ظهور سه سرباز سفید | بورس صعودی می ماند؟

ظهور سه سرباز سفید | بورس صعودی می ماند؟

امروز 2 تیر 1400 شاهد یک رشد و جهش خوب در شاخص کل بودیم و سرانجام دوباره این شاخص کانال 1.2 میلیون واحدی را با قدرت پس گرفت. پرسش این است که آیا بورس همچنان صعودی خواهد ماند و شاخص کل روند مثبت خود را تا کجا ادامه خواهد داد؟

به گزارش نبض بورس، بازار امروز 2 تیر 1400 را خوب شروع کرد و هر چقدر که زمان بازار می‌گذشت میل خریداران به خرید بیشتر می‌شد و در میانه‌های بازار فشار خرید بطور محسوسی بر فروشندگان بازار غلبه کرد تا اینکه در نهایت با معامله بیش از 10 همت و پایانی 2.2 درصد مثبت آخر هفته خوبی را رقم بزند.
ارزش کل معاملات خرد بازار در حدود 7 همت (هزار میلیارد تومان) بود که در حدود 365 میلیارد تومان پول حقیقی وارد بازار شد که اتفاق مثبتی برای بازار محسوب می‌شود.

تحلیل تکنیکال شاخص کل | ظهور سه سرباز سفید
 

شاخص کل درون یک ساختار اصلاحی بصورت WXY در حال اصلاح بود که نهایتا اصلاح قیمتی آن در محدوده 1.1 میلیون واحد تکمیل شده است؛ و از همین محدوده موفق به برگشت شده است و به نظر می‌رسد که در گام اول شاخص کل تا محدوده فیبوی 0.23 اصلاح اخیر بر روی 1.33 میلیون واحد که همزمان با سقف کانال صعودی چند ماه گذشته هم پوشانی دارد، رشد کند.
در ادامه جزيیات بیشتری از شاخص کل در نمایی نزدیک‌تر ارايه می‌شود:

 

اگر به بررسی اتفاقات اخیر شاخص کل از نمایی نزدیک‌تر بپردازیم متوجه می‌شویم که در چند ماه اخیر شاخص کل درون یک کانال صعودی چند ماهه با شیب کم در حال رشد بوده است که هر بار به سقف یا کف کانال می‌رسیده است با واکنش منفی و مثبت به آن همراه بوده است. اکنون نیز به نظر می‌رسد که شاخص هدف 1.33 میلیون واحدی را روی فیبوی 0.23 اصلاح اخیر در سر دارد.

اما باید در کنار آن به چند نکته کلیدی اشاره کرد که از جمله آن رصد RSI 14 روزه شاخص کل می‌باشد که از شروع ریزش‌های بورس در سال گذشته دو بار تا محدوده 70 درصد رشد کرده و هر بار که به این سطح رسیده بازار به آن واکنش منفی نشان داده است.

امروز نیز دوباره RSI به این سطح بحرانی رسیده است و ممکن است که واکنش اولیه بازار به آن منفی باشد، اما امید آن هم می‌رود که با عبور از این سطح با یک بازار گاوی در چند هفته آینده روبرو باشیم. نکته دیگر ظهور سه کندل متوالی مثبت در بازار است که به عنوان سه سرباز سفید مشهور است امید‌ها به بازار صعودی در آینده را بالا می‌برد.

تحلیل تکنیکال شاخص کل هموزن | مقاومت جدی بر سر راه صعود بیشتر کجاست؟

شاخص کل هم وزن (میانگین ساده قیمت تمامی سهام بازار بدون در نظر گرفتن وزن آنها) که تا حدود زیادی نمایانگر رفتار سهام کوچک بازار است در چند ماه اخیر به علت نبود تقاضا برای آن‌ها قفل در صف فروش بوده اند تا اینکه اخیرا با تمهیداتی که نهاد بازار برای آن‌ها در نظر گرفت به این صورت که اجازه باز شدن دامنه نوسان به تدریج به آن‌ها داده شد تا در نهایت در چند هفته گذشته قیمت خود را اصلاح کنند و در قیمت جدید و پایین‌تر عموما بتوانند معاملات متعادل و روانی را تجربه کنند.
امروز شاخص کل هم وزن توانست با رشد 3,686 واحدی به سطح 376,873 واحدی برسد و رشدی در حدود 1 درصدی را ثبت کند.

شاخص کل هم وزن در موقعیت مناسبی قرار دارد بطوری که اندکی بالا‌تر از کف قبلی در پاییز سال گذشته موفق شد واکنش خوبی از خود نشان دهد و روند جدید را آغاز کند. شاخص کل هم وزن در ادامه مسیر خود مقاومت منحنی میانگین وزنی 40 روزه را پیش روی خود دارد که می‌تواند بطور جدی بر سر راه شاخص کل هم وزن قرار گیرد، اما در صورت عبور از این محدوده آنگاه می‌توان گفت که شاخص تا محدوده فیبوی 0.23 اصلاح اخیر در شاخص 405,310 واحد که همزمان با خط روند نزولی هم پوشانی دارد، مقاومت جدی را پیش روی خود ندارد و می‌تواند بازدهی 7.5 درصدی را به ثبت برساند.
حد ضرر سناریوی فوق بر روی کف قبلی در 364,645 واحدی قرار دارد. پس می‌شود نتیجه گرفت نسبت R/R آن در موقعیت مناسبی قرار دارد.

 
 
پیش‎‌بینی بورس 30 خرداد 1400 / بازار فردا بعد از نتیجه انتخابات چه رفتاری خواهد داشت؟

پیش‎‌بینی بورس 30 خرداد 1400 / بازار فردا بعد از نتیجه انتخابات چه...

کارشناسان بازار سرمایه تحرکات اصلی بورس را به بعد از به سر کار آمدن کاندید منتخب موکول کرده‌اند و بر این نظر هستند که تا زمانی که برنامه‌های اقتصادی دولت جدید مشخص نشود شاهد اثرگذاری و تغییرات قابل تو...

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400

هر چند امروز بورس کار خود را با سبزپوشی شاخص ساز‌ها و رشد شاخص کل آغاز کرد، اما رفته رفته فشار فروش بر خرید غلبه کرد و در نهایت شاخص کل تنها با 1690 واحد افزایش به کار خود پایان داد. بورس فردا چگونه خ...

NabzeBourse.ir/

تحلیل تکنیکال و بنیادی یک نماد خودرویی | خودرو به مسیر صعودی باز خواهد گشت؟

افت ناچیز شاخص کل بورس در این هفته / کدام نمادها بیشترین بازدهی هفتگی را داشتند؟

افت ناچیز شاخص کل بورس در این هفته / کدام نمادها بیشترین بازدهی هف...

در پایان هفته معاملاتی منتهی به 26 خرداد 1400، شاخص کل بورس تهران نزدیک 0٫4 درصد و شاخص کل هم‌وزن 2٫7 درصد افت کردند.

TejaratNews.com/
پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 2 تیر 1400

امروز 1 تیر 1400 بورس بعد از مدت‌ها یک روز سبز را به خود دید و ارزش معاملات به شکل قابل توجهی رشد کرد و از 7 هزار میلیارد تومان عبور کرد. بورس فردا سبز خواهد بود؟

NabzeBourse.ir/

پیش بینی بورس فردا یکشنبه 20 تیر 1400 | اصلاح بورس در پیش است؟

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 7 تیر 1400 | بورس قرمزپوش می شود؟

پیش بینی بورس فردا شنبه 12 تیر 1400 | پالایشی ها صعود خواهند کرد؟

تحلیل تکنیکال و بنیادی یک نماد عرضه اولیه/ وسپهر تا آخر تابستان 1400 چه روندی را طی خواهد کرد؟

تحلیل تکنیکال و بنیادی یک نماد عرضه اولیه/ وسپهر تا آخر تابستان 14...

وسپهر بعد از اینکه پارسال در همین حوالی قیمتی عرضه اولیه شد رشد در حدود 100 درصد را ثبت کرد و بعد از آن وارد فاز نزولی شده و تا قیمت‌های عرضه اولیه دوباره اصلاح کرد. روند قیمتی این سهم تا آخر تابستان ...

NabzeBourse.ir/

تحلیل تکنیکال و بنیادی یک پتروشیمی | اهداف قیمتی بوعلی کجاست؟

پیش بینی بورس فردا یکشنبه 30 خرداد 1400 | بازار صعودی می‌ماند؟

پیش بینی بورس فردا یکشنبه 30 خرداد 1400 | بازار صعودی می‌ماند؟

امروز 29 خرداد 1400 یکی دیگر از ابهامات مهم از سر راه بورس برداشته شد و ريیس جمهور چهار سال آینده مشخص شد. امروز شاخص‌ها با سبزپوشی به ریاست جمهوری ريیسی خوش آمد گفتند. فردا هم بورس سبزپوش می‌ماند؟

NabzeBourse.ir/
تحلیل تکنیکال و بنیادی یک صندوق دولتی | مقاومت مهم بر سر راه پالایشی یکم چیست؟

تحلیل تکنیکال و بنیادی یک صندوق دولتی | مقاومت مهم بر سر راه پالای...

صندوق پالایش روز گذشته را از صفر تابلو آغاز کرد و به مرور معاملات بهتری را در بازار تجربه کرد و با اقبال خوبی که به سمت سهام پالایشی بازار شد صندوق پالایش هم بهتر از روز‌های قبل معامله شد. روند قیمتی ...

NabzeBourse.ir/
حاشیه‌های بورس 25 اردیبهشت / رشد ناچیز شاخص کل در اولین روز هفته

حاشیه‌های بورس 25 اردیبهشت / رشد ناچیز شاخص کل در اولین روز هفته

شاخص کل بورس امروز با رشد 0٫47 درصدی تحت تاثیر تغییر دامنه نوسان و افزایش قیمت دلار به کار خود پایان داد.

TejaratNews.com/
تحلیل تکنیکال یک پتروشیمی | تدارک شگویا برای یک صعود قدرتمند + فیلم

تحلیل تکنیکال یک پتروشیمی | تدارک شگویا برای یک صعود قدرتمند + فیل...

شگویا که در مورخه 25 خرداد ماه سال جاری مجمع خود را برگزار و به ازای هر سهم 780 ریال سود معادل 90 درصد تقسیم کرد. این نماد که مورد توجه بازار می‌باشد در روز‌های آینده بورس چه روندی را طی خواهد نمود.

NabzeBourse.ir/
تحلیل تکنیکال و بنیادی نماد دارویی | احتیاط در ورود به برکت

تحلیل تکنیکال و بنیادی نماد دارویی | احتیاط در ورود به برکت

رفتار قیمتی برکت این روز‌ها بخاطر هیجان واکسن بر روی تابلو اصلا تناسبی با سود شرکت ندارد. اکنون سهم در نزدیکی سقف قیمتی خود در 4500 تومان است و از نظر نموداری هم R/R سهم اصلا جذاب نیست و باید بسیار مح...

NabzeBourse.ir/
ماینرهای فراری از چین در راه ایران! اقدامات لازم را برای کنترل بازار و مقابله با گرانفروشی‌ها پیگیری شود اجرای مزایده 6 هزار محدوده معدنی تکمیل می‌شود آب کدام مشترکان جیره‌بندی می‌شود؟ سلطان سیمان هم پیدا شد! 349 میلیون دلار در سامانه نیما عرضه شد افزایش سرمایه 50 درصدی نماد دارویی | دابور سرمایه خود را به چقدر رساند؟ سهام عدالت امروز 4 مرداد چقدر شد؟ تحلیل تکنیکال و بنیادی غگل | سودای قیمت 500 تومانی! کشف 2480 دستگاه ماینر غیرمجاز در آبیک اخبار بورس فردا سه شنبه 5 مرداد | فرآیند انتقال نماد ذوب از فرابورس به بورس پرش دوباره مرغ به سکوی 40 هزارتومانی! رمزارز‌ها به مدار رشد بازگشتند محدودیت اینترنت چه بلایی بر سر اقتصاد می‌آورد؟ پاداش 2میلیاردی برای هیيت مدیره یک بانک رسوب 3.5 میلیارد دلار نهاده‌ دامی در گمرک + جدول موج‌ جدید خاموشی‌ها در راه است؟ حال خوب دارویی ها از خبر حذف ارز ترجیحی سهامداران نگران آینده بورس در دولت جدید نباشند | روند مثبت بازدهی بازار سرمایه تداوم دارد خدمت رسانی به حوزه سلامت از افتخارات بانک رفاه است سقف تسهیلات طرح "جهش مهر سلامت" افزایش یافت پیش‌بینی بورس مرداد 1400/ بحران خشکسالی چه تاثیری بر صنایع بورسی می‌گذارد؟ سایت آمازون پرداخت با بیت کوین را آغاز می کند ارز دیجیتال ریف فایننس (Reef Finance) چیست؟ کاهش 2.5 درصدی ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی مدیرعامل توانیر درباره واردات ماینرهای چینی هشدار داد مخالف عرضه سیمان در بورس بودیم!! نرخ فروش رب گوجه فرنگی "غشهداب" بالا رفت "دابور" به افزایش سرمایه 50 درصدی رسید تقسیم سود 220 تومانی در مجمع "لبوتان" برگزاری مجمع "کنور" در 8 روز آینده راه‌حل عاجل بحران‌های اقتصادی "شغدیر" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت آمازون هم به جمع بیت کوینی‌ها پیوست منتظر موج جدید خاموشی‌ها باشید آخرین اخبار از قطعی برق پاساژ علاءالدین قطعی برق اصفهان مربوط به شبکه سراسری است کشمکش بر سر عرضه سیمان در بورس / قیمت‌های نجومی و سود دلالان علت تجمع امروز در خیابان جمهوری چه بود؟ (فیلم) یارانه یک میلیونی هر ایرانی به خودروسازان! مردم نمی‌توانند بیشتر از نیم کیلو میوه بخرند! آغاز پذیره‌نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه پیشرفت اصلاح خط ریخته‌گری یک مجتمع فولاد سبا «وبصادر» از بالای برج سپهر خبر خوش درآمدزایی به سهامداران داد خرید 83 درصد حقیقی‌ها اعمال محدودیت در فعالیت رمز ارزها تا پایان دوران گرمای هوا رشد 11 درصدی حجم معاملات بورس کالا در تیر ماه توضیحات بانک دی در خصوص بازگشایی نماد در بورس رنج معاملات سودده در فولاد آیفکس سبزپوش از تعطیلات بازگشت

در حال بارگیری...