تاثیر مذاکرات بر بازار ارز / پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار چگونه است؟

تاثیر مذاکرات بر بازار ارز / پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار چگونه است؟

در پنجمین روز هفته، دلار نتوانست راه صعودی را ادامه دهد و به ابتدای کانال 27‌هزار تومانی بازگشت. ساعت 3 بعدازظهر دیروز، قیمت دلار در بازار با قیمت 27 هزار و 50 تومان به فروش می‌رفت که فاصله 250 تومانی با قیمت روز سه‌شنبه داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته فعالان، بازار پس از چند روز پرنوسان در حال پیدا کردن نقطه تعادل بود و به راحتی نمی‌توانست از نقاط حمایتی و مقاومتی عبور کند. معامله‌گران در چنین روزهایی سعی می‌کنند از نوسانات محدود رفت و برگشتی کسب سود کنند. در چنین شرایطی که نوسانات کاهش پیدا کرده است، برای تحلیل‌گران نقاط خرید و فروش تکنیکالی در بازار دلار اهمیت زیادی دارد که شکست آنها، زمینه‌ساز موج جدید خریدها و فروش‌ها شود.

به باور تحلیل‌گران فنی، برای افزایشی‌های بازار در شرایط کنونی نقطه 27 هزار و 800 تومانی اهمیت زیادی دارد. آنها باور دارند که در صورت شکست این نقطه، خریداران بیشتری وارد بازار می‌شوند و قیمت دلار را به سوی کانال 28 هزار تومانی سوق می‌دهند. دلار یک بار در همین هفته گذشته توانست از محدوده یاد شده عبور کند و به سمت محدوده 28 هزار و 300 تومانی حرکت کند.

در مقابل برای کاهشی‌های بازار ارز محدوده 26 هزار و 500 تومانی اهمیت زیادی دارد. آنها باور دارند که با شکست محدوده یاد شده، فروش‌های ارزی به اندازه‌ای زیاد خواهد شد که قیمت به سوی کانال 25 و 24 هزار تومان حرکت خواهد کرد. با این حال، در روزهای اخیر دلار توان برگشت به زیر حمایت یاد شده را از خود نشان نداده است. بازار در دو روز اخیر بیشتر حول و حوش محدوده 27 هزار و 200 تومان نوسان کرده است.

مطالعه بیشتر: قیمت دلار 10 شهریور 1400 چقدر شد؟
تاثیر مذاکرات بر بازار ارز

به گفته فعالان، یکی از مهم‌ترین عواملی که انتظارات معامله‌گران در روزهای اخیر را تحت تاثیر قرار داد، بحث‌های مربوط به مذاکرات هسته‌ای بود.

در روزهای ابتدایی هفته عنوان شد که ممکن است دور جدید مذاکرات هسته‌ای به زودی آغاز شود. همین عامل موجب شد میزان فروش‌ها در بازار یکباره بیشتر شود و قیمت دلار در مقطعی به انتهای کانال 26‌هزار تومانی برود. با این حال، روز سه‌شنبه عنوان شد که ممکن است گفت‌وگوهای هسته‌ای تا دو ماه آینده آغاز نشود، ‌در نتیجه سطح تقاضا کمی بالا آمد و دلار به کانال 27 هزار تومانی برگشت.

روز چهارشنبه تقریبا فضای بازار متعادل بود و اتفاق هیجانی زیادی در بازار رخ نداد. البته گفته می‌شد که بازارساز از طریق عرضه ارز قصد داشت که اجازه ندهد قیمت دلار نوسان زیادی را تجربه کند و تلاش داشت که حتی قیمت را به سوی کانال 26 هزار تومانی هدایت کند.

دیروز صرافی‌های بانکی قیمت فروش دلار خود را در محدوده 26 هزار و 550 تومان قرار دادند تا به نوعی به بازار سیگنال بدهند که کانال 27 هزار تومان را به رسمیت نمی‌شناسند.

تاثیر درهم بر بازار ارز

روز چهارشنبه در بازار حواله درهم نیز اتفاق افزایشی خاصی رخ نداد و قیمت این ارز بیشتر رو به سوی محدوده‌های پایین‌تر داشت. درهم که روز سه‌شنبه در محدوده 7 هزار و 400 تومان قرار داشت، روز چهارشنبه وارد محدوده 7 هزار و 300 تومان شد. افت قیمت حواله درهم سیگنال دیگری بود که دیروز به بازار داخلی رسید و به واسطه آن، میزان فروش‌های معامله‌گران زیاد شد. به گفته فعالان در صورتی که درهم به محدوده 7 هزار و 200 تومان سقوط کند، احتمال نزول دلار به کانال 26 هزار تومان وجود دارد.

مطالعه بیشتر: معامله دلار خطرناک شد / محدوده جهش و ریزش قیمت دلار چقدر است؟
سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار / بازار ارز شوکه می‌شود؟

سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار / بازار ارز شوکه می‌شود؟

وزیر امور خارجه ایران به صراحت گفته است که به زودی به مذاکرات هسته‌ای بازمی‌گردیم. آیا این سیگنال مهم می‌تواند قیمت دلار را متاثر کند؟

TejaratNews.com/
سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار

سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار

وزیر امور خارجه ایران به صراحت گفته است که به زودی به مذاکرات هسته‌ای بازمی‌گردیم. آیا این سیگنال مهم می‌تواند قیمت دلار را متاثر کند؟

Bartarinha.ir/

2 سیگنال متفاوت از آمریکا برای دلار تهران / پیش‌بینی قیمت دلار فردا، شنبه

نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 2 مهر

نرخ ارز صرافی ملی امروز جمعه 2 مهر

نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز جمعه نیز اعلام شد که نسبت به دیروز تغییری نداشت و قیمت دلار در رقم 26 هزار و 630 تومان ثابت ماند.

TejaratNews.com/
سیگنال‌ها در بازار ارز چگونه است؟

سیگنال‌ها در بازار ارز چگونه است؟

قیمت دلار در شرایطی وارد مهرماه می شود که بسیاری از معامله گران اعتقاد دارند همانند فصل تابستان احیای برجام عنصر اصلی تعیین کننده جهت بازار ارز است. به همین دلیل انتظارات نزولی و صعودی در بازار ارز کم...

TejaratNews.com/
قیمت دلار در کانال 26 هزار تومان درجا زد

قیمت دلار در کانال 26 هزار تومان درجا زد

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز (پنجشنبه، اول مهرماه) در مقایسه با روز گذشته ثابت ماند و 26 هزار و 630 تومان معامله شد.

JameJamOnline.ir/
امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/1

امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/1

قیمت دلار نسبت به روز گذشته تغییر زیادی نداشت اما سیگنال‌هایی برای کاهش قیمت آن وجود دارد. همچنین سکه طرح جدید 11 میلیون و 850 هزار تومان معامله می‌شد.

TejaratNews.com/

قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/7/1

خریداران دلار بخوانند / سیگنال‌ جدید از نیویورک برای دلار تهران

دلار گران شد

دلار گران شد

دلار گران شد. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز افزایش یافت.

TejaratNews.com/
د‌لیل رشد دلار در انتهای شهریور چه بود؟ / پیش‌بینی قیمت دلار امروز اول مهر

د‌لیل رشد دلار در انتهای شهریور چه بود؟ / پیش‌بینی قیمت دلار امروز...

دلار روز سه‌شنبه 170 تومان رشد را به ثبت رساند و روز چهارشنبه 50 تومان افزایش را تجربه کرد. با این دو افزایش، دلار در شهریورماه روی عدد 27 هزار و 570 تومان به کار خود پایان داد. اما چرا قیمت دلار در ر...

TejaratNews.com/
قیمت سکه و دلار در نخستین روز پاییز 1400

قیمت سکه و دلار در نخستین روز پاییز 1400

دبیر ريیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز قیمت طلا در مقایسه با روز قبل، با افزایش اندک همراه است.

Bartarinha.ir/

جزيیات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/6/31

عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما

عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما

بانک مرکزی اعلام کرد: سامانه نیما امروز (چهارشنبه، 31 شهریورماه) شاهد عرضه حدود 114 میلیون دلار به صورت حواله ارزی به...

Borna.news/
افزایش قیمت دلار در بازار آزاد / قیمت دلار امروز 31 شهریور چقدر شد؟

افزایش قیمت دلار در بازار آزاد / قیمت دلار امروز 31 شهریور چقدر شد...

قیمت دلار در بازار آزاد امروز حدود 160 تومان افزایش داشت و به قیمت 27 هزار و 560 تومان رسید. نرخ ارز در صرافی ملی بدون تغییر 26 هزار و 531 تومان اعلام شد.

TejaratNews.com/
تحسین صفر شدن تعهدات معوق سایپا دلیل تعطیلی برخی طلافروشی‌ها لیر ترکیه در قعر تاریخی دستورالعمل اجرایی محیط‌ های آزمون بازار سرمایه کدام شرکت‌ها افزایش سرمایه می‌دهند؟ رشد 21 هزار واحدی شاخص با گذشت حدود 20 دقیقه از بازار کاهش نرخ رسمی یورو و 20 ارز دیگر بورس 5 هزار و 584 واحد رشد کرد شاخص با رشد 5 هزار واحدی همراه است ‌عرضه دو محصول شرکت نفت ایرانول در بورس انرژی عرضه دو محصول شرکت نفت «ایرانول» در بورس انرژی چگونه از کارگزاری‌های بورس شکایت کنیم؟ مصوبه انحصارشکن مجلس؛ ریزش قیمت‌ها پس از موافقت با واردات خودرو منتظر عرضه اولیه جدید باشیم؟ قلاب ماهیگیری را در کدال بیاندازید فهرست آپارتمان‌های 2میلیاردی در تهران یک شرایط ویژه بورسی برای سیمان صورت مالی 9 ماهه " چکاپا " منتشر شد " آبادا " تا 4 روز آینده تعلیق است " واعتبار " ترازنامه 12 ماهه منتشر کرد زمان مجمع صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی خلیج فارس اعلام شد بررسی بازدهی 13 عرضه اولیه 1400/ "سپید" با 179 درصد رشد در صدر جدول صورت مالی 12 ماهه حسابرسی نشده "کفرآور" منتشر شد "شبهرن" تصمیمات مجمع را ثبت کرد مجمع صندوق سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری گسترش فردای ایرانیان در هفته آینده صندوق سرمایه گذاری گنجینه آینده روشن به مجمع می رود انتشار صورت مالی میاندوره ای حسابرسی شده "فبیرا" "فزرین" تصمیمات مجمع را ثبت کرد پیش‌بینی بورس امروز 3 مهر 1400 / کدام گروه پیشتاز بازار است؟ با فرآیند شکایت از کارگزاری‌های بورس آشنا شوید سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار چرا و چگونه کارگزار بورس خود را تغییر دهیم؟ پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه / پالایشی‌ها پیشتاز بازار می‌شوند نحوه وصول و برگشت زدن چک‌ های جدید سیگنال مهم برجام برای قیمت دلار / بازار ارز شوکه می‌شود؟ هفته آتی هیچ عرضه اولیه ای برگزار نمی شود پلی استیشن 5 پرو در چه تاریخی عرضه می‌شود؟ / قیمت کنسول‌های بازی خانگی هفته چهارم شهریور ماجرای کم واریز شدن سود نقدی شبندر چیست؟ / آیا کارگزاری‌ها اشتباه کردند؟ پیش‌بینی قیمت طلا در هفته اول مهر / طلا گران می‌شود؟ اقامت پنج‌ساله در ایران بدون حتی یک متقاضی! کدام عوامل بورس را منفی کرد؟ / هفته آینده بازار برمی‌گردد؟ 1.2 میلیون تن سیمان در بورس کالا عرضه می‌شود سقوط 5درصدی بیت‌کوین درپی حمله چین پیش‌‌بینی قیمت طلا در کوتاه مدت نیمی از کارشناسان، بورس را مثبت و 40 درصد نوسانی پیش‌بینی می‌کنند پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته اول مهر / ممنوعیت واردات خودرو ادامه دارد؟ واحد مسکونی روستایی در کشور مقاوم‌سازی می‌شود سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟ شاخص‌های مهم بورس جهانی صعود کردند پیش‌فروش 3 خودرو زیرقیمت بازار بدون قرعه‌کشی!

در حال بارگیری...