افزایش 2 برابری طول خطوط لوله انتقال گاز کشور

افزایش 2 برابری طول خطوط لوله انتقال گاز کشور

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به چشم‌انداز شرکت ملی گاز ایران در توسعه مناطق محروم، از افزایش حدود دو برابری طول خطوط لوله انتقال گاز کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامعباس حسینی در حاشیه سفر دو روزه به منطقه 7 عملیات انتقال گاز، گفت: شرکت انتقال گاز ایران اکنون با 10 منطقه عملیاتی، بیش از 39 هزار کیلومتر خط لوله، 90 تاسیسات تقویت فشار گاز، 331 واحد کمپرسوری و 61 مرکز بهره‌برداری خطوط لوله، گاز را از مبادی تولید به مصارف خانگی، صنعتی و نیروگاهی انتقال می‌دهد.

وی افزود: با توجه به رشد و توسعه تجهیزات فنی، تاسیسات و خطوط لوله در کشور طی سال‌های گذشته، شایسته است که اصلاحات ساختاری در تعداد کارکنان، پست‌ها و سمت‌های سازمانی انجام می‌شود که در این زمینه اقدام‌های خوبی در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در این سفر، ضمن بازدید از تاسیسات تقویت فشار گاز فامنین (همدان) بر نقش موثر این منطقه در انتقال پایدار گاز طبیعی به شهرها و روستاهای سردسیر، سخت‌گذر و کوهستانی استان‌های غربی و شمال غربی کشور اشاره کرد و ادامه داد: مصرف گاز و ثبت رکورد بیشترین مقدار حجم انتقال گاز کشور در بهمن ماه سال 1401، یعنی 858.2 میلیون مترمکعب گاز در روز، نتیجه تلاش همکاران سختکوش مناطق ده‌گانه و قابل قدردانی است.

حسینی با بیان اینکه ارتقای توانمندی فنی - عملیاتی کارکنان، افزایش بهره‌وری را هموار می‌کند، تصریح کرد: همسو با افزایش بهره‌وری و کارآیی کارکنان در کنار رشد و ارتقای توانمندی‌های فنی، عملیاتی و مهارت افزایی، با تدبیر و انجام برنامه‌ریزی‌هایی بنا داریم تسهیلات رفاهی و ورزشی در مناطق دهگانه انتقال گاز افزایش یابد.

مهدی زارع، مدیر منطقه 7 عملیات انتقال گاز نیز ضمن خوشامدگویی، مهم‌ترین اقدام‌های این منطقه عملیاتی در سال 1401 در تاسیسات تقویت فشار گاز و خطوط لوله را تشریح و اظهار کرد: تحویل و تحول سه ایستگاه کنترل فشار گاز پیاز آباد هلیلان، بیستون و صبور خرم‌آباد و خطوط لوله طرح BOT از دیگر اقدام‌های مهم منطقه 7 عملیات بوده است.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد