عرضه اولیه بعدی بازار سرمایه کدام نماد است؟

عرضه اولیه بعدی بازار سرمایه کدام نماد است؟

روز گذشته 2 خردادماه 1401 «محمود گودرزی» با اشاره به شرایط کنونی بازار سرمایه اظهار کرد در حال حاضر شرکت بورس تهران به‌صورت متناوب و با توجه به شرایط بازار، عرضه‌های اولیه را در دستور کار خود قرار داده است. عرضه اولیه بعدی بازارسرمایه کدام نماد خواهد بود؟

به گزارش نبض بورس، از ابتدای سال 1401 تاکنون 5 عرضه اولیه در بازار سرمایه انجام شده، 2 عرضه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاص یافته و نماد فغدیر فردا چهارشنبه 4 خرداد نیز به صندوق‌ها واگذار خواهد شد. 3 عرضه اولیه نیز قابل خرید برای هر شخص حقیقی و حقوقی بود.  عرضه اولیه آسیاتک، ددانا، سابیک به سهامداران حقیقی عرضه شد.

روز گذشته 2 خردادماه 1401 «محمود گودرزی» با اشاره به شرایط کنونی بازار سرمایه اظهار کرد: بازار سرمایه ذی‌نفعان متعدد و متفاوتی دارد. بر همین اساس، سازمان بورس به عنوان نهاد ناظر و ارکان به عنوان بازو‌های اجرایی از وظایف متعددی برخوردار هستند، شرکت بورس تهران به نوبه خود، برنامه پذیرش شرکت‌ها و پذیرش شرکت‌های بزرگ در بورس تهران را در راستای عمق بخشی و تنوع‌بخشی به بازار در دستور کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: در همین راستا، مذاکراتی برای نمونه با شرکت ایرانسل انجام شده و امید می‌رود با همکاری سازمان بورس اوراق بهادار در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پذیره‌نویسی این شرکت انجام شود.

گودرزی با اشاره به عرضه‌های اولیه در بورس تهران، عنوان کرد: در حال حاضر شرکت بورس تهران به‌صورت متناوب و با توجه به شرایط بازار، عرضه‌های اولیه را در دستور کار خود قرار داده است. شرکت سیمان اردستان، شرکت سرمایه‌گذاری تدبیر، شرکت معدنی مرتبط با مجموعه غدیر از جمله شرکت‌هایی است که به‌زودی در بورس اوراق بهادار تهران عرضه اولیه می‌شوند.

عرضه اولیه جدید بازار سرمایه کدام نماد خواهد بود؟ در مطلب زیر با 3 نماد عرضه اولیه احتمالی آشنا می‌شویم

عرضه اولیه تدبیر درج شرکت 7.1 هزار میلیاردی گروه سرمایه گذاری تدبیر در بورس

در پی موافقت هیيت پذیرش،  گروه سرمایه گذاری تدبیر از 23 شهریور در پلاک 594 با نماد “تدبیر” در بخش شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی در بازار دوم بورس تهران با سرمایه 7.1 هزار میلیارد تومانی درج شد و در صف عرضه اولیه 15 درصدی سهام قرار گرفت. همچنین تعهد عرضه 10 درصد دیگر ظرف مدت حداکثر شش ماه پس از عرضه اولیه با هماهنگی بورس تهران از سهامداران عمده اخذ شده است.

 
 
درباره گروه سرمایه گذاری تدبیر 

براساس این گزارش، گروه سرمایه‌گذاری تدبیر 18 بهمن سال 77 بصورت سهامی خاص تاسیس و در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت‌های صنعتی تهران به ثبت رسید و در حال حاضر شرکت فرعی گروه توسعه اقتصادی تدبیر با موضوع فعالیت سرمایه گذاری در سهام، سهم الشرکه، واحد‌های سرمایه گذاری، صندوق‌ها یا سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت است.

ظاهرا مقدمات عرضه نماد تدبیر به خان آخر رسیده و قرار است 15 درصد سهام به صورت عرضه اولیه و 10 درصد هم بعد از آغاز معاملات عرضه شود. نماد تدبیر با سرمایه ثبتی 7.1 هزار میلیارد تومان در گروه چندرشته ای‌ها قرار گرفته، اما در شرایط کنونی بیش از 29 هزار میلیارد تومان ارزش بازارش است.

طبق تعهد شرکت، عرضه 10 درصد دیگر سهام در شش ماه بعد از عرضه اولیه انجام می‌شود و در مجموع 25 درصد از سهام عرضه خواهد شد.

 

عرضه اولیه اردستان درج نماد سیمان اردستان در بورس تهران 

مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس از ثبت شرکت «سیمان اردستان» در سازمان بورس و تصویب در هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران در تاریخ 8 خرداد 1400 خبر داد.  

شرکت سیمان اردستان پس از طی مراحل ثبت در سازمان بورس، در هیات پذیرش بورس اوراق بهادار تهران مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با شماره 11843 مورد پذیرش قرار گرفت.

 
 
عرضه اولیه اردستان

شرکت سیمان اردستان از سهامی خاص تبدیل به شرکت سهامی عام شد و پذیرش آن در بورس انجام شده است. با توجه به صدور اجازه عرضه اولیه بزودی 20 درصد کل سهام سیمان اردستان عرضه اولیه آن در بورس صورت خواهد گرفت.

جلسه معارفه آنلاین "اردستان" برای عرضه اولیه در بورس

طبق اعلاعیه منتشر شده در سامانه کدال جلسه معارفه شرکت سیمان اردستان ساعت 13:30 روز دوشنبه 2 خرداد 1401 برگزار شد تا یک قدم دیگر به عرضه اولیه نزدیک شود.

درباره شرکت سیمان اردستان

سیمان اردستان خرداد سال 82 تاسیس و در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی اصفهان به ثبت رسید. شرکت فرعی حمل و نقل سیمان ساز اردستان نیز در یکم بهمن سال 87 در اداره ثبت اسناد و املاک اردستان به ثبت رسید.

سرمایه شرکت با 310 نیروی انسانی در بدو تاسیس بالغ بر 4.3 میلیارد تومان بوده که طی چند مرحله افزایش سرمایه به 113.5 میلیارد تومان رسیده است و در حال حاضر شرکت هیچ برنامه‌ای جهت افزایش سرمایه در دستور کار ندارد.

شرکت نام آوران تجارت اردستان با 25.1 درصد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با 11.3 درصد، البرز سلیمانی با 4.9 درصد، صندوق بازنشستگی کارکنان صنایع مس با 3.7 درصد، مهدی زندیه با 2.1 درصد، حسن میرباقری مهرآبادی و عباسعلی ایروانی هرکدام 2 درصد، محسن مستوفی با 1.7 درصد و …. در ترکیب سهامداری شرکت حضور دارند.

انواع محصولاتی که توسط شرکت تولید می‌شود شامل کلینکر M500، سیمان پرتلند تیپ 5، سیمان پرتلند تیپ 2، سیمان پرتلند تیپ 425-1 می‌شود. مواد اولیه مصرفی کارخانه عمدتا خاک آلوویوم است که از معادن همجوار تامین می‌شود. آنالیز جنبه‌های مختلف معادن به نحوی که تنها مواد افزودنی سنگ آهن، بوکسیت و سیلیس برای تنظیم خوراک کوره و سنگ جهت افزودنی در آسیاب سیمان پیش‌بینی شده است.

پذیره نویسی ایرانسل

ایرانسل از ثبت رسمی درخواست خود در تاریخ 21 اردیبهشت، برای پذیرش در بورس خبر داد.

ایرانسل با اعلام اینکه این درخواست، 21 اردیبهشت ماه ثبت شده است، روند پذیرش و ورود این اپراتور به بورس را آغاز مرحله‌ای جدید در حوزه فعالیت‌های خود عنوان کرده است.

ایرانسل در بخش دیگری از توضیحات خود درباره جریان ورود به بورس، اعلام کرده این اپراتور با انتخاب کارگزاری بورس به‌گزین، روند تکمیل مدارک خود را طی خواهد کرد.

مدیرعامل ایرانسل چندی پیش با اعلام اینکه، سهامدار این اپراتور با عرضه سهام آن در بازار بورس موافقت کرده است، گفت: «این شرکت در حال آماده‌سازی اسناد و مدارک مورد نیاز برای ورود به بورس است.» 

کلید خوردن ورود ایرانسل به بورس از سال 99

«بیژن عباسی آرند» درباره برنامه‌های ایرانسل جهت ورود به بورس گفته است: «اول از همه باید بگویم که تاکنون برای بردن ایرانسل به بورس تکلیف قانونی وجود نداشته. اما از امسال، سهام‌دار داخلی ایرانسل (شرکت گسترش الکترونیک) تصمیم گرفت تا وارد بورس شود. مجوز بورس برای ورود سهامدار داخلی ایرانسل به بازار سرمایه هم صادر شده و در حال حاضر در حال طی کردن فرآیند‌های طبیعی و قانونی آن است. عرضه اولیه هم در بورس یک عرضه حداقلی و 5 درصدی خواهد بود.»

عرضه اولیه کایزد

صبح روز گذشته اولین نشست خبری یک دیدار یک عرضه، ویژه معرفی شرکت فرانسوز یزد در آستانه ورود به فرابورس با حضور مدیران این مجموعه برگزار شد. امروز نیز دومین نشست خبری این نماد برگزار می شود که انتظار میرود این نماد هم در صف عرضه اولیه در روزهای آینده باشد.

درج نماد کایزد

شرکت فرانسوز یزد با نماد "کایزد"  پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ 1400/08/11 بعنوان دویست و شصت و هفتمین نماد معاملاتی (یکصد و شصت و یکمین شرکت در بازاردوم)، در فهرست نرخ های فرابورس ایران درج شده است.

 

با توجه به اظهارات محمود گودرزی و اطلاعیه‌ها درج شده در سامانه کدال، همچنین درج نماد‌های متعدد در بازار سرمایه عرضه اولیه بعدی کدام نماد خواهد بود؟

این رمزارزها بازار را منفجر کردند گزیده آمارهای اقتصادی فروردین ماه 1401 منتشر شد پارک علم و فناوری تخصصی خودرو ساخته می شود؟ پرداخت مطالبات گندم‌کاران از فردا آغاز می‌شود بانک مرکزی: رشد نقدینگی منفی شد وضعیت سبد سهام عدالت در 12 تیر گازرسانی به جزیره قشم با روشی منحصر به فرد در دنیا خرید 37 هزار تن گوشت مرغ و تخم‌مرغ مازاد از تولیدکنندگان مستاجران بخوانند/ یک بسته جدید برای ساماندهی بازار... ساماندهی جاماندگان سهام عدالت تا پایان شهریور انجام می‌شود هشدار وزیر اقتصاد آلمان درباره تداوم توقف گاز از روسیه امحای فنی خودروهای لوکس قاچاق احتمال افزایش قیمت‌های فروش نفت‌ عربستان به آسیا در ماه اوت بورس در دومین روز کاری هفته به روند مثبت بازگشت احتمال کاهش 8 درصدی تولید نفت نروژ در پی اعتصاب کارکنان 590 هزار هکتار مبارزه با بیماری‌های گندم انجام شد دستورالعمل وام‌‌ ازدواج و فرزندآوری تکمیل شود/ راه دور زدن دستور ريیس‌جمهور همچنان باز است وعده‌های دولت سیزدهم و تبعات رویگردانی از علم اقتصاد مطالبات گندم‌کاران از فردا پرداخت می‌شود بدترین ماه برای بازار رمزارز ثبت شد/ سقوط آزاد قیمت‌ها... اخبار مهم کدال یکشنبه 12 تیر 1401 |فخوز شفاف سازی می کند! پیشرفت صنعت و تجارت تاثیر چشمگیری در اشتغال‌زایی و درآمد سرانه دارد ظرفیت انتقال روزانه گاز کشور به بیش از 880 میلیون مترمکعب می‌رسد تکه تکه کردن خودروهای لوکس قاچاق! تخلیه 5.7 میلیون تنی کالای اساسی در بنادر کشور تا پایان خرداد 20 درصد از امتیاز پتروشیمی خمین متعلق به سهامداران شرکت توسعه عمران درآمد نفتی ایران در سال 2022 معادل 36 میلیارد دلار خواهد بود ابلاغ آیین‌نامه‌ تسهیل پرداخت وام ازدواج از سوی دولت نشست ارايه فرصت‌های سرمایه‌پذیری و نحوه مشارکت‌ بانک‌ها در طرح‌های بالادست نفت برگزار شد هوشمندسازی تجارت با کمک دیتا ماینینگ‌ها/ اتصال پلتفرم های تجاری داخلی به پلتفرم های بین المللی قانون سهام عدالت در 16 سال گذشته به درستی اجرا نشد نقطه‌زنی دولت برای مهار تورم/ رشد ترازنامه بانک‌ها بین 1.5 تا 2.5 درصد محدود شد آب 9 مشترک پرمصرف در تهران قطع شد/ 5 شهر در محدوده قرمز آبی وضعیت عجیب قیمت گذاری در صنعت داروسازی اعطای سهام عدالت به 4 میلیون بازمانده/ شناسایی 185 هزار میلیارد تومان منابع دولت ارزانترین و گرانترین مناطق تهران کدامند؟ بحران غذایی، کشورهای عربی را به دردسر انداخت عقد قرارداد 200 هزار نفردر طرح برق رایگان با شرکت توانیر متقاضیان دریافت وام فرزندآوری و ازدواج بخوانند نرخ مصوب انواع میوه و سبزی اعلام شد/ گیلاس کیلویی 56... حمایت قاطع سازمان برنامه و بودجه از گندمکاران/15 هزار میلیارد تومان دیگر تضمین شد 50 درصد ظرفیت سدهای کشور خالی است دومین پرژوه رمزارزی فیس بوک متوقف شد واردات گوشی‌های بالای 600دلار متوقف شد؟ 3 دلیل کاهش 0.2 درصدی حجم نقدینگی در فروردین‌ 1401 + جدول آخرین موضع همتی درباره روش تامین مالی دولت درخواست شرکت برق از مشترکان تجاری پایتخت بارندگی در 50 سال اخیر به 236 میلیمتر کاهش پیدا کرده است/ پنج شهر اکنون در وضعیت قرمز آبی هستند فارس من| رایزنی ایران خودرو با سازمان استاندارد برای رفع مشکل شماره‌گذاری سمند چرا باید به بیت کوین امیدوار بود؟