افزایش سرمایه زیر 1000 درصد خبر خوب نیست/ روند ثبت افزایش سرمایه کوتاه شود

افزایش سرمایه زیر 1000 درصد خبر خوب نیست/ روند ثبت افزایش سرمایه کوتاه شود

کارشناسان معتقدند در شرایط فعلی بعضی از اتفاقاتی که در گذشته می‌توانست برای بازار سهام مفید باشد، الان نیست. یکی از این اتفاقات افزایش سرمایه شرکت‌هاست.

به گزارش تجارت‌نیوز، در حال حاضر مشکل بازار سهام بیش از اینکه از سمت شرکت‌ها باشد، از سیاست‌گذاری‌های نادرست نشات می‌گیرد. اعتماد مردم به بورس از بین رفته و دولت نیز با سیاست‌هایی که تا کنون در قبال بازار اجرا کرده بر این بی‌اعتمادی دامن زده است.

در این شرایط کارشناسان معتقدند بعضی از اتفاقات که در گذشته می‌توانست برای بازار سهام مفید باشد، الان نیست. یکی از این اتفاقات افزایش سرمایه شرکت‌هاست.

حمید سوری کارشناس بازار سهام گفت: بارها دیدم که مدیران شرکت‌ها و ناشران بورسی افزایش سرمایه شرکت را به عنوان خبر خوب اعلام می‌کنند. در صورتی که در این شرایط افزایش سرمایه برای سهامدار خبر خوبی نیست.

وی ادامه داد: باید به ناشران بورسی هشدار داد که اگر قصدشان حمایت از بازار سهام است لازم است بدانند خبر افزایش سرمایه زیر هزار درصد در چنین شرایطی نه تنها خبر خوبی نیست و به روند قیمتی سهم کمک نمی‌کند. بلکه نظم را هم بر هم می‌زند.

سوری عنوان کرد: زمانی نسبتا طولانی طول می‌کشد تا افزایش سرمایه‌ها ثبت و در پرتفوی سهامدار ثبت شود. سهامدار در این زمان به پول خود دسترسی ندارد. در این شرایط که بدبینی بر بازار سهام حاکم است سهامدار ترجیح می‌دهد پیش از افزایش سرمایه پول خود را از آن سهم خارج کند. این موضوع به سهام شرکت لطمه می‌زند.

این کارشناس افزود: در حال حاضر چندین ماه طول می‌کشد تا افزایش سرمایه شرکت در سهم‌ها ثبت شود و به سازمان بورس پیشنهاد می‌کنم این روند را تسریع ببخشد. شرکت‌ها نیز باید تا جایی که ممکن است افزایش سرمایه‌های خرد را تجمیع کنند تا در نهایت افزایش سرمایه‌های بزرگ داشته باشند.

مهمترین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

فروش فوق العاده سایپا با تحویل سه ماهه واریزی جدید با اجرای رتبه بندی معلمان از امشب | جیب این معلمان پرپول می شود بذرپاش بدون تحمیل به دولت می‌تواند، سدها را بشکند اتصال 50 میلیون سهام عدالت به بازار سرمایه کار درستی نبود موافقان وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی چه گفتند؟ راهکار اساسی برای کنترل بازار اجاره‌بها اعتراف ريیسی به تصمیم اشتباه در بورس + فیلم صدور مجوز‌های بی رویه به واحد‌های فولادی، عامل بر هم خوردن طرح توازن 30 هزار تن نفتای سبک صادراتی مهمان بورس انرژی شرایط خرید سهام در بازار SME آسان شد آقای بذرپاش برای یک صندلی بی‌ارزش از رهبری هزینه نکنید/ وزیر پیشنهادی اصطلاحات تخصصی و علمی این حوزه... تیر تورم بر سیبل بازار ملک فروش دلار برپایه قیمت موز و ماکارانی/ اوراق ارزی خریدار ندارد بذرپاش در کودکی تعهد خود را به نظام ثابت کرد/ مسکن ملی زمین‌گیر شده است پرداخت حق بیمه کامیون‌های ایرانی برعهده طرف عراقی است اطلاعیه بانک ملت درباره احتمال اختلال موقت در خدمات الکترونیک توانگر: مملکت قحط‌الرجال نیست، بذرپاش نه سابقه راه... پتروشیمی ها قربانی افزایش مصرف گاز سرمدی: استفاده از نیروهای غیرمتخصص تحقق وعده ساخت 4... ريیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی از شرکت پلیمر آریاساسول بازدید کرد صنعت فولاد با مشکلات زیرساختی در حمل و نقل و عدم توازن در زنجیره مواجه است توازن در زنجیره مواجه است... کاهش 40 درصدی قیمت مرغ در یک ماه/ دلیل افت قیمت چه بود؟ حل مشکل مسکن کار حاکمیتی است/ بذرپاش به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را حل کند افزایش 90 درصدی ارزش صادرات شرکت‌های دانش بنیان وزارت نفت چه میزان حساب غیرقانونی در بانک‌ها دارد؟ یوسفی: بذرپاش برنامه‌ای برای ساخت یک میلیون مسکن نداشت میدان یلدا هم نفت دارد و هم گاز/ همکاری با 5 کشور آسیایی و یک کشور اروپایی در حوزه اکتشاف تهدید یک نماینده مجلس نسبت به بد‌عهدی‌های دولت/... قیمت گذاری کیلویی خودرو در ایران! بذرپاش برنامه‌ای برای ساخت یک میلیون مسکن ندارد عسگری: قیمت مسکن در تهران 1100 برابر شده است/ برنامه بذرپاش برای کاهش سهم هزینه مسکن در سبد خانوار چ... قیمت مسکن در مناطق پرتقاضا چند؟ بیش از 309 هزار تن میلگرد به بورس کالا می‌رود واریز افزایش حقوق کارگران بزودی | افزایش میلیونی حقوق کارگران تصویب شد قیمت پراید ترمز برید؛ سایپا 131 چند شد؟/ جدول قیمت خودروهای داخلی در بازار را ببینید گزارش کمیسیون کشاورزی درخصوص صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی/ 56 درصد از برنامه‌های بذرپاش منطبق ... گزارش کمیسیون عمران درخصوص صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی/برنامه‌های بذرپاش همسو با توسعه و قوان... صادرات مرغ با عوارض صفر ممکن شد معاملات توافقی دلار با قیمت خرید 34 هزار و 600 تومان شرایط مناسب اجاره آپارتمان در شرق تهران بررسی برنامه های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی 2 شاخص حکومت‌داری در ایران بهبود یافت قیمت طلا در مسیر افزایشی کاهش تعرفه واردات و صادرات بین ایران و پاکستان تمدید زمان رفع تعهد ارزی تا پایان آذرماه جمع آوری امضا نمایندگان مجلس برای استیضاح وزیر بهداشت سقوط قیمت نفت به زیر 80 دلار خانه متری 88 میلیون در تهرانپارس+ جدول روسیه در تصور تعیین کف قیمت برای فروش نفت توقف ثبت سفارش‌ جدید برای خرید برنج و چای از هند