کاندیداهای واردات به ایران؛ 11 خودروی خارجی محبوب با حجم موتور کمتر از 1000 سی‌سی | رنو کويید ارزان‌تر از پراید تمام می‌شود

کاندیداهای واردات به ایران؛ 11 خودروی خارجی محبوب با حجم موتور کمتر از 1000 سی‌سی | رنو کويید ارزان‌تر از پراید تمام می‌شود

وزارت صمت اعلام کرده که عوارض واردات خودروی خارجی با حجم موتور کمتر از 1000 سی‌سی به 10 درصد کاهش پیدا کرده است. در این گزارش تعدادی از خودروهای خارجی محبوب و با حجم موتور پایین در بازار هند را معرفی می‌کنیم.

به گزارش همشهری آنلاین، وزارت صمت اعلام کرده است که عوارض واردات خودروهای با حجم موتور کمتر از هزار سی‌سی 15 درصد پایین آمده و این خودروها فقط با عوارض 10 درصدی وارد کشور خواهند شد.

منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل و نقل وزیر صنعت در این باره گفته؛ عوارض واردات خودرو بین 10 تا 95 درصد است و بر اساس حجم موتور تعیین می‌شود. هرچه حجم موتور بیشتر باشد عوارض واردات نیز اضافه خواهد شد. برخلاف تصور احتمالی موجود خودروهای با کمتر از هزار سی‌سی خوبی در بازار جهانی وجود دارند و در صورتی که عوارض 10 درصدی بر واردات آنها اعمال شود با قیمت خوبی دست مصرف‌کننده ایرانی خواهند رسید.

  • عوارض 10 درصدی برای واردات خودرو تا 1000 سی‌سی‌ | احتمال فروش خودروهای وارداتی با سامانه یکپارچه | کنترل قیمت بر عهده سازمان حمایت است
  • ببینید | زمان تحویل خودروهای وارداتی به مردم اعلام شد

در گزارش پیش رو تعدادی از این خودروها که در بازار کشورهای خارجی عرضه می‌شود با ذکر قیمت، مشخصات، حجم موتور و توان خروجی آنها معرفی خواهند شد.

هیوندای ونیو

این خودرو یک SUV سه سیلندر با حجم موتور 998 سی‌سی است که موتور این خودرو با استفاده از توربو شارژ اسب بخار نیرو تولید کند. البته این خودروی تولیدی شرکت هیوندای کره با دو موتور دیگر شامل 1200 سی‌سی بنزینی با قدرت 83 اسب بخار و 1400 سی‌سی دیزلی با قدرت 90 اسب بخار هم به بازار عرضه می‌شود.

در حالی که گیربکس این خودرو با موتورهای حجم بالاتر 5 دنده دستی است، اما موتورهای کوچک آن با گیربکس 6 دنده دستی یا 7 دنده دو کلاچ عرضه می‌شود.

این خودرو مجهز به تنظیم خودکار هوای خودرو، کروز کنترل، شارژر وایرلس، پخش 8 اینچ اسکرین تاچ اندروید، ساندروف و کیلس استارتر است.

هیوندای همچنین برای این خودرو آپشن‌هایی نظیر سامانه الکترونیکی کنترل پایداری خودرو، 6 ایربگ، ترمز ای بی اس، سامانه مدیریت پایداری خودرو و همچنین سنسورهای پارک در جلو و عقب آن ارايه داده است.

قیمت این خودرو در بازار هند از 785 هزار روپیه تا یک میلیون و 436 هزار روپیه است که با در نظر گرفتن قیمت روپیه‌ هند 389 تومان در بازار آزاد، قیمت این خودرو بین 305 میلیون تا 558 میلیون تومان است که با در نظر گرفتن عوارض 10 درصدی با قیمت حدود 335 تا 600 میلیون تومان به بازار ایران خواهد رسید.

هیوندای I20

این خودرو یکی از بهترین‌ خودروهای با موتور کمتر از هزار سی‌سی در بازار جهانی است که احتمالا با همان موتور 998 سی‌سی توربو شارژ هیوندای ونیو با قدرت 120 اسب بخار در بازار هند به فروش می‌رسد. البته این خودرو با دو موتور دیگر 1200 سی‌سی بنزینی 83 اسبی،‌ و 1500 سی‌سی دیزلی 100 اسبی در بازار هند هم موجود است. گیربکس این خودرو برای موتور هزار سی‌سی، 6 دنده دستی یا 7 دنده اتوماتیک است.

این خودرو دارای یک سیستم پخش لمسی 10 اینچی اندروید است، سانروف داشته و به سامانه تصفیه هوای داخل خودرو مجهز است. برخی از آپشن‌های قابل نصب روی هیوندای I20 نیز شامل 6 ایربگ، سامانه الکترونیکی کنترل پایداری خودرو و سنسور پارک در عقب است.

قیمت این خودروی هیوندای در بازار هند 832 هزار تا یک میلیون و 378 هزار روپیه است که معادل 323 میلیون تا 536 میلیون تومان است. با احتساب عوارض 10 درصدی این خودرو احتمالا با قیمتی حدود 355 تا 590 میلیون تومان به ایران خواهد رسید.

کیا سونت

از آنجا که شرکت خودروسازی کیا زیر مجموعه گروه خودروسازی هیوندای به شمار می‌رود این خودروی SUV هم در بازار هند با یک موتور 998 سی‌سی با توان خروجی 120 اسب بخار عرضه می‌شود که احتمالا با هیوندای I20 و هیوندای ونیو مشترک است. این خودرو همچنین با یک موتور 1.2 لیتری بنزینی 82 اسبی و 1.5 لیتری دیزل 100 اسبی در بازار هند در دسترس مشتریان قرار دارد.

کیا سونت مجهز به یک سامانه اطلاعات و پخش خودروی 10 اینچی لمسی اندروید، شارژ وایرلس، ‌ساندورف، سامانه تصفیه هوای داخل خودرو، 6 ایربگ، سامانه مدیریت پایداری خودرو و کنترل الکتورنیکی پایداری در کنار ای بی اس است.

قیمت کیا سونت در بازار دهلی نو بین 798 هزار روپیه معادل 310 میلیون تومان، تا یک میلیون و 600 هزار روپیه معادل 622 میلیون تومان است که با احتساب عوارض 10 درصدی بین 340 میلیون تا 680 میلیون تومان به ایران خواهد رسید.

هیوندای ورنا

این سدان تولیدی شرکت هیوندای با یک موتور 998 سی سی که احتمالا با همه خودروهای قبلی مشترک است در بازار هند به فروش می‌رسد. همانطور که گفته شد موتور این خودرو با استفاده از توربو شارژ تا 120 اسب بخار توان خروجی ایجاد می‌کند و فقط با یک گیربکس اتومات 7 دنده در بازار هند به فروش می‌رسد. آپشن‌های هیوندای ورنا نیز شامل ساندروف، سامانه نظارت بر فشار باد تایر، شارژ وایرلس، سنسورهای پارک در قسمت جلو و عقب خودرو، ترمز ای بی اس و سامانه هشدار سرعت است.

قیمت این خودرو در بازار هند از یک میلیون و 87 هزار روپیه بر اساس آپشن‌ها تا یک میلیون و 804 هزار روپیه معادل 422 تا 725 میلیون تومان در دسترس است. با احتساب عوارض 10 درصدی این خودرو بین 460 تا حدود 800 میلیون تومان به ایران خواهد رسید.

نیسان مگنیت

این خودرو با یک موتور 999 سی سی تنفس طبیعی با قدرت 72 اسب بخار و یک موتور توربو شارژ 100 اسب بخاری در بازار هند عرضه شده است. موتور تنفس طبیعی این خودرو مجهز به گیربکس مجهز به 5 دنده دستی بوده ولی موتور توربوشارژ آن هم با گیربکس 5 دنده دستی و هم با گیربکس اتوماتیک به بازار عرضه می‌شود. این خودرو مجهز به سامانه اطلاعات و پخش 8 اینچی لمسی اندروید بوده، لامپ جلوی ال ای دی دارد و با رینگ‌های 16 اینچی آلیاژ آلومینیوم به بازار عرضه می‌شود.

نیسان مگنیت همچنین دارای تهویه هوای اتوماتیک، شارژر وایرلس و سیستم تصفیه هوا است. در جلوی این خودرو دو ایربگ نصب بوده، ترمز ای بی اس دارد و مجهز به سامان الکترونیکی کنترل پایداری است. این خودرو در بازار دهلی نو 600 هزار روپیه معادل 233 میلیون تا یک میلیون و 120 هزار روپیه معادل 435 میلیون عرضه می‌شود که با احتساب عوارض 10 درصدی چیزی حدود 250 تا 470 میلیون به ایران خواهد رسید.

رنو کويید

شرکت خودروسازی رنو از سال 2005 وارد بازار هند شده و هم اکنون یکی از پرفروش‌ترین مدل‌های تولیدی این خودروسازی در بازار هند رنو کويید است. این خودروی هاچ‌بک با موتور 999 سی سی به بازار هند عرضه می‌شود که البته با یک موتور 800 سی سی هم در دسترس مشتریان هندی قرار دارد. موتور هزار سی سی آن قابلیت تولید 68 اسب بخار و موتور 800 سی سی آن 54 اسب بخار قدرت دارد. این خودرو با گیربکس 5 دنده دستی یا 5 دنده اتوماتیک در دسترس مشتریان است و دارای آپشن‌هایی نظیر سامانه اطلاعات و پخش 8 اینچی لمسی، تهویه دستی هوا، ورودی کیلیس، شارژر در عقب خودرو و همچنین دوربین پارک عقب است.

رنو کويید مجهز به ایربگ‌های جانبی، ای بی اس و سنسور پارک در قسمت عقب است. قیمت این خودرو در بازار هند 468 هزار روپیه معادل 182 میلیون تومان تا 636 هزار روپیه معادل 247 میلیون تومان عرضه می‌شود که با احتساب عوارض 10 درصدی واردات به ایران با قیمت‌هایی حدود 200 تا 270 میلیون تومان به ایران خواهد رسید.

فولکس واگن پولو

پولو یکی از مدل‌های محبوب تولیدی شرکت فولکس واگن است و هم شکل خوبی داشته و هم عملکرد خوبی را در کنار قیمت مناسب ارايه می‌دهد. این خودرو با یک موتور 990 سی سی تنفس طبیعی، با قدرت 75 اسب بخار و یک موتور 999 سی سی توربو شارژ با قدرت 110 اسب بخار در بازار عرضه شده است. گیربکس این خودرو هم 5 دنده دستی، 6 دنده دستی و 6 دنده اتومات است و بر اساس سفارش مشتری ارايه می‌شود. این خودرو دارای سامانه اطلاعات و پخش 6.5 اینچی لمسی، سنسور باران، دو ایربگ جلو، کروز کنترل و سنسور پارک در قسمت عقب است.

فولکس واگن پولو با قیمت 709 هزار روپیه معادل 275 میلیون تومان تا یک میلیون و 133 هزار روپیه معادل 440 میلیون تومان در بازار هند در دسترس مشتریان است که با احتساب عوارض 10 درصدی بین 270 تا حدود 480 میلیون تومان وارد ایران خواهد شد.

اشکودا کوشاک

اشکودا کوشاک یک SUV نسبتا محبوب در بازار هند است و با موتور هزار سی سی عملکرد نسبتا خوبی را به ثبت رسانده است. این خودرو دارای یک موتور یک لیتر 3 سلیندر توربو شارژ بنزینی با توان تولید 115 اسب بخار و یک موتور 1.5 لیتری توربو شارژ با تولید 150 اسب بخار در بازار هند عرضه شده است. گیربکس این خودرو هم 6 دنده دستی و 7 دنده اتوماتیک بر اساس سفارش مشتری تحویل می‌شود.

کوشاک که تولید اشکودای جمهوری چک است دارای ساندروف، سامانه اطلاعات و پخش 10 اینچی لمسی اندروید، شارژر وایرلس، صندلی‌های برقی، پخش با 6 بلندگو، 6 ایربگ، سنسور پارک عقب، کنترل الکترونیکی پایداری خودرو، هشدار کمر بند ایمنی، سنسور تصادف، ای بی اس و دوربین عقب است.

قیمت اشکودا در بازار هند البته نسبت به دیگر رقبا کمی بیشتر بوده و بین یک میلیون و 261 هزار روپیه تا 2 میلیون و 89 هزار روپیه متغیر است. با این حساب کوشاک با قیمت 490 میلیون تومان تا 812 میلیون تومان در بازار هند فروخته می‌شود که با احتساب عوارض 10 درصدی بین 540 تا 890 میلیون تومان به ایران خواهد رسید.

هیوندای آيورا

این خودروی کره‌ای با یک موتور یک لیتری 120 اسبی توربو شارژ بنزینی و احتمالا مشابه موتورهای هیوندای ورنا، ونیو و کیا سونت عرضه شده است. هیوندای آيورا با تجهیزات جانبی شامل سامانه اطلاعات و پخش 8 اینچی اندروید، کروز کنترل، شارژر وایرلس، صندلی قابل تنظیم، تهویه هوای خودکار در کنار دو ایربگ جلو و سنسورهای در عقب عرضه شده است.

قیمت این خودرو در بازار هند 688 هزار روپیه معادل تا یک میلیون و 100 هزار روپیه متغیر است که معادل 267 تا 427 میلیون تومان برآورد می‌شود. با احتساب عوارض 10 درصدی هیوندای آيورا می‌تواند با قیمت 290 تا 470 میلیون تومان به ایران برسد.

رنو ترایبر

این خودروی 7 نفره با یک موتور یک لیتری 72 اسبی در بازار هند عرضه شده و البته در آینده نزدیک قرار است به توربو شارژ هم مجهز شود. این خودرو با گیربکس 5 دنده دستی یا 5 دنده اتومات در بازار هند موجود بوده و دارای تجهیزات سامانه اطلاعات و پخش 8 اینچی لمسی، رینگ‌های 15 اینچی بزرگ، تهویه هوای خودکار، دو ایربگ در جلو، ایربگ‌های جانبی، ای بی اس، کروز کنترل و سنسور عقب است.

یکی از بهترین ویژگی‌های رنو ترایبر قیمت پایین علیرغم ظرفیت بالای آن است که باعث شده بسیاری از مردم هند توانایی خرید آن را داشته باشند.

قیمت این خودرو در بازار آزاد هند 600 هزار روپیه تا 890 هزار روپیه بر اساس آپشن‌ها تعیین شده که معادل 233 تا 347 میلیون تومان است.

با احتساب عوارض 10 درصدی واردات این خودرو بین 256 میلیون تا 381 میلیون تومان به ایران خواهد رسید.

رنو کیگر

این خودرو یکی از SUV‌های پرطرفدار بازار هند است و همه این محبوبیت به لطف قیمت مناسب آن فراهم شده است. این خودرو احتمالا با همان موتور یک لیتری رنو ترایبر با قدرت 72 اسب بخاری در بازار هند موجود است که البته مشتریان می‌توانند رنو کیگر را با موتور یک لیتری توربوشارژ با قدرت 100 اسبی هم خریداری کنند.

گیربکس این خودرو هم 5 دنده دستی یا 5 دنده اتومات سا و با تجهیزات نظیر سامانه اطلاعات و پخش 8 اینچی لمسی، شارژر وایرلس،‌ لامپ‌های جلوی ال ای دی، کنترل خودکار هوای خودرو و سامانه روشن کردن کیلس است.  کیگر همچنین مجهز به ای بی اس، 4 ایربگ و سنسور عقب است.

قیمت این مدل محبوب رنو بین 613 هزار روپیه معادل 238 میلیون تومان تا یک میلیون و 462 هزار روپیه معادل 452 میلیون تومان در بازار دهلی نو متغیر است که با احتساب عوارض 10 درصدی 260 تا 500 میلیون تومان به ایران خواهد رسید.

شاخص بورس منفی ماند کمبود آب درحال بلعیدن زمین است شپنا بیشترین خرج پول حقیقی بورس امروز را ثبت کرد یک برش کوچک؛ خرده فروشی آنلاین، فقط 4 درصد از خرده فروشی ایران کاش این آقا وزیر اقتصاد ایران بود! افزایش 97 درصدی پروازهای عبوری از ایران در چند ماه اخیر نسبت به سال گذشته اما و اگر های تغییر تعرفه قیمت بلیط هواپیما... بازرگانان روسی برای دور زدن تحریم رو ایران حساب ویژه باز کرده‌اند ماینرها تسلیم بازار بیت کوین می شوند نخستین تامین مالی پرده نقره‌ای از بازار سرمایه شبکه زیتون چگونه وام‌های بانکی را درو کرد؟/ حضور سوال‌برانگیز مرد پشت‌پرده زیتون در اوقاف! خبر مهم برای دارندگان دستگاه‌های کارتخوان این موتورسیکلت محبوب 120 میلیون شد این مشاغل مورد توجه ویژه قرار گیرند تاثیر سیاست ارزی جدید بانک مرکزی بر بازار عرضه برق در بورس انرژی چه بلایی بر سر صنعت می آور... واردات 131 هزار تن گندم و روغن خام از بنادر گیلان به کشور کاهش شدید صادرات زعفران/60 درصد فقط در فروردین‌ماه بهترین زمان برای خرید موبایل زیر 600 دلار/ فروش واحدهای صنفی ریزش کرد جهان منتظر جایگزینی غلات رومانی به جای روسیه و اوکراین هنوز کسی در پرونده مدیران سابق بورس بازداشت نشده/ مجازات انتظامی جریمه و سلب صلاحیت برای 220 مدیر آغاز مطالعات ژيوشیمی ماهواره‌ای با هدف کشف نفت و گاز در دریای عمان شگرد جدید مشاوران املاک برای افزایش اجاره‌ بها+ ف... توانستیم بر تحریم صادرات میعانات گازی غلبه کنیم ارزان ترین لنت ترمز پراید چند؟ آغاز عملیات اجرایی 70 هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در بنیاد مسکن 580 هزار مشترک صنعتی برق هیچ محدودیتی ندارند 7 شب سفر به مالزی چقدر هزینه می‌خواهد؟ افزایش نجومی قیمت مسکن و اجاره بهاء مکمل فشار حداکثری تحریم‌ها اعلام نمادهای مشمول فعالیت بازارگردانی در بورس و فرابورس ژاپن رکورد جدید تورمی ثبت کرد حق‌خوری طالبان و اردوغان علیه ایران فارس من| ریال از شهریورماه هوشمند می‌شود/ رمزریال ارتباطی به رمزارزها ندارد چرا بانک مرکزی ارزپاشی نمی‌کند؟ جاماندگان و معترضان یارانه بخوانند/ احتمال تغییر در فهرست یارانه‌بگیران ماه تیر؟ بزودی گاز ایرانشهر به چابهار، کنارک و سواحل استراتژیک مکران می رسد راهکار سنگاپور برای واردات 90 درصدی موادغذایی واکنش نماینده مجلس به تهدید پیامکی آقای وزیر آرژانتین هم خواستار عضویت در بریکس شد اجرای طرح سنجش وزن بسته‌های غذایی و شوینده‌ برای مقابله با کم‌فروشی وزارت جهاد تصمیم گیر نهایی صادرات شیر خشک است رانت یعنی سامانه یکپارچه خودرو نه بورس کالا جزيیات ممنوعیت واردات خودرو به مناطق آزاد از زبان سعید محمد هواپیمایی فنلاند در معرض ورشکستگی به خاطر تحریم روسیه موافقت با کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت تورم لبنان به 211 درصد رسید غلبه بر تحریم صادرات میعانات گازی با فعال‌سازی پالایشگاه‌های کوچک تسهیلات ویژه گمرک ایران برای صادرکنندگان کالا به روسیه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی بسیار پیچیده است/آغاز جابجایی نیروهای مازاد هشدار سه برابر شدن قیمت گاز برای مردم آلمان