چرا ثبت آگهی در بخش املاک دیوار مقرون‌به‌صرفه است؟

چرا ثبت آگهی در بخش املاک دیوار مقرون‌به‌صرفه است؟

وقتی می‌بینیم تعداد بازیدکننده‌های آگهی‌های فروش و اجاره آپارتمان مسکونی در یک سایت اینترنتی از 19 میلیون در روز عبور می‌کند باید باور کنیم که در عصر دیجیتال، پلتفرم‌های آنلاین به مهم‌ترین بازیگر بازار مسکن تبدیل شده‌اند.

برترین‌ها: وقتی می‌بینیم تعداد بازیدکننده‌های آگهی‌های فروش و اجاره آپارتمان مسکونی در یک سایت اینترنتی از 19 میلیون در روز عبور می‌کند باید باور کنیم که در عصر دیجیتال، پلتفرم‌های آنلاین به مهم‌ترین بازیگر بازار مسکن تبدیل شده‌اند. داده‌های منتشر شده از سوی دیوار نشان می‌دهد دسته املاک در این وب‌سایت جزو محبوب‌ترین شاخه‌ها از نظر تعداد آگهی بوده است.

سرویسی که دست‌و‌دل‌بازانه همه آگهی‌های مسکن در نقاط مختلف کشور را در دسترس خریداران قرار می‌دهد و با سخاوتمندی یک بازار با 35 میلیون کاربر را پیش روی فروشندگان می‌گذارد. خانه‌هایی با قیمت متری از 4 تا 175 میلیون تومان در تهران و از 2 تا 50 میلیون تومان در سایر کلانشهرها، از خانه‌های 20 متری تا 1000 متری در پایتخت و 10 تا 1200 متری در سایر شهرها، همه روی این دیوار آگهی شده‌اند.

بد نیست چند نکته آماری در مورد آگهی‌های بخش املاک دیوار را بررسی کنیم تا به دیدگاه جامع‌تری نسبت به مقرون‌به‌صرفه بودن یا نبودن ثبت آگهی در این سرویس دست یابیم.

چند آگهی در دسته املاک دیوار منتشر می‌شود؟

اگر فقط ماه پایانی سال 1399 را بررسی کنیم، حدود 926 هزار آگهی فروش و اجاره آپارتمان مسکونی در کل کشور منتشر شده است. یعنی می‌توانیم بگوییم به طور متوسط روزانه نزدیک به 31 هزار آگهی در بخش املاک دیوار منتشر می‌شود. ثبت چنین عددی در شرایط کرونا و رکود بازار املاک در سال 1399 نکته قابل توجهی است.

چند نفر آگهی‌های املاک دیوار را می‌بینند؟

در این یک ماه بیش از 583 میلیون بازدید برای آگهی‌های فروش و اجاره آپارتمان در دیوار ثبت شده است که اگر آمار روزانه را محاسبه کنیم، این آگهی‌ها حدود 19 میلیون و 500 هزار بازدید در روز دارند. این آمار البته در مورد کل آگهی‌ها است و نباید آن را با بازدیدکننده‌های منحصر بفرد هر آگهی اشتباه بگیریم. در ادامه توضیح می‌دهیم که هر آگهی آپارتمان مسکونی چند بار بازدید می‌شود.

آگهی ما چقدر دیده ‌می‌شود؟

این‌که یک آگهی خاص چند مرتبه دیده می‌شود بستگی به متغیرهای زیادی دارد. زمان انتشار یا مشخصات و ویژگی‌های آگهی همه نکات تاثیرگذاری هستند. به طور متوسط اما اگر بخواهیم بگوییم هر آگهی فروش یا اجاره آپارتمان مسکونی در دیوار چقدر دیده می‌شود، به عدد 348 بازدید می‌رسیم. فروشندگانی که قصد فروش یا رهن و اجاره دادن یک خانه یا ملک را داشته باشند حتما می‌دانند قرار گرفتن یک آگهی در معرض این تعداد بازدید بدون نیاز به واسطه‌ها چه ارزش بالایی دارد.

بازدهی این تعداد بازدیدکننده چقدر است؟

شاید بپرسید صرف دیدن این تعداد آگهی از سوی کاربران آیا لزوما به انجام معامله منجر می‌شود؟ برای پاسخ به این سوال می‌توانیم دو موضوع مختلف را بررسی کنیم. یکی اینکه ببینیم چند بار با آگهی‌دهنده از سوی کاربران تماس گرفته شده است. شاید این تماس‌ها به عقد قرارداد و انجام معامله منتهی نشده باشد اما به هرحال مشخص می‌کند چه حجمی از بازدیدکننده‌ها برای اقدام به خرید تصمیم جدی‌تری دارند.

بر اساس آمار اسفند 1399، در هر آگهی فروش و اجاره آپارتمان روزانه به طور متوسط 12 بار روی دکمه تماس با آگهی‌دهنده کلیک می‌شود. تعداد کلیک روی این دکمه معیار خوبی از عملکرد آگهی است و اینکه چقدر ممکن است به معامله منجر شود. این رقم در مورد تهران و کلانشهر‌ها بیشتر است. در آگهی‌های آپارتمان مسکونی تهران به طور میانگین روزانه 14 بار و در آگهی‌های کلانشهرها (به غیر از تهران) روزانه 18 بار روی دکمه تماس در هر آگهی کلیک می‌شود.

با توجه به اینکه قیمت‌ها روی آگهی‌ها درج شده می‌توانیم با اطمینان بگوییم این تماس‌ها اغلب از سوی خریداران واقعی و برای بازدید ملک مورد نظر است و نه صرفا برای استعلام قیمت. شاخص دیگری که برای رسیدن به نتیجه مشخص می‌توانیم بررسی کنیم، متوسط فاصله زمانی بین انتشار تا برداشتن آگهی است. این عدد مشخص می‌کند که به طور متوسط انجام یک معامله با کمک دیوار چند روز طول می‌کشد.

برای فروش آپارتمان این عدد حدودا 6 روز است و برای اجاره آپارتمان کار حدودا یک روز سریع‌تر انجام می‌شود. در واقع این‌طور می‌توانیم نتیجه‌گیری کنیم که ثبت آگهی املاک روی دیوار با توجه به ماحصلی که برای فروشندگان دارد اقدام مقرون‌به‌صرفه و عاقلانه‌ای است.

local_offerبرچسب‌ها:
مردم نگران ثبت واحدهای مسکونی خود در سامانه املاک نباشند

مردم نگران ثبت واحدهای مسکونی خود در سامانه املاک نباشند

وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم نگران ثبت واحدهای مسکونی خود در سامانه املاک و اسکان نباشند.

TejaratNews.com/
فرصت دو ماهه برای ثبت اطلاعات ملکی در سامانه املاک

فرصت دو ماهه برای ثبت اطلاعات ملکی در سامانه املاک

بر اساس اصلاحیه ماده 54 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 5 آذرماه 1399 مجلس، مبنای دریافت خدمات دولتی از قبیل یارانه، افتتاح حساب بانکی، پلاک خودرو، انشعابات خانگی، گذرنامه و بسیاری دیگر از خدمات، ثب...

Bartarinha.ir/
تمام املاک باید در سامانه ثبت شوند

تمام املاک باید در سامانه ثبت شوند

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، تمامی سرپرستان خانوار از تاریخ 19 فروردین ماه به مدت دو ماه فرصت دارند املاک تحت تملک خود را در سامانه املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir ثبت کنند.

TejaratNews.com/

الزام ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه ملی املاک؛ از امروز

راه‌اندازی سامانه ملی املاک برای کنترل قیمت مسکن

سامانه ملی املاک راه‌اندازی شد

جریمه ثبت غیرواقعی مشخصات در سامانه املاک

راهنمای ثبت اطلاعات در سامانه املاک

چشم انداز بازار املاک و مستغلات 1400

چشم انداز بازار املاک و مستغلات 1400

قیمت متوسط زمین در شهر تهران به محدوده 43 میلیون تومان رسیده و پیش بینی می‌گردد ثبات و حتی کاهش قیمت تا محدوده 25 الی 30 میلیون تومان نیز پیش رو داشته باشیم. در بخش‌های دیگر حوزه املاک از جمله آپارتما...

BourseNews.ir/
وضعیت عجیب املاک تجاری و اداری در تهران/ قیمت‌ها 30 درصد کاهش یافت

وضعیت عجیب املاک تجاری و اداری در تهران/ قیمت‌ها 30 درصد کاهش یافت

در سنوات گذشته معمولا بازار املاک تجاری و اداری همواره مشتریان خاص خود را داشته اما سال 99 و تعطیلی بسیاری از اصناف تحت تاثیر شیوع کرونا، سبب شد تا اعضای صنوف مختلف فعالیت اقتصادی خود را به حداقل برسا...

TejaratNews.com/
سایت دیوار با «زونکن» خدمات ویژه‌ای به بخش املاک اضافه کرده است

سایت دیوار با «زونکن» خدمات ویژه‌ای به بخش املاک اضافه کرده است

پل ارتباطی میان مشاوران املاک و آگهی‌دهندگان شخصی.

Bartarinha.ir/
بهترین زمان برای ثبت آگهی در دیوار چه ساعتی است؟

بهترین زمان برای ثبت آگهی در دیوار چه ساعتی است؟

آیا در دوران شیوع کرونا واقعا کسب و کارهای آنلاین رونق گرفته‌اند؟ یک راه میانبر برای رسیدن به پاسخ این پرسش این است که ببینیم آیا میزان مراوده و تعامل بخش پشتیبانی پلتفرم‌ها و سایت‌های خرید و فروش آنل...

Bartarinha.ir/
آگهی‌های دیوار فروشگاه‌ها؛ بالای 190هزار کالا!

آگهی‌های دیوار فروشگاه‌ها؛ بالای 190هزار کالا!

کسب‌وکاری شسته رفته در دیوار فروشگاه‌ها؛ 21 هزار فروشنده آنلاین شدند.

Bartarinha.ir/
‏آگهی استخدام نیم قرن پیش

‏آگهی استخدام نیم قرن پیش

تصویری از یک آگهی استخدام قدیمی در فضای مجازی منتشر شد که هوش از سر همه برده بود. در بهمن ماه نیم قرن پیش کارگری ساده می‌خواستند با بیمه و اضافه‌کاری و سود سهام کارخانه و وام مسکن و... .

Bartarinha.ir/
یک هفته با صنایع بورسی رودخانه‌ای در ولز پر از شیر شد چرا یارانه رمضان کم واریز شد؟ حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه قیمت خودرو امروز 26 فروردین 1400 اقدام غیرمنتظره هیوندای در معرفی کانسپت جدید احتمال حذف محدودیت خرید سهام از سوی کارگزاری‌ها و پرسنل آنها هدایت نقدینگی به بخش تولید و تامین مواد اولیه از مسیر بورس خرمای رطب 11.5 هزار تومانی چگونه 35 هزار تومان به مردم فروخته می‌شود؟ فورد ماستنگ پرفروش‌ترین خودروی اسپرت دنیا شد منابع ارزی ایران 115میلیارد دلار اعلام شد توزیع 922 تن مرغ در تهران قیمت دلار امروز پنجشنبه 26 فروردین 1400/ شاخص ارزی به کانال 23 هزار تومان رسید "غپاذر" از سهامداران دعوت کرد صادرات تخم‌مرغ آزاد می‌شود / شرط عجیب دولت برای آزادسازی صادرات فریب سود کلان بانک‌ها را نخورید در مجمع "ونیکی" 320 ریال تقسیم شد سود 1900ریالی نصیب سهامداران "شوینده" قیمت خرما به بسته‌ای 50هزار تومان رسید رمزارزهای با ریسک کم در بازار کریپتو رکورد منفی دیگری برای بورس به ثبت رسید تحلیل تکنیکال شاخص کل، صعود یا سقوط؟ بازار رمزارز‌ها برای همیشه صعودی باقی نخواهد ماند! کاهش 25 درصدی ارزش معاملات بورس مازندران کرونا و مرخصی‌های اجباری بدون حقوق! قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی 1400/1/26 صعود بی‌سابقه بیت‌کوین ممنوعیت رمزارز مانند خاموش کردن اینترنت است پذیرش "وسرمد" در فرابورس راه‌اندازی خط تولید کاشی و سرامیک در "کصدف" قیمت انواع خودرو تا پیش از امروز 26 فروردین 1400 شرکت‌های سهام عدالت به عنوان بال‌های توسعه اقتصادی استان‌ها عمل کنند قیمت میوه‌های نوبرانه اعلام شد آیا شوینده برنامه‌ای برای افزایش سرمایه دارد؟/ عرضه اولیه مروارید هامون و آلی شیمی قم به کجا رسید؟ کاهش شتاب افت شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت زنگ خطر یک وابستگی خطرناک پیش‌بینی قیمت طلا امروز 26 فروردین 1400 پیش‌بینی قیمت دلار امروز 26 فروردین 1400 آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 26 فروردین 1400 آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 26 فروردین چقدر بود؟ قطعه‌بندی گوشت مرغ رفع ممنوعیت شد حذف تعدادی از موانع توسعه در بازار سرمایه دستورالعمل صدور مجوز فعالیت استخراج رمزارزها آخربن وضعیت نان آوران این روزها رو ببینید!‌ واکنش ريیس کل بانک مرکزی به اظهارات نوبخت در صورت موافقت شورای عالی بورس محقق می شود؛ حذف محدودیت خرید شرکت های کارگزاری ها و پرسنل آنها توضیحات اینستاگرامی واعظی در مورد ستاد کرونا عرضه توکن سهام شرکت تسلا در صرافی بایننس خودروی سیتروين C5 X معرفی شد مجوز انتشار اوراق اجاره شرکت صبا تامین صادر شد

در حال بارگیری...