها می‌گویند با توجه به حمایت وی از ذات ارز دیجیتالی، احتمالا به زودی ارز دیگری با حمایت وی جایگزین بیت‌کوین خواهد شد؛ مگر اینکه معادلات در این حوزه تغییر کرده و ایلان ماسک نظرات خود را تعدیل نماید.

local_offerبرچسب‌ها:
داستان سقوط بیت کوین/ این بار چینی‌ها کار دست بیت کوین‌بازها دادند

داستان سقوط بیت کوین/ این بار چینی‌ها کار دست بیت کوین‌بازها دادند

حدود یک هفته‌ای است که شاهد عرضه و تشکیل صف فروش سنگین در بازار بیت کوین هستیم و امروز هم بیت کوین رقم زیر 39 هزار دلار را هم لمس کرد.

FarsNews.ir/

مجلس السالوادور هم قانونی شدن بیت کوین را تایید کرد

تويیتربازی با بیت کوین کار دست ایلان ماسک داد

تويیتربازی با بیت کوین کار دست ایلان ماسک داد

تويیتربازی‌های ایلان ماسک درباره ارزهای مجازی باعث شده که وی جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را از دست بدهد.

FarsNews.ir/
شرکت همیار ماینر، بهترین آموزگار و همیار در بازار بیت کوین

شرکت همیار ماینر، بهترین آموزگار و همیار در بازار بیت کوین

این شرکت همیار شما در اجاره ماینر و استخراج بیت کوین هم هست و پیشنهادهای ویژه‌ای را برای رساندن شما به سود در این حوزه در نظر گرفته است.

BourseNews.ir/
چرا بیت کوین سقوط کرد؟

چرا بیت کوین سقوط کرد؟

ایلان ماسک دوباره با یک کلمه بازار ارز مجازی را بهم ریخت و باعث شد تا بیت کوین سقوط کند.

FarsNews.ir/

چرا امروز بیت کوین و ارزهای مجازی قرمز شدند؟

با بیت کوین، خودرو بخرید

با بیت کوین، خودرو بخرید

ایلان ماسک مدیر شرکت خودروسازی تسلا از استفاده بیت‌کوین برای خرید خودروهای گران قیمت این کمپانی خبر داد.

TejaratNews.com/
بیت کوین 58 هزار دلاری شد

بیت کوین 58 هزار دلاری شد

برای سومین بار در یک هفته اخیر بیتکوین موفق به فتح کانال 58 هزار دلاری شد.

Bartarinha.ir/

نوسان هزار دلاری بیت کوین در معاملات امروز

سقوط 9 هزار دلاری بیت کوین تنها در چند روز

بیت کوین باز هم فتیله را پایین کشید

بیت کوین باز هم فتیله را پایین کشید

قیمت بیت کوین در معاملات یکی ـ دو روز گذشته بازار جهانی چند هزار دلار عقب‌نشینی کرد.

FarsNews.ir/

بیت کوین رکورد تاریخی خود را شکست

بیت کوین رکورد زد / ارزش بیت کوین به بیش از 63 هزار دلار رسید

بیت کوین رکورد زد / ارزش بیت کوین به بیش از 63 هزار دلار رسید

اطلاعات کوین دسک نشان می‌دهد ارزش بیت کوین در روز سه شنبه بیش از 4 درصد افزایش یافته است. بزرگترین ارز مجازی دنیا از...

Borna.news/
خبر مهم برای بیت کوین | تانزانیا بیت کوین را می پذیرد؟

خبر مهم برای بیت کوین | تانزانیا بیت کوین را می پذیرد؟

چند روز پیش بود که السالوادر بیت کوین را به عنوان پول رسمی به رسمیت شناخت. این خبر موجب ایجاد یک موج صعودی در بازار ارزهای دیجیتال شد. این بار خبرها حکایت از بررسی به رسمیت شناختن بیت کوین در تانزانیا...

NabzeBourse.ir/
استخراج بیت کوین برای کسب درآمد از بیت کوین

استخراج بیت کوین برای کسب درآمد از بیت کوین

وب سایت آی ماینر به عنوان پیشرفته‌ترین و معتبرترین سامانه آنلاین خرید و اجاره ماینر، با دریافت مجوز‌های لازم، فعالیت خود را در بازار ایران آغاز کرد.

BourseNews.ir/
اجاره‌های تا 5میلیون در بازار املاک مسکونی ال‌جی فروشنده آیفون می‌شود؟ پیش‌بینی هفته آخر خرداد 1400 از نگاه تحلیلگران بازار سرمایه مدیرعامل گروه سایپا رای خود را به صندوق انداخت قیمت خودرو چه تغییری کرد؟ کرونا بنادر جنوب چین را از کار انداخت مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز دلار به کانال 23 هزارتومانی باز می‌گردد؟ گرانی رینگ خودرو؛ قیمت‌ها 4 تا 8برابر شد! مدل 2022 سریع‌ترین پورشه جهان رونمایی شد چین در یک قدمی ارز دیجیتال ملی قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت رقابت داغ برای خرید بنزین در بورس انرژی فهرست پروازهای خارجی ایران اعلام شد پیش‌بینی بورس شنبه 29 خرداد / بازار نوسانی و رنج خواهد بود آغاز رسمی فروش خودرو شاسی بلند فیدلیتی تاب‌آوری اقتصاد ایران در وضعیت نامطلوب حال و هوای بازار مسکن در جنوب پایتخت + قیمت ورق قیمت‌ها در بازار سکه و طلا برگشت قیمت گوشت قرمز در بازار بورس در هفته‌ای که گذشت/ سهامداران منتظر مشخص شدن نتایح انتخابات تهدید جدی صادرات گاز ایران/ بازار عراق از دست می‌رود؟ یک هفته با صنایع بورسی سیمان زنجان و سیمان سفید نی ریز هم بورس کالایی شدند 3 قطعه زمین به زودی روی تابلوی بورس کالا می‌رود یک هفته با بورس کالا کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 99 منتشر شد اگر روحانی نبود| قیمت‌گذاری دستوری بلای جان بازار سرمایه/ ریسکی که دولت به شرکت‌های بورسی تحمیل می‌ک... بورس، گزینه‌ای معقول برای سرمایه‌گذاری در سال 1400 آخرین قیمت دلار پیش از امروز 28 خرداد / دلار در روز انتخابات چگونه است؟ روند هفتگی صندوق‌های دولتی هفته آخر خرداد 1400 عرضه مرغ بالاتر از قیمت مصوب/ دستگاه‌های ناظر پاسخگو باشند معرفی 4 واحد متخلف تولید فراورده‎‌های گوشتی + اسامی ابلاغ آیین‌نامه اجرایی طرح ملی مسکن/ وام ساخت چقدر است؟ عینک هم‌قیمت ربع سکه شد / گرانی، تعمیر عینک را زیاد کرد رستوران هات‌پات چینی با ظرفیت 7200مشتری آغاز فروش فوق‌العاده 4 محصول زامیاد از شنبه اعلام جزيیات فروش نقدی خودرو فیدلیتی + جدول خبر خوش در مجمع/ "شپترو" از زیان‌دهی و ماده 141 خارج شد بررسی بازارها نسبت به انتخابات سال 96 / کدام بازار 1300 درصد رشد کرده است؟ ارايه 2 طرح ویژه برای حمایت از بورس امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/27 بنیانگذار علی بابا، نقاش می‌شود؟ جزيیات حمله به خط انتقال برق ایران در عراق پیش‌بینی بورس هفته آخر خرداد 1400 / چه نمادهایی بعد از توافقات برجام پیش‌رو هستند؟ فروش 4محصول زامیاد از روز شنبه ماشین‌های برقی به ایران می‌آید؟ مهلت ثبت‌نام و سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن آخرین خبرها از انفجار خط انتقال برق ایران به عراق/ وضعیت صادرات برق سایپا با تنوع در طراحی به دنبال جلب رضایت است

در حال بارگیری...