گاو نر برجام و دستور، بدوش!

گاو نر برجام و دستور، بدوش!

درحالی‌که شورای امنیت متن توافق را در مقایسه با قانون مجلس ناسازگار قلمداد کرده، اما آقای سخنگوی پاستور، همه‌چیز را تمام‌شده می‌داند و همین سردرگمی در لایه نخست سیاست، دلار را 100 تومان گران کرد تا این ارز در محدود 24 هزار 500 تا600 تومان دست‌به‌دست شود.

به گزارش بورس‌نیوز، عاقبت برجام و دلار از لیلی و مجنون نیز پیچیده‌تر شده نه؛ از گاو نر و بدوش، سخت‌تر شده است.

درحالی‌که شورای امنیت متن توافق را در مقایسه با قانون مجلس ناسازگار قلمداد کرده، اما آقای سخنگوی پاستور، همه‌چیز را تمام‌شده می‌داند و همین سردرگمی در لایه نخست سیاست، دلار را 100 تومان گران کرد تا این ارز در محدود 24 هزار 500 تا600 تومان دست‌به‌دست شود.

شاخص کل دلار نیز که در محدوده رقابتی و صعودی طی ماه گذشته بود، سکته‌ای زد تاکمی توقف و احتیاط را برای این بازار متصور باشیم، زیرا فاکتور‌های اقتصادی اعلام‌شده از سوی فدرال رزرو و بانک‌مرکزی آن‌چنان به مذاق معامله‌گران این بازار خوش نیامده است.

معامله‌گران بازار امن، در پی بازار امن!

نوسان‌های دلار بر نرخ طلای زرد نیز تاثیرگذار بود و مثقال طلا را بر روی ترازو‌ها به کمترین قیمت در سطح هفته رساند.

معامله گران بازار طلا اصلا چنین تصوری نداشتند که با ورود موج جدید سرمایه‌گذاری امن برای خرید و سرمایه‌گذاری در اونس طلا، این بازار در محدوده کاهش 6درصدی خود را ببیند و این ارتفاع برای سرمایه‌گذاران بی‌دل و جرات کاملا استرس‌زا بوده تا سرمایه‌گذاری امن را از این بازار خارج کنند.

در بازار سکه ایران نیز تقریبا نرخ سکه همانند روز گذشته در بین معامله‌گران دست‌به‌دست می‌شد و گویی سکه کف 10میلیون و 600هزارتومانی را به‌صورت موقت برای خود ساخته است.

نفت آمریکا "نقطه غ" را از توهم عرب‌ها گرفت!

لرزش شاخص‌های بازار نفت حاکی از افزایش عرضه‌ها نسبت به تصمیم‌های اوپک پلاس بود، اما یکی از خریداران بزرگ نفت خام، واردات خود را آن‌چنان کاهش داده که استرس کاهش‌ها به جان تولیدکنندگان افتاده که چرا افزایش تولید را در دستور کار قرار دادند.

اتفاقی جالب‌تر در بازار‌های نفتی آن است که خبر‌ها از کاهش سطح نفت ایالات‌متحده پیش از اوپک پلاس حکایت داشتند اما؛ آژانس انرژی موجودی نفت خام آمریکا را بالاتر از حد تصور فعالان این بازار اعلام کرد تا همگان بار دیگر سورپرایز شوند و دماغ اوپکی‌ها، بیشتر بسوزد و خاينان این بازار بیشتر رنگ ببازند.

عربی‌های غرب‌زده با تصمیم‌های ناقص و از سر شکم‌سیری خود، باعث شدند تا شاخص نفت‌خام ایالات‌متحده نزدیک به 3.5درصد رشد کند.

از شرق تا غرب

شاخص‌های بازار شانگ‌های و ژاپن عقب‌نشینی خود را در حال پس‌گرفتن هستند و گام‌های پس‌رفت را به‌سوی پیشرفت طی می‌کنند.

شاخص Nikkei با نگاهی به آینده و البته رشد صادرات این کشور دل به دریا زده و افزایش سرمایه‌گذاری‌ها نیز باعث شده تا اهالی این بازار ریسک‌پذیری خود را به بازارمالی نیز منتقل کنند و این شاخص را با رشد 160واحدی، جشن بگیرند.

شانگ‌های و اهالی جینی بازار‌های مالی نیز تحت تاثیر بازگشت شاخص در بازار‌های بزرگ مالی به‌خصوص آمریکا دل به دریا زده تا شاخص رکود زده جند وقت اخیر شانگ‌های را با گردگیری، به‌سوی رشد سوق دهند تا این شاخص رشد 26واحدی را به خود ببیند.

یک سخنرانی و بازگشت به ارتفاع 32هزاردلاری

ایلان ماسک با سخنرانی اخیر خود بارزه‌ای از امید را در دل معامله‌گران این بازار روشن کرد تا تمام بازار‌های رمزارز، سبزپوش شوند؛ معامله کران دیروز 8.23درصد رشد بیت‌کوین را به نظاره نشستند و دوج‌کوین هم نمره 20 را گرفت.

اهالی نگران بیت‌کوین که نرخ 28هزاردلاری را به خود دیده بودند، پس از این رشد، باردیگر در ارتفاع 32هزار دلاری نفس تازه‌ای را چاق کردند.


  • بیشتر بخوانید:
جنگ "یوآن" و "دلار" برای قرارداد نفتی ایران و چین
قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معاملات پشت به روند صعودی ادامه داد

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معامل...

جدیدترین نرخ دلار در معاملات بازار آزاد تهران نشان می‌دهد دلار آمریکا، با افزایش نسبت به روز قبل به رقم 25600 تومان رسیده است.

NabzeBourse.ir/
مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده بازار ارز

مسیر قیمت دلار بعد از انتخابات 1400/ پیش‌بینی 5 کارشناس از آینده ب...

رای‌گیری برای انتخابات 1400 به ساعات پایانی رسیده است اما بازار ارز فردا چگونه به رییس‌جمور کابینه سیزدهم واکنش نشان می‌دهد؟

TejaratNews.com/
روحانی، رییس بانک مرکزی را برکنار می‌کند؟

روحانی، رییس بانک مرکزی را برکنار می‌کند؟

در روز‌های اخیر با افزایش فشار‌های روحانی به همتی برای ارزپاشی 2 میلیارد دلاری و تسعیر 375 هزار میلیارد تومانی ارز و مقاومت همتی، رییس کل بانک مرکزی در آستانه عزل قرار گرفته است.

Bartarinha.ir/
دولت یا بانک مرکزی؛ بزرگ‌ترین بدهکار کیست؟

دولت یا بانک مرکزی؛ بزرگ‌ترین بدهکار کیست؟

بانک مرکزی ادعای بدهکاری به دولت را با استناد به ترازنامه و قدرت خلق پول خود رد می‌کند و معتقد است اگر این بدهکاری درست ‌بود،

Bartarinha.ir/
آخرین قیمت دلار پیش از امروز 14 خرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چیست؟

آخرین قیمت دلار پیش از امروز 14 خرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار دلار ...

قیمت دلار در بازار دیروز با افزایش، 23,433 تومان اعلام شده است. آخرین قیمت دلار و پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چیست؟

TejaratNews.com/

امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/27

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 15 خرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چگونه است؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 15 خرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دل...

قیمت دلار در بازار در آخرین روز معاملاتی هفته، با صفر درصد تغییر، 23,433 تومان اعلام شده است. پیش‌بینی‌ها در بازار دلار چیست؟

TejaratNews.com/
قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/2/17

قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/2/17

امروز جمعه، هفدهم اردیبهشت نرخ ارز در صرافی‌ ملی اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار نسبت به آخرین نرخ دیروز تغییری نکرد و بهای دلار در رقم 20643 تومان ثابت ماند.

TejaratNews.com/
توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

BourseNews.ir/
ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امروز 12 اردیبهشت 1400/ سکه ارزان تر شد

ریزش قیمت دلار در بازار سرعت گرفت/ جدیدترین قیمت ارز در بازار امرو...

نرخ خرید و فروش دلار و سایر ارزها در بازار امروز با سرعت بیشتری همراه شده است. این در حالی است که سیگنال های برجامی و غیراقتصادی، از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روند کنونی بازار است.

NabzeBourse.ir/
4 عاملی که قیمت این هفته دلار را تعیین می‌کند، کدامند؟

4 عاملی که قیمت این هفته دلار را تعیین می‌کند، کدامند؟

کامبیز افسری، کارشناس و فعال بازار ارز چهار عامل تعیین‌کننده نرخ ارز در هفته آینده را این‌طور پیش‌بینی می‌کند؛ اتفاقات سیاسی داخلی، نگاه معامله‌گران به جریان مذاکرات وین، کاندیداتوری ريیس کل بانک مرکز...

TejaratNews.com/
کدام کالاها هنوز دلار 4200 تومانی می‌گیرند؟

کدام کالاها هنوز دلار 4200 تومانی می‌گیرند؟

در حال حاضر فقط 5 کالای اساسی شامل 4نهاده دامی (کنجاله سویا، ذرت، جو، دانه سویا) و روغن خام است که برای واردات ارز 4200تومانی می‌گیرند.

TejaratNews.com/
تاثیر مذاکرات جدید بر نرخ ارز / نرخ ایده‌آل دلار چقدر است؟

تاثیر مذاکرات جدید بر نرخ ارز / نرخ ایده‌آل دلار چقدر است؟

به اعتقاد مهدی سوری حتی اگر برجام بتواند تاثیر چشم‌گیری هم داشته باشد و نرخ ارز را دچار ریزش شدید کند، این ریزش اکنون به نفع اقتصاد نیست. او می‌گوید: نرخ ایده‌آل دلار اکنون 20 تا 22 هزار تومان است؛ بی...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بازارها در دولت ابراهیم ريیسی / 6 سیگنال مهم برای دلار و بورس

پیش‌بینی بازارها در دولت ابراهیم ريیسی / 6 سیگنال مهم برای دلار و ...

3 کلیدواژه درباره دلار و 3 کلیدواژه درباره بورس در لابه‌لای اظهارات ابراهیم ريیسی بیشتر بود. با این عبارات شاید به نوعی بتوان پیش‌بینی‌ای از روند آینده بازارها داشت. امشب ساعت 20 قرار است در لایو تجار...

TejaratNews.com/
دلار ریخت

دلار ریخت

ارزش دلار مقابل بیشتر ارزهای مهم کاهش یافت.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه برق چه کسانی قطع می‌شود؟/ آیا مشترکان ایرانی پر مصرف هستند؟ آب مشترکان پرمصرف تهرانی قطع می‌شود پیشنهاد هند درباره بندر چابهار زمان واریز یارانه معیشتی مردادماه خرید دستگاه کارتخوان سیار و ثابت آمار عجیب از واردات لاستیک فرغون به ایران تحلیل تکنیکال و بنیادی کچاد | اهداف قیمتی کچاد کجاست؟ رشد ناگهانی بازارهای مالی/ کدام سهامداران بیشتر سود کردند؟ کارنامه ارزشمند و قابل دفاع سایپا در حوزه مالی قیمت نان از نرخ مصوب لغوشده هم بیشتر شد نحوه انتقال سهام بورسی فرد متوفی به وراث قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/8 سود 100میلیونی خودروی تارا؛ زیان 1میلیونی شاهین بورس کالا برای «سیمان تهران» خوش‌یمن بود چشم‌انداز مثبت بورس در نیمه دوم مردادماه قیمت پراید چقدر شده است؟ دلار عقب نشست رشد 21 میلیارد تومانی درآمد آلومینیوم المهدی 3 خبر جدید از سهام عدالت / نحوه فروش سهام عدالت تغییر می‌کند صندوق‌های اهرمی ذات پر نوسان‌تری دارند "شبندر" برای کالای خود مشتری پیدا کرد لزوم ورود به حوزه فن‌آوری‌های مالی تحول‌آفرین در بازار سرمایه صعود آهسته و پیوسته شاخص بورس فرش قرمز صندوق های مختلط برای ورود "نقدینگی" رفتارشناسی سرمایه‌گذاران و بازار براساس نمادهای وال‌استریتی سیگنال‌هایی از بغداد و واشنگتن برای قیمت دلار / بازار ارز ترسید! آخرین قیمت دلار در بازار + پیش‌بینی قیمت دلار افزایش دامنه نوسان قطعی است / سهام عدالت را نفروشید افزایش 700 هزار تومانی قیمت سکه قیمت مرغ و تخم‌مرغ در 7 مرداد 1400 برندگان کووید 19 چه کسانى هستند؟ قیمت انواع گوشت در 7 مرداد 1400 / هر کیلو شکر چند؟ چرا قیمت هر سهم میدکو کاهش یافت؟ نوسان دو هزار تومانی دلار در روز تعطیل! / شایعه ورود به کانال 26 هزار تومانی قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معاملات پشت به روند صعودی ادامه داد مبادلات نفتی ایران و چین قطع می‌شود؟/ «برجام احیا نمی‌شود» سرانجام عرضه سیمان در بورس کالا چه شد؟ / 27 شرکت در اولویت وصل برق خبر مهم برای کریپتولندی ها | اگر کدپستی و شماره ثابت را اشتباه درج کردید، بخوانید! امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/7 محدودیت برقی کدام کارخانه‌های سیمان رفع شد؟ پیش‌بینی بورس هفته دوم مرداد / کدام گروه‌ها پیش‌رو خواهند بود؟ طرحی که ایران را حذف می‌کند آیا راهی برای حل مشکل فروش سهام عدالت هست؟ سیگنال‌های تازه برای قیمت ارز / آیا مسدوسازی اینترنت دلار را گران می‌کند؟ آغاز واکسیناسیون سراسری کارکنان بانک‌ها قیمت سکه در بازار امروز رشد کم رمق شاخص بورس در هفته نخست مرداد ماه کدام شرکت‌های بورسی سود تقسیم کردند؟ / سود پنج هزار تومانی فپنتا به سهامدارانش غدیر تداوم خط نبوت است

در حال بارگیری...