130 هزار ماینر در ایران انبار شده است

130 هزار ماینر در ایران انبار شده است

معاون وزیر اقتصاد: 130٬000 ماینر در انبارهای سازمان اموال تملیکی وجود دارد.

معاون وزیر اقتصاد و مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در بازدید از انبار دستگاه‌های ماینر غیرمجاز در مشهد عنوان کرد در مجموع بیش از 130٬000 دستگاه ماینر در انبارهای سازمان اموال تملیکی وجود دارد.

عبدالمجید اجتهادی معاون وزیر اقتصاد و مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در بازدید از انبار دستگاه‌های ماینر گفت دولت از سال 1397 مصوبه‌ای را برای تعیین تکلیف دستگاه‌های ماینر و رمز ارز‌ها تصویب کرده است. وی اذعان داشت:

در این مصوبه شرایطی برای استفاده از دستگاه‌های رمز ارز مد نظر قرار گرفته بود که ذیل این مصوبه آن دسته از دستگاه‌هایی که استفاده غیرمجاز از برق شهری داشتند توسط دستگاه‌های کاشف ضبط و در اختیار سازمان جمع آوری اموال تملیکی قرار گرفته است.

اجتهادی گفت:

در کشور نزدیک به 130 هزار دستگاه ماینر در انبار‌های سازمان اموال تملیکی وجود دارد، در استان خراسان رضوی نیز در حال حاضر یک انبار برای نگه داری این دستگاه ها وجود دارد که ده هزار دستگاه ماینر در همین انبار نگهداری می‌شود و شش هزار دستگاه رمزارز دیگر نیز در انباری جدا از این نگهداری می‌شود.

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی گفت: دستگاه‌های رمز ارز و ماینر به دو صورت تعیین تکلیف می‌شوند، بعضی از این دستگاه‌ها رای قطعی مبنی بر ضبط به نفع دولت دارند، تعدادی هم مطابق آرای قضایی رای برايت را کسب کرده‌اند و به مالک استرداد می‌شوند.

اجتهادی گفت:

دستگاه‌هایی که رای برايت را از دادگاه گرفته‌اند برای فعالیت مجاز خود باید مجوز سازمان صنعت و معدن و شرکت توزیع نیروی برق را داشته باشند و متعهد شوند تا از شبکه توزیع برق استفاده نکنند یا از ژنراتور خصوصی استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی گفت: در ازای این تعهدات سازمان اموال تملیکی هم متعهد می‌شود تا شماره سریال این ماینر‌ها را به همراه محل نصب دستگاه در اختیار شرکت توزیع برق قرار دهد تا این افراد به راحتی بتوانند از دستگاه خود استفاده کنند.

محمد خدادادی بهلولی، مجری تامین برق مراکز استخراج رمزارز از سوی توانیر، اظهار داشت که در سال گذشته 1450 مرکز مجاز استخراج رمزارز در کشور آغاز به کار کرده است و بیش از 432 مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز کشف شده است.

 

590 هزار هکتار مبارزه با بیماری‌های گندم انجام شد دستورالعمل وام‌‌ ازدواج و فرزندآوری تکمیل شود/ راه دور زدن دستور ريیس‌جمهور همچنان باز است اخبار مهم کدال یکشنبه 12 تیر 1401 |فخوز شفاف سازی می کند! پیشرفت صنعت و تجارت تاثیر چشمگیری در اشتغال‌زایی و درآمد سرانه دارد ظرفیت انتقال روزانه گاز کشور به بیش از 880 میلیون مترمکعب می‌رسد تکه تکه کردن خودروهای لوکس قاچاق! تخلیه 5.7 میلیون تنی کالای اساسی در بنادر کشور تا پایان خرداد 20 درصد از امتیاز پتروشیمی خمین متعلق به سهامداران شرکت توسعه عمران درآمد نفتی ایران در سال 2022 معادل 36 میلیارد دلار خواهد بود ابلاغ آیین‌نامه‌ تسهیل پرداخت وام ازدواج از سوی دولت نشست ارايه فرصت‌های سرمایه‌پذیری و نحوه مشارکت‌ بانک‌ها در طرح‌های بالادست نفت برگزار شد هوشمندسازی تجارت با کمک دیتا ماینینگ‌ها/ اتصال پلتفرم های تجاری داخلی به پلتفرم های بین المللی قانون سهام عدالت در 16 سال گذشته به درستی اجرا نشد نقطه‌زنی دولت برای مهار تورم/ رشد ترازنامه بانک‌ها بین 1.5 تا 2.5 درصد محدود شد آب 9 مشترک پرمصرف در تهران قطع شد/ 5 شهر در محدوده قرمز آبی وضعیت عجیب قیمت گذاری در صنعت داروسازی اعطای سهام عدالت به 4 میلیون بازمانده/ شناسایی 185 هزار میلیارد تومان منابع دولت ارزانترین و گرانترین مناطق تهران کدامند؟ بحران غذایی، کشورهای عربی را به دردسر انداخت عقد قرارداد 200 هزار نفردر طرح برق رایگان با شرکت توانیر متقاضیان دریافت وام فرزندآوری و ازدواج بخوانند نرخ مصوب انواع میوه و سبزی اعلام شد/ گیلاس کیلویی 56... حمایت قاطع سازمان برنامه و بودجه از گندمکاران/15 هزار میلیارد تومان دیگر تضمین شد 50 درصد ظرفیت سدهای کشور خالی است دومین پرژوه رمزارزی فیس بوک متوقف شد واردات گوشی‌های بالای 600دلار متوقف شد؟ 3 دلیل کاهش 0.2 درصدی حجم نقدینگی در فروردین‌ 1401 + جدول آخرین موضع همتی درباره روش تامین مالی دولت درخواست شرکت برق از مشترکان تجاری پایتخت بارندگی در 50 سال اخیر به 236 میلیمتر کاهش پیدا کرده است/ پنج شهر اکنون در وضعیت قرمز آبی هستند فارس من| رایزنی ایران خودرو با سازمان استاندارد برای رفع مشکل شماره‌گذاری سمند چرا باید به بیت کوین امیدوار بود؟ وام ازدواج آسان شد مدیران عامل مناطق آزاد، ريیس شورای تامین همان منطقه شدند این کیف رمزارزی به زودی تعطیل می شود کاهش نرخ بلیت پروازهای رفت و برگشت عرفه به زیر 7 میلیون تومان سود شرکت‌های غیربورسی سهام عدالت تا شهریور واریز می‌شود کاهش دما در شرق و شمال‌ شرق‌/ میانگین بارندگی‌ کشور تاکنون 161‌ میلی‌متر ایران 70 درصد بنزین مصرفی افغانستان را تامین می‌... نرخ این سود رکورد زد دلال بازی بلای جان مستاجران / مسکن مهر خیانت بود! خرید بیت کوین با یارانه شما را میلیارد می کرد پس از 36 سال ب‌ام‌و M3 تورینگ معرفی شد + تصاویر جدیدترین برآورد اوپک: رتبه سوم ایران در جهان از نظر ذخایر اثبات شده نفت کاهش تولید نفت اکوادور در پی اعتراض‌ها خبر خوش یک مقام مسيول به صنعتگران مازندران اختصاص 15 هزار میلیارد تومان دیگر برای خرید تضمینی گندم صنعت سیم و کابل حلقه گمشده در صنعت ایران درخواست شرکت برق از مشترکان تجاری پایتخت صدور دسته چک جدید با کد رهگیری سامانه املاک و اسکان