وزارت اقتصاد مخالف پرداخت تسهیلات به مسکن نیست/ پرداخت وام به مردم در بانک‌ها متوقف نشده‌ است

وزارت اقتصاد مخالف پرداخت تسهیلات به مسکن نیست/ پرداخت وام به مردم در بانک‌ها متوقف نشده‌ است

ایلنا: معاون‌ وزیر اقتصاد اظهار داشت: هیچ اقدامی در نظام بانکی متوقف نشده‌است و بانک‌ها با تامین مالی تعهدات خود را ایفا می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، عباس حسینی در حاشیه بیست و نهمین همایش ملی و دهمین همایش بین‌المللی بیمه و توسعه با بیان اینکه با توجه به همزمانی ارایه بودجه و برنامه هفتم توسعه اصلاح برخی از قوانین بیمه‌ای ضرورت دارد، اظهار داشت: در تدوین بودجه و  برنامه هفتم توسعه فرصتی برای اصلاح قوانین بیمه و ارایه خدمات بهتر به مردم ایجاد شده‌است و اصلاحات قوانین بیمه کارگروهی در دولت با نمانیدگان وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط  تشکیل شده و با همراهی این دستگاه ها تلاش داریم مسیر خدمت به مردم را بهتر کنیم. 

وی ادامه داد: یکی از چالش های حوزه صنعت بیمه که نیاز به اصلاح دارد موضوع دغدغه در بیمه شخص ثالث است و درآمدهای حاصل از آن باید صرف همین موضوع شود و نباید از حوزه بیمه خارج شود.

معاون امور بانکی وزارت اقتصاد در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به بخش مسکن و پروژه نهضت ملی مسکن به طوریکه به گفته نمایندگان مجلس میزان پرداخت تسهیلات بانک‌ها به غیر از بانک مسکن به این بخش نزدیک به صفر بوده‌است، گفت: وزارت اقتصاد به هیچ وجه مخالف پرداخت تسهیلات به بخش مسکن نیست و سیاست‌های وزارت اقتصاد در جهت پیگیری ارایه تسهیلات به پروژه نهضت ملی مسکن است. 

حسینی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات براساس فرایندی که طی می‌شود، پرداخت خواهد شد، افزود: در حال حاضر بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی به تعهدات خود در بخش مسکن پایبند بوده و به اجرا رسانده‌است. این فرایند از ثبت نام و درخواست متقاضیان شروع می‌شود و متقاضیان باید پرداخت بهای خود را به واریز کنند و پس از آن در مرحله بعد این درخواست تسهیلات به شبکه بانکی اعلام شود و هر جایی که درخواست به شبکه بانکی اعلام شده بانک‌ها خدمات مرتبط را انجام دادند.

معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: تسهیلات به بخش‌خای اقتصاد طبقه‌بندی شده است اما برای مثال برخی از تسهیلات که در طبقه صنعت قرار گرفته و ثبت شده باید به طبقه تعاونی مسکن ارایه شود از این رو این طبقه بندی نیاز به اصلاح دارد . 

وی همچنین درباره انتقاد از شبکه بانکی مبنی بر عدم ارایه تسهیلات به مردم اظهارداشت: هیچ اقدامی در نظام بانکی متوقف نشده‌است و بانک‌ها با تامین مالی تعهدات خود را ایفا می‌کنند. 

حسینی گفت: روند پرداخت تسهیلات تا پایان سال ادامه دارد و میزان پرداخت‌ها هم از سال گذشته بیشتر خواهد شد. 

معاون امور بانکی وزیر اقتصاد تاکید کرد: طبق قانون بانک مرکزی اخذ سپرده برای پرداخت سپرده ممنوع است و تمام بانک های دولتی هم این قوانین را رعایت می‌کنند.

راهکار جدید برای کاهش قیمت پیاز/ قاچاق دلیل اصلی رشد نرخ پیاز اعلام شد با یک میلیارد تومان می‌توان در پایتخت خانه خرید؟ عوارض صادرات گوجه فرنگی زراعی 70 درصد باقی ماند عوارض صادراتی گوجه فرنگی تمدید شد کارگران ساختمانی یک گام تا بیمه تامین اجتماعی جزيیاتی از اتصال پیام‌رسان ایتا و بله کاهش 3 درصدی قیمت نفت در بحبوحه سردرگمی بازار ریزش بازارهای سهام در آمریکا رقم عجیب شناسایی فرارهای مالیاتی کشور/ اسامی دستگاه‌های متخلفی که به درگاه ملی مجوزها متصل نشدند، اع... بانک حق مسدودکردن بخشی از حساب را برای پرداخت وام ندارد واکنش یک کارشناس به توقف عرضه خودرو در بورس/ در چه... 5 هزار میلیارد تومان از سود سنواتی سهامداران واریز شد سوخت کشور همچنان وابسته به بنزین/ CNG جایگاهی در سبد سوخت ندارد اولویت دولت تکمیل مسکن مهر و اجرای نهضت مسکن است کاهش 19 درصدی نرخ تورم سالانه در آذرماه بازگشت یک فروند فوکر 100 به ناوگان هوایی کشور پس از 5 ماه زمینگیری ریزش بازارهای سهام در آمریکا رقم عجیب شناسایی فرارهای مالیاتی کشور/ هشت دستگاه متخلفی که به درگاه ملی مجوز‌ها متصل نشدند! افتتاح 10 واحد مسکونی ‌با دستور ريیس جمهور/ اهدای کلید به مالک در پرند چرا برقی شدن قطار تهران-مشهد ضرورت دارد؟ جذب 66 هزار نفر از فارغ التحصیلان در طرح کارورزی گزارشی از تامین مالی نهضت ملی مسکن کاهش 19 درصدی نرخ تورم 12 ماهه در آذر 1401 واریز 5 هزار و 500 میلیارد تومان سود سنواتی به حساب سهامداران کاهش 19 درصدی نرخ تورم سالانه در آذرماه مجموعه حاکمیت باید به رفع ناترازی‌های اقتصادی کمک کند/ پرداخت 46 هزار میلیارد تومان تسهیلات تبصره 18... آغاز به کار مرکز مبادله ارز و طلا از فردا ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز دوشنبه قرارداد طرح توسعه میدان گازی کیش امضا می‌شود خروج از بحران و رشد 32 درصدی تولید خودرو پس از 4 سال / سه گام وزارت صمت برای حل مشکلات صنعت خودرو تشکیل مرکز مبادله ارز و طلا با موافقت شورای پول و اعتبار حراج محصولات سایپا با شرایط اقساطی | محصولات سایپا را از فردا به قیمت کارخانه بخرید دلار جهانی صعود کرد آغاز به کار مرکز مبادله ارز و طلا از فردا توییتر درآمدش را با کاربران تقسیم می‌کند حرکت روسیه به سمت تجارت نفت با هند و فاصله گرفتن از دلار مصر واگذاری 99 ساله مدیریت کانال سويز به شرکت صهیونیستی را تکذیب کرد مولدسازی محرمانه نیست/ کسی تاکنون جرات مولدسازی را نداشت قراردادهای خارجی محرمانه است/ جزيیاتی از احداث بنادر جدید آغاز به کار مرکز مبادله ارز و طلا از فردا 5 سال رشد پایین اقتصادی در دهه گذشته چگونه جبران می شود تشکیل سازمان بازرگانی برای بخش خصوصی مبهم است/ تاسیس وزارت معقول‌تر بود قیمت گوشت ارزان شد | کاهش عجیب قیمت گوشت در بازار امروز تردد روان در تمامی محورهای برون‌شهری گزارشی از تامین مالی نهضت ملی مسکن/ با سرعت گرفتن ساخت مسکن آمار بیکاری به کمترین میزان 10 سال گذشته... مسابقه گرانی و رابطه آن با گسترش فقر پشت پرده نسخه امنیت غذایی آمریکا برای دیگر کشورها چرا ادعای ريیسی مبنی بر ایجاد یک میلیون شغل واقعی نیست؟ احتمال تعادل نمادهای بورس در معاملات یکشنبه انتقال آب از خلیج فارس به صنایع اجرایی می شود/ شروط رشد تولید