نادران: 900هزار بشکه نفت در روز صادر می‌کنیم

نادران: 900هزار بشکه نفت در روز صادر می‌کنیم

الیاس نادران، ريیس کمیسیون تلفیق مجلس، به نقل از وزیر نفت گفت که ایران «اکنون حدود 900 هزار بشکه نفت در روز» صادر می‌کند.

مهر: الیاس نادران يیس کمیسیون تلفیق بودجه در برنامه گفت وگوی ویژه خبری که شب گذشته (پنجشنبه) از شبکه دو سیما با موضوع تشریح آخرین مصوبات این کمیسیون پخش شد، درباره بررسی بودجه 1400 در کمیسیون تلقیق، گفت: اقرار می‌کنم در طول دوره‌هایی که در کمیسیون تلقیق لایحه بودجه حضور داشتم، جمعی به این همدلی، متخصص و ترکیب پرنشاط و مجرب با سوابق طولانی بودجه نویسی به همراه جوانان پرنشاط با ایده‌های انقلابی ندیدم که همین موضوع باعث روان شدن کار شد.

وی تصریح کرد: لازم است از نمایندگان دولت حاضر در کمیسیون تلفیق تشکر کنم که علیرغم اختلاف نظرات صریح، از نظرات آنها نیز بهره بردیم همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس، دیوان محاسبات و بخش‌های غیردولتی کمک کردند تا تصمیمات عاقلانه و منطقی گرفته شود که در کمیسیون تلفیق بی نظیر بود.

تلاش کمیسیون تلفیق برای احیای لایحه بودجه 1400 رو به موت

ريیس کمیسیون تلفیق با اشاره به گارد محکمی که نسبت به رد کلیات لایحه بودجه وجود داشت، گفت: طبق نظرات کارشناسی به هم ریختگی، آشوب و اغتشاش در اعداد و ارقام زیاد بود و هرکه آن را می‌دید وحشت می‌کرد که این مریض بدحال رو به موت که به اورژانس آمده چگونه خوب می‌شود.

نادران با اشاره به اینکه یکی از اهداف کمیسیون تلفیق علنی کردن اطلاعات لایحه بودجه بود، اظهار داشت: افزوده شدن برخی از ارقام ناشی از شفاف سازی ارقامی است که در پشت ردیف‌ها پنهان شده بود لذا کمیسیون تلفیق لایحه بودجه را تغییر نداد بلکه تلاش در اصلاح ساختار و روش بودجه داشت.

وی ادامه داد: کمیسیون تلفیق درآمد حاصل از فروش نفت را به اوراق مالی و سایر شیوه‌های تامین مالی بودجه انتقال داد و درآمدهای نفتی را در حداقل بست تا شدنی باشد و مازاد را در سقف دوم و در صورت تحقق به دولت اختیار داد تا هزینه مصارف عمرانی کند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه با اشاره به دو سقفی و دو زمانه شدن بودجه، تاکید کرد: باید نسبت به تحقق درآمدها اطمینان حاصل کنیم و معتقدیم هزینه‌ها باید در حوزه اشتغال، عمران، محرومیت زدایی و سایر حوزه‌ها سرمایه گذاری شود.

تنظیم نظام مالیاتی به نفع اقشار کم درآمد انجام شد

محمد رشیدی در ادامه با اشاره به شرایط سخت معیشتی در زمان شیوع کرونا، گفت: تلاش کردیم پرداخت مالیات به نفع اقشار کم درآمد باشد و کسی که حقوق پایین دریافت می‌کند مالیات کمتری دهد و یا معاف شود و مالیات‌های بیشتر از حقوق‌های بالاتر دریافت شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با اشاره به افزایش حقوق 25 درصدی تعیین شده از سوی دولت در لایحه بودجه 1400، افزود: براین اساس افرادی که حقوق آنها تا 5 میلیون تومان است ازپرداخت مالیات معاف می‌شوند، آن‌هایی که تا سقف 10 میلیون تومان دریافت می‌کنند، 10 درصد مالیات پرداخت می‌کنند و به همین نسبت افرادی که بالای 30 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند، بیشترین مالیات را می‌پردازند.

نادران در ادامه با اشاره به ابتلای کرونای عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه مسيول کمیته حقوق و دستمزد و میرمحمدی نماینده میبد که موضوع دارو را کنترل می‌کرد، گفت: عدم حضور این دو نفر یکپارچگی کمیسیون را مختل کرد چرا که ایده‌های بسیار خوبی برای تنظیم بودجه داشتند بنابراین به آن ایده آلی که می‌خواستیم نرسیدیم البته 80 درصد ایده‌های اصلاح ساختار بودجه با توجه به ظرفیت‌های اجرایی دولت، انجام شد.

وی با اشاره به نحوه افزایش حقوق برمبنای 25 درصد تعیین شده دولت، گفت: این افزایش حقوق با سقف 15 برابر حداقل حقوق یعنی تا سقف 33 میلیون تومان انجام می‌شود.

نظام پرداختی کشور به هم ریخته است

ريیس کمیسیون تلفیق با تاکید بر تنظیم نظام مالیات بندی به نفع طبقات پایین، اظهار داشت: دولت تا سقف 4 میلیون تومان را معاف از مالیات کرده بود و بیشترین فشار روی حقوق 4 تا 10 میلیون تومان و بعد از آن تا 16 میلیون تومان بود که ما این ساختار را اصلاح کردیم و تعداد طبقات را افزایش دادیم که براین اساس مالیات پرداختی 90 درصد کارکنان دولت بین 10 تا 15 درصد می‌شود که این میزان نسبت به پیش بینی دولت کمتر شده است از این رو دولت به کاهش درآمدهای مالیاتی خود معترض شد که تاکید کردیم این مالیات از پردرآمدها گرفته شود.

نادران با اشاره به بهم ریختگی نظام پرداختی در کشور، افزود: یکی از دستگاه‌ها از بهمن سال 98 تا به امروز میزان پرداخت حقوق 500 تا 600 نفر کارکنان خود را از هزار و 680 میلیارد تومان به 4 هزار و 300 میلیارد تومان رسانده است که این باعث شد سایر دستگاه‌ها احساس رقابت کنند و آنها نیز درصدد افزایش حقوق برآیند که همین امر باعث مقاومت در برابر تحقق عدالت می‌شود.

90 درصد هزینه‌های جاری صرف پرداخت حقوق و دستمزد می‌شود

وی ادامه داد: بخش اعظمی از اعتبارات هزینه‌ای دولت پرداخت به پرسنل است به این معنا که 90 درصد هزینه‌های جاری برای پرداخت حقوق و دستمزد مصرف می‌شود.

ريیس کمیسیون تلفیق با اشاره به تلاش کمیسیون تلفیق برای اصلاح این موضوع، تاکید کرد: تلاش داریم طی یکی از پیشنهادات که امیدواریم در صحن علنی با اقبال نمایندگان روبه رو شود، کل پرداختی به شاغلان و بازنشستگان از یک محل بوده و به صورت ثابت باشد چرا که در حال حاضر برای مثال فردی حکم دریافت حقوق 10 میلیون تومانی دارد اما 16 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند که تلاش داریم بخش دوم پرداختی که به خزانه نمی‌رسد نیز مسیر خزانه را طی کند تا شفاف سازی شود که این موضوع به معنای کاهش حقوق افراد نیست.

نادران با اشاره به ماده‌ای از قانون خدمات کشوری اظهار داشت: بقیه نسبت مازاد دریافتی حقوق به عنوان تفاوت تطبیق فریز می‌شود و 25 درصد افزایش حقوق به اصل آن خواهد بود.

وی ادامه داد: صحن یک ماه فرصت بررسی لایحه بودجه را دارد و بعد از آن شورای نگهبان نیز در خصوص آن نظر می‌دهد که ممکن است تغییراتی در این تصمیم گیری ها که اعلام می‌شود، صورت گیرد.

ريیس کمیسیون تلفیق با اشاره به راه اندازی سامانه حقوق و دستمزد در سال آینده طبق قانون برنامه ششم توسعه کشور، گفت: اطلاعات این سامانه در دسترس مردم و دستگاه‌های نظارتی قرار خواهد گرفت و عدم اجرای آن، عدم پرداخت حقوق به افراد را در پی خواهد داشت به این معنا که اگر مدیری اطلاعات دریافتی حقوق خود را در این سامانه ثبت نکند، حقوق دریافت نخواهد کرد.

رشیدی در ادامه رفع تبعیض در همه جای بودجه را یکی از اهداف کمیسیون تلفیق عنوان کرد و افزود: همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان در لایحه بودجه مورد تاکید قرار گرفت که براین اساس ممکن است حتی فردی که 3 سال قبل بازنشسته شده نسبت به کسی که هم اکنون مشغول به کار است حقوق بیشتری نیز دریافت کند این در حالی است که در حال حاضر حقوق بازنشستگان از افراد شاغل کمتر است.

دبیر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 با اشاره به کار سه شیفته این کمیسیون به مدت حدود یک ماه، عنوان کرد: ما 7 موضوع را مورد تاکید قرار دادیم براین اساس که در لایحه بودجه 1400 به حفظ قدرت خرید مردم، رونق تولید، محرومیت زدایی، حذف رانت و کاهش تبعیض، سلامت، فرهنگ، خانواده و فرزندآوری و تقویت انضباط مالی و ساختاری مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به موضوع حذف رانت‌ها، گفت: برای مثال وجود رانت باعث گرانی قیمت مرغ شد در حالی که این افزایش قیمت به جیب تولیدکنندگان نرفت لذا تلاش کردیم بودجه به گونه‌ای تنظیم شود که به نفع مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باشد نه دلالان؛ به همین منظور ارز 4200 تومانی را نیز حذف کردیم که نباید باعث نگرانی مردم شود چرا که درآمد حاصل از تخصیص این ارز به جیب مردم نمی‌رفت.

دولت منعی برای فروش نفت به میزان 2.3 میلیون بشکه ندارد

در ادامه این برنامه، ريیس کمیسیون تلفیق اظهار داشت: وزیر نفت که برای ارايه توضیحات در خصوص درآمدهای نفتی و اتفاقاتی که برای سال آینده پیش بینی کرده بودند به کمیسیون تشریف آوردند در آنجا بیان کرد که صادرات نفت و میعانات گازی را 2.3 میلیون بشکه در روز در نظر گرفته‌اند و مصرف داخلی هم 2.2 میلیون بشکه در روز است که از آقای وزیر سوالاتی پرسیده شد که در حال حاضر چه میزان تولید وجود دارد که اعلام نمودند 900 میلیون بشکه صادر می‌شود و ما اعلام کردیم که این فاصله بسیار زیاد است.

وی افزود: آقای زنگنه بیان کرد که اگر شرایط سیاسی کشور را به گونه‌ای فراهم کنید تا اینکه خارجی‌ها به ما اجازه صادرات دهند و البته 600 میلیون دلار هم سرمایه در اختیارم بگذارید، پس از سه ماه ظرفیت صادرات را به 2.3 میلیون خواهم رساند که اینها پیش شرط‌های بسیار سختی بود البته نه به لحاظ مالی چرا که کشور درگیر و دار این چند میلیون دلارها نخواهد بود اما اینکه حاکمیت را تحت فشار قرار دهند تا شرایط سیاسی را به نحوی دربیاورند که امکان بیشتری برای صادرات نفت پیدا کنند و در حقیقت بودجه را اهرمی برای فشارهای سیاسی در نظر گرفته‌اند تا اینکه سازش صورت بگیرد که ما این موضوع را تحمل نکردیم و با دوستان مشورت گرفتیم که بودجه با حداقل وابستگی به نفت بسته شود و از ساز و کارهای دیگری همچون اوراق مالی، فروش دارایی‌ها و هر شکلی که ممکن باشد بودجه را تامین مالی می‌کنیم ولی اجازه نخواهیم داد که کشور تحت این فشارهای سیاسی قرار بگیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: از آن طرف هم سقف فروشی که دولت تعیین کرده بود را منع نکردیم به همین دلیل بودجه را هم دو سقفی و هم اینکه دو زمانی بسته‌ایم تا سقف یک میلیون بشکه بسته به اینکه قیمت نفت صادراتی چه میزان باشد بنابراین درآمد نفتی که ما پیش بینی کردیم حتما محقق خواهد شد ضمن اینکه ما درآمد را 261 هزار میلیارد پیش بینی کرده‌ایم ولی دولت حجم وابستگی به نفت چه از مسیر صندوق توسعه ملی و چه از پیش فروش سلف نفتی و همچنین محل صادرات نفت و گاز بخواهد تامین کند 394 هزار میلیارد تومان را پیش بینی کرده بود البته چون ارقام پنهان است کشف ارقام نیاز به این دارد که مقداری ریاضیات را بلد باشند.

تلاش کمیسیون‌تلفیق برای تغییر بودجه به نفع مردم

نادران اظهار داشت: 130 هزار میلیارد تومان درآمدهای ریالی فروش نفت را کمتر برآورد کردیم و در عین حال اینها را از طریق اوراق مالی، فروش دارایی‌ها و شیوه‌های دیگری که برای تامین مالی ارز جبران کرده‌ایم. بودجه فقط یک حساب و کتاب و جدول ضرب ساده نیست بلکه برخوردهای دیگری باید با آن شود که به تخصص لازم نیاز دارد لذا اجازه داده‌ایم که اگر دولت امکان صادرات نفتی در 6 ماهه دوم برایش فراهم شد منعی برای انجام آن به وجود نیاید یعنی بودجه بسیار منعطف و روان بسته شده است.

وی گفت: هر وقت صحبت از بودجه می‌شود افراد اعداد و ارقام به ذهنشان متبادر می‌شود در صورتی که بودجه با زندگی افراد سروکار دارد یعنی هر تصمیمی در بودجه گرفته می‌شود روی زندگی آحاد جامعه تاثیرگذار است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ما امسال تلاشمان بر این بود که بودجه را به نفع مردم تغییر دهیم و به جای اینکه طبقاتی خاص و افراد نزدیک به حاکمیت از این رانت‌ها چه رانت‌های نفتی و چه رانت‌های اطلاعاتی استفاده کنند عموم مردم از آن بهره ببرند به همین دلیل در سیستم‌های حمایتی ممکن است در حقوق و دستمزد افراد بگویند که این خیلی تطابقی با پیشنهاد دولت ندارد اما در سیستم‌های حمایتی به نحوی مورد حمایت قرار می‌گیرند که قدرت خرید آنها نسبت به امسال کمتر نشود.

ريیس کمیسیون تلفیق بیان کرد: نرخ ارز بودجه یک نرخ ارز محاسباتی بوده یعنی همیشه تلاش بر این است که احتیاط صورت بگیرد نسبت به ارزی که در بازار و پیش بینی‌هایی که ممکن است به وجود آید بنابراین دولت در بودجه 4 ارز را پیشنهاد داده است، یک نرخ ارز 4200 تومانی که ترجیحی بود و نرخ دیگر کالاها و خدماتش را می‌خواست براساس دلارهای نفتی بفروشد که آن را 17 هزار و 500 تومان در نظر گرفته بود.

نادران اضافه کرد: بخشی از دلارهای نفتی را محاسبه کرده که با ارز 17 هزار و 500 تومانی به فروش برساند و در تبصره 14 درآمد حاصل از صادرات فرآورده‌های نفتی را که 7 میلیارد دلار پیش بینی کرده بود با ارز 17 هزار و 150 تومانی بسته و دولت اگر ارز را به نرخ ETS بفروشد ما به التفاوت آن را به هر نحوی که مصلحت دانست بتواند هزینه کند یعنی نرخ ارز رسمی بازار را به آن رسمیت داده است که بتواند بفروشد مثل الان که حدود 23,000 تومان است و سال آتی که بستگی دارد چه قیمتی به فروش برسد و دولت همه اینها را پیش بینی کرده بود.

وی گفت: ما این 4 نرخ ارز را به دو نرخ ارز تبدیل کردیم، یعنی یک نرخ ارز محاسباتی بودجه ودیگری نیز نرخ رسمی واقعی که دولت و بانک مرکزی در مراودات تجاری از آن استفاده می‌کنند ضمن اینکه بانک مرکزی هم مسيول تامین ارز کشور است که باید قیمت‌ها را برحسب ورود و خروج ارز قیمت گذاری کند بنابراین سعی کردیم قیمت ارز را شفاف کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: اگر واقعا برآورد دولت این بود که ارز کمتر از 17 هزار و 500 خواهد شد که اگر 8 میلیارد دلار کالاهای اساسی ودارو کنار گذاشته شود مشخص می‌شود دولت 17 هزار و 500 تومان محاسبه کرده است بنابراین دولت با محاسبه‌ای که انجام داده اعلام کرده درآمد ارزی نفت می‌شود 17.3 میلیارد سهم دولت که 8 میلیارد دلار از این مقدار ارز 4200 تومانی است و مابقی آن نیز ارز 17 هزار و 500 تومانی است که ترکیب وزنی اینها 11 هزار و 500 تومان شده است.

نادران اظهار داشت: در تبصره یک لایحه بودجه که اولین تبصره نفتی بودجه هم هست گفته شده اگر ارز به نرخ بازار فروخته شود مابه التفاوت آن را به این حساب واریز می‌کنیم و دولت بابت آنچه که مصلحت می‌داند هزینه خواهد کرد به این دلیل؛ اصلا اینگونه نخواهد بود که دولت پیش بینی کرده باشد که قیمت ارز خیلی پایین بیاید، بنابراین ما اعلام کردیم که اگر دولت بخواهد به هر نرخی ارز را در بازار بفروشد بودجه باید انعطاف داشته باشد یعنی اگر آقای همتی بتواند در سال جاری ارز را با دلار 10 هزار تومانی بفروشد این بودجه تحمل آن را در جهت تامین منابعش دارد.

بودجه را به سمت جهش تولید سوق دادیم

محمد رشیدی در ادامه این برنامه اظهار داشت: برای ارز 4200 تومانی در بحث کالاهای اساسی رانت جدی وجود داشت یعنی یک عده بسیار محدودی از آن استفاده می‌کردند و این موضوع را به صورت جدی آزاد خواهیم کرد اما از آن طرف به مصرف کننده و تولیدکننده یارانه خواهیم داد. یارانه‌ای که مستقیم به دست مصرف کننده برسد و دچار تشویش نشود ضمن اینکه فضا را به شکلی ایجاد کرده‌ایم تا مردم برای مایحتاج روزانه خود نگران نباشند.

وی تاکید کرد: مطمين باشید که اگر بازار را آزاد کنیم در این بازار رقابتی حتی ممکن است قیمت‌ها تعدیل کند بنابراین مردم نگران نباشند چرا که دغدغه آنها را در تبصره 14 لحاظ کرده‌ایم و جبران خواهیم کرد.

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس گفت: به واردکننده‌های دارو این فرصت را می‌دهیم که مابه التفاوت نرخ ارز را از دولت بگیرند اما دارو نباید برای مردم دغدغه شود و قیمت دارو به مردم آسیب برساند یا به شرکت‌های بیمه‌ای کمک خواهیم کرد تا دیگر مردم دغدغه دارو نداشته باشند ضمن اینکه در تبصره 14 به صورت جدی 50 هزار میلیارد تومان از منابع هدفمندی را برای حمایت از بنگاه‌های متوسط و کوچک در نظر گرفته‌ایم بنابراین احکام بودجه را محکم بسته‌ایم و دولت را مکلف کرده‌ایم که حتی 27 هزار میلیارد اوراق را برای بخش کشاورزی و امثالهم در نظر گرفته‌ایم تا به صورت جدی تولید را حمایت کرده باشیم.

رشیدی بیان کرد: متاسفانه این بودجه و بودجه‌های سال‌های پیش به پرداخت‌ها اختصاص پیدا کرده بود و یا اینکه سهم یک عده خاصی شده بود اما در حال حاضر بودجه را به سمت جهش تولید سوق دادیم و آن را مستحکم کرده‌ایم بنابراین این احکامی که نوشته شده کمک خواهد کرد که تولید رونق بگیرد تا از این فضای رکود خارج شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اظهار داشت: اگر فروش مازاد نفت اتفاق بیفتد این بخش بودجه را به مباحث عمرانی و تولیدی اختصاص خواهیم داد ضمن اینکه در تبصره 14 هم در نظر گرفته‌ایم که قسمتی از پول‌های هدفمندی برای مردم در فضای بورسی و تولید لحاظ شود تا منافع مردم استمرار پیدا کند.

نباید مردم را از چتر حمایتی محروم کرد

الیاس نادران در ادامه این برنامه اظهار داشت: در کمیسیون تلفیق ده‌ها جلسه با حضور کارشناسان در خصوص هدفمندی یارانه‌ها برگزار شده تا جنبه‌های مختلف آن بررسی شود البته ایده اولیه ما که هنوز به جمع بندی نرسیده‌ایم این بوده که ما کارت‌های اعتباری برای خرید مردم در نظر بگیریم که البته این ظرفیت نیز وجود دارد تا اعتباری برای مردم در نظر گرفته شود که خرید خود را از مراکز و فروشگاه‌هایی انجام دهند تا از یک تخفیف قابل توجهی برخوردار شوند بنابراین اگر ما نتوانیم دولت را متقاعد کنیم که این سیستم را عملیاتی کنند طبیعتا مجبور خواهیم شد با یارانه نفتی آن را جبران کنیم چرا که نمی‌توانیم مردم را از چتر حمایتی محروم کنیم.

وی گفت: حساب و وضعیت فعلی نظام دو نرخی ارز با شرایط موجود و این وضعیت مدیریت اجرایی، آنقدر است که مردم از نرخ پایین ارز، بهره چندانی نمی‌برند ضمن اینکه بطور مثال در واردات علوفه و نهاده‌های دامی مشاهده می‌شود 7 الی 8 شرکت هستند که یکی از آنها به اندازه آن 7 تای دیگر منتفع می‌شود که اینها رانت را می‌برند و وقتی در زنجیره تامین به مصرف کننده می رسند هیچ نفعی به مردم نخواهد رسید بنابراین چه دلیلی دارد که این رانت در اختیار یک عده خاص قرار بگیرد ولی تلاش ما بر این بوده که از حمایت تولید داخلی و مصرف کننده، دریغ نکنیم و به گونه‌ای باشد که منابع را خودشان مدیریت کنند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات تلفیق در صحن مجلس بررسی می‌شود، گفت: پیشنهادی مطرح شده که یارانه‌ای را در سال آینده تحت عنوان یارانه بنزینی به مردم پرداخت کنیم به این معنا افرادی که خودرو دارند از کارت سوخت خود استفاده می‌کنند و خانواده‌هایی که فاقد خودرو هستند و اتفاقا جمعیت شان نیز 40 میلیون نفر است 15 لیتر برای هر نفر در نظر گرفته شود و همچنین سامانه‌ای هم برای آنها برنامه ریزی خواهد شد که بتوانند آن را به فروش برسانند.

رشیدی هم در پایان این گفتگو، گفت: مجلس شورای اسلامی و کمیسیون تلفیق براساس رهنمودها و قوانین بالادستی ابلاغی مقام معظم رهبری حرکت خواهند کرد تا منافع مردم تامین شود، ناگفته نماند که ما وکیل الدوله نیستیم بلکه وکیل مردم خواهیم بود.

local_offerبرچسب‌ها:
صادرات نفت، واردات زردچوبه!

صادرات نفت، واردات زردچوبه!

سال 91 وزیر وقت بهداشت از واردات بیل و زین اسب به جای دارو انتقاد کرد. حالا آمارها نشان می‌دهد روند واردات کالاهای عجیب به اقتصاد ایران ادامه دارد؛ از زیپ و سرپیچ لامپ گرفته تا مدادتراش و قیچی.

TejaratNews.com/
صادرات نفت ایران رو به افزایش است

صادرات نفت ایران رو به افزایش است

تارنمای خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ نوشت که همزمان با افول کارزار فشار حداکثری دولت سابق آمریکا علیه ایران، صادرات نفت این کشور در حال افزایش است.

Bartarinha.ir/

بلومبرگ: نشانه‌هایی از افزایش صادرات نفت ایران دیده می‌شود

داغ صفر شدن صادرات نفت ایران را به جگرشان گذاشتیم

داغ صفر شدن صادرات نفت ایران را به جگرشان گذاشتیم

وزیر نفت گفت: با وجود اینکه دونالد ترامپ، ريیس‌جمهوری پیشین آمریکا، می‌خواست صادرات نفت ایران را به صفر برساند، داغ صفر شدن صادرات را به جگرشان گذاشتیم.

TejaratNews.com/
صادرات نفت افزایش یافت/ آرامش در بازارها و کاهش تورم در آینده نزدیک

صادرات نفت افزایش یافت/ آرامش در بازارها و کاهش تورم در آینده نزدیک

ريیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: با فروکش کردن انتظارات و هیجانات سیاسی و رشد صادرات نفت و فرآورده در ماه‌های اخیر،...

Borna.news/
داغ صفر شدن صادرات نفت ایران را به جگرشان گذاشتیم

داغ صفر شدن صادرات نفت ایران را به جگرشان گذاشتیم

وزیر نفت گفت: با وجود اینکه دونالد ترامپ، ريیس‌جمهوری پیشین آمریکا، می‌خواست صادرات نفت ایران را به صفر برساند، داغ صفر شدن صادرات را به جگرشان گذاشتیم.

TejaratNews.com/

واکنش عربستان به ازسرگیری صادرات نفت ایران

پیش‌بینی رشد چشمگیر صادرات نفت ایران با باخت ترامپ

پیش‌بینی رشد چشمگیر صادرات نفت ایران با باخت ترامپ

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و پیش بودن جو بایدن از دونالد ترامپ در نظرسنجی‌ها، جو مک‌مونیگل، ريیس مجمع بین‌المللی انرژی گفته باخت ترامپ در این کارزار، صادرات نفت ایران را به 2 میلیون ...

TejaratNews.com/
واکنش عجیب بازار ارز به افزایش صادرات نفت/ چرا دلار ارزان نشد؟

واکنش عجیب بازار ارز به افزایش صادرات نفت/ چرا دلار ارزان نشد؟

بازار ارز ایران امروز با چند سیگنال مثبت مواجه بود. افزایش چشمگیر صادرات نفت ایران و شنیده‌ها درباره از سرگیری صادرات گاز ایران به ترکیه از جمله این اخبار بودند که احتمال افزایش درآمدهای ارزی کشور را ...

TejaratNews.com/
صادرات نفت ایران به ونزويلا برای اولین‌بار

صادرات نفت ایران به ونزويلا برای اولین‌بار

روز گذشته اخباری مبنی بر تخلیه بار یکی از نفتکش‌های ایرانی در بندر «خوزه» در ونزويلا، منتشر شد. این نفتکش که «هانی» نام دارد با پهلو گرفتن در این بندر در حال تخلیه بار خود است. براساس گزارش‌های «تانکر...

TejaratNews.com/
تشدید فشار آمریکا برای توقف صادرات نفت ایران

تشدید فشار آمریکا برای توقف صادرات نفت ایران

دولت آمریکا قصد دارد با صدور توصیه‌نامه‌ای تازه‌ای، با آنچه روش‌‌های ایران برای دور زدن تحریم‌های نفتی خوانده شده، مقابله کند.

TejaratNews.com/
کاهش صادرات نفت اوپک

کاهش صادرات نفت اوپک

همزمان با نشست وزیران نفت اوپک در وین برای تصمیم‌گیری درباره گام بعدی سیاست تولید خود، بررسی آمار نشان داد صادرات نفت این گروه به پایین‌ترین حد خود در چهار ماه اخیر رسیده است.

TejaratNews.com/
چشم‌انداز خوبی از صادرات نفت ایران وجود ندارد

چشم‌انداز خوبی از صادرات نفت ایران وجود ندارد

به‌گفته کمیل طیبی، اقتصاددان، دور زدن تحریم‌ها برای صدور نفت بسیار هزینه‌بر است و بسیاری از کشورها به دلیل طولانی بودن این پروسه از همکاری با ایران اجتناب می‌کنند. از این رو چشم‌انداز خوبی برای صادرات...

TejaratNews.com/
صادرات نفت آمریکا یک رکورد دیگر زد

صادرات نفت آمریکا یک رکورد دیگر زد

میانگین صادرات نفت آمریکا در نیمه اول سال 2019 به میزان 966 هزار بشکه در روز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد کرد و در ژوين امسال به رکورد 3.2 میلیون بشکه در روز رسید.

TejaratNews.com/
آمریکا نمی‌تواند صادرات نفت ما را صفر کند

آمریکا نمی‌تواند صادرات نفت ما را صفر کند

وزیر نفت گفت: نمی‌خواهیم رجزخوانی کنیم، اما آمریکا نمی‌تواند صادرات نفت ما را صفر کند.

TejaratNews.com/
صف فروش "اپال" به طور کامل برچیده شد رکورد جدید چادرملو در تولید کنسانتره سنگ آهن/ تولید کنسانتره سنگ آهن در مجتمع معدنی چادرملو از مرز 1... با گذشت 12 دقیقه از آغاز معاملات شاخص با افت 1143 واحد مواجه است آغاز پرداخت مستمری اسفند بازنشستگان تامین اجتماعی معاملات مثبت در "فولاد"، "فخوز" و "کاوه" نرخ تورم ونزويلا به 3 هزار درصد رسید قرعه کشی دو طرح فروش فوق العاده و یک طرح پیش فروش یک ساله ایران خودرو ساعت 10 صبح امروز عرضه و تقاضا فرابورس عرضه و تقاضا در بورس یوسفی‌زاده: قطعا اینترنت گران خواهد شد هواشناسی/ آسمان تهران نیمه ابری در بعدازظهر همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. اوضاع قیمتی املاک موجود در بازار تاثیر نرخ ارز و تورم انتظاری بر بازار دستکاری نرخ سود در روز‌های بحرانی بازار‌ها پیش‌بینی قیمت دلار امروز 17 اسفند 99 تشدید افت سکه / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 17 اسفند چقدر بود؟ چند خبر برای سهامدارن خرد / افزایش سرمایه چند نماد و انتقال نماد شغدیر به بورس آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 17 اسفند چقدر بود؟ وابستگی شدید بورس به دلار سیاسی ثبت افزایش سرمایه نمادهای غشاذر و خمهر پیش‌بینی بورس امروز 17 اسفند 99 سود 400میلیاردی با فروش یک باغ در دماوند مشوق مجلس برای پرداخت اصل و سود تسهیلات بانکی مجوز مجلس به دولت برای پرداخت یارانه هدفمندی و معیشتی/ نحوه هزینه‌کرد پرداخت یارانه مشخص شد حباب 20 درصدی بازار مسکن ورود مجلس به تاریکخانه 82 هزار میلیارد تومانی مافیای کنکور تعیین تکلیف 320 هزار میلیارد تومان ظرف 10 دقیقه بررسی لایحه بودجه 1400 به پایان رسید گلایه شدید مردم از گرانی اقلام اساسی در شب عید اعلام زمان قرعه‌کشی محصولات ایران‌خودرو با فیلترشکن ببینید 99/12/16 «افت شدید قیمت در راه است، نخرید!» / سال آینده خودرو ارزان می‌شود؟ قیمت مواد شوینده تغییر نمی‌کند فروش زغال سنگ سهمیه‌ای می‌شود؟ بورس فردا متاثر از این اخبار خواهد بود + فیلم برابری یک میلیون واحد پول ونزويلا با نیم دلار! ورود پول حقیقی به این نماد ساختمانی/ ثامید صعودی شد؟ روند کاهشی قیمت گوشت قرمز در بازار سهامداران کزغال بخوانند! نقره در بورس کالا چقدر اقبال دارد؟ آخرین صورتحساب سهام عدالت / ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ حداقل حقوق کارکنان دولت در سال آینده تعیین شد روند نزولی وپارس آغاز شد؟ جزيیات اعطای کارت اعتباری برای سهام عدالت/ فعلا فروش سهام عدالت متوقف است تداوم کاهش قیمت‌های بازار طلا و سکه در آغاز هفته / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/16 بازار مسکن 20درصد حباب دارد پیش بینی بورس فردا 17 اسفند 99، بورس فردا چگونه خواهد بود؟ معامله 3 میلیارد برگه سهم در تالار شیشه‌ای میزان افزایش حقوق‌ها در سال آینده تصویب شد نرخ دلار نیمایی امروز 16 اسفند ماه

در حال بارگیری...