بحران انرژی بزرگترین دغدغه ساکنین اروپا/ کمبود گاز تولیدات اروپایی را در سال 2023 کم می کند

بحران انرژی بزرگترین دغدغه ساکنین اروپا/ کمبود گاز تولیدات اروپایی را در سال 2023 کم می کند

آژانس بین‌المللی انرژی با توجه به مسيله فقدان گاز روسیه، زمستان سختی را برای سال آینده در اروپا پیش‌بینی کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، بحران اوکراین و زمستان سخت اروپا، بسیاری از دولت ها را در اروپا با مشکل مواجه کرده است.

اعتراض و اعتصاب این روزها به کلید واژه اصلی رسانه‌های غربی به ویژه اروپا تبدیل شده است.
صدها هزار کارگر و کارمند در بسیاری از کشورهای غربی در اعتراض به وضعیت بحرانی حاصل از طولانی شدن جنگ اوکراین یا اعتصاب کرده‌اند یا آماده اعتصاب می‌شوند. گزارش معتبرترین رسانه‌های همین کشورها نشان می‌دهد همزمان با اعتصاب‌های سراسری نگرانی‌ها از قطع برق، افزایش گرسنگی و ناتوانی از گرم کردن خانه‌ها در سرمای کشنده زمستان نیز در کشورهای اروپایی رو به افزایش است و چنین شرایطی در برخی شهرها مثل پاریس و کیف و لندن حاکم شده است.

قاره اروپا برای آنکه در تاریکی نماند به دنیال راه‌حل است. در فرانسه،‌ مقامات دولتی در حال آماده شدن برای قطعی‌های برنامه‌ریزی شده و هدفمند احتمالی برق در زمستان امسال هستند که در صورت افزایش بار بیش از حد شبکه برق در صورت سرد بودن هوا اجتناب ناپذیر است.

همچنین، آژانس بین‌المللی انرژی با توجه به مسيله فقدان گاز روسیه، زمستان سختی را برای سال آینده در اروپا پیش‌بینی کرده است.

برخی از شرکت‌های تلفن همراه در اروپا نیز با توجه به محدودیت ساعت نگهداری شارژ باتری‌های دکل‌های مخابراتی و تقویت کننده آنتن‌های خود از قبل پیش بینی‌ها را برای بروز مشکل در صورت قطع برق در کشور‌های خود اعلام کرده اند.

در ایالت تورینگن آلمان موسسات عالی قصد دارند کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه خود را تعطیل کنند.

در اواخر جولای یک قطعی بزرگ برق در جنوب لندن منجر به توقف قطار‌ها شد. به گزارش هفته نامه اشپیگل، چراغ‌های راهنمایی و روشنایی خیابان‌ها در آن زمان کار نمی‌کردند.

در لتونی دیگر کشور اروپایی نیز وزیر دارایی از قرار گرفتن این کشور در آستانه بحران انرژی خبر داد.

وزارت دارایی لتونی در این باره گفت: بعد از پشت سر گذاشتن دو سال اقتصادی دشوار ناشی از همه گیری ویروس کرونا، انتظار می‌رفت وضعیت اقتصادی بهبود یابد اما این امر رخ نداده و اکنون کشور در آستانه یک بحران انرژی قرار گرفته و وضعیت چشم‌انداز اقتصادی در سال 2023 چندان مطلوب نیست.

نتایج یک نظرسنجی جدید نیز نشان می‌دهد سه انجمن از پنج انجمن صنعتی آلمانی درباره اوضاع اقتصادی سال 2023 بدبین هستند و انتظار دارند شرکت‌هایشان به دلیل بحران انرژی ناشی از جنگ اوکراین تولید کمتری داشته باشند.

ضرورت ورود دیوان محاسبات و سازمان بازرسی به تخلف دستگاه‌ها در حساب واحد خزانه حداکثر چقدر ارز به متقاضیان فروخته می‌شود؟ پیام جدید فرزین به بازار ارز/ همچنان نرخ‌ساز ارز خواهیم... ریشه مشکل کجاست که در پی تشکیل سازمان بازرگانی هستیم؟ خبر مهم وزیر اقتصاد درباره نرخ جدید سودبانکی/ چرا بانک‌ها... فاصله‌ مزد و هزینه‌ کارگران از 200درصد گذشت! آمار گل‌ و بلبل از وضعیت اشتغال در ایران! فروش ویژه خودروسازان برای دلالان! دولت داده دقیقی از شمار کارکنان خود ندارد! خشکبار از سبد خانوارهای ایرانی حذف شد رکوردشکنی تسلا شگفتی‌ساز شد خودروهای قاچاق لوکس در انزلی توقیف شدند زمان اعلام نرخ جدید سود بانکی اعلام شد؟ حجم ترانزیت به 11 میلیون تن رسید/ پیش‌یینی درآمد 32 هزار میلیاردی از حقوق ورودی خودرو در سال آینده خاندوزی: تحریم مانع رکوردزنی صادرات غیرنفتی کشور نشده است شورای اقتصاد به جز شخص رییس مخالف عرضه خودرو در بورس نیست/ درباره توقف پرداخت وام از رییس کل بانک مر... مردم پیشرفت‌های دولت را احساس نمی‌کنند/ در صادرات غیرنفتی رکورد زدیم پیش فروش ایران خودرو با شرایط اقساطی آغاز شد | حراج بزرگ سوگلی ایران خودرو با تحویل فوری گزارش ريیس کل بانک مرکزی از عملیات احیای ثبات ارزی در کشور عرضه 191 میلیون دلار در سامانه نیما رکوردشکنی صادرات غیرنفتی در سال جاری/ 20 میلیارد دلار مازاد درآمد ارزی داشتیم استقبال کارجویان از شرکت خدمات ارتباطی رایتل در نمایشگاه کار صدور قبض کمتر از 30 هزار تومان در ماه برای 60 درصد مشترکان واحدهای خانگی گزارش ماهانه بازار بدهی منتهی به دی ماه 1401 وزیر اقتصاد: 990 ملک و دارایی دولت در مسیر مولد سازی قرار گرفت قیمت آپارتمان 60متری در غرب و شرق تهران گزارش بازار‌ها امروز 6 بهمن 1401 | پیش بینی قیمت بیت کوین برای روزهای خاص دادستان خرم‌آباد: مردم ازنا و الیگودرز فعلا قبض‌های گاز نجومی را پرداخت نکنند صادرات برق روسیه به آسیا افزایش یافت کشور باید از کارخانه‌داری به سمت صنعتی سازی برود/ نقطه معجزه آسای اقتصاد ایران؛ سرمایه گذاری، تولید ... نوسانات قیمت گوسفند سبب تعطیلی موقت برخی واحدهای صنفی در قم شده آمار 1میلیون شغل ريیسی چه می‌گوید؟ چشم‌انداز صعودی طلای سیاه/ چین بازار نفت را به کدام... واکنش وزارت صنعت به گرانی‌های اخیر اتصال 89 درصد مجوزهای کشور به درگاه ملی مجوزها برزیل تلگرام را جریمه کرد پیش‌فروش بلیت قطارهای نوروزی در هفته سوم بهمن اسامی پنج بانک دولتی که 5 هزار یورو در آن ها عرضه می‌شود صدور قبض‌های نجومی لرستانی ها را غافلگیر کرد! بازگشایی خزانه جواهرات ملی به مناسبت دهه فجر گرانی گوشت، این بلا را سر برخی اصناف قم آورد دستور ویژه درباره پیامک میلیاردی شهروند شاهرودی فاجعه قبوض نجومی گاز صدای دادستان را درآورد قیمت پژو پارس ساده؛ فقط 455میلیون! آمار ترسناک از زمستان سیاه تهران! نوسانات قیمت بازار مسکن روی کاغذ نه واقعیت! واکنش به شایعه کمبود بنزین در کشور ایرلاین‌ها موظفند اضافه‌هزینه را به خریداران بلیت پرداخت کنند پیش بینی قیمت دوج کوین و شیبا نوسانات قیمت بازار مسکن روی کاغذ نه واقعیت!