امداد غیبی حقوقی‌ها در محدوده صفر تابلو / تحرک نوسانگیران در بازار

امداد غیبی حقوقی‌ها در محدوده صفر تابلو / تحرک نوسانگیران در بازار

بورس تهران اگرچه امروز نیز با نماگرهای قرمز پوش مواجه بود اما به مدد حقوقی‌ها اغلب سهم‌های بازار تا محدوده قیمت پایانی در دامنه منفی قیمت‌ها حمایت شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز سه شنبه سوم خرداد ماه 1401 شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش 1.527 هزار واحدی به یک میلیون و 555 هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با کاهش 1.544 واحدی عدد 431 هزار و 228 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول اما در حالی با 1.766 واحد کاهش به رقم یک میلیون و 195 هزار واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با 1.077 واحد کاهش، به عدد 2 میلیون و 959 هزار واحد رضایت داد.

در بورس تهران امروز 7 میلیارد و 434 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در 487 هزار و 70 نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر 4 هزار و 303 میلیارد تومان را در برداشت.

در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با 7 واحد افزایش به رقم 21 هزار و 321 واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری 3 میلیارد و 595 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از 3 هزار و 101 میلیارد تومان معامله شد.

اصلی ترین نمادهای تاثیر گذار بر افت امروز شاخص کل بورس تهران به ترتیب نمادهای "فولاد" با 1034 واحد، "فخاس" با 345 واحد و "فخوز" با 332 واحد کاهش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی "رمپنا" با 816 واحد، "حکشتی" با 538 واحد و "فارس" با 246و احد افزایش، بالاترین تاثیر مثبت بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.

به گزارش مهر، امروز نیز بورس تهران در حالی با نماگرهای قرمز پوش مواجه بود که از فشار فروش نسبت به دیروز تا حدی کاسته شد هر چند که همچنان حقیقی‌های فروشنده در بازار دیده می‌شوند.

در معاملات امروز به مدد حمایت حقوقی‌ها شاهد تقویت نماگرهای اصلی بورسی در سهم‌های شاخص ساز بودیم که تا محدوده صفر تابلو ادامه یافت. با این همه غالب معامله گران بازار در معاملات کم حجم امروز ترجیح می‌دادند همسو با روند نمودارهای تکنیکالی و گزارش‌های عملکردی شرکت‌ها در سهم‌های عمدتا بازار دومی تحرک بیشتری داشته باشند. در این بین گروه خودرویی‌ها نیز با ترکات محسوسی روبرو بود. به نظر می‌رسد با وجود ضعف حجم و ارزش معاملات اما فردا با نماگرهای سبزپوش البته در روندی ناپایدار روبرو باشد.

تدوین نظام بودجه‌بندی نوین در گروه سایپا/ برگزاری و تصویب 34 مجمع شرکت‌های اصلی گروه سایپا دریافت حقوق دولتی در معادن اجحاف در حق مردم و دولت است ایجاد شهرک‌های کشاورزی و دامپروری در دستور کار نکات کلیدی هنگام خرید سکه طالبان بازار فارکس را در افغانستان ممنوع کرد اخبار مهم کدال سه شنبه 7 تیر 1401 | زاگرس سود پرداخت می کند! چلوکبابی ها تک به تک بیکار می شوند / سیر کردن... راه‌اندازی سامانه مودیان، بزرگ‌ترین اقدام جهت تحقق نقشه راه رشد غیرتورمی ایران مکرون: امارات و عربستان ظرفیتی برای افزایش تولید نفت ندارند الزام دستگاه‌های اجرایی به استقرار چرخه بهره‌وری کاهش 25 درصدی قیمت سیمان در دو هفته گذشته با تامین برق پایدار امسال 1750 تن پیله ابریشم‌تر در پرورش بهاره تولید می‌شود شورای خلیج فارس در فکر اتصال شبکه برق به اروپا اعلام نرخ جدید مرغ در بازار تدوین برنامه راهبردی صنعت لوازم خانگی کاهش 25 درصدی قیمت سیمان در دو هفته گذشته با تامین برق پایدار رشد 12 درصدی شاخص بورس در بهار دلار در کف بازار چند؟ هلند نسبت به دومینوی بحران گاز در اروپا هشدار داد مرغ به قیمت مصوب رسید/ اعلام نرخ جدید مرغ در بازار لغو الزام درج قیمت تولیدکننده در سامانه جامع تجارت رشد 45 درصدی درآمد تسهیلات بانک سینا در سال 1400 بیانیه وزارت جهاد کشاورزی درباره تخلف در واردات نهاده های دامی و چند ابهام و پرسش توضیح وزارت جهاد کشاورزی درباره ابهام های و اردات نهاده توسط شرکت آریو تجارت ارزش سهام عدالت امروز چقدر شد؟ بازپرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ جدید ارز روشنگری وزارت جهاد کشاورزی درباره حواشی ایجاد شده در زمینه واردات نهاده‌های دامی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک تجارت و اتحادیه تعاونی‌های تامین نیاز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی آغاز انعقاد قرارداد خودمالکی 27 هزار مسکن طرح نهضت ملی یارکشی «گروه هفت» از میان دوستان روسیه به بهانه تامین امنیت غذایی ثبت ورود پول 114میلیارد تومان برای صندوق ها کالا برگ الکترونیکی مسکن موقتی است فروش شکر خارج از قیمت مصوب شده روند نزولی قیمت های سکه، دلار و طلا تداوم سیر صعودی درآمد‌های "همراه" حقوق گمرکی واردات ام دی اف برداشته شود بانک مرکزی با سوء مدیریت بانک‌ها مقابله و کمیسیون اصل نود به این امر ورود کند کاهش ریسک‌های سیاسی و بین‌المللی عامل رشد بورس/ کاهش 25 درصدی خروج پول از بورس نشست هماهنگی جهت اتصال و ارسال اطلاعات صورتحساب های الکترونیکی به سامانه مودیان چرا قیمت دلار هرات کاهش پیدا کرد؟/ دلار هرات چه تاثیری بر بازار ایران دارد؟ غیرفعال شدن بخشی از سامانه پیامکی چک سامانه «سفته الکترونیکی» در بانک مسکن عملیاتی شد تولید نمونه اولیه هایما 8S در ایران خودرو خراسان خرید و فروش پاسپورت برای واردات گوشی آیفون! سامانه سجام؛ عامل شفافیت در پرداختی شرکت‌های بورسی اطلاعیه وزارت کشاورزی در خصوص حواشی ایجاد شده در زمینه واردات نهاده‌های دامی سامانه قرعه کشی خودرو فاقد تایید امنیتی و فنی کمک به توسعه بازار تولیدکنندگان کوچک در طرح حمایتی جهاد کالا این استان ها در میزان چک برگشتی رکورد زدند رشد 15 درصدی تجارت با عراق در دولت سیزدهم