چه خبر از بزرگان بورس؟ | یک بانک بورسی برای سهامدارانش گل کاشت | روز خوب «شفا» با رکورد متفاوت

چه خبر از بزرگان بورس؟ | یک بانک بورسی برای سهامدارانش گل کاشت | روز خوب «شفا» با رکورد متفاوت

روز منفی شاخص‌های بورسی با تداوم نوسان نماگر کل در کانال 1.3 همراه بود. در این میان، گروه دارویی‌های بازار، روز خوبی را سپری کردند.

روز منفی شاخص‌های بورسی با تداوم نوسان نماگر کل در کانال 1.3 همراه بود. در این میان، گروه دارویی‌های بازار، روز خوبی را سپری کردند.

به گزارش نبض بورس؛ در شرایطی که روز گذشته شاهد افزایش معنادار شاخص کل بورس بودیم، امروز با وجود شروع مثبت شاخص کل، در نهایت افت 414 واحدی نماگر بازار را نظاره گر بویدم.

در این روزها، بزرگانی همچون فملی و شستا، پرچم داران قرمزپوش شدن شاخص کل بودند و در طرف مقابل نیز کگل، ومعادن و نوری، سعی در جلوگیری از افت بیشتر شاخص را داشتند.  در نهایت نیز ارزش معاملات بورس به رقم 6 هزار و 700 میلیارد تومان رسید.

اما بزرگان بورس امروز چه روندی را سپری کردند؟


1. در معاملات امروز بورس، همانگونه که اشاره شد، کگل نماد متعلق به معدنی و صنعتی گل گهر با ثبت 2117 واحد رشد، بیشترین تاثیر را جلوگیری از کاهش بیشتر شاخص کل بورس داشت.  این نماد معدنی با حجم معاملات 47 میلیونی در نهایت افزایش 4.6 درصدی را برای هر سهم خود به ثبت رساند و بهای هر سهم به رقم 1909 تومان رسید.

2. اما اولین نماد منفی و تاثیرگذار بازار امروز، فملی بود. صنایع ملی مس ایران در شرایطی به سهامدارانش خبر افزایش سودهی 116 درصدی در پایان سال گذشته را نسبت به سال 98 داده است که در معاملات امروز با حجم معاملات 66 میلیونی، در نهایت افت 1.92 را برای هر سهم خود به ثبت رساند.

3.دی، نماد بانکی که برای سهامدارانش نوید بخش بود. بانک دی با نماد دی امروز پس از حدود 4 ماه که بسته بود بازگشایی شد و در آغاز، مثبت 30 درصد بازدهی برای سهامش را به نمایش گذاشت و در نهایت در شرایطی که تا چند روز دیگر یعنی 31 تیرماه مجمع این بانک برگزار می‌شود، با صف فروش فعالیت امروز خود را به پایان رساند. خاطر نشان می‌گردد بهای هر سهم بانک دی در پایان معاملات امروز با افزایش 26.3 درصد به رقم 1167 ریال رسید.

4.وخارزم؛ نمادی که پس از شش روز سودهی، امروز با صف فروش و نوسانات شدید مواجه شد. سهامدارن سرمایه گذاری خوارزمی در پایان معاملات امروز، افت 4.13 درصدی ارزش هر سهم خود را نظاره گر بودند.

5. ذوب آهن اصفهان با نماد ذوب امروز روند منفی را داشت و در نهایت به دلیل برگزاری مجمع سالانه خود، متوقف شد.

6.دارایکم به افت بیش از یک درصدی بسنده کرد. در شرایطی که روز گذشته دارندگان سهام صندوق واسطه گری مالی یکم شاهد رشد 1.02 درصدی ارزش هر واحد از این صندوف بودند، امروز کاهش 137 تومان ارزش هر واحد آن را شاهد بودند.

7. روز خوب «شفا» با رکورد متفاوت همراه بود. این نماد امروز تقریبا 8 برابر حجم میانگین ماهانه خود معامله شد و در مجموع در روزی که دارویی‌ها شرایط خوبی داشتند، برای سهامدارانش افزایش حدود 5 درصدی قیمت هر سهم خود را به ثبت رساند.

8. همانگونه که اشاره شد، امروز برای گروه دارویی، شرایط خوبی بود، اما سوپر سهم این گروه یعنی برکت، نتوانست هم پای سایرین روند مثبت را داشته باشد. برکت در بازار امروز با حجم معاملاتی 43 میلیون روند منفی داشت و در نهایت افت 1.82 درصدی را به ثبت رساند.

بیشتر بخوانید:

  • اخبار بورس فردا چهارشنبه 23 تیر
  • دخانیات هم بورسی می شود!
  • پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 23 تیر 1400
  • در مجمع غسالم چه گذشت؟ 
  • عملکرد یک نماد عرضه اولیه شده در خردادماه
  • خبر مهم برای سهامداران دی
  • حگردش کی بازگشایی می شود؟

 

لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه

لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه

یک کارشناس بازار سرمایه یکی از سیاست‌های اصلی و اهداف متولیان بازار سرمایه را افزایش عمق این بازار است، گفت: یکی از مهمترین راهکارها، افزایش سرعت عرضه‌های اولیه و ورود شرکت‌ها به بازار است.

FarsNews.ir/
سهامداران برکت بخوانند(30شهریور) / ادامه افت برکت، برای پنجمین روز متوالی

سهامداران برکت بخوانند(30شهریور) / ادامه افت برکت، برای پنجمین روز...

امروز گروه دارویی برکت با افت 4.7درصدی، قیمت 35,160ریال را رقم زد.

EghtesadOnline.com/
بیش واکنشی بازار سرمایه به ابهامات

بیش واکنشی بازار سرمایه به ابهامات

بازار سرمایه ما دچار بیش واکنشی شده و این میزان اصلاح در بازار سرمایه، آن هم در شرایطی که در بازارهای موازی اصلاحی انجام نشده، منطقی نیست.

BourseNews.ir/
سرمایه‌گذاری مستقیم؛ آفت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری مستقیم؛ آفت بازار سرمایه

یک کارشناس بورس به بررسی تغییر دستورالعمل عرضه‌های اولیه و تحلیل مزیت‌های این روش پرداخت.

FarsNews.ir/
طرح تامین مالی مسکن روی میز بازار سرمایه

طرح تامین مالی مسکن روی میز بازار سرمایه

محمودزاده گفت: طرح تامین مالی پروژه‌های دولت در حوزه مسکن در بازار سرمایه در حال بررسی‌ است.

YJC.news/
سهامداران بانک دی بخوانند / تراز مالی «دی» 50 درصد منفی شد

سهامداران بانک دی بخوانند / تراز مالی «دی» 50 درصد منفی شد

در گزارش مالی مرداد ماه، بانک دی از محل سود تسهیلات 270 میلیارد تومان درآمد داشته است اما در مرداد تراز منفی 51 درصد را ثبت کرده است.

TejaratNews.com/
بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه / کدام گروه‌ها ظرفیت بالای رشد دارند؟

بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه / کدام گروه‌ها ظرفیت بالای رشد...

کارشناسان بازار سهام در پیش‌بینی هفتگی بازار سرمایه درباره روند بازار هفته آینده بر چه نظری هستند و کدام گروه‌ها را پیش‌رو می‌دانند؟

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ بازار سرمایه وارد فاز نزولی شده است؟

بورس در هفته‌ای که گذشت/ بازار سرمایه وارد فاز نزولی شده است؟

بازار سرمایه در هفته سوم شهریور پس از 12 هفته رشد، بالاخره نزولی شد تا روند خروج پول حقیقی از بازار سرمایه روند تندتری به خود ببیند.

FarsNews.ir/
آیا قوانین بازارگردانی به بورس کمک می‌کند؟/ حراج نمادهای بازار سرمایه با درخواست بازارگردان

آیا قوانین بازارگردانی به بورس کمک می‌کند؟/ حراج نمادهای بازار سرم...

تغییر در دستورالعمل بازارگردانی می تواند به رشد و تعادل بیشتر بورس کمک قابل توجهی کند، اما همین تغییرات هم در صورتی که به درستی اجرا نشود، نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

FarsNews.ir/
رشد 21 هزار واحدی شاخص بورس/ بازار سرمایه به روند منفی خود پایان داد!

رشد 21 هزار واحدی شاخص بورس/ بازار سرمایه به روند منفی خود پایان د...

در جریان معاملات امروز، شاخص کل بورس با رشد 21 هزار و 730 واحد، روی پله یک میلیون و 496 هزار واحد قرار گرفت.

YJC.news/
سهامداران «برکت» بخوانند(23شهریور) / برکت پس از چهار روز متوالی افت، سبز‌پوش شد

سهامداران «برکت» بخوانند(23شهریور) / برکت پس از چهار روز متوالی اف...

سهام گروه دارویی برکت در پایان معاملات امروز با 4.8درصد رشد، عدد 42,220ریال را به عنوان قیمت پایانی ثبت کرد.

EghtesadOnline.com/
بهبود خدمات دهی در بازار سرمایه با ایجاد رقابت بین شرکت‌های سپرده گذاری

بهبود خدمات دهی در بازار سرمایه با ایجاد رقابت بین شرکت‌های سپرده ...

دهقان دهنوی گفت: اجرای دستورالعمل اعطای مجوز سپرده‌گذاری و ایجاد رقابت بین شرکت‌های سپرده گذاری، بهبود روند خدمات دهی در بازار سرمایه را به همراه می‌آورد.

YJC.news/
بررسی ابعاد دومین روز سیاه بورس در سال 1400/ سهام‌داران حقیقی از بازار سرمایه دل‌زده شدند؟

بررسی ابعاد دومین روز سیاه بورس در سال 1400/ سهام‌داران حقیقی از ب...

بازار سرمایه در بیست و یکمین روز از شهریور ماه بدترین سقوط در شاخص کل هم‌وزن را تجربه کرد تا سهامداران حقیقی نیز از روند خروج از بورس را در پیش بگیرند.

FarsNews.ir/
فعالان بازار سرمایه پیگیرحذف قیمت‌گذاری دستوری

فعالان بازار سرمایه پیگیرحذف قیمت‌گذاری دستوری

گروهی از فعالان بازار سرمایه در نامه‌ای به ريیس جمهور خواستار حذف قیمت‌گذاری دستوری شدند.

Irinn.ir/
بازار سرمایه حرفه ای تر می شود

بازار سرمایه حرفه ای تر می شود

مدیرعامل فرابورس ایران با بیان مزیت‌های اصلاحات دستورالعمل عرضه‌های اولیه توسط سازمان بورس، اظهار داشت: با استفاده از روش جدید برای عرضه‌های اولیه سهام شرکت‌های...

EghtesadOnline.com/
ساعت کاری بانک‌ها در نیمه دوم سال قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/7/1 آغاز فروش فوق‌العاده رانا پلاس + قیمت و جزيیات نرخ فروش کپسول های "دکپسول" افزایش یافت همه چراغ‌های بورس قرمز شدند! دلار گران شد افزایش سرمایه 3 نماد بورسی پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال " لکما "برنده استعلاق قیمت خرید 100 عدد راک پیام اضطراری سهامداران "وسدید" به اژه‌ایی عرضه های اولیه در روزهای سرخی بازار لبنان پول سوخت ایران را می‌دهد؟ واردات واکسن کرونا به بیش از 65 میلیون دز رسید سخنگوی صنعت برق: فیش‌ها را قسطی می‌کنیم! قیمت مسکن در منطقه 4 تهران سهمیه بنزین مهر ماه واریز شد / چه کسانی 500 لیتر بنزین گرفتند؟ با 5 دهه تورم دو رقمی در دنیا نظیر نداریم! نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد نامه آملی‌لاریجانی به جنتی درباره واردات خودرو توضیح درباره فیلم پرواز هواپیمای ایلوشین به عراق مجموع واکسن‌های وارداتی از مرز 60 میلیون دز عبور کرد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب شد با فیلترشکن ببینید 1400/06/31 عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما اتاق بازرگانی نباید آمار فروش نفت به چین را منتشر می‌کرد! بررسی تمدید مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا خبر جدید از تمدید ثبت‌نام در سامانه اسکان و املاک عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما زمان و جزيیات طرح جدید فروش فوری رانا پلاس با سقف پانوراما گران‌ترین تلویزیون بازار 212میلیون قیمت خورد اعلام نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش تارا موضع کانون سردفتران درباره بخشنامه جدید ثبت لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه نوسان قیمت طلا و سکه ادامه دارد؟ / تاثیرات طولانی شدن مذاکرات در بازار رکود در بازار خودرو / کاهش قیمت همه خودروها تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟ دستور بررسی مجدد محدودیت تراکنش‌های کارت به کارت قیمت گوشت در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) دستور بررسی دوباره محدودیت کارت به کارت نیم تن گوشت اسب غیرمجاز در تهران معدوم شد کاهش 5 تا 10درصدی قیمت همه خودروها تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 روز تورم ایران شش برابر تورم عراق! مخالفت شورای نگهبان با واردات خودرو/ مصوبه به مجلس برگشت آخرین اخبار از مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن روز پرصعود و نزول برای بورس ادامه ابهام‌ها و اختلاف‌ها در مورد برگ سبز خودرو واریز وام ضروری بازنشستگان کشوری تا ظهر فردا

در حال بارگیری...