کاهش قیمت سکه و طلا در آستانه انتخابات

کاهش قیمت سکه و طلا در آستانه انتخابات

به گفته نايب‌ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، در هفته گذشته نوسانات محدود قیمت اونس جهانی و نرخ ارز در داخل و کاهش طبیعی تقاضا در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری، باعث کاهش قیمت سکه و طلا شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد کشتی‌آرای، با بیان اینکه در هفته‌ای که گذشت، قیمت اونس جهانی مثبت و منفی دلار در نوسان بوده است و از 1894 دلار تا 1884 دلار نوسان داشته است. به نوعی در بازارهای جهانی برخلاف‌های گذشته که نوسان زیادی داشت، در هفته‌ای که گذشت ثبات نسبی قیمت اونس طلا وجود وجود داشته است.

نايب‌ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با تغییرات نرخ ارز در این هفته به عنوان عامل تاثیرگذار داخلی بر قیمت‌ سکه و طلا نیز گفت: نرخ ارز هم در داخل نوسان 100 تومانی داشته و هر دلار آمریکا از 23 هزار و 950 تومان تا 24 هزار و 50 تومان در نوسان بوده است. طبیعتا این دو عامل تاثیر چندانی در قیمت‌ها نداشته است اما در این هفته، شاهد اتفاقی جالب که هر چهار سال یکبار می‌افتد، بوده‌ایم.

وی افزود: باتوجه اینکه نگاه مردم به انتخابات است تا ببینند پیروز انتخابات کدام نامزد خواهد بود و سمت و سوی اقتصاد کشور به کدام جهت خواهد بود، دادوستدها به شدت کاهش پیدا کرده است؛ بنابراین در این هفته به دنبال کاهش تقاضا و دادوستدها، قیمت سکه و طلا با روند کاهشی همراه شد. این نگاه که تقاضاها منتظر نتیجه انتخابات باشد، همیشه وجود داشته است. در مجموع بازار، بازاری آرام بوده و پیش‌بینی می‌شود که هفته پیش‌رو نیز بازار به همین شکل پیش رود تا انتخابات برگزار و نتیجه آن مشخص شود.

این مقام صنفی ضمن اشاره به اینکه در طی این هفته، به سبب تقاضاهای محدود، حباب سکه تمام تغییر نکرده اما حباب نیم سکه، ربع سکه و سکه‌های یک گرمی کاهش حباب داشته، تاکید کرد: کاهش قیمت قطعات کوچک‌تر سکه (نیم سکه، ربع سکه و سکه‌های یک گرمی) ناشی از کاهش حباب آن‌ها بوده است که به سبب همان کاهش تقاضاها بوده است.

کاهش 150 هزار تومانی همه قطعات سکه

کشتی‌آرای در رابطه با تغییرات قیمت‌ها در طول هفته اخیر و آخرین قیمت‌های معاملاتی، گفت: در بازار این هفته، سکه تمام طرح جدید و طرح قدیم، نیم سکه و ربع سکه هریک 150 هزار تومان نسبت به ابتدای هفته کاهش قیمت داشته‌اند. بدین تربیت در آخرین معاملات پایان هفته هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید به 10 میلیون و 720 هزار تومان و هر قطعه سکه طرح قدیم به 10 میلیون و 600 هزار تومان رسیده‌اند. حباب سکه نیز در بین 120 تا 170 هزار تومان در نوسان بوده است.

نايب‌ريیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: نیم سکه نیز و ربع سکه نیز همانطور که اشاره شد با کاهش 150 هزار تومانی در پایان هفته به پنج میلیون و 850 هزار تومان و ربع سکه سه میلیون و 800 هزار تومان قیمت دارند. سکه‌های یک گرمی نیز با 50 هزار تومان کاهش قیمت در طول این هفته همراه شده و به دو میلیون و 300 هزار تومان رسیده است.

وی در ادامه توضیح در مورد قیمت سکه و طلا اعلام کرد: هر گرم طلای 18 عیار نیز در این مدت بین پنج تا 15 هزار تومان ارزان شده و یک میلیون و 74 هزار و 400 تومان تعیین قیمت شده است. هر مثقال طلا آب شده نیز چهار میلیون و 655 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. آخرین نرخی ثبت شده برای هر اونس جهانی همانطور که اشاره شد با 10 دلار کاهش به نسبت ابتدای هفته به 1884 دلار رسیده است.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار حوزه طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

اتفاق مهم در بازار/ سکه بیش از 500 هزار تومان گران شد

اتفاق مهم در بازار/ سکه بیش از 500 هزار تومان گران شد

رشد همزمان بهای طلا در بازارهای جهانی و همچنین قیمت دلار در بازار داخلی قیمت سکه را با افزایشی قابل توجه روبه‌رو کرد.

TejaratNews.com/
آرامش در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 3 دی 99

آرامش در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 3 دی 99

در معاملات روز سه‌شنبه قیمت طلا و سکه همزمان با نوسانات کمرنگ قیمت دلار، کاهش یافت. آخرین قیمت طلا و سکه تا پیش از امروز 3 دی 99 چقدر بود؟

TejaratNews.com/
ریسک معامله در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 16 آذر 99

ریسک معامله در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 16 آذر 9...

در معاملات روز شنبه هر قطعه سکه تمام طرح جدید 11 میلیون و 900 هزار تومان معامله شد. اما آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 16 آذر 99 چقدر بود؟

TejaratNews.com/
تعادل در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 4 آذر 99

تعادل در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 4 آذر 99

روز گذشته سکه به قیمت 11 میلیون و 750 هزار تومان رسید تا قیمت در بازار مسکوکات گرانبها در سومین روز از تعطیلات کرونایی نوسان چندانی نداشته باشد. اما آخرین قیمت طلا تا پ یش از امروز چقدر بود؟

TejaratNews.com/
کاهش تقاضا در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 27 آبان

کاهش تقاضا در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 27 آبان

در جریان معاملات روز گذشته هر سکه بهار آزادی با 12 میلیون و 250 هزار تومان داد و ستد شد. اما آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز چقدر بود؟

TejaratNews.com/
بازار سکه در انتظار آرامش / آخرین قیمت طلا تا پیش از شروع امروز 20 مهر

بازار سکه در انتظار آرامش / آخرین قیمت طلا تا پیش از شروع امروز 20...

در ادامه نوسانات افزایشی طلا، سکه که از ابتدای هفته گذشته روند صعودی به خود گرفته است روز شنبه 19 مهر ماه این سیر شدت بیشتری یافت. اما آخرین قیمت سکه و طلا تا پیش از امروز 20 مهر چقدر بود؟

TejaratNews.com/
وضعیت نااطمینانی در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 15 مهر

وضعیت نااطمینانی در بازار سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 15 ...

در سومین روز هفته، سکه در همان آغاز روز به کانال 14 میلیونی بازگشت. البته سکه‌بازان انتظار قیمت‌های بالاتری هم دارند. حالا باید دید قیمت‌ها امروز چه تغییری می‌کند، آیا قیمت طلا و سکه امروز روند افزایش...

TejaratNews.com/
بازار سکه روز چهارشنبه را چگونه آغاز می‌کند؟

بازار سکه روز چهارشنبه را چگونه آغاز می‌کند؟

در روزی که قیمت دلار افزایشی شد، سکه تمام بهار آزادی نیز رشد کرد. دیروز سکه تمام بهار آزادی 140 هزار تومان افزایش پیدا کرد و با عبور از دو کانال 7 میلیون و 200 و 7 میلیون و 300 هزار تومان به بهای 7 می...

TejaratNews.com/
بازار سکه باز شد

بازار سکه باز شد

بازار سکه باز شد

BourseNews.ir/
ترس و احتیاط مردم در معاملات بازار سکه

ترس و احتیاط مردم در معاملات بازار سکه

مسايل روانی مثل ترس از نگهداری طلا برای مردم پررنگ است بنابراین مردم در شرایط کنونی اقبالی به این بازار نشان نمی‌دهند و به همین دلیل تقاضای تازه‌ای وارد بازار نشده است و قیمت‌ها حباب ندارد.

TejaratNews.com/
تقاضای ارز اربعین چه تاثیری بر بازار سکه دارد؟

تقاضای ارز اربعین چه تاثیری بر بازار سکه دارد؟

یک تحلیلگر بازار سکه گفت: به دلیل ورود تقاضای جدید به بازار ارز به دلیل نزدیک شدن به ایام اربعین و سفر به عراق، قیمت ارز طی یک هفته گذشته دچار نوسان جزیی شده و افزایش یافته، در واقع افزایش نرخ ارز اثر...

TejaratNews.com/
مرتفع‌ترین هتل لوکس جهان گشایش یافت پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟ دلیل تجمع کارگران صنعت نفت چیست؟ / وزارت نفت چه می‌گوید؟ قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی اسکناس آمریکایی در آخرین روز هفته خبری برای سهامداران «خاهن» / مجمع این شرکت کی برگزار می‌شود؟ روند هفتگی سهام عدالت در پایان هفته اول تیر ماه حمایت قوه قضايیه از واحد‌های صنعتی و تولیدی مقصر جدید گرانی ارز / چه چیزی مردم را به صف خرید دلار کشاند؟ خبرنگاران نقش مهمی در توسعه و اعتلای کشور دارند در مجمع عمومی "ساراب" چه گذشت؟ افتتاح واحد شیرین‌سازی پتروشیمی بوعلی سینا بازدهی هفتگی بورس بیشتر از 5 درصد شد / آیا روند صعودی بورس ادامه دارد؟ ورق بورس در هفته پایانی خردادماه برگشت فصل نوین "ذوب‌" و "ونوین" در تامین سرمایه پروژه‌های توسعه پیش‌فروش گروه صنعتی ایران‌خودرو با حذف دو محدودیت دیدار سهامداران "فلوله" در چهاردهم ماه جاری "های وب" در مجمع 90 ریال تقسیم کرد آینده قیمت بیت کوین | ارزش ارز‌های دیجیتال امروز پنجشنبه 3 تیر1400 قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/4/3 یورو دیجیتالی در راه است؟ تحلیل گزارش ماهانه یک نماد عرضه اولیه | عملکرد چخزر در بهار 1400 چگونه بود؟ جهش 65 درصدی ارزش معاملات بورس در مازندران بالاخره بورس سبز شد / دلار چند برابر سکه و ارز رشد کرد؟ محبوب‌ترین ارز‌های دیجیتال در ژوين 2021 ضرورت اصلاح نظام قیمت گذاری خودرو "خبازرس" در مناقصه با موضوع خدمات بازرسی شرکت کرد "دهدشت" و ترکیب جدیدی از هیات مدیره طرح نذر آب چیست؟ ارزش بازار مایکروسافت به 2تریلیون دلار رسید 10 درصد از سهام "وسینا" روی میز مزایده داچیا داستر 2022 معرفی شد تقسیم سود 450 ریالی در مجمع "هرمز" "حرهشا" قرارداد حمل و توزیع منعقد کرد قیمت امروز سورن پلاس چقدر است؟ آیا بیت‌کوین می‌تواند پول ملی شود؟ با 100 میلیون صاحب خودرو ملی شوید! قیمت مسکن در غرب و مرکز تهران "غالبر" صورت سودوزیان شرکت آرپی نصر خمین را منتشر کرد رمز‌ارز، کپسول قرمز یا کپسول آبی فروش طلا برای تامین اجاره خانه! چرا بورس این روزها سبز است؟ درآمد بورس از اجاره تالار حافظ چقدر است؟ تحلیل بیت کوین برای روزهای آینده/ مردم گول رشد امروز را نخورند سیمان مشمول قیمت گذاری و نظام سهمیه بندی نیست واردات خودروهای خارجی با سوخت الکل! افزایش قیمت شیرخام هنوز ابلاغ نشده است فولاد در خرداد ماه 12هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرد چرا ایران خودرو زیان‌ده است؟ سهام عدالت امروز 2 تیر چقدر شد؟ / سبد سهام عدالت به محدوده یازده میلیون تومان رسید شستا در ماهی که گذشت سهام کدام شرکت ها را خرید؟ / نگاهی به پرتفوی شرکت سرمایه‌ گذاری تامین اجتماعی د...

در حال بارگیری...