پیش بینی بورس فردا شنبه 25 دی 1400 | کدام گروه‌ها سبزپوش می‌شوند؟

پیش بینی بورس فردا شنبه 25 دی 1400 | کدام گروه‌ها سبزپوش می‌شوند؟

بورس روز چهارشنبه چندان چنگی به دل نزد و تنها شاخص کل هموزن مثبت بسته شد. این مثبت بسته شدن شاخص کل هموزن بیانگر معاملات بهتر در نمادهای کوچک به خصوص نمادهای گروه غذایی و زراعتی بود. در گفتگو با امیر توپچی پور به بررسی بورس فردا پرداخته ایم.

به گزارش نبض بورس. بورس روز چهارشنبه چندان چنگی به دل نزد و تنها شاخص کل هموزن مثبت بسته شد. این مثبت بسته شدن شاخص کل هموزن بیانگر معاملات بهتر در نمادهای کوچک به خصوص نمادهای گروه غذایی و زراعتی بود. خبر حذف ارز 4200 تومانی این دو گروه رو سبزپوش کرده بود.

بورس فردا چگونه خواهد بود؟

امیر توپچی پور کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه و البته مدیرمسيول شهربورس در گفتگو با خبرنگار نبض بورس گفت: روز چهارشنبه فشار فروش بیشتر بر روی نماد‌های بزرگ بود و نماد‌های کوچکتر توانستند یک خودنمایی کنند. انتظار می‌رود که فردا نیز بازار ابتدا با یک فشار فروش در بزرگان بازار شروع شود و اگر نماد خودرو به عنوان لیدر بازار بتواند عملکرد خوبی داشته باشد و در محدوده‌های مثبت معامله شود می‌تواند بر روی سایر بزرگان بازار هم تاثیرگذار باشد.

توپچی پور افزود: در کنار آن، من انتظار دارم که نماد‌های کوچکتر بهتر از بزرگان بازار ظاهر شوند و بخصوص در نماد‌های زراعتی و غذایی نماد‌های مثبت خوبی داشته باشیم و این دو گروه سبزپوش‌تر از بقیه بازار باشند.

این تحلیلگر بازار سرمایه ادامه داد: با توجه به وضعیت مبهم برجام، بازار با ابهامات زیادی رو به رو است و تا زمانی این موضوع به سرانجام خاصی نرسد و خبری به گوش نرسد بازار همچنان در حالت ابهام باقی می‌ماند و انتظار رشد خاصی را از بازار نداریم. اگر خبر‌های خوش برجام ادامه دار باشد انتظار دارم که گروه‌های خودرویی و بانکی یک روندی را شروع کنند و خودرو و خساپا در گروه خودرویی و از طرف دیگر وبملت، وتجارت و وبصادر در گروه بانکی یک عملکرد خوبی داشته باشند و لیدر‌های بازار باشند.

وی اظهار داشت: همچنین با توجه به افزایش قیمت مس جهانی، فردا می‌توانیم شاهد افزایش تقاضا در فملی باشیم و این می‌تواند گروه فلزات اساسی را تحت تاثیر قرار دهد و روز خوبی را داشته باشند و در کلیت بازار من انتظار دارم که بازار مثبت باشد، اما انتظار رشد چندانی را از شاخص کل و هموزن ندارم، ولی در مجموع احتمالی که فردا بازار مثبت باشد خیلی زیاد است.

توپچی پور گفت: تا زمانی که ارزش معاملات بازار همینطور پایین باشد نمی‌توانیم منتظر یک روند صعودی باشیم و همچنان ارزش معاملات در محدوده‌های خیلی پایین به سر می‌برد و برای شروع یک روند مثبت باید ابتدا ارزش معاملات به بالای 5 هزار میلیارد تومان برسد و در قدم بعدی این ارزش به بیش از 7 هزار میلیارد تومان برسد.

ارز دیجیتال ستاره لیگ برتری را به خاک سیاه نشاند سرانه مصرف شیر در کشور چقدر است؟ هزینه رهن و اجاره خانه در نبرد جنوبی +جدول کاهش ارزش سهام عدالت برای امروز بیش از 50 درصد بار شبکه برق کنترل پذیر می‌شود/ برگزاری مناقصه 3 میلیون کنتور هوشمند امضای تفاهمنامه بین شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و گازوست رومانی مجلس به حذف یکباره ارز ترجیحی رای نمی دهد پروازهای فرودگاه مهرآباد از سر گرفته شد بدهی خارجی ایران چقدر است؟ یخبندان و کولاک در 24 استان/ هشدار لغزندگی جاده‌ها و احتمال لغو پروازها‌ بحران لیر بازار رمزارز را داغ کرد وحشت در بازار رمز ارزها / بیت کوین سقوط کرد مالیات‌های تنظیمی ابزار مهم کنترل بازار مسکن عربستان به سهمیه تولید اوپک‌پلاس پایبند است قیمت سبد نفتی اوپک از 86 دلار گذشت برگشت میوه‌های صادراتی ناراحتی ندارد! بنیانگذار صرافی بایننس در جمع پولدارترین ها فوری/ پروازهای مهرآباد متوقف شد پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 29 دی | بورس از منفی به مثبت می‌رود؟ قیمت رهن و اجاره مسکن در منطقه نبرد جنوبی تهران با این اتفاق پرداخت یارانه جدید قطعی می شود سرانه مصرف شیر 86 لیتر‌/ ثروتمندان 6 برابر بیشتر شیر می‌خورند شاخص کل بورس 30 هزار و 540 واحد افت کرد زلزله در بازار رمزارز/ بیت کوین چقدر قیمت خورد؟ اعتبار؛ جایگزین ضامن در گرفتن وام بانک گردشگری بیش از 1400 میلیارد ریال وام ازدواج پرداخت کرد صید فیل ماهی 210 کیلویی توسط صیادان مازندران ساخت 25 مدرسه در مناطق محروم کشور/ تحصیل 3000 دانش آموز در مدارس بانک گردشگری 5 دستور ريیس‌جمهوری به نظام بانکی تولید سالانه 115 هزار تن عسل در کشور قیمت گوشت در 28 دی1400 (فهرست قیمت) کارگران، دستفروشی را ترجیح می‌دهند! دو روز دیگر؛ آخرین مهلت تعیین تکلیف دستگاه های کا... ممنوعیت جدید برای واردات خودرو و موبایل با تیک قیمتی در بورس آشنا شوید قیمت انواع مرغ در 28 دی 1400 بدهی خارجی ایران چقدر است؟ کف نرخ از روی بلیت هواپیما برداشته شد شکسته‌شدن همه رکوردهای منفی در بازار سرمایه/ 94 درصد نمادهای بورس قرمزپوش شدند قیمت دلار بالاتر می‌رود؟ ارز دیجیتال ملی ایران با نام عجیب مجمع "فاراک" 10 ریال تقسیم کرد پرداخت سود "خبازرس" از مرداد سال 1401 "غپاذر" سهامداران را فراخواند برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی املاک شهرداری در بورس عرضه می‌شود این معاون وزیر خواستار کاهش 60 درصدی حقوقش شد! + ... 240 هزار متقاضی چشم انتظار تکمیل مسکن مهر/خط ارتباط پیگیری مشکلات مسکن مهر در وزارت راه ایجاد شود بیش از 50 درصد بار شبکه برق کنترل‎‌پذیر می‌شود هشدار چین به شهروندان برای باز نکردن مرسولات پستی خارجی