بورس در هفته اول مرداد/ هفته پرنوسان بورس با اخبار خوب برای سیمانی‌ها

بورس در هفته اول مرداد/ هفته پرنوسان بورس با اخبار خوب برای سیمانی‌ها

بورس در هفته اول مرداد در 3 روزی که معاملات در آن انجام گرفت، در نهایت با رشد 5 هزار واحدی مواجه شد که این مساله امکان ادامه روند صعودی بورس در هفته‌های آینده را فراهم کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بازار سرمایه در هفته گذشته نیز مانند هفته قبل آن، تنها در 3 روز باز بود و این مساله در کاهش معاملات اثر قابل توجهی داشت. در این هفته شاخص کل به دلیل مثبت شدن برخی نمادهای شاخص ساز، رشد داشت، ولی شاخص کل هم وزن در این هفته با کاهش مواجه شد.

به عبارت دیگر، بازار سهام در هفته گذشته با نوسان بیشتری نسبت به هفته‌ های قبل مواجه شد. بازار در آخرین روز معاملاتی با تحرکات مثبت شاخص کل به پایان رسید؛ اما شاخص کل هموزن با روندی منفی به کار خود پایان داد.

شاخص کل در این هفته با نوسان زیادی همراه بود. با توجه به ناحیه مقاومتی یک میلیون و 340 هزار واحدی به نظر می ‌رسد که کماکان شاخص توان شکست این محدوده را نداشته باشد. از طرف دیگر، با حمایت‌های صورت گرفته از بازار سرمایه مانند کاهش نرخ بهره بین بانکی، افزایش نرخ فروش پالایشگاهی‌ها و... ریسک ‌های بزرگ از بازار خارج شده است.

بسیاری از کارشناسان پیش ‌بینی می‌کنند که اصلاحات احتمالی در هفته‌های آینده، عمیق نخواهند بود. بنابراین نوسان شاخص در بازه 1 میلیون 300 هزار واحد تا 1 میلیون و 340 هزار واحدی در روزهای پیش رو محتمل‌ترین گزینه‌ای است که سهامداران با آن مواجه خواهند بود و طبق آن رفتار خواهند کرد.

یکی از اخبار خوب برای بازار در هفته گذشته، برگشت سیمان به معاملات بورس کالا بود. بحث قیمت‌گذاری دستوری سیمان باعث روند نزولی سهام شرکت‌های سیمانی در بورس شده بود؛ اما به نظر می‌ رسد فعلا تصمیم گرفته شده برای خروج سیمان از بورس کالا منتفی شده است.

رشد 0.4 درصدی شاخص کل در 3 روز

شاخص کل بورس در هفته گذشته که تنها 3 روز در آن بازار باز بوده است در روزهای دوشنبه و چهارشنبه رشد کرده است و در روز سه شنبه با کاهش بیش از 8000 واحدی مواجه شد. شاخص کل بورس در این هفته با رشد 0.4 درصدی توانست به عدد یک میلیون و 316 هزار واحدی رسید.

شاخص کل بورس در این هفته به دلیل رشد برخی نمادهای شاخص ساز توانست رشدی بیش از 5000 واحد را ثبت کند.

حرکت خلاف جهت شاخص کل هم‌وزن

شاخص کل هم‌وزن در این هفته بر خلاف شاخص کل با کاهش مواجه شد. این شاخص در هفته اول مردادماه با کاهش 1.6 درصدی مواجه شد.

شاخص کل هموزن در این هفته در روز دوشنبه با رشد حدود 1000 واحدی به عدد 404 هزار واحد رسید. اما در روزهای سه شنبه و چهارشنبه با کاهش مواجه شد و با کاهش بیش از 6000 واحدی، در نهایت در انتهای هفته به عدد 396 هزار واحدی رسید.

کاهش ارزش معاملات و معاملات خرد در هفته اول مرداد

میانگین ارزش معاملات در هفته اول مرداد ماه سال جاری با کاهش 20 درصدی نسبت به هفته آخر تیرماه به عدد 14 هزار میلیارد تومان رسید. این مساله در حالی رخ داد که ارزش معاملات خرد در بازار سرمایه نیز با افت 14 درصدی نسبت به هفته قبل به 5200 میلیارد تومان کاهش یافت.

در این هفته در مجموع 90 میلیارد تومان پول از طرف سهامداران حقیقی وارد بازار سرمایه شد که نسبت به هفته قبل از آن که 38 میلیارد تومان پول از بازار خارج شده بود، می‌توان در این زمینه عملکرد بورس را مثبت ارزیابی کرد.

از ابتدای خرداد ماه به دلایل مختلف از جمله رشد قیمت دلار و روند تغییر در شرایط سیاسی در کشور شرایط بازار بهبود پیدا کرد و ضمن افزایش قابل توجه ارزش معاملات، شاخص نیز موفق به کسب بازدهی 20 درصدی و ثبت بیشترین سقف خود از آذر ماه سال گذشته شد.

انتهای پیام/ب

پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال

پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال

پرونده بورس در آخرین ماه از گرم‌ترین فصل سال برای بورس‌بازان سرد بود. با توجه به‌ اتفاقات رخ داده در طول هفته‌های اخیر که منجر به‌کاهش شدید قیمت‌ها در بازار سرمایه شد، پیش بینی بورس در نیمه دوم سال 14...

TejaratNews.com/
نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد

نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد

مدیر عملیات عرضه بورس کالا در نامه‌ای به کارگزاران نحوه عرضه محصولات در هفته منتهی به 7 مهر ماه را با توجه به تعطیلی دوشنبه آینده اعلام کرد.

YJC.news/
همه چراغ‌های بورس قرمز شدند!

همه چراغ‌های بورس قرمز شدند!

بازار بورس هفته ای کاهشی را پشت سر گذاشت به طوری که شاخص کل بورس شاخص 1 میلیون و 400 هزار واحد را هم از دست داد و به کانال 1 میلیون و 300 هزار واحد عقبگرد کرد.

Bartarinha.ir/

کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟

روز پرصعود و نزول برای بورس

لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه

لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه

یک کارشناس بازار سرمایه یکی از سیاست‌های اصلی و اهداف متولیان بازار سرمایه را افزایش عمق این بازار است، گفت: یکی از مهمترین راهکارها، افزایش سرعت عرضه‌های اولیه و ورود شرکت‌ها به بازار است.

FarsNews.ir/
تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس

تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به متلک پاستور به دانش آموختگان دانشگاه مدیر پرور و خریدارانی که تخم شان را ملخ خورده‌ و...

BourseNews.ir/
تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 روز

تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 ...

شاخص کل افت 7 درصدی را در هفته کاری گذشته تجربه کرد که عوامل مختلفی بر این روند تاثیر گذار بود.

YJC.news/
صف خرید پالایشی‌ها در روز افت شاخص کل بورس

صف خرید پالایشی‌ها در روز افت شاخص کل بورس

شاخص کل بورس در پایان بازار با 0٫35 درصد افت و حدودا پنج هزار واحد منفی در محدوده یک میلیون و 386 هزار واحد قرار گرفت.

TejaratNews.com/

کاهش 4834 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 14 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

کاهش شاخص بورس در آخرین روز فصل تابستان

کاهش شاخص بورس در آخرین روز فصل تابستان

بورستهران- ایرنا- شاخص کل بازار بورس امروز (چهارشنبه، 31 شهریورماه) با چهار هزار و 834 واحد کاهش در جایگاه یک میلیون و 386 هزار واحدی قرار گرفت.

Irna.ir/
بورس دوباره به عقب برگشت/ بر بازار طلا و ارز در شهریور چه گذشت؟

بورس دوباره به عقب برگشت/ بر بازار طلا و ارز در شهریور چه گذشت؟

بررسی روند بازارها در شهریور امسال از بازگشت به عقب بازار سرمایه خبر می‌دهد، بازار طلا و ارز نیز در این ماه با افت ارزش مواجه شدند.

TejaratNews.com/
چرا بورس همچنان ریزش دارد؟ / در کدام صنایع بورسی سرمایه‌گذاری کنیم؟

چرا بورس همچنان ریزش دارد؟ / در کدام صنایع بورسی سرمایه‌گذاری کنیم...

بازار سرمایه در هفته آخر شهریور ماه کانال یک میلیون و 400 هزار واحد را از دست داد و حالا گمانه‌های مختلفی از ادامه روند اصلاحی در بازار زده می‌شود. تحلیل کارشناسان از ادامه روند بازار به چه صورت است؟

TejaratNews.com/
سنگین‌ ترین صف‌ های خرید و فروش در بورس امروز / عرضه‌ها از تقاضا پیشی گرفتند!

سنگین‌ ترین صف‌ های خرید و فروش در بورس امروز / عرضه‌ها از تقاضا پ...

خالص سفارشات فروش سهام در بورس امروز از رقم 120میلیارد تومان عبور کرد، برتری سمت عرضه در صنعت انبوه‌سازی، املاک و مستغلات بیش از سایرین بود و همچنین سهام عمران و...

EghtesadOnline.com/
روزهای جذاب زعفران در بورس

روزهای جذاب زعفران در بورس

با وجود نوسان محدود نرخ تسویه عموم نمادهای فعال بازار آتی بورس کالا، روز گذشته شاهد رشد نرخ برای دو سررسید زعفران نگین این بازار بودیم که نشان می‌دهد وضعیت مثبتی...

EghtesadOnline.com/
اعلام شرایط جدید رجیستری تلفن همراه مسافران ساعت کاری بانک‌ها در نیمه دوم سال قیمت دلار و یورو اعلام شد / نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/7/1 آغاز فروش فوق‌العاده رانا پلاس + قیمت و جزيیات نرخ فروش کپسول های "دکپسول" افزایش یافت همه چراغ‌های بورس قرمز شدند! دلار گران شد افزایش سرمایه 3 نماد بورسی پیش‌بینی بورس در نیمه دوم سال " لکما "برنده استعلاق قیمت خرید 100 عدد راک پیام اضطراری سهامداران "وسدید" به اژه‌ایی عرضه های اولیه در روزهای سرخی بازار لبنان پول سوخت ایران را می‌دهد؟ واردات واکسن کرونا به بیش از 65 میلیون دز رسید سخنگوی صنعت برق: فیش‌ها را قسطی می‌کنیم! قیمت مسکن در منطقه 4 تهران سهمیه بنزین مهر ماه واریز شد / چه کسانی 500 لیتر بنزین گرفتند؟ با 5 دهه تورم دو رقمی در دنیا نظیر نداریم! نحوه عرضه محصولات طی هفته آینده در بورس کالا اعلام شد نامه آملی‌لاریجانی به جنتی درباره واردات خودرو توضیح درباره فیلم پرواز هواپیمای ایلوشین به عراق مجموع واکسن‌های وارداتی از مرز 60 میلیون دز عبور کرد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب شد با فیلترشکن ببینید 1400/06/31 عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما اتاق بازرگانی نباید آمار فروش نفت به چین را منتشر می‌کرد! بررسی تمدید مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن در ستاد ملی کرونا خبر جدید از تمدید ثبت‌نام در سامانه اسکان و املاک عرضه 114 میلیون دلار در سامانه نیما زمان و جزيیات طرح جدید فروش فوری رانا پلاس با سقف پانوراما گران‌ترین تلویزیون بازار 212میلیون قیمت خورد اعلام نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش تارا موضع کانون سردفتران درباره بخشنامه جدید ثبت لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه نوسان قیمت طلا و سکه ادامه دارد؟ / تاثیرات طولانی شدن مذاکرات در بازار رکود در بازار خودرو / کاهش قیمت همه خودروها تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟ دستور بررسی مجدد محدودیت تراکنش‌های کارت به کارت قیمت گوشت در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) دستور بررسی دوباره محدودیت کارت به کارت نیم تن گوشت اسب غیرمجاز در تهران معدوم شد کاهش 5 تا 10درصدی قیمت همه خودروها تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 روز تورم ایران شش برابر تورم عراق! مخالفت شورای نگهبان با واردات خودرو/ مصوبه به مجلس برگشت آخرین اخبار از مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن روز پرصعود و نزول برای بورس ادامه ابهام‌ها و اختلاف‌ها در مورد برگ سبز خودرو

در حال بارگیری...