احتمال جیره‌بندی برق در تابستان/ به مشترکان پرمصرف برق نمی‌دهیم

احتمال جیره‌بندی برق در تابستان/ به مشترکان پرمصرف برق نمی‌دهیم

سخنگوی صنعت برق ایران با تاکید بر کاهش میزان بارندگی‌ها و وضعیت بد منابع آبی، هشدار داد که در صورت مصرف زیاد و غیر استاندارد، احتمال جیره‌بندی شدن برق در تابستان وجود دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مصطفی رجبی مشهدی، درباره کمبود برق در تابستان می‌گوید: «کاهش بارندگی باعث کاهش تولید برق در نیروگاههای برقابی شده و در واقع بخشی از تولید برق در دوره اوج مصرف را از دست داده‌ایم و نیاز داریم که همه مشترکان نسبت به صرفه‌جویی برق اقدام کنند.»

رجبی مشهدی، همچنین به مشترکان خانگی توصیه می‌کند: «استفاده درست از وسایل سرمایشی، نقش مهمی در کاهش مصرف برق دارد و اگر مشترکان، کولرهای گازی را روی 25 درجه تنظیم کرده و از دور کند کولرهای آبی به جای دور تند آن استفاده کنند، مقدار قابل‌توجهی برق صرفه‌جویی می‌شود.»

او درباره مشترکانی که میزان مصرف برق بالاتر از حد استاندارد دارند، هشدار می‌دهد: «بنا بر آنچه که هیات وزیران تصویب کرده‌اند، مشترکان پر مصرف از ابتدای خرداد شاهد 16 درصد افزایش در صورتحساب خود هستند و کسانی که بیش از دو برابر الگوی مجاز هر منطقه مصرف برق داشته باشند هم باید آن میزان مازاد مصرف خود را با انرژی‌های تجدیدپذیر (نیروگاه‌های خورشیدی پشت‌بامی) تامین کنند.»

رجبی مشهدی توضیح می‌دهد: «تابستان امسال با شرایط سختی رو‌به‌رو هستیم، همه مشترکان باید تلاش کنند و مصرف خود را کاهش دهند و افرادی که زیر الگوی مصرف هستند، می‌توانند از تخفیف 100٪ قبض برخوردار شوند.»

روشنایی معابر دوباره خاموش شد

حالا کاهش تولید برق دوباره برق معابر شهری را نشانه رفته است. محمدحسین حمیدی، ريیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، در این باره گفته بود: «در بهمن ماه سال گذشته 26 نفر از شهروندان را به دلیل خاموشی بزرگراه‌ها از دست دادیم.»

این در حالی است که شرکت توانیر، اعلام کرده بود که به علت تعمیر زیرساخت‌ها، چراغ برخی از بزرگراه‌ها در ساعات منع تردد شبانه خاموش می‌شوند اما حالا گزارش‌هایی از خاموشی قبل از ساعت منع تردد به دست تجارت‌نیوز رسیده است و مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق می‌گوید: «خاموشی‌ها به علت تعدیل مصرف برق در بزرگراه‌ها و جاده‌ها رخ داده است.»

سخنگوی صنعت برق کشور می‌گوید: «ما معابر و به خصوص معابر فرعی و خیابان‌های اصلی را خاموش نمی‌کنیم و اصلا بنای خاموش کردن روشنایی معابر نداریم. اتفاقی که افتاده است صرفا تعدیل روشنایی جاده‌ها و بزرگراه‌هاست و به هیچ‌وجه محل عبور و تردد عابر پیاده خاموش نمی‌شود.»

برای مصرف برق صنایع برنامه داریم

قطع برق صنایع همچنین اعتراضات زیادی از سوی فعالان اقتصادی به دنبال داشت. تولیدکنندگان با اشاره به تاثیر تحریم و کرونا بر صنایع، قطع برق را یکی دیگر از دردسرهای تولید دانسته و از خسارت سنگین قطع برق به تولید خبر دادند.

رجبی مشهدی اما مدیریت برق صنایع را مطلوب توصیف کرده و توضیح می‌دهد: «خوشبختانه صنایع در این زمینه دچار مشکل چندانی نشدند! و ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم که صنایع در طرح‌های مدیریت بار برق، شرکت کنند.»

او درباره این طرح‌ها توضیح می‌دهد: «در این طرح‌ها صنایع بخشی از مصرف خود را در ساعات اوج مصرف محدود می‌کنند و در ساعت‌های دیگر اجازه مصرف به آن‌ها داده می‌شود. اگر مبادله تفاهم‌نامه‌های میان شرکت‌های برق و صنایع زودتر انجام شود، با اطلاع و هماهنگی از کاهش مصرف برق و محدودیت‌ها مطلع شوند و در کاهش بار مشارکت کنند.»

گزارش «تابستان خاموشی داریم؟» را از سایت تجارت‌نیوز بخوانید.

local_offerبرچسب‌ها:
حامل‌های انرژی در سال 1400 گران نمی‌شوند

حامل‌های انرژی در سال 1400 گران نمی‌شوند

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت:هیچگونه مصوبه‌ای مبنی بر افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال 1400 ابلاغ نشده است.

TejaratNews.com/
وسایلی که در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

وسایلی که در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

در این گزارش از وسایلی خواهیم گفت که حتی بعد از خاموش کردن‌شان هم برق مصرف می‌کنند.

TejaratNews.com/
اختلال در شبکه برق نطنز، مشکوک است

اختلال در شبکه برق نطنز، مشکوک است

نماینده تهران: اختلال در شبکه برق سایت نطنز مشکوک به خرابکاری و نفوذ است.

Bartarinha.ir/
ارايه پیشنهاد افزایش تعرفه برق در پیک بحرانی

ارايه پیشنهاد افزایش تعرفه برق در پیک بحرانی

مدیر عامل توانیر از ارايه پیشنهاد افزایش تعرفه پیک بحرانی به هیيت دولت برای گروهی از مصرف کنندگان خبر داد.

TejaratNews.com/
تعرفه آب و برق از اول اردیبهشت 7 درصد گران می‌شود

تعرفه آب و برق از اول اردیبهشت 7 درصد گران می‌شود

وزیر نیرو گفت: بر اساس مصوبه 3 سال قبل دولت، از ابتدای اردیبهشت هر سال، تعرفه آب و برق 7 درصد افزایش می یابد.

TejaratNews.com/

خرج آب و برق از هم جدا می‌شود

جزيیات افزایش تعرفه آب و برق تشریح شد

جزيیات افزایش تعرفه آب و برق تشریح شد

وزیر نیرو جزییات افزایش تعرفه آب و برق را تشریح کرد و گفت: تعرفه آب و برق برای مشترکانی که الگو را رعایت می کنند، هفت درصد و برای مشترکانی که بیش از الگو مصرف دارند 16 درصد افزایش یافته است.

Bartarinha.ir/
بورس انرژی ایران مرجع قیمت گذاری بنزین در منطقه

بورس انرژی ایران مرجع قیمت گذاری بنزین در منطقه

بورس انرژی ایران مرجع قیمت گذاری بنزین در منطقه

BourseNews.ir/
عرضه 210 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

عرضه 210 هزار تن انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

امروز سه‌شنبه 24 فروردین ماه، کالاهای میعانات گازی مجتمع گازی پارس جنوبی در رینگ داخلی و برش سنگین و رافینت شرکت...

Borna.news/
وزیر برق عراق به تهران سفر می‌کند

وزیر برق عراق به تهران سفر می‌کند

وزیر برق عراق به تهران سفر می‌کندسخنگوی وزارت برق عراق با اعلام اینکه وزیر برق این کشور هفته آینده به تهران سفر می‌کند، پیش‌بینی کرد در جریان این سفر توافقات جدیدی میان دو کشور در حوزه انرژی انجام شود...

TejaratNews.com/
جزییات افزایش تعرفه برق اعلام شد

جزییات افزایش تعرفه برق اعلام شد

مدیر عامل توانیر جزییات افزایش تعرفه برق را اعلام کرد و گفت: «بر اساس مصوبه هیات وزیران تعرفه مشترکان برق از اول اردیبهشت افزایش یافت اما این افزایش شامل مشترکان کم مصرف نمی‌شود و مشترکان پر مصرف نیز ...

TejaratNews.com/

جزییات ابلاغیه بورس انرژی به کارگزاران رینگ برق اعلام شد

افزایش قیمت برق برای مشترکان پرمصرف

افزایش قیمت برق برای مشترکان پرمصرف

مدیرعامل توانیر از افزایش 33 درصدی قیمت برق برای مشترکان پرمصرف که تا اردیبهشت مصرف خود را کاهش ندهند، خبر داد.

TejaratNews.com/

فولادمبارکه از بورس انرژی برق خرید و پیشتاز شد/ کاهش 36 درصدی هزینه

تامین مالی از محل اوراق اجاره مبتنی بر سهام روند هفتگی صندوق‌های دولتی / کاهش ارزش دارایکم و پالایش یکم در هفته گذشته پیش‌بینی بورس شنبه 18 اردیبهشت / نشانه‌ای برای بهبود بازار وجود ندارد پیش بینی روند قیمت دلار در هفته آینده/ سیگنال مهم برای کاهش نرخ دلار افت قیمت بیت‌کوین در معاملات امروز دولت مشاوران املاک را مجبور به تخلف می‌کند بازدهی یک‌ساله صندوق "نیکی گستران" به رقم نازل 16.2 درصد رسید افت قیمت بیت‌کوین در معاملات امروز کسب بازدهی منفی سالانه صندوق "سهامی سبحان" بازار خودرو در نیمه دوم اردیبهشت بازدهی سالانه 41درصدی صندوق "سهامی پیشتاز" بازدهی سالیانه 6 صندوق منفی شد امکان تامین مالی از محل اوراق اجاره مبتنی بر سهام آخرین وضعیت بررسی حق مسکن کارگران نرخ طلایی دلار در اقتصاد ایران چند است؟ مرد اسرارآمیز، رکورددار شرکت‌های بورسی تامین مالی از محل اوراق اجاره مبتنی بر سهام یک هفته با صنایع بورسی یک هفته با بورس کالا اجماع برای عرضه زنجیره فولاد در بورس کالا/ واسطه گران فولادی از بازار حذف می شوند افزایش 13 درصدی صادرات محصولات پتروشیمی بیت‌کوین شاید یک میلیون دلار شود! بورس در هفته‌ای که گذشت/ مصوبات سران قوا روند بورس را تغییر می‌دهد؟ فعالیت صنوف گروه‌های شغلی یک و دو از فردا دلیل خروج "نقدینگی" مهم‌تر از "مقصد" کمترین و بیشترین نرخ تورم استان‌ها در سال 99 ارزانی سکه ادامه دارد/ بورس بر مدار کاهش توزیع متمرکز 50 درصد دوم سود سهام عدالت؛ به زودی نرخ طلایی دلار در اقتصاد ایران چند است؟ قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/2/17 صرافان در آخرین روز هفته دلار را چند خریدند؟ آخرین وضعیت اجرای قانون چک با 1 میلیارد در شرق تهران، آپارتمان چند متری می‌توان خرید؟ تاثیر مثبت مصوبات سران قوا بر معاملات بورس فارس من|توزیع 10 هزار میلیارد تومان سود شرکت‌ها به صورت متمرکز آیا سهام عدالت به وارث قانونی منتقل می‌شود؟ پیش‌بینی قیمت احتمالی فرآورده‌های داخلی در نیمه دوم اردیبهشت 1400 پیش‌بینی قیمت احتمالی فرآورده‌های صادراتی در نیمه دوم اردیبهشت 1400 طلا بالاخره سطح کلیدی 1800 دلار را شکست، حرکت بعدی چیست؟ نرخ تورم سالانه قیمت دارایی‌ها " سکه طلا" + نمودار رنو در راه ایران است؟ فدراسیون فوتبال: شستا 4 میلیارد تومان بیشتر پس گرفته خودرو بخریم یا بفروشیم؟ مصوبه جدید ستاد کرونا درباره بازگشایی مشاغل قیمت‌های بازار طلا و سکه در آخرین روز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 1400/2/16 پیش‌‌بینی بورس در هفته سوم اردیبهشت 1400 / مسیر بازار با مصوبه‌های جدید تغییر می‌کند تعیین نصاب سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار تامین مالی اسلامی صف فروش دلار مقابل صرافی‌های تهران + عکس صف‌کشی برای فروش دلار مقابل صرافی‌های تهران مشخصات رانا پلاس 6 اعلام شد

در حال بارگیری...