قیمت 40 میلیونی هر متر مسکن در تهران/ آغاز پرداخت وام ودیعه مسکن

قیمت 40 میلیونی هر متر مسکن در تهران/ آغاز پرداخت وام ودیعه مسکن

بر اساس اعلام بانک مرکزی قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت به متری 39 میلیون و 400 هزار تومان رسیده که رشد ماهانه بیش از 8 درصدی را برای اولین بار در دو سال اخیر تجربه کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته جاری بانک مرکزی گزارش بازار مسکن شهر تهران در خرداد امسال را منتشر کرد که طی آن متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در پایتخت به 39 میلیون و 414 هزار تومان رسیده است.

این افزایش 8.4 درصدی متوسط قیمت مسکن در خرداد نسبت به اردیبهشت امسال سبب شد تا رشد ماهانه قیمت مسکن که در دو سال اخیر به زیر 3 درصد رسیده بود، بار دیگر به نرخ‌های سال 1399 برسد که بعضا تا 10 درصد در یک ماه هم رسیده بود.

همچنین در مقایسه با خرداد سال گذشته نیز افزایش 32.8 درصدی قیمت مسکن در خرداد امسال رقم خورده است.

سفر دو روزه وزیر راه و شهرسازی به ورشو

رستم قاسمی در هفته جاری سفری دو روزه به ورشو پایتخت لهستان داشت تا در نشست جهانی شهرهای هوشمند تحت نظر برنامه اسکان سازمان ملل متحد شرکت و سخنرانی کند.

قاسمی در این نشست بیان کرد:

«توسعه پایدار بیش از یک انتخاب، الزامی برای ما مردمان این کره خاکی در پاسداشت میراث گذشتگان و انتقال آن به نسل‌های بعدی است.

همانگونه که می‌دانیم، امروزه گسترش شهرنشینی در سراسر گیتی، افزون بر مزایا و دستاوردهایی که به همراه داشته، چالش‌های بی‌شماری را نیز با خود همراه ساخته است؛ بحران شهری، حاشیه‌نشینی، سکونتگاه‌های غیررسمی، آلودگی آب و هوا، خشکسالی، ناامنی، فرونشست زمین در مناطق شهری و روستایی، مهاجرت فرومرزی و فرامرزی، رشد ناهمگون شهرها و بی‌توجهی به ظرفیت‌های تمدنی و فرهنگی شهرها از آن دست چالش‌هایی هستند که همگان را فراتر از مرزهای جغرافیایی گرفتار خود ساخته و همه‌گیری ویروس کرونا، نمونه اخیر از این دست مصیبت هاست که همه کشورها را فارغ از سطح توسعه‌یافتگی آنها تحت تاثیر قرار داده است.

این بیماری (کرونا) نشان داده که سکونتگاه‌های ما تا چه اندازه در برابر پدیده‌های نوظهور که روی ناخوش شهرنشینی مدرن است، آسیب‌پذیر و در تامین حقوق و نیازمندی‌های اولیه همچون بهداشت، محیط زیست سالم، مسکن در خور و همه شمول ناتوان است.»

وام‌های ساخت مسکن ذیل نهضت ملی در حال پرداخت است

محمد شایان مدیرعامل بانک‌مسکن گفت: در طرح نهضت ملی مسکن در مجموع 19 هزار و500 میلیارد تومان به حساب سازندگان واریز شده است که از این میزان 9 هزار و 500 میلیارد تومان از محل آورده متقاضیان و 10 هزار میلیارد تومان از محل تسهیلات است.

به گفته شایان تا کنون 523 هزار و 251 نفر در طرح نهضت ملی مسکن در بانک افتتاح حساب کرده‌اند که میزان آورده متقاضیان 18 هزار میلیارد تومان است.

ابلاغ پرداخت وام ودیعه مسکن به بانک‌ها

در هفته جاری آخرین دستورالعمل پرداخت وام ودیعه مسکن به مستاجران مشمول دریافت این تسهیلات تدوین و سهمیه هر بانک عامل نیز پرداخت شد.

بر این اساس به مستاجران تهرانی 100، کلانشهرها 70 و سایر شهرها 40 میلیون تومان با بازپرداخت 5 ساله اعطا می‌شود.

اولویت با کسانی است که تا کنون تسهیلات ودیعه مسکن دریافت نکرده‌اند.

سامانه وزارت راه و شهرسازی متقاضیان مشمول دریافت این وام را شناسایی و به بانک‌های عامل معرفی می‌کند؛ سقف بودجه تعیین شده برای این وام در سال جاری 40 هزار میلیارد تومان است.

حمل جاده‌ای 5.5 میلیون تن کالای اساسی تنها ظرف 3 ماه

مهرداد حمداللهی مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از حمل 5 میلیون و 500 هزار تن کالای اساسی از بنادر کشور از ابتدای فروردین تا پایان خرداد سال جاری خبر داد.

به گفته این مقام مسيول کالاهای اساسی از مبدا 8 بنادر امام خمینی (ره)، بندر شهید رجایی، چابهار، امیرآباد، فریدون‌کنار، نوشهر، انزلی و بوشهر بارگیری و به مقاصد مورد نظر در کشور حمل شده است.

وی معتقد است: بر اساس آمار بارگیری کالاهای اساسی از بنادر کشور، بندر امام خمینی (ره) با صدور 132 هزار بارنامه و بارگیری 3 میلیون و 277 هزار تن در جایگاه نخست قرار دارد. بنادر شهید رجایی با 899 هزار تن، چابهار با 516 هزار تن، امیرآباد با 338 هزار تن و بندر انزلی با 182 هزار تن به ترتیب در رده‌های بعدی قرار دارند.

زمین برای ساخت 2.8 میلیون واحد نهضت ملی مسکن تامین شد

زمین برای ساخت 2.8 میلیون واحد نهضت ملی مسکن تامین شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه زمین برای ساخت 2 میلیون و 800 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن تامین شد، گفت: تامین اراضی 4 میلیون واحد مسکونی باید حداکثر تا پایان مرداد به اتمام برسد.

MehrNews.com/
قیمت خانه در تهرانی متری چند؟ | قیمت مسکن امروز 23 شهریور 1401

قیمت خانه در تهرانی متری چند؟ | قیمت مسکن امروز 23 شهریور 1401

بر اساس قیمت مسکن امروز 23 شهریور 1401 قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان‌های مسکونی بین متری 40میلیون تا 60میلیون تومان در...

MosalasOnline.com/
قیمت مسکن در مناطق بیست و دوگانه تهران/ از اقدسیه تا دولت آباد امروز چند ؟

قیمت مسکن در مناطق بیست و دوگانه تهران/ از اقدسیه تا دولت آباد امر...

مسکنمهر نوشت: قیمت تقریبی خرید و فروش آپارتمان در 22 منطقه تهران را می‌توانید در این گزارش مشاهده کنید.

KhabarOnline.ir/
واردات 365 هزار تن کالاهای اساسی از مبدا چابهار

واردات 365 هزار تن کالاهای اساسی از مبدا چابهار

یک فروند کشتی اقیانوس‌پیمای حامل بیش از 65 هزار تن گندم خریداری شده توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران در بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت.

MehrNews.com/
پیش بینی تلخ از قیمت مسکن در سال جاری

پیش بینی تلخ از قیمت مسکن در سال جاری

با این‌که رشد سنگین قیمت مسکن در پنج سال گذشته اقتصاد خانوارها را با مشکل مواجه کرده، بازار مسکن در یک سال اخیر و حتی...

Gostaresh.news/
رشد 150 درصدی حمل و نقل ریلی کالاهای اساسی

رشد 150 درصدی حمل و نقل ریلی کالاهای اساسی

مدیرعامل راه آهن کشور با بیان اینکه طی تفاهم نامه ای قرار شد اولویت حمل کالاهای اساسی به بخش ریلی داده شود، از رشد 150 درصدی حمل ریلی کالاهای اساسی در بهار امسال نسبت به بهار پارسال خبر داد.

MehrNews.com/
​سامانه نهضت ملی مسکن از این تاریخ باز می شود

​سامانه نهضت ملی مسکن از این تاریخ باز می شود

خلیل محبت‌خواه گفت: از روز چهارشنبه 15 تیرماه برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران، شرایط ثبت‌نام یا ویرایش...

Gostaresh.news/
رشد 6 درصدی جابجایی کالاهای اساسی از بنادر کشور

رشد 6 درصدی جابجایی کالاهای اساسی از بنادر کشور

معاون حمل و نقل سازمان راهداری گفت: از ابتدای امسال تا دهم تیرماه بالغ بر 5 میلیون و 800 هزارتن کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی از بنادر کشور توسط 239 هزار سفرکامیون حمل شده است.

MehrNews.com/
قیمت کالاهای اساسی چقدر تغییر کرد؟

قیمت کالاهای اساسی چقدر تغییر کرد؟

بررسی قیمت کالاهای اساسی در ابتدای تیر نسبت به ماه مشابه سال قبل نشان می‌دهد که قیمت کالاها در یک سال گذشته بین هشت...

Bartarinha.ir/
آمادگی هیات دولت برای تصویب مصوبات مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن

آمادگی هیات دولت برای تصویب مصوبات مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن

ایلنا: سخنگوی دولت تاکید کرد: طرح عظیم نهضت ملی مسکن با توجه به اولویت بالا و ابعاد گسترده آن نیازمند تشکیل یک قرارگاه رسانه‌ای ویژه برای اطلاع‌رسانی مستمر است.

Ilna.ir/
رشد 1.4 برابری اجاره‌بها نسبت به قیمت مسکن

رشد 1.4 برابری اجاره‌بها نسبت به قیمت مسکن

آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد در یکسال گذشته نرخ رشد قیمت اجاره‌بها برای نخستین بار در چند سال اخیر از نرخ رشد قیمت فروش...

Bartarinha.ir/
مبلغ اقساط وام ودیعه مسکن با نرخ سود 13 درصدی اعلام شد + جدول

مبلغ اقساط وام ودیعه مسکن با نرخ سود 13 درصدی اعلام شد + جدول

ريیس کل بانک مرکزی چهارشنبه هفته گذشته در حاشیه نشست هیيت دولت از تصویب اعتبار 40 هزار میلیارد تومانی اعطای تسهیلات ودیعه مسکن خبر داد.

MehrNews.com/
قیمت مسکن به متری 40 میلیون تومان رسید

قیمت مسکن به متری 40 میلیون تومان رسید

بانک مرکزی از افزایش 8 درصدی قیمت مسکن در تهران و رسیدن به متوسط 39.4 میلیون تومان در هر متر مربع طی خرداد امسال خبر داد.

Borna.news/

خبر مهم درباره افزایش وام نهضت ملی مسکن/ جزییات تازه...

آیا ایرانی‌ها حاضرند این خودروی بدترکیب را بخرند؟ تایید خبر آزادسازی منابع ارزی مسدودی ایران در رویترز و فایننشال‌تایمز سهام عدالت را وثیقه کن وام بگیر! بیش از 90 درصد چک‌ها وصول شد دامنه نوسان این 11 نماد احتمالا تغییر کند! جدیدترین قیمت طلا و سکه در بازار+ جزيیات( 10 مهر ) فروش 98 میلیون بشکه نفت توسط عراق در ماه گذشته تخصیص 26 هزار میلیارد تومان سرمایه به بخش گاز گزارش جدید از تحولات بازار مسکن اعلام حقوق گمرکی واردات تجهیزات و ماشین آلات تراز بانک اقتصادنوین در شهریور ماه مثبت بود رشد یک درصدی تولید خودروی سواری مدرسه بانک اقتصادنوین در روستای نايب کندی ماکو افتتاح شد جزییاتی از خبر مبهم آزادسازی پول‌های بلوکه شده 26 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای طرح‌های اولویت‌دار شرکت ملی گاز پیش‌بینی شده است تازه‌ترین جزییات از آزادسازی پول‌های بلوکه شده/ ترمز بازار ارز کشیده می‌شود؟ آخرین قیمت طلا، سکه، دلار / سکه امامی در کانال 15 میلیون تومان آغاز فروش متری مسکن از ماه آینده 7 میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه شده ایران آزاد می‌شود سرمایه‌گذاری خارجی 4 میلیون و 500 هزار دلاری در قم معرفی سه فعالیت اقتصادی پرخطر/ ناامن‌ترین حوزه‌های... کندی اینترنت و مشکلات درمانی بازنشستگان/نسخه الکترونیک غیر قابل دسترسی شده است استفاده 50 درصدی از ظرفیت خطوط لوله انتقال فراورده متوسط قیمت هر متر مسکن به 43 میلیون رسید+ جزيیات قیمت جدید رهن مسکن در تهران + جدول وقتی قدرت ژيوپلتیکی- امنیتی به کمک اقتصاد می آید بریتانیا در بحران ارزی آغاز معاملات توافقی ارز در کانال 30 هزار تومان تورم مسکن در شهریور ماه چه تغییری کرده است؟ جزيیات مهم درباره دریافت سهام عدالت جدید برنامه معاملات بورس کالا تغییر کرد باقر و سیامک نمازی آزاد شدند؛ مبادله زندانیان آمریکایی با 7 میلیارد دلار ایران در کره جنوبی؟ اقتصاد ایالات متحده وارد رکود شد وجود 4 میلیون راس دام سبک مازاد در کشور کاهش نرخ رسمی 18 ارز/ نرخ رسمی 15 ارز افزایش یافت رشد 70 درصدی فروش خودروهای برقی در سال 2023 پروژه چهارخطه شدن کریدور جاده‌ای شمال - جنوب به اتمام رسید پرداخت 27 هزار میلیارد تومان وام آسان/ 485 هزار نفر فقره وام ازدواج گرفتند پروژه چهارخطه شدن کریدور جاده‌ای شمال - جنوب به اتمام رسید همسان سازی حقوق بازنشستگان به ایستگاه آخر رسید | واریز افزایش حقوق بازنشستگان از امشب؟ ماشین خاص جیمز باند فروخته شد + تصاویر و قیمت فدرال رزرو دنبال کاهش نرخ تورم تا پایان سال جاری بررسی درخواست انتشار «اوراق اختیار فروش تبعی» حداکثر طی 2 روز رشد 135 میلیونی قیمت خودرو KMC K7 از سوی کرمان موتور وعده شهردار تهران برای ارزانی مسکن وام فوری 100 میلیونی با سود کم برای سربازان | پرداخت وام فوری ريیسی برای این سربازان روسیه تحویل گاز به «انی» ایتالیا را متوقف کرد واریز 500 میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه رویکرد جدید برای افزایش جذب گردشگر / گران شدن... رفع موانع همسان سازی حقوق بازنشستگان به دست...